Ξαφνικά οι παλμοί μου ανεβαίνουν στο περπάτημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Ξαφνικά οι παλμοί μου ανεβαίνουν στο περπάτημα

    Μέχρι πριν από ένα μήνα, οι παλμοί μου ανέβαιναν το πολύ στους 80-90 κατά το ήπιο περπάτημα. Πλέον,με το που σηκωθώ από την καρέκλα, πάνε στους 100 και αν αρχίσω να περπατάω (κανονικό περπάτημα) πάνε στους 120 και αν κάνω γρήγορο περπάτημα ,χτυπάω τους 150. Δεν είναι φυσιολογικό για μενα και δεν καταλαβαίνω πώς προέκυψε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μέχρι πριν από ένα μήνα, οι παλμοί μου ανέβαιναν το πολύ στους 80-90 κατά το ήπιο περπάτημα. Πλέον,με το που σηκωθώ από την καρέκλα, πάνε στους 100 και αν αρχίσω να περπατάω (κανονικό περπάτημα) πάνε στους 120 και αν κάνω γρήγορο περπάτημα ,χτυπάω τους 150. Δεν είναι φυσιολογικό για μενα και δεν καταλαβαίνω πώς προέκυψε.
    Έκανες την εξέταση; Εγω ακομα ταλαιπωρούμαι με το κόκκινο πρόσωπο παρά πολυ! Καίγομαι σε όλο το πρόσωπο και πιστεύω ανεβάζω πολυ πίεση ετσι!

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    Οχι δεν την έκανα ακόμα,μες στη βδομάδα. Φοβάμαι πως έχω κολλήσει κάποιο παράσιτο που τα προκαλεί όλα αυτά.

    Είναι πολύ περίεργο,δεν είχα ποτέ τέτοια συμπτώματα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Οχι δεν την έκανα ακόμα,μες στη βδομάδα. Φοβάμαι πως έχω κολλήσει κάποιο παράσιτο που τα προκαλεί όλα αυτά.

    Είναι πολύ περίεργο,δεν είχα ποτέ τέτοια συμπτώματα.
    εμαθες τελικα πως λεγεται αυτη η εξεταση? και εγω το ειχα αυτο που λες με τους παλμους το καλοκαιρι αλλα και το χειμωνα κανα δυο φορες. το καλοκαιρι το ειχα πολυ μερα παρα μερα ειδικα ιουλιο αυγουστο. τωρα εχουν φυγει οι ταχυκαρδιες και ηρθε αυτο το κοκκινισμα στο προσωπο. το ενα φευγει ερχεται το αλλο. σημερα τελειωσα τη δουλεια επιτελους και απο βδομαδα θα παω πισω σπιτι μου! θα μιλησω με το γιατρο να κλεισω ενα ραντεβου για να με κοιταξει να δουμε μηπως εχω πιεση και δε το ξερω απο τωρα! εσυ κανε την εξεταση και πιστευω ολα θα βγουν καλα. ευχομαι να πανε ολα καλα να μην εχει κατι γιατι ξερω πως ειναι το εχω περασει και τωρα περναω αλλα! μακαρι να βγουν ολα καλα φιλε και να βρεις την ακρη!

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Όχι ,αύριο θα πάω από το ιατρείο. Προς το παρόν φοράω χολτερ. Χάλια είμαι. Βάρος, ταχυπαλμια, κούραση. Έχω το στομάχι και τον οισοφάγο,μπορεί να επηρεάζει και αυτό, αλλά έχω ανησυχήσει πολύ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όχι ,αύριο θα πάω από το ιατρείο. Προς το παρόν φοράω χολτερ. Χάλια είμαι. Βάρος, ταχυπαλμια, κούραση. Έχω το στομάχι και τον οισοφάγο,μπορεί να επηρεάζει και αυτό, αλλά έχω ανησυχήσει πολύ.
    Ανοιξα και εγω ενα θέμα με τους παλμούς που ένιωθα στον ύπνο. Μια γρήγορα μια πολυ αργά και δυνατά!! Δε ξερω φιλε αλλα αυτα μπορεί να ειναι απο κατι αλλο!

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Το μια γρήγορα μια αργά μπορεί να είναι ιδέα σου, βάλε χολτερ πιστεύω . Αφού λες τελείωσες με τη δουλειά πήγαινε βάλτο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το μια γρήγορα μια αργά μπορεί να είναι ιδέα σου, βάλε χολτερ πιστεύω . Αφού λες τελείωσες με τη δουλειά πήγαινε βάλτο.
    7 του μηνως φεύγω απο το νησί πρώτα ο θεός. Θα παω να το βάλω εννοείται! Όχι δεν ειναι ιδέα μου κάθε φορα που γυρναω πλευρό γίνεται αυτο αλλα όχι κάθε μερα! Γενικά σημερα ειμαι χαλια κοιμήθηκα πιο αργά ξύπνησα πιο αργά και ξέφυγα απο το προγραμμα της δουλειάς κτλ. Το καλο ειναι οτι δεν κοκκινισα σημερα έφαγα βέβαια πολυ σκόρδο δε ξερω αν ευθύνεται αυτο. Πάντως πηγα 400 μέτρα να παρω παγωτό και όταν γύρισα ήμουν χαλια δισπνοια σφίξιμο κτλ! Δε ξερω φιλε μου. Με αφήνει το ενα με πιάνει το αλλο! Όπως και ο πόνος στο αριστερό χέρι και διαφορα αλλα με τρομάζουν!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Όχι ,αύριο θα πάω από το ιατρείο. Προς το παρόν φοράω χολτερ. Χάλια είμαι. Βάρος, ταχυπαλμια, κούραση. Έχω το στομάχι και τον οισοφάγο,μπορεί να επηρεάζει και αυτό, αλλά έχω ανησυχήσει πολύ.
    λοιπόν φίλε μου στο τέλος θα σου δώσουν ένα καπάκι την ημέρα και όλα αυτά από το άγχος έχω αλλάξει 3 φορές χάπια από το 2007 σιμπραλεξ μετά σεροξατ και τώρα προσπαθώ να συνέλθω με ζολοτριν και βέβαια ζαναξ.πανε σε ψυχίατρο μετά το χολτερ και εμένα έτσι μου ξεκίνησε η πίεση αλλά σου εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα σου

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    4
    Ρε παιδιά εάν υπάρχει πρόβλημα ψυχολογικό γιατί τον βάζετε να πάει να βάλει χολτερ? Πάνε αγόρι μου σε έναν καρδιολόγο να σου κάνει υπέρηχο καρδιάς και ααααααααααααμα χρειαστεί τότε θα σε βάλει χολτερ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Stoudio View Post
    Ρε παιδιά εάν υπάρχει πρόβλημα ψυχολογικό γιατί τον βάζετε να πάει να βάλει χολτερ? Πάνε αγόρι μου σε έναν καρδιολόγο να σου κάνει υπέρηχο καρδιάς και ααααααααααααμα χρειαστεί τότε θα σε βάλει χολτερ
    Εγώ φίλε παρόλο που εχω τόσα ο γιατρος δεν έκρινε οτι πρέπει να βάλω χολτερ. Έκαναν υπέρηχο έκανα και καρδιογράφημα έκανα και τεστ κοποσεως και δεν το έκρινε απαραίτητο!

Similar Threads

  1. Παλμοι στον υπνο sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 04-04-2019, 14:54
  2. Καρδιά, παλμοί, ύπνος, άγχος.
    By VALERIAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2019, 00:52
  3. Μεγάλοι παλμοί (ύπνος, εφιάλτης)
    By VALERIAN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2019, 21:20
  4. Παλμοι στο σωμα
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 22-07-2015, 20:05
  5. Aνεβασμενοι παλμοι...SOS!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 20-03-2014, 23:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •