ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ!! δυστυχως την "επαθα"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129

    Unhappy ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ!! δυστυχως την "επαθα"

    Ειναι τοσο ασχημο το αισθημα της υποτροπης!!! ειμουν τοσο καλα!! ειμουν τοσο δυνατος!! ειμουν τοσο "καθαρος" ειμουν τοσο κοντα!!!
    Αλλα οπως παντα λιγο πριν τον τερματισμο τα καμα χαλια παλυς!!! δεν ξερω τι να πω!! ψαχνω μεσα μου!! ψαχνω γυρο μου να βρω τον λογο που πηγα και πειρα ναρκωτικα!! αλλα δεν το βρισκω!!
    Εχω τοσο απαγοητευτει με τον εαυτο μου!! φοβαμαι τον εαυτο μου!! δεν μπορω να τον ελενξω !! λες κι μπηκε καποιος αλλος στο κεφαλι μου!! και με εκανε οτι ηθελε!! ενιωσα για λιγο σαν φιλοξενουμενος μεσα στο κορμι μου!! μακαρι με το πιομα αυτο να παψω κι να ανασανω!! μακαρι να παιθανω απο υπερβολικη δοση μπας κι ησυχασω!! μπας κι "ελευθερωθω!! απο τον κακο μου εαυτο !!!
    Θα προσπαθησω να βρω φαρμακειο κι να καμω χρηση σωστα τουλαχιστον εκαμα που εκαμα την υποτροπη να την καμω σωστα!! αναθεματησμενη "Η" ειχε δικιο ο Παυλος!! δεν μπορει κανεις να σε χορτασει ! γαμωτο σου!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αναρωτιεμε!!!! ολο ρωτω !! κι ξανα ρωτω τον εαυτο μου!!! σαν να ειμαι δυχασμενη προσωπικοτης!! ρωτω!! τι αλλο θελεις??? τι θελεις για να παψεις να αναζητας αυτην την καταραμενη την ψευτοηδωνη της ΗΡΩ??
    Μπορει κανεις αραγες να με καταλαβει?? αν δεν μπορει τουλαχιστον παρακαλω μην ερθετε σε αυτο το θεμα για να βρηζετε!! σας παρακαλω!!
    Αν μπορει κανεις να με αισθανθει??? νιωθω τοσο χαλια , να παω σε καποιον φιλομου να του πω τον πονομου!! αλλα θα πει "ΠΑΛΥ ΡΕΕΕ""" κι δεν θα εχει δικιο!! με εχουν συχαθει οι φιλες κι οι φιλοιμου με εχουν βαρεθει οι συγγενεις μου!! εχω καταστραφει οικονομικα απο αυτο το πραμα!! εχω καταστραφει σωματικα!! εχω καταστραφει πνευματικα!! κι παλυς εκει!!!! μπορει κανεις να μου πει πως γινετε αυτο το πραμα?? υπαρχει λογικη εξηγηση σε τοσο μαζοχισμο????

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θα γραψω καποια πραματα ,οπου μπορει να μην αρεσουν σε καποιους απο εσας! ισως ουτε κι σε εμενα! Αλλα δεν ειμαι καλα! μα ουτε ιμαι κι νηφαλιος!!
    Σαν σημερα πριν ενα χρονο μολις ειχα ερθει στην Ελλαδα με αδεια απο δουλεια κι με σκοπο να αλλαξω εργωδοτη , να παω σε μια αλλη εταιρεια οπου ναι μεν ο μισθος θα εισαν μικρος στην αρχη αλλα θα μπορουσα να μεινω μονιμα στο εξωτερικο, σε μια ομορφη παραλιακη επαρχια της Αφρικης - δεν λεω ακριβως διοτις ειναι μικρος ο κοσμος κι αρκετα εχω φοτογραφηθει εδω με οσα εχω πει κατα καιρους -Ειχα βρει σπιτακι να νοικιασω κι σκοπος ηταν να μεινω εκει ! Αλλα οπως παντα λιγο πριν καταφερω κατις ομορφο στην ζωη μου!! εκανα μια μεγαλη βλακει μια παρανομη πραξη οπου τα χασα ολα!!! μου πειραν λεφτα!! μπυ εκλεισαν λογαριασμους!! εγινα ρεζιλι στην δουλεια - ευτηχως δεν ξερουν ακριβως τον λογο - τα κανα ολα σκατα!! ειμαι εξω απο θαυμα!!! κανωνικα θα ειμουν φυλακη τωρα!! καποιοι γυρο μου καποιοι "καλοι φιλοι κατα τα αλλα"" νομιζουν οτι εγινα ρουφιανος για αυτο ειμαι εξω!!! σε ολους ειναι ανικουστω πως ειμαι εξω!! ο λογος που την γλητωσα ειναι λογο οτι βγηκα πολυτοξικομανης κι για καποιον αλλο λογο απο την πλευρα του συγκατηγορουμενου μου . εφαγα απαγορευση εξωδου απο την χωρα!! δινω παρον κι εχω κι επημελητη!! συν τις ομορφες " βολτες με αστυνομους" το ονειρο μου για την ομορφη αυτη παραλια με τουριστες αλλα κι ομορφες ντοπες γυναικες!! ενα μερος ολο με ηλιο!! πωτες ξανα κρυο!!! αυτο το ονειρο δυστυχως εμεινε ονειρο!! ειχα φτασει τοσο κοντα!!! μα τοσο κοντα γαμωτομου!! ακομα βλεπω τις φοτογραφιες απο το γραφειο οπου θα εβρισκαν το σπιτι κι κλαιω!!
    Υπαρχει λογος για να ζω μετα απο αυτο??????????? Πειτε μου σας παρακαλω εσεις τι θα κανατε??????
    Καταλαβαινετε καποιοι εδω μεσα γιατι εγινα χριστιανος στα γεραματα!! ε? εγινα για να βρω καποιον λογο ωστε να μην αυτοκτονησω!! διοτις η αυτοκτονια ειναι μεγιστο αμαρτημα για το χριστιανισμο!!!!!!! πειτε μου εσεις τι θα κανατε??? δεν θα θελατε να βουτηξετε απο τον πυργο του πειραια??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εγω δεν μπωρο τη χριστιανοσυνη, βασικα οι περισσοτερη στη ζωη μου που εχω γνωριση και πουλανε χριστιανισμο ειναι υποκριτες. δεν εχουν το καλυτερο χαρακτηρα.......
    εκτος απο οτι μετα το ψυχωτικο επισοδειο δεν θελω σχεσει με οτιδηποτε θρησκευτικο, με εκνευριζουν ολλες οι θρησκειες..... σε παλιοτερες εποχες θα μου καναν εξορκισμο και ενα σορο βασανιστηρια,
    ευτυχως ο ανθρωπος προδευσε, προδευσε και η ψυχιατρικη και γλιτωσαμε απο εκλησιες και χαζομαρες, τωρα παιρνουμε το φαρμακακη μας και στρωνουμε.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εγω δεν μπωρο τη χριστιανοσυνη, βασικα οι περισσοτερη στη ζωη μου που εχω γνωριση και πουλανε χριστιανισμο ειναι υποκριτες. δεν εχουν το καλυτερο χαρακτηρα.......
    εκτος απο οτι μετα το ψυχωτικο επισοδειο δεν θελω σχεσει με οτιδηποτε θρησκευτικο, με εκνευριζουν ολλες οι θρησκειες..... σε παλιοτερες εποχες θα μου καναν εξορκισμο και ενα σορο βασανιστηρια,
    ευτυχως ο ανθρωπος προδευσε, προδευσε και η ψυχιατρικη και γλιτωσαμε απο εκλησιες και χαζομαρες, τωρα παιρνουμε το φαρμακακη μας και στρωνουμε.
    Φιλε μου αμα σε βοηθαει αυτη η θεραπεια οπου κανεις τωρα ειναι οτι καλητερο!! χεστην την εκκλησια - συγχωραμε Θεμου - μην πατησεις πωτες!! Αφου εει βρει γαληνη στην ψυχουλα σου με φαρμακα καλα κανεις! κι εμενα με βοηθαν τα φαρμακα! αλλα δυστυχως καμω υποτροπες!!
    Δεν ξερω γιατι!! φοβαμαι να σκεφτω τον λογο οπου καμω υποτροπη!! Μολις αλλαξα φαρμακα πριν λιγες μρες! κι παρα το οτι ειδα καποια καλητερυση σημερα, πριν λιγο εκαμα υποτροπη!!
    Οσο για την εκκλησια , οπως φανταζομαι θα εχεις δει καποιους τος καμει καλο! οσο για τα ατομα οπου εκμεταλλευοντε την πιστη ειναι πολυ υποκριτες κι πολυ λαθος!! η θρησκεια πρεπει να βγαζει αγαπη απο μεσα ! μεσα απο την καρδια!! αν βγαζει τετοια συναισθηματα οπου οι γυρο να νιωθουν αηδεια , η απεχθεια τωτες υπαρχει προβλημα απο την πλευρα αυτου οπου πηστευει κι οχι απο της χριστιανοσυνης!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μια υποτροπη ειπα να καμω της προκοπης! κι δεν εχει κοντα φαρμακειο να παρω μια ενεση!! ημαρτον δλδη !! τοσο καντεμια!! μετα σου λενε υπαρχει Θεος!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    μια υποτροπη ειπα να καμω της προκοπης! κι δεν εχει κοντα φαρμακειο να παρω μια ενεση!! ημαρτον δλδη !! τοσο καντεμια!! μετα σου λενε υπαρχει Θεος!!
    Ζορζ, αν και εχουμε προηγουμενα εμεις για τα θρησκευτικα, λυπηθηκα πολυ που διαβασα οτι επεσες παλι στα ναρκωτικα.
    Βασικα, αυτο δεν εννοεις υποτροπη? Οτι πηρες ξανα ηρωινη? Δεν καταλαβα ομως φαρμακειο για συριγγα γιατι εψαχνες? Για να παρεις κι αλλη?
    Μπορεις να ξεκινησεις το προγραμμα απεξαρτησης απο την αρχη τωρα? Λεω, για να μην το παρεις σερι και παρεις κι αλλη δοση, να ξαναμπεις στο προγραμμα δυναμικα, σα νεα αρχη, θα μπορουσες να το κανεις?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Γιωργο μια φορα ειχα παει στο μαστορα του λεω τα φρενα τα κοιταξεσ ναι μου λεει ο θεοσ συγχωρει τισ αμαρτιεσ οχι τισ μαλακιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ζορζ, αν και εχουμε προηγουμενα εμεις για τα θρησκευτικα, λυπηθηκα πολυ που διαβασα οτι επεσες παλι στα ναρκωτικα.
    Βασικα, αυτο δεν εννοεις υποτροπη? Οτι πηρες ξανα ηρωινη? Δεν καταλαβα ομως φαρμακειο για συριγγα γιατι εψαχνες? Για να παρεις κι αλλη?
    Μπορεις να ξεκινησεις το προγραμμα απεξαρτησης απο την αρχη τωρα? Λεω, για να μην το παρεις σερι και παρεις κι αλλη δοση, να ξαναμπεις στο προγραμμα δυναμικα, σα νεα αρχη, θα μπορουσες να το κανεις?
    Ευαριστω savatage! για το ενδιαφερον σου! οντως με εξεπληξες θετικα! ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις καποιον ανθρωπο οπου παρα τις ποιες κοντρες η διαφονιες σε μια δυσκολη μου στιγμη να δειχνει αλληλεγγυη , φιλεσπλαχνια και καλη καρδια! ευχαριστω κι παλυς.

    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Σημερα επειδη μου συναιβει κατις ασχημο , κατις εμεσο οχι αμεσο με την υποτροπημου ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα! καμω συνεχως παρακληση στον Χριστο να με παρει διπλα του!! κουραστικα σε αυτον τον κοσμο!! Το πιο ασχημο ομως ειναι το οτι νιωθω πως κουραζω εγω τον κοσμο!! δεν εχω πλεον να προσφερω κατις στην κοινωνια οπου ειμαι μελος!
    Οχι δεν ειναι αναγκη να ξανα ξεκινησω απο την αρχη, λογο της ως σημερα εξερετικα καλς πορειας μου θα εχω απλα μια μικρη "ποινη" κι αν καταφερω να ξανα γινω καλα συντωμα, δλδη εως δευτερα! τωτες θα με ξανα βαλουν στην ιδια σειρα!! αλλα δε ξερω!! σκεφτομαι να εξαφανηστω!! αν δεν ειχα υποχρεωσεις θα την ειχα καμςι !! επειδη ομως δεν θελω να "φυγω" κι να λενε οτι αφησα πισω μου καμενη γη! δεν θελω να τραβιουντε με κληρονομικα και με χρεοι οι δικοι μου! θελω να αφησω εστω μια μικρη αναμνηση του τυπου οπου "συγηρισε" τις υποχρεωσεος του!!!
    Last edited by Aeon; 01-03-2018 at 15:43.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Βγαινω! παω να παρω τις ουσιες!! παω να βρω την " ουσια" στην τοσο "ανουσια" ζωη μου!
    Δυστυχως αυτο που απο μικρος ηθικα, ιδεολογικα συχενομουν! να με "εξ΄-ουσια-ζει" κατις η καποια δυναμη! τελικα τα καμα ετσι ωστε να βαλω στον εαυτο μου την πιο εξαρτησημη "-ουσια-στικη" συνηθεια!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Οχι δεν ειναι αναγκη να ξανα ξεκινησω απο την αρχη, λογο της ως σημερα εξερετικα καλς πορειας μου θα εχω απλα μια μικρη "ποινη" κι αν καταφερω να ξανα γινω καλα συντωμα, δλδη εως δευτερα! τωτες θα με ξανα βαλουν στην ιδια σειρα!! αλλα δε ξερω!! σκεφτομαι να εξαφανηστω!! αν δεν ειχα υποχρεωσεις θα την ειχα καμςι !! επειδη ομως δεν θελω να "φυγω" κι να λενε οτι αφησα πισω μου καμενη γη! δεν θελω να τραβιουντε με κληρονομικα και με χρεοι οι δικοι μου! θελω να αφησω εστω μια μικρη αναμνηση του τυπου οπου "συγηρισε" τις υποχρεωσεος του!!!
    Μα πώς θα σε ξαναβαλουν στην ιδια σειρα αφου πηρες ηρωινη και μαλιστα αναφερεσαι σε αυτην σα να ειναι υπεροχη. Τι προγραμμα ειναι αυτο, αν επιτρεπεται?
    Αφου τα τελευταια 2 χρονια στραφηκες στο χριστιανισμο για να καταφερεις να μεινεις καθαρος, θα ξερεις οτι η αυτοκτονια θεωρειται μεγαλη αμαρτια σε αυτη τη θρησκεια. Γιατι λοιπον αυτοκτονεις?
    Πώς ξερεις οτι δεν εχεις τιποτα να προσφερεις στην κοινωνια? Με τον εθελοντισμο εχεις ασχοληθει?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Βγαινω! παω να παρω τις ουσιες!! παω να βρω την " ουσια" στην τοσο "ανουσια" ζωη μου!
    Δυστυχως αυτο που απο μικρος ηθικα, ιδεολογικα συχενομουν! να με "εξ΄-ουσια-ζει" κατις η καποια δυναμη! τελικα τα καμα ετσι ωστε να βαλω στον εαυτο μου την πιο εξαρτησημη "-ουσια-στικη" συνηθεια!
    Οχι οχι κατσε εδω να τα πουμε λιγο πρωτα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ειμαι στο νοσοκομειο,για τα αυτιαμου και το δυαφραγμαμου, τα ματιαμου με το ζορι τα κραταω ανοιχτα! Ευχομαι να μη γινω ρεζιλι στους γιατρους! Κι πως θα τους πω την αληθεια??? Οτι πινω κοκα κι ηρωινη συνηθως απο την μιτη? Παλυ ρεζιλι.
    Savatage σε ευχαριστω πολυ!
    Εχεις κι εσυ την αρετη της αλλγλεγγυης.
    Το προγραμμσ που παω ενδιαφερετεβνα εισαι οσο γινετε νηφαλιος οταν πας εκει. Το ενδιαφερει να κανεις προοδο,αλλα ξερουν ,εχουν εμπειρια ,δεν ειναι ευκολο να γινει καποιος καλα αμεσα.
    Προσωπικα εχω δωσει αρκετες ουρολιψιες καθαρες,αρα δε με τυμιρουν ευκολα ποσο μαλον απο εκει που ειμουν καθημερινος ,κι καθε λιγη ωρα πολητοξικομανης ,εκαμα βυματα πολλα!
    Ακτηβισμος ,ειναι οτι πιο ομορφο συναιδθθμα.Εχω σημετχς σε πολλες κηνησεις ,κορδοι ,παλλεστηνιοι κ.α. Ακομα κι οταν δουλευα Αφρικη πολλες φορες πηγα σε καμπ κι βοηθαγα ,δυστυχως ομως εμπλεξα κι εκει με ναρκωτοκα τοσο μανιακος υπηρξα μεχρι το κακο που με βρηκε
    . Βεβαια παρα το θαυμα που ειμαι εξω μυαλο δεν εβαλα σημερα εκαμα τποτροπγ
    Ια προσπαιησω να γυρησω σπιτι,αν κι δεν θελω να με δουν γειτωνες και συγγενεις ετσι,

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Γιώργο καλησπέρα, δεν μπορώ να ξέρω πόσο επίπονο είναι αυτό που ζεις αυτή τη στιγμή. Πάντως απ΄ όλο το κείμενό σου καταλαβαίνω έχεις φίλους-φίλες, συγγενείς, δεν βρίσκεσαι στη φυλακή, είσαι σε ένα πρόγραμμα, σε μια ομάδα μαζί με άλλους συμπάσχοντες και κάνεις μια προσπάθεια απεξάρτησης. Είσαι επίσης σε μια χώρα που επίσης έχει πάρα πολύ ήλιο! την λένε Ελλάδα, ταλαιπωρημένη μεν, αλλά και τόσο όμορφη και έχει και όμορφους ανθρώπους, με ζωηρό ταμπεραμέντο κάποιες φορές..., αλλά ξέρουν και να συμπαραστέκονται και να σου δώσουν ένα χεράκι να ξανασηκωθείς αν πέσεις, και είναι και τόσα άλλα που στ' αλήθεια αξίζει να ζεις και να παλεύεις. Και πάνω απ' όλα έχεις την πίστη στο Θεό, στο Χριστό, μη φοβάσαι και μην αφήσεις την απελπισία να σε ρίξει. Για κάποιο λόγο Εκείνος θέλει να ζήσεις, Εκείνος αποφασίζει, αφέσου λοιπόν στο θέλημά Του θα έλεγα εγώ. Και οι υποτροπές που έκανες είναι μέρος αυτής της πάλης τώρα, μιας πάλης έτσι όπως μας την περιγράφεις, που είναι σαν του Δαβίδ με τον Γολιάθ, αλλά θα τη βρεις τη δύναμη, εγώ το πιστεύω. Προσπάθησε να μην κατηγορείς άλλο τον εαυτό σου και να δεχτείς αυτό που συμβαίνει σαν μέρος της συνεχούς πορείας και προσπάθειας που κάνεις. Και οι κάθε είδους "αποτυχίες", "αστοχίες" κλπ μέσα στη ζωή είναι, και ίσως τελικά αυτές είναι ο δρόμος προς κάτι καλύτερο, ακόμα και αν αυτή τη στιγμή όλα δείχνουν απογοητευτικά και αδιέξοδα.
    Υπάρχουν κάποια πράγματα ατομικά ή ομαδικά που σε ευχαριστούν να κάνεις, δραστηριότητες? εκεί που βρίσκεσαι? Επικεντρώσου ακόμα περισσότερο σε αυτά αν μπορείς, όταν νιώσεις καλύτερα, δεν ξέρω που μπορεί να έχεις κλίση, δοκίμασε όμως κάτι, να υπάρχει ένας αντιπερισπασμός και κίνητρο τις δύσκολες ώρες. Έχεις να προσφέρεις, ο κάθε άνθρωπος έχει είτε το πιστεύει, είτε όχι. Το να βγεις από αυτή την ιστορία θα είναι η απόδειξη και η βοήθεια σε πολλούς άλλους ανθρώπους ότι η ηρώ δεν είναι ανίκητη. Συνέχισε το πρόγραμμα, μην τα παρατάς!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ειμαι στο νοσοκομειο,για τα αυτιαμου και το δυαφραγμαμου, τα ματιαμου με το ζορι τα κραταω ανοιχτα! Ευχομαι να μη γινω ρεζιλι στους γιατρους! Κι πως θα τους πω την αληθεια??? Οτι πινω κοκα κι ηρωινη συνηθως απο την μιτη? Παλυ ρεζιλι.
    Savatage σε ευχαριστω πολυ!
    Εχεις κι εσυ την αρετη της αλλγλεγγυης.
    Το προγραμμσ που παω ενδιαφερετεβνα εισαι οσο γινετε νηφαλιος οταν πας εκει. Το ενδιαφερει να κανεις προοδο,αλλα ξερουν ,εχουν εμπειρια ,δεν ειναι ευκολο να γινει καποιος καλα αμεσα.
    Προσωπικα εχω δωσει αρκετες ουρολιψιες καθαρες,αρα δε με τυμιρουν ευκολα ποσο μαλον απο εκει που ειμουν καθημερινος ,κι καθε λιγη ωρα πολητοξικομανης ,εκαμα βυματα πολλα!
    Ακτηβισμος ,ειναι οτι πιο ομορφο συναιδθθμα.Εχω σημετχς σε πολλες κηνησεις ,κορδοι ,παλλεστηνιοι κ.α. Ακομα κι οταν δουλευα Αφρικη πολλες φορες πηγα σε καμπ κι βοηθαγα ,δυστυχως ομως εμπλεξα κι εκει με ναρκωτοκα τοσο μανιακος υπηρξα μεχρι το κακο που με βρηκε
    . Βεβαια παρα το θαυμα που ειμαι εξω μυαλο δεν εβαλα σημερα εκαμα τποτροπγ
    Ια προσπαιησω να γυρησω σπιτι,αν κι δεν θελω να με δουν γειτωνες και συγγενεις ετσι,
    Καλησπερα. Εισαι ακομα στο νοσοκομειο?
    Γιατι ντρεπεσαι τους γιατρους? Ισα ισα αφου ετσι κι αλλιως αυτοι λογω εμπειριας καταλαβαινουν τους χρηστες ηρωινης, ευκαιρια ειναι να ζητησεις και να λαβεις υπευθυνη βοηθεια απο ειδικους οσο εισαι στο νοσοκομειο. Να φερουν και τον ψυχιατρο να σε δει. Και να μην γυρισεις και στο σπιτι σε αυτη την κατασταση, ασε που στο σπιτι θα ειναι και επιφοβο να παρεις κι αλλη δοση.

    Οσο για το προγραμμα που μου λες, μαλλον δεν ειναι αρκετα αυστηρο?
    Πριν απο χθες, ποσο καιρο ησουν καθαρος συνεχομενα?
    Μην ντρεπεσαι να μοιραστεις με τους γιατρους, τους ψυχολογους και τα μελη και τους υπευθυνους των ομαδων οτι εχεις ξανακυλησει, ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ, εχουν εμπειρια στις υποτροπες και πρεπει να ξερουν πώς να τις διαχειριστουν πριν να ειναι αργα.
    Δε θελω να σου πω χαζα για το ποσο ομορφη και πολυτιμη ειναι η ζωη και μπλα μπλα μπλα, καταλαβαινω οτι η δικη σου δεν ειναι. ΟΜΩΣ η πιστη σου σε αυτη τη θρησκεια μπορει να ειναι αρκετη για να παψεις να αυτοκτονεις.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 12:19
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •