Ψυχιατρικη κλινική - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by evag_2018 View Post
    Καλημέρα σε όλους! Όπως είχα γράψει και σε προηγούμενη μου ανάρτηση ο άντρας μου διαγνώστηκε με οξυ τοξικο ψυχωσικο επεισόδιο. Καθώς η κατάσταση ολοενα και χειροτέρευε εδω και δυο μερες σχεδόν νοσηλεύεται σε μια ιδιωτική κλινική. Το βασικό μας μέλημα ειναι οτι δεν μας επιτρέπουν να τον δούμε. Δηλαδή μας λένε οτι αν θέλουμε μπορούμε να τον δουμε αλλα δεν θα ειναι αποτελεσματική η θεραπεία του αν βλέπει οικεία του πρόσωπα. Το επόμενο ζητημα ειναι οτι ζηταει να φύγει απο την κλινική και εμείς αισθανόμαστε απαίσια που βρίσκεται εκει παρα τη θέλησή του. Μιλήσαμε και με τον εξωτερικό ιατρό του και μας ειπε οτι ειναι απόλυτα σύμφωνος με το να μη βλέπει οικεία του πρόσωπα. Εγω Προσωπικά θεωρώ οτι ειναι πολυ βάναυσο ολο αυτο μιας και δεν βλέπει κανεναν αλλον περαν του νοσηλευτικού προσωπικού και των γιατρών και επίσης αν κρίνουμε οτι ειναι απαραίτητο να συνεχίστει η νοσηλεία του και παραμείνει στην κλινική με εντολή εισαγγελέα θα ειναι και αυτο εξίσου βάναυσο για εκείνον.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    evag_2018 είναι όντως απαίσιο και βαναυσο να είναι ο άντρας σου εκεί πάρα την θέληση του και να το εκφράζει κιόλας... Κάθεσαι και διαβάζεις όμως τόσο πολύ για να ενημερωθείς,γιατί δεν ακούς τους γιατρούς που συμφωνούν ομοφωνα; Αν σε παρηγορει, σου λέω ότι είναι πολύ πιθανό μετέπειτα ο άντρας σου να μην θυμάται πολλά πράγματα από αυτές τις πρώτες μέρες..
    Αυτό που πρέπει να καταλάβεις τώρα είναι ότι δυστυχώς έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα ο άντρας σου δεν μπορεί να φροντίσει τον εαυτό του στην παρούσα φάση... Δεν έχει ορθή κρίση, δεν μπορεί να πάρει σωστές αποφασεις για τον εαυτό του, αυτό πρέπει να το κάνετε εσείς οι υπόλοιποι που τον αγαπάτε... Οπότε σφιξε δόντια,κάνε την σου πέτρα, και κάνε αυτό που πρέπει. Όσο βασανιστικο και απάνθρωπο ακούγεται...το παν αυτη τη στιγμή είναι η υγεία του.
    Εξάλλου όλοι θέλουμε να γίνει καλά...το πιο σημαντικό δηλαδή είναι να μην αφήσετε τίποτα στην τύχη του. Η παραμικρή λεπτομέρεια έχει σημασία τώρα σε αυτήν την φάση. Εύχομαι και πάλι να ανακάμψει όσο καλύτερα και γρηγορότερα γίνεται και καλή δύναμη σε όλους σας...

    Εστάλη από E5303 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by rmult; 02-04-2018 at 12:20.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,513
    γρηγορη δηλαδη θες να μας πεις οτι απο μια ασθενεια σαν τη ψυχωση θεραπευεσαι με τα λογια και της προσευχες, και οχι με φαρμακα.. πως τα λες αυτα...... εσει τη ασθενεια ειχαις, λιγο παραπανω αγχος, η ψυχωση σχιζοφρενεια

  3. #18
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Στην σελίδα τους, η CCHR η εταιρία που είναι υπεύθυνη για αυτά τα ντοκιμαντέρ και έχει ιδρυθεί από την Εκκλησία της Σαιντελογίας, είναι πιο προσεκτικοί από σένα και δεν εκφέρουν επίσημα γνώμη για το αν πρέπει κάποιος να σταματά την φαρμακευτική του αγωγή ή όχι. Το ξέρεις πως αυτό που κάνεις απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ;
    Αγαπητή μου αδερφη, θα πρεπει να γνωριζεις οτι ορος Εκκλησία-ιες ανηκει μονο στην Ορθόδοξη Εκκλησία.Οσον αφορα για τα φαρμακα και προτροπη μου να μην τα παρουν ειναι οτι πρωτον τα ποσοστα ιασεων ασθενων που τους εχουν χορηγηθει ψυχοφαρμακα τους διαψευδουν,διοτι ειναι τραγικα και παρα πολυ συνανθρωποι μας γινανε αυτοχειρες και κατα πολυ μεγαλο ποσοστο ευθυνοντουσαν τα ψυχοφαρμακα αυτα, δευτερον οτι εγω ιδιος θεραπευτικα χωρις αυτα με την βοηθεια του Χριστου μας, τριτο και πιο σημαντικος λογος ορι ο ιδιος ο Χριστος ειπε οτι αυτος ειναι ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΩΝ. Τα ψυχοφαρμακα δεν λυνουν το προβλημα,απλα καταστέλλουν τον οργανισμο,η θεραπεια της ψυχης και κατεπεκταση του σωματος ειναι να ερθουμε κοντα στον Χριστο και στην Ορθοδοξη Εκκλησια του. Ο κυριος Ημων Ιησους Χριστος μας ας μας ελεει.
    Last edited by Γρηγορης Ιν; 26-02-2018 at 13:58.

  4. #19
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    γρηγορη δηλαδη θες να μας πεις οτι απο μια ασθενεια σαν τη ψυχωση θεραπευεσαι με τα λογια και της προσευχες, και οχι με φαρμακα.. πως τα λες αυτα...... εσει τη ασθενεια ειχαις, λιγο παραπανω αγχος, η ψυχωση σχιζοφρενεια
    Ακριβως ετσι, διοτι ο ιδιος ο Χριστος ειπε οτι αυτος ειναι ο ΙΑΤΡΟΣ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ...Εγω αδερφε μου δεν ξερω πιο πολλα απο τον Χριστο.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    τωρα υπαρχουν φαρμακα, τελιωσαμε με τους εξορκισμους..... δεν θα μας καιτε στη πυρα
    Με μπέρδεψες... Αναφέρεσαι σε υπουργούς υγείας, διοικητές ΕΟΦ, μετόχους φαρμακοβιομηχανιών, ιατρούς και φαρμακοποιούς pavlosla;

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    γρηγορη δηλαδη θες να μας πεις οτι απο μια ασθενεια σαν τη ψυχωση θεραπευεσαι με τα λογια και της προσευχες, και οχι με φαρμακα.. πως τα λες αυτα...... εσει τη ασθενεια ειχαις, λιγο παραπανω αγχος, η ψυχωση σχιζοφρενεια
    Ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις περιπτώσεις οι οποίες ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΚΑΝ από τα παραπάνω τα οποία αναφέρεις (άγχος / ψύχωση / σχιζοφρένεια) με χρήση κάποιου σκευάσματος; Αν "ναι" γιατί δεν το δηλώνει αυτό εγγράφως η x, y, z, φαρμακοβιομηχανία να γίνει ντόρος να σπάσουν τα ταμεία της... ΧΤΕΣ ΚΙΟΛΑΣ;;; ΟΕΟ;

    Είσαι πλασιέ της Novartis ή της Bayer;... Έκοψες το πόρτα-πόρτα γιατί σε χτύπησαν τα γοβάκια και τώρα πήρες σβάρνα τα forum; Εδώ πιο κάτω είναι ο ΕΟΦ. Είναι καλοί πελάτες. Άντε να πας να τους χτυπήσεις την πόρτα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,513
    μπλεξαμε με τα χριστιανο τρολ και γενικα με τα τρολ κατα τον φαρμακων

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αδερφε, αδερφη, δεν ξερω και τι εισαι, απο ποια ασθενεια ισχυριζεσαι οτι θεραπευτηκες χωρις φαρμακα?
    Προ-Ηγουμένη Remedy του πανάγιου ευρώπουλου εκ Βερολίνου με λαχανάκια βρυξελών, ισχυρίζεσαι και εσύ την ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑ αυτών που συμβατικώς αποκαλούμε "ψυχικές νόσους / παθήσεις / σύνδρομα / διαταραχές" με χρήση φαρμάκων;

    Αν "ναι" γιατί δεν τo ανακοινώνει εγγράφως ΤΟ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΥΤΟ ΘΑΥΜΑ η x, y, z, φαρμακοβιομηχανία προς πολλαπλασιασμό των εσόδων της over-night;

    ...Με τη συνδρομή και συμπροσευχή του μοναχού εκ φρανκφουρτης που κρατάει το μπυρόνι χαμογελώντας και τρίβοντας την μπυροκοιλιά, καθώς και του πανάγιου τζίρου του εισπρακτικού, βεβαίως-βεβαίως.

    Βοήθεια μας... (και μη-χειρότερα να λέμε).
    Last edited by M87; 26-02-2018 at 14:27.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα evag_2018

    θα σου πω κι εγω την εμπειρια μου αφου εχω νοσηλευτει 2 φορες.
    την 1η φορα ημουν σε κλειστο προγραμμα.αιγινητειο.την 1η εβδομαδα απαγορευοταν το επισκεπτηριο.και μετα ειχαμε επισκεπτηριο 2 ωρες τη μερα.η 1η εβδομαδα ηταν πολυ δυσκολη.να μη βλεπεις κανεναν.και σε ενα περιβαλλον με ατομα που δεν ταιριαζεις.φαρμακα στην ουρα και να σε τσεκαρουν αν τα καταπιες.κλπ.2η φορα στο σωτηρια ανοιχτο προγραμμα βγαιναμε κι εξω στο προαυλιο.καλυτερα ετσι.αυτο που ενιωσα εγω ηταν η αναγκη να ειμαι κοντα με αγαπητα μου προσωπα.το επισκεπτηριο θυμαμαι και τις 2 φορες το περιμενα πως και πως.μετρουσα τα λεπτα κυριολεκτικα.δεν εχεις αλλη χαρα εκει μεσα.αμα σας πουν οτι μπορειτε να τον επισκεπεστε να το κανετε αν το θελει κι ο ιδιος.εμενα μου ειχαν απαγορεψει αρχικα την 1η εβδομαδα στο αιγινιτειο το επισκεπτηριο και μετα απο 1 μηνα μετα απο 1 τσακωμο με τη μανα μου παλι μου το ειχαν κοψει για 15 μερες.
    κουραγιο ειναι πολυ δυσκολα και για τον άντρα σου αλλα και για εσας.οτι παραθυρακι υπαρχει για να το στηριξετε καντε το.το εχει αναγκη..
    καλο κουραγιο και γρηγορη αναρρωση ευχομαι
    στο αιγινιτειο δεν μου καταφεραν κατι παρολο που εχει τη φημη.κλεισμενοι σε εναν οροφο ημασταν σε μια πτερυγα.στο σωτηρια ομως ηταν και καλυτερο το κλιμα και με βοηθησαν φαρμακευτικα.εφτασα να παιρνω 19 χαπια τη μερα καποια στιγμη αλλα μετα απο 6 μηνες τρελας ενοιωσα για 1η φορα καλα
    καλη δυναμη
    Last edited by rmult; 02-04-2018 at 12:23.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #25
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα evag_2018

    θα σου πω κι εγω την εμπειρια μου αφου εχω νοσηλευτει 2 φορες.
    την 1η φορα ημουν σε κλειστο προγραμμα.αιγινητειο.την 1η εβδομαδα απαγορευοταν το επισκεπτηριο.και μετα ειχαμε επισκεπτηριο 2 ωρες τη μερα.η 1η εβδομαδα ηταν πολυ δυσκολη.να μη βλεπεις κανεναν.και σε ενα περιβαλλον με ατομα που δεν ταιριαζεις.φαρμακα στην ουρα και να σε τσεκαρουν αν τα καταπιες.κλπ.2η φορα στο σωτηρια ανοιχτο προγραμμα βγαιναμε κι εξω στο προαυλιο.καλυτερα ετσι.αυτο που ενιωσα εγω ηταν η αναγκη να ειμαι κοντα με αγαπητα μου προσωπα.το επισκεπτηριο θυμαμαι και τις 2 φορες το περιμενα πως και πως.μετρουσα τα λεπτα κυριολεκτικα.δεν εχεις αλλη χαρα εκει μεσα.αμα σας πουν οτι μπορειτε να τον επισκεπεστε να το κανετε αν το θελει κι ο ιδιος.εμενα μου ειχαν απαγορεψει αρχικα την 1η εβδομαδα στο αιγινιτειο το επισκεπτηριο και μετα απο 1 μηνα μετα απο 1 τσακωμο με τη μανα μου παλι μου το ειχαν κοψει για 15 μερες.
    κουραγιο ειναι πολυ δυσκολα και για τον άντρα σου αλλα και για εσας.οτι παραθυρακι υπαρχει για να το στηριξετε καντε το.το εχει αναγκη..
    καλο κουραγιο και γρηγορη αναρρωση ευχομαι
    στο αιγινιτειο δεν μου καταφεραν κατι παρολο που εχει τη φημη.κλεισμενοι σε εναν οροφο ημασταν σε μια πτερυγα.στο σωτηρια ομως ηταν και καλυτερο το κλιμα και με βοηθησαν φαρμακευτικα.εφτασα να παιρνω 19 χαπια τη μερα καποια στιγμη αλλα μετα απο 6 μηνες τρελας ενοιωσα για 1η φορα καλα
    καλη δυναμη
    Αδερφε μου σε νιωθω και σε καταλαβαινω, θα σε προετρεπα παράλληλα με τα φαρμακα που παιρνειςνα βρεις και εναν πνευματικο να εξομολογηθεις και ακολουθησεις τις οδηγιες του για θεραπεια μονιμη. Μπορω να σε προτρεψω σε ποιον αν δεν βρισκεις εσυ. Ο κυριος ημων Ιησους Χριστος ας ειναι μαζι μας.
    Last edited by rmult; 02-04-2018 at 12:23.

  11. #26
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Ισχυρίζεσαι ότι γνωρίζεις περιπτώσεις οι οποίες ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΚΑΝ από τα παραπάνω τα οποία αναφέρεις (άγχος / ψύχωση / σχιζοφρένεια) με χρήση κάποιου σκευάσματος; Αν "ναι" γιατί δεν το δηλώνει αυτό εγγράφως η x, y, z, φαρμακοβιομηχανία να γίνει ντόρος να σπάσουν τα ταμεία της... ΧΤΕΣ ΚΙΟΛΑΣ;;; ΟΕΟ;

    Είσαι πλασιέ της Novartis ή της Bayer;... Έκοψες το πόρτα-πόρτα γιατί σε χτύπησαν τα γοβάκια και τώρα πήρες σβάρνα τα forum; Εδώ πιο κάτω είναι ο ΕΟΦ. Είναι καλοί πελάτες. Άντε να πας να τους χτυπήσεις την πόρτα.
    Αδερφε μου με εκανες και χαμογελασα, διοτι η αληθεια εχει δυναμη απο μονη της. Ο κυριος ημων Ιησους Χριστός ας μας φωτιζει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Αδερφε μου με εκανες και χαμογελασα, διοτι η αληθεια εχει δυναμη απο μονη της. Ο κυριος ημων Ιησους Χριστός ας μας φωτιζει.
    Ποσο κακοψυχος μπορει να εισαι για να χαιρεσαι που ακομα δεν εχει βρεθει θεραπεια για τοσες ψυχικες ασθενειες?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  13. #28
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ποσο κακοψυχος μπορει να εισαι για να χαιρεσαι που ακομα δεν εχει βρεθει θεραπεια για τοσες ψυχικες ασθενειες?
    Αδερφε μου χαμογελασα και οχι χαιρομε με τον τροπο που απαντησε ο αδερφος μας και οχι το οτι υποφερουν οι αδελφοι μας,πως θα μπορουσα να το κανω αυτο ως πρωην παθων, διοτι ο λογος που γραφω εδω ειναι εκδιαμετρου αντιθετως με τα λεγομενα σου, καλο θα ηταν να μην παρερμηνευονται τα λεγομενα των αδελφων μας και να ειμαστε πολυ προσεκτικη οταν διατυπωνουμε αποψεις και χαρακτηρισμους για αλλους αδερφους. Μην κρινεις ινα μη κριθεις

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Αδερφε μου χαμογελασα και οχι χαιρομε με τον τροπο που απαντησε ο αδερφος μας και οχι το οτι υποφερουν οι αδερλφοι μας,πως θα μπορουσα να το κανω αυτο ς πρωην παθων, διοτι ο λογος που γραφω εδω ειναι εκδιαμετρου αντιθετως με τα λεγομενα σου, καλο θα ηταν να μην παρερμηνευονται τα λεγομενα των αδελφων νας και να ειμαστε πολυ προσεκτικη οταν διατυπωνουμε αποψεις και χαρακτηρισμους για αλλους αδερφους. Μην κρινεις ινα μη κριθεις
    Ποιος ειναι ο παπας που προτρεπεις τον κοσμο να παει? Εγραψες οτι για να μην ψαχνουν, θα τους συστησεις εσυ. Ποιον εννοεις?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #30
    Ε, τότε βρε Γρηγόρη, να μην πηγαίνουμε στον γιατρό άμα σπάσουμε το πόδι μας, άμα πάθουμε τα νεφρά μας, άμα μία πιάσει κρίση σκωληκοειδήτιδος, να περιμένουμε να μας κάνει καλά ο Θεός, χωρίς να κάνουμε τίποτα!
    Ο ´Αγιος Λουκάς, ο επίσκοπος Κριμαίας, χειρούργος δεν ήταν; Δεν χειρουργούσε, δεν έδινε φάρμακα στους ασθενείς του; Και ο ίδιος είχε προβλήματα υγείας και έπαιρνε φάρμακα!
    Ο Θεός βοηθάει κατά περίπτωση και θαύματα γίνονται, αλλά να κάνουμε κι εμείς αυτό που πρέπει.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καταγγελια για την ψυχιατρικη κλινικη Γεννηματα
    By xaka10 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 17
    Last Post: 30-07-2018, 12:24
  2. Ψυχιατρικη κλινικη
    By xristoforos28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 21-08-2017, 22:51
  3. Νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη
    By Vicky M in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2017, 10:03
  4. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •