Ξεχναω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Ξεχναω

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204

    Ξεχναω

    Λοιπον το προβλημα μου δεν ξερω κατα ποσο ειναι σοβαρο και θελω την αποψη σας:
    Εδω και 3 χρονια περναω μεγαλες περιοδους εντονου αγχους και πιεσης. Τωρα που σας γραφω το κεφαλι μου ειναι ζεστο οσο δεν παει, εχω νευρα,και πινω ρετσινα για να ηρεμησω..Περα απο τα παραπανω πλεον ξεχναω. Ξεχναω μονο τις ασχημες καταστασεις, τι μου εχει πει καποιος μου στεναχωρεσε και γενικα καθετι που προκαλεσε το στρες. Αλλος στη θεση μου θα χαιροταν ,μιας και λειτουργει σαν ενα μηχανισμο αμυνας εναντι των προβληματων. Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να συμβαινει αυτο,φοβαμαι μη συνεχιστει σε αλλες καταστασεις της καθημερινοτητας και δευτερον αν ξεχναω πως θα βελτιωσω τη λαθη μου και πως θα αντιμετωπθζω αυτα τα ατομα που μου προκαλεσαν αυτη την κατασταση;
    Μια λυση ειναι να κραταω ημερολογιο...αλλα δεν ειναι τραγικο; Μηπως να το αφησω ετσι;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Πολλά χρόνια πριν όταν είμουν κάπου στα 14 αν δεν κάνω λάθος...η τηλεόραση έδειξε μια κοπέλα 22_24 ετών..που είχε ακριβώς
    το σύμπτωμα το δικό σου..
    Η κοπέλα είπε πως μια μέρα μάλωσε πολύ άσχημα με τη κολιτη της και την άλλη μέρα την πήρε τηλέφωνο.χωρις να θυμάτε ότι την προηγούμενη ακριβώς μέρα είχαν μαλώσει και είχαν πει ότι δεν θα ξανά μιλούσαν ποτέ ξανά.οταν της το υπενθύμισε η φίλη της δεν θυμόταν τίποτα απολύτως..η κοπέλα αυτή θυμόταν τα πάντα όχι όμως τα άσχημα ακριβώς όπως εσύ.και μια μέρα είχε πάρει τηλέφωνο.τον πρώην σύντροφό της χωρίς να θυμάτε ότι πλέον είχανε χωρίσει...η κοπέλα υπέφερε..
    Συγγνώμη αν σε αναστατώνει το μήνυμα.μου αλλά προσπαθώ να βοηθησω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Η γιατροί είχαν πει ότι έχει έλλειψη ο οργανισμός της από κάποιες βιταμίνες και από κάποιες ουσιες..της είχαν δώσει θεραπείες και της είχανε πει ακριβώς τη πρέπει να τρώει σε μεγάλη ποσότητα για να μπορέσει ο οργανισμός να τα αποροφηρηση γρήγορα και να γίνει γρήγορα καλά..θυμαμε χαρακτηριστικά ότι της είχανε πει να πίνει και νερό σε μεγάλη ποσότητα αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου..αφού πέρασαν πάρα πολλά χρόνια από Τότες...πάνε κάνε όλες της εξετάσεις για βιταμίνες..πάνε να σε δει γιατρός...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Η γιατροί είχαν πει ότι έχει έλλειψη ο οργανισμός της από κάποιες βιταμίνες και από κάποιες ουσιες..της είχαν δώσει θεραπείες και της είχανε πει ακριβώς τη πρέπει να τρώει σε μεγάλη ποσότητα για να μπορέσει ο οργανισμός να τα αποροφηρηση γρήγορα και να γίνει γρήγορα καλά..θυμαμε χαρακτηριστικά ότι της είχανε πει να πίνει και νερό σε μεγάλη ποσότητα αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου..αφού πέρασαν πάρα πολλά χρόνια από Τότες...πάνε κάνε όλες της εξετάσεις για βιταμίνες..πάνε να σε δει γιατρός...
    Θα δω πως θα παει.σε ευχαριστω

Similar Threads

  1. ξεχναω πολυ συχνα πολυ σοβαρα πραγματα
    By Danay1997 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-2012, 21:10
  2. Όλο ξεχνάω τελευταία... Τι έχω γιατρέ μου..??
    By thanasisGR in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-08-2012, 03:54
  3. ξεχναω
    By seleios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-12-2010, 23:23
  4. ξεχναω παρα πολυ
    By filipk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-08-2010, 17:30
  5. Ξεχνάω
    By kallia13 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 19-07-2007, 00:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •