Ιστορια της ζωής μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Ιστορια της ζωής μου...

    Δεν ξέρω γιατί αισθάνομαι ότι θέλω ν γράψω την ιστορία της ζωής μου πριν φύγω...είμαι 21 μεγαλωσα με την μητέρα και τον αδερφό μου σε ηλικία 3 ετών έχασα τον πατέρα μου αυτοκτόνησε αφού πρώτα είχε κάνει πολλά Ήταν παλιάνθρωπος γενικά ειχε γκομενες...η μητέρα μου έλειπε από το πρωί ως το βράδυ δούλευε γ να μας μεγαλώσει αλλά με βαράγε και πολύ στο σπίτι μας κράταγε ο αδερφός της ο οποίος ήταν παιδοφιλος ακόμα θυμάμαι την ημέρα που με είχε γεμίσει δαγκώνιες στο πρόσωπο και όταν το έδειξα στην μητέρα μου αντί να με πάρει αγκαλιά με χαστουκισε...γενικά πολύ βία και ξύλο...έφτασα στην εφηβεία και εκεί βγήκαν ολα...κάπνιζα έμπλεξα με παρεες έκανα παρανομίες και κακό χαρακονομουν έκανα 3 φορές απόπειρα αυτοκτονίας μια εφηβεία εφιάλτης σαν να μην έφταναν όλα αυτά...στην ηλικία των 13 που προχωρησα γ πρώτη φορά με αγόρι ήταν χωρίς την θέληση μου με έναν 10 χρόνια μεγαλύτερο μου εγκληματία σαν να μην έφταναν τα βάσανα της ζωής έζησα και αυτό...γ ν συνεχίσω μετά στο λύκειο δεν ήμουν καλή μαθήτρια δεν περασα πουθενά είχα βάλει στόχο Ν σηκωθώ ν φύγω και έτσι σε ηλικία 18 έφυγα γ πρώτη φορά από το σπίτι γ σεζόν Κ μέχρι σήμερα η ζωή μου είναι έτσι από εδώ και από εκεί δουλειά και μόνο δουλειά ν φέρνω λεφτά στο σπίτι και τ παραπονα της μάνας μου ν είναι γτ δεν Μ πήρες καμια μπλουζα...σχέση δεν έκανα ποτέ αν και προχωρησα με αρκετούς για να ξεχάσω την πρώτη εμπειρία πέρασα κι παχυσαρκια 2 φορές..Θέλω να καταλήξω στο αν εμένα η ζωή μου φαίνεται δίχως μια άσπρη μέρα η ή είμαι υπερβολική η κάποιος έχει τραβήξει χειρότερα από εμένα γτ μα τον Θεό δεν ξέρω τ άλλο θα δω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Γεια σου lenale...δεν εισαι υπερβολικη...περασες οντως πολυ ασχημα, εχεις καθε λογο να αισθανεσαι οπως αισθανεσαι. Απο εκει και περα η αναγκη σου να γραψεις για τη ζωη σου μου δειχνει την αναγκη σου να την αλλαξεις, να βιωσεις και κατι θετικο...
    Λες να μας γραψεις την ιστορια της ζωης σου "πριν φυγεις". Να σε ρωτησω κατι θεοχαζο; Που θα πας; Αντιμετωπισε με σαν χαζη και απαντησε μου σοβαρα, που νομιζεις οτι θα πας..; Εξηγησε μου...αληθεια ρωταω.

    Απο εκει και περα πες μου και τι θα ηθελες πραγματικα...τι θεωρεις οτι σου λειπει τωρα; Ασε το τι εγινε για μια στιγμη... Τι θα σε γεμιζε τωρα με την χαρα και την ηρεμια που σου λειπουν; Πως θα ηθελες την ζωη σου; Για τι πραγμα λαχταρας; Τι ονειρευεσαι; Τι θα σε ανακουφιζε; Τι θα σε ευχαριστουσε; Μιλα μου για αυτα αμα θελεις οσο χαζα και αν σου φαινονται...
    Εγω περασα σιγουρα λιγοτερο ασχημα απο εσενα, και παλι σε μια ασχημη φαση που περνουσα οταν με ρωτουσε ο ψυχολογος τι θα ηθελα, τι ονειρευομαι, τι λαχταρω, ημουν τερμα σε αρνηση, δεν τολμουσα να επιθυμησω τιποτα, δεν τολμουσα να μου επιτρεψω την ιδεα οτι αξιζω κατι καλο. Αμα δυσκολευτεις λοιπον να βρεις την απαντηση για το τι θα ηθελες τωρα εσυ μην παραξενευτεις, αλλα και μην πιστευεις οτι δεν θελεις τιποτα...ψαξ'το μεσα σου λιγο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Νατ
    Ενα σχολιο επι της διαδικασιας.
    Το μελος τις προηγουμενες μερες ανακοινωσε οτι αποχωρει απο το φορουμ. Εκει αναφερεται το "πριν φυγω". Μην πάει αλλου ο νους σου..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Νατ
    Ενα σχολιο επι της διαδικασιας.
    Το μελος τις προηγουμενες μερες ανακοινωσε οτι αποχωρει απο το φορουμ. Εκει αναφερεται το "πριν φυγω". Μην πάει αλλου ο νους σου..
    Α οκ, λολ. Ευχαριστω ρεμεντι.
    Τοτε lenale κρατα μονο την τελευταια παραγραφο :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    .Θέλω να καταλήξω στο αν εμένα η ζωή μου φαίνεται δίχως μια άσπρη μέρα η ή είμαι υπερβολική η κάποιος έχει τραβήξει χειρότερα από εμένα γτ μα τον Θεό δεν ξέρω τ άλλο θα δω
    Δεν εισαι υπερβολικη. Πελαγωμενη εισαι. Οι χειμωνες που περνας ειναι δυσκολοι λογω της συγκατοικησης με τη μανα σου..., θα ερθει η σεζον και θα εισαι λιγο καλυτερα, αλλα καποια στιγμη θα σου κανει καλο να απομακρυνθεις απο αυτην και το χειμωνα. Αυτη την εντυπωση εχω.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ναι όταν έλεγα Θ φύγω οντως εννοούσα για το φόρουμ αλλά και επειδή φεύγω και σεζόν όχι τίποτα αλλο...η αλήθεια είναι μετά από χρόνια κατάλαβα ότι μεγαλώνοντας δεν έκανε μόνο η μάνα μου και οι άλλοι κακό στον εαυτό μου αλλά έκανα και εγώ και αυτό γιατί δεν Έμαθα να αγαπάω τον εαυτό μου...μεσα από το φαγητό το τσιγάρο τ ποτα οτι κακο έκανα έψαχνα παρηγοριά είχα και 8 χρονια μια κολλητή που κ αυτή μργαλωσε άσχημα και μαζί καναμε όλα αυτά μετά από χρόνια κατάλαβα ότι η φιλία μας ήταν τοξική καταστρεφαμε η μια την άλλη δεν ξέρω μεγαλώνοντας απέκτησα συνείδησή γιατί κυριολεκτικά ήμουν ικανή για όλα και ότι πέρασα Τ πέρασα μαζί της γιατί η μάνα μου χαμπάρι...το καλο πλέον είναι ότι δεν υπάρχει στην Ζωή μου αυτή η κολλητή λέμε κάνα γεια αλλά ως έχει...με την μάνα μου επίσης η σχέση είναι καλύτερη λόγω τού ότι μεγαλωσα κιόλας δεν με φροντίζει τόσο αυτή και έχει βρει την ηρεμία της αλλά ακόμα προσέχω όταν είμαι χώρις δούλεια και αυτο γ μικρό χρονικό διάστημα ντρέπεται ν λεει στους συγγενείς οτι κάθομαι και έχει παράπονα που άλλοι στην ηλικία μου είναι ακόμα σε μια σχολή πληρωμενη από τους γονείς και δεν έχουν ιδέα από δουλειά...ναι αλήθεια είναι ο χειμώνας για μένα είναι μαρτύριο όχι μόνο λόγω της μάνας μου αλλά και επειδή μεσα από την δουλειά βρήκα παρηγοριά και όταν κάθομαι τρελενομαι...τα όνειρα μου και οι στόχοι μου είναι ν δώσω στον εαυτό μου ότι δεν μ εδωσε κανενας να μην ξαναζήσω βία Ν αγαπάω τον εαυτό μου ν κάνω οικογένεια ισως μετά τα 25 γιατί δεν επιλέγουμε με ποια οικογένεια Θ μεγαλώσουμε αλλά επιλέγουμε αυτή που θ κάνουμε...Θέλω ν γίνω ανεξάρτητη σε αυτή την φάση της ζωής μου θυμάμαι το καλοκαίρι δεν ήθελα ν γυρίσω με τίποτα Αθήνα και στεναχωριομουνα να μ πεις δεν είναι ίδια η Μύκονος με Αθήνα ούτε η ζωή...άλλα κουράστηκα πολύ ξέχασα να αναφέρω της αδερφές του πατέρα μου της θείες δηλαδή που είναι ίδιος ο διάολος και αυτές τον οδήγησαν στον θάνατο Ν φανταστείτε όταν πέθανε ο πολυαγαπημένος αδερφός τους Άντι ν πέσουν στα πατώματα Ν κλάψουν μπήκαν στο σπίτι μας κ πήγαν και στο μαγαζί του Κ Τ άρπαξαν όλα και η απάντηση τους 'μας χρωστουσε " και σήμερα που ο πατερας τούς ο πάππους Μ δηλαδή έχει άφησει ένα σπίτι σε μένα και στον αδερφό μου μασ το φάγανε...Θέλω ν εξαφανιστώ Ν φύγω να μην ξαναγνωρισω τέτοιους ανθρώπους μου είναι δύσκολο να εμπιστεύομαι άτομα και όταν είχα κάνει γνωριμίες στην σεζόν μ είχαν κανει παρατήρηση οτι μόνο ο εαυτός μου με ενδιαφέρει...ε σορρυ έτσι έμαθα δεν μπορώ ν εμπιστευτώ και άτομα που μόλις γνώρισα και ναι ο εαυτός μου με ενδιαφέρει περισσότερο γτ με αυτόν θα ζήσω..δεν ξεχνάω την ημέρα που είχα καταχαρακωθει και ήμουν έτοιμη Ν πέσω από την ταράτσα ηλικια 15 χρονών Και μία φωνή μέσα μου είπε μην πεθάνεις αν φύγεις δεν θ μάθεις ποτέ πως Θ ήσουνα όταν Θ γίνεις 20 και μεγαλώσεις ευχαριστώ τον Θεό που δεν το έκανα και μετανιώνω που πληγώσα τον εαυτό μου και δεν πλήγωσα τους άλλους για αυτό και σήμερα έχω γίνει πολυ εγωίστρια ένα κοψιματακι Ν πάθω θα τρελαθώ δεν λέω ότι δεν με μοιάζουν καθόλου οι άλλοι αλλά θ νοιαστω γ αυτόν που πραγματικά αξίζει στάθηκε δίπλα μου και δεν έχει σκατοχαρακτηρα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μια χαρα βλεπω να τα λες...ξερεις συγκεκριμενα τι θελεις. Επεδιωξε το λοιπον, τι σε εμποδιζει;
    Ψαξε αλλη δουλεια και το χειμωνα...το ξερω ειναι δυσκολο, ωραια εξυπναδα ειπα. Αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν σε κραταει τιποτα στο συγκεκριμενο περιβαλλον σου, μπορεις θεωρητικα να ψαξεις για μονιμη κατοικια και εργασια σε οποιαδηποτε πολη της ελλαδας...η και του εξωτερικου. Σκεψου το και αυτο, ανοιξε λιγο τους οριζοντες σου, δες τι επιλογες εχεις.
    Συμφωνω με το αλλο μελος που ειπε οτι θα σου κανει καλο να απομακρυνθεις απο το τωρινο σου περιβαλλον. Και η επιθυμια σου να ειναι ανεξαρτητη ειναι πολυ ωραια, και η επιθυμια σου για οικογενεια, και να φροντιζεις τον εαυτο σου...ολα αυτα. Περασες πολλα ασχημα πραγματα ομως απο εδω και περα βλεπω ενα ατομο με υγιεις αντιδρασεις και ονειρα και χαιρομαι. Χωρια που εχεις και καλυτερα κριτηρια πλεον για τους ανθρωπους στη ζωη σου, μιας και μας ανεφερες για την τοξικη σου φιλια. Ειναι σημαντικο να περιτριγυριζεις τον εαυτο σου με ατομα που σου κανουν καλο, που σε ωθουν να γινεσαι κι εσυ καλυτερη. Απλα μην πας και στο αντιθετο ακρο...μονο σε αυτο σε φοβαμαι λιγο απο οσο διαβαζω, μην κουβαλας σαν βαρος την πικρια σου και γινεις λιγο πιο σκληρη απο οσο θα σου εκανε καλο...θελω να πιστευω πως μπορεις να προσεχεις μεν, αλλα να δινεις και ευκαιριες στους αλλους που και που για να σου δειξουν και την καλη ανθρωπινη πλευρα...
    Αμα το πας στο τελειως αλλο ακρο, τον τοιχο τον αδιαπεραστο, παλι κακο στον εαυτο σου θα κανεις, οχι σε οποιον δεν ειχε την ευκαιρια να σε γνωρίσει...
    Σιγα σιγα ομως θα γινουν ολα...με μικρα, προσεκτικα, σταθερα βηματα, αν το επιτρεψεις στον εαυτο σου και εξασκησεις και αλλο την κριση σου. Που με οσα περασες πιστευω σιγουρα ειναι ηδη καλυτερη απο αρκετων συνομιληκων σου...απλα συνεχισε να την εξασκεις. Και μην σταματας να ονειρευεσαι και να σχεδιαζεις τι θελεις να κανεις για σενα, να ψαχνεσαι, να αρπαζεις ευκαιριες, να τις δημιουργεις. Ο επιμενων νικα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κουκλα εγω δουλευω με ενσημα απο τα δεκαοχτω ειμαι τριαντα εξι εχω δει απειρουσ τυπουσ κ τυπισεσ ιστοριεσ απειρεσ αλλα θα σου πω αυτο που λεει η ναταλια μπορεισ να παραιτηθεισ μπορεισ και να μην παραιτηθεισ η γευση ομωσ που σε αφηνει ο αγωνασ δε φανταζεσαι τι πραγμα ειναι ειναι καλυτερο απο τισ ουσιεσ καλυτερο απο τα ποτα κ ολεσ τισ αμαρτιεσ να ξερεισ οτι εκανεσ οτι μπορουσεσ κ θα παθεισ πλακα με το ποσα μπορεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Περασες πολυ ασχημα νεανικα σου και παιδικα σου χρονια! λυπαμαι πολυς για οσα περασες!! ελπιζω συντομα να μπορεσεις να τα αφησεις στο παρελθον σου. Ειναι τοσο κριμα,τοσο αδικο να υπαρχουν τετοιοι γονεις, βεβαια το οτι ο κακομιρος ο πατερας σου εβρικσε παρηγορια στις αγγαλιες ξενων γυναικων ηταν απο οτι καταλαβα λογο του πολυ ασχημου χαρακτηρα της μητερας σου, τετοιες μαναδες μας κανουν να φοβομαστε εμας τους αγαθους ανδρες να κανουμε παιδια!! τετοια μανα της αξιζει μονο φυλακη!! συγνωμη που το λεω.
    Αναφερεις το προβλημα της δουλειας, εχεις δικιο στην εποχη ειναι δυσκολα τα πραματα, θα σου καμω μια προταση, βρες μια οποαδηπωτες δουλεια στο κεντρο αθηνας κι ταυτοχρονα βαλε αγγελια και ψαξε κι σε αγγελια για συγκατικηση σε ενα μικρο φτηνο δυαμερισμα καπου στο κεντρο με φτηνο ενοικιο, δεν ειναι υσκολο, προσωπικα θυμαμαι στις αρχες την κρισης μια κοπελα οπου ειμασταν μαζι για μικρο δυαστημα - μεχρι οπου με πεταξε εξω με απιστευτα προσβλητικο τροπο !! λες και ειμουν σακουλα απο σκουπιδια ,με εκανε ρεζιλι βρηζωντας 'μαι μπροστα στην γειτονια!! τετοιες γυναικες δυστυχως ειναι γεματη η αθηνα - μεναμε στα εξαρχεια σε πεζοδρομο, πολυ ομορφη γειτονια με μοναχα 200 ευρο!! κι ηταν κι κοντα στο Στρεφη!! υπαρχουν ακομα πιο φτηνα!! προσπαθησε κι θα βρεις!! πιστεψεμε το να φυγεις απο αυτην την κολαση οπου ζεις θα σε κανει αλλο ανθρωπο.
    Σχετικα με την περιουσια οπου λες οτι εχασες, καποιο λαθος εχεις καμει ,, δεν μπορει καποιος να σου παρει κατις οπου ειναι στο ονομα σου, η οπου σε εχει βαλει κληρονομο, εκτος αν δεν στα ειχε γραψει κι ηταν στον λογο.
    Τελος αναφερεις τον ΘΕΟ!! ειναι μεγαλη κουβεντα αυτο, χωρις να θελω να σε πικρανω, θελεις αγωνα για να φτασεις κοντα του, πρεπει να βριε εναν πνευματικο, καποιον ποιμενα, πρεπει να εξομολογηθεις για οσες αμαρτιες εχεις κανει!! διοτις το οτι το εριξες στις ουσιες και στις ηδωνες δεν ειναι καθολου σωστο!! και μετα απο αγωνα, απο ταπινοσγη στον ΚΥΡΙΟ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ!! Μεσα απο μετανοιες κι αγωνα θα δεις και θα ερθει στη καρδουλα σου ηζεστασια του!! Ομως οσο καμεις αμαρτιες και δεν ζητας συγχωρεσει για αυτες δεν ειναι ευκολ να ερθει κοντα σου, πρεπει να πας εσυ σε αυτων και μετα ας καμεις αμαρτιες!! θα σε συγχωρει!!

Similar Threads

  1. Η ιστορία της ζωής μου
    By foufoutos32 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 27-05-2015, 05:29
  2. Η ιστορία της μοναχικής μου ζωής...
    By πιεσμενη in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-2014, 22:06
  3. Η ιστορία της ζωής μου...και το μπέρδεμά μου...
    By lazy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 19-03-2011, 00:02
  4. ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ
    By Ελινα_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 43
    Last Post: 03-01-2008, 16:04
  5. Η ιστορία της ζωής μου ... και πως έφτασα ως εδώ
    By Nikos79 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 11-09-2007, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •