Τι άλλο να κάνω; Φοβάμαι πολύ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49

    Τι άλλο να κάνω; Φοβάμαι πολύ!

    Μετά από τόσες εξετάσεις, τόσους γιατρούς, τόσο τρέξιμο, ακόμα κανένα αποτέλεσμα. Πλέον τα συμπτώματα περιλαμβάνουν τσιμπήματα στο στήθος αριστερά, αν και οχι κάθε μέρα, πίεση/σφίξιμο στο στομάχι και επιπλέον έχω συνέχεια πονοκεφάλους ή νιώθω το κεφάλι μου βαρύ. Ζαλίζομαι και νιώθω μια πίεση από μέσα προς τα έξω. Αυτό συμβαίνει κυρίως στο πίσω μέρος του κεφαλιού και ο πόνος είναι συνήθως στη μία πλευρά κάπως πίσω από το αφτί. Επίσης νιώθω μια αδυναμία στα πόδια μου, τα οποία μουδιάζουν συχνά. Παίρνω β12 που είχα ανεπάρκεια εδώ και ένα μήνα αλλά καμία διαφορά. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, κάθε μέρα φοβάμαι πιο πολύ. Και όχι,το να ασχοληθώ με κάτι άλλο δε βοηθάει. Προσπαθώ να απασχολήσω τον εαυτό μου αλλά οι πόνοι εκεί. Εκεί.. κάθε μέρα..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μηπως αποχωριστηκες καπιον

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Καλησπέρα Αλέξανδρε. Όχι, δεν αποχωρίστηκα κάποιον. :/

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Maria A. View Post
    Μετά από τόσες εξετάσεις, τόσους γιατρούς, τόσο τρέξιμο, ακόμα κανένα αποτέλεσμα. Πλέον τα συμπτώματα περιλαμβάνουν τσιμπήματα στο στήθος αριστερά, αν και οχι κάθε μέρα, πίεση/σφίξιμο στο στομάχι και επιπλέον έχω συνέχεια πονοκεφάλους ή νιώθω το κεφάλι μου βαρύ. Ζαλίζομαι και νιώθω μια πίεση από μέσα προς τα έξω. Αυτό συμβαίνει κυρίως στο πίσω μέρος του κεφαλιού και ο πόνος είναι συνήθως στη μία πλευρά κάπως πίσω από το αφτί. Επίσης νιώθω μια αδυναμία στα πόδια μου, τα οποία μουδιάζουν συχνά. Παίρνω β12 που είχα ανεπάρκεια εδώ και ένα μήνα αλλά καμία διαφορά. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, κάθε μέρα φοβάμαι πιο πολύ. Και όχι,το να ασχοληθώ με κάτι άλλο δε βοηθάει. Προσπαθώ να απασχολήσω τον εαυτό μου αλλά οι πόνοι εκεί. Εκεί.. κάθε μέρα..
    Εχεις καθολου πυρετο οταν σε πιανουν τετοια συμπτοματα? μην καμεις καποια συγκεκριμενη διατροφη ? στερουμενει απο συγκεκριμενες τροφες αρα και συγκεκριμενα ιχνστοιχεια.
    Θ παρεις για 5-6 μερες τα Μπασκοπαν, 2 την μερα ,μετα απο γευμα. Αν δεν δεις δυαφωρα καμια ,την επομενη εβδομαδα θα παρεις REMERON, gia 2 βδομαδες.
    Καλο θα ειναι βεβαια να το ρωτησεις επιμωνα στο ψυχιιατρο. Αν κι η συνταγημου ειναι απο ατομο που ειχε ακριβως ιδια συμπτωματα κι ιδια με εσενα χαρακτηριστικα.
    ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΘΟΔΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ, το καμω απλα απο ενδιαφερον Μαρια
    ευχομαι ταχεια αναρωση!!!!!!!1
    Last edited by giorgos panou; 01-03-2018 at 04:58.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Παιδιά ειλικρινά μια απάντηση.... Απελπίζομαι. Μη μου λέτε για φάρμακα και ιστορίες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Κοριτσι ποσο καιρο εχεις προβληματα και τι εξετασεις εχεις κανει; αν επιτρεπεται;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    η αληθεια ειναι οτι εχω και εγω κατι πονους στο πισω μερος του κεφαλιου και στα ματια και στην καρδια εδω και κανα χρονο αλλα δεν το εχω ψαξει

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Καρδιογράφημα, υπέρηχο καρδιάς και άνω κάτω κοιλιά, αξονική θώρακα εγκεφάλου τραχήλου, μαγνητική εγκεφάλου και κάτω κοιλίας και πολλές γενικές αιματολογικές

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Τα έντονα προβλήματα τα έχω εδω και έναν μήνα περίπου και όλο χειροτερεύουν. Γενικά πόνους και τα σχετικά κοντεύω δύο χρόνια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Το στομαχι σου δε το εχεις δει καθολου; Γενικως αυτα που περιγραφεις μπορει ανετα να τα προκαλεσει το αγχος.. Απο εκει και περα σκεψου ποτε ξεκινησαν ολα αν ησουν αρρωστη πριν απο ολα αυτα ή αγχωμενη. Επισης καθησυχασου με το γεγονος πως ολα αυτα που εκανες αποκλειουν πολλα ασχημα πραγματα. Το στομαχι εντερο μπορουν να σου κανουν διαφορα αλλα γενικα ηρεμησε δεν περιεγραψες κατι πολυ ανησυχητικο απο οσο διαβασα αν και ηταν λιγο μπερδεμενο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Επισης ο αυχενας σου σε τι κατασταση ειναι;

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Έκανα ακτινογραφία πρόσφατα σε νοσοκομείο μιας και πριν τη μαγνητική πήγα βεκει γιατί δεν άντεχα τον πόνο. Στον αυχένα. Δεν βρέθηκε κάτι.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    49
    Τώρα για ποιον λόγο ειλικρινά δεν μπορώ να θυμηθώ
    Όλα ξεκίνησαν έτσι απλά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    271
    Τεσπα, οσα λες δεν ακουγονται ανησυχητικα αφου εχεις κανει εξετασεις να παιρνεις τις βιταμινες σου να βγαινεις εξω να περπατας σιγα σιγα γιατι μεσα στο σπιτι ολα χειροτερευουν, να εισαι δυνατη και ψυχραιμη κανε καλη διατροφη πραγματα που σου αρεσουν και λιγο λιγο βηματα μπροστα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    καπνίζεις? Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα εγώ και το μυαλό μου πήγαινε σε σενάρια διάφορα (καρδιακό κλπ). Όλα ήταν από το τσιγάρο. Οι πόνοι στο επάνω μέρος κοντά στην καρδιά, προκαλούνταν από το στομάχι λόγο ερεθισμού από το τσιγάρο. Μόλις το έκοψα όλα τα συμπτώματα σταμάτησαν μέσα σε μία μέρα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ
    By sallonikios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 15:37
  2. φοβαμαι πολυ...
    By Sublime in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 22
    Last Post: 27-05-2011, 21:16
  3. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 12:13
  4. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 12:04
  5. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 14:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •