Tavor
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15

Thread: Tavor

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549

    Tavor

    Θέλω να μάθω σε ποιες περιπτώσεις ακριβώς συνταγογραφείται και τι παρενέργειες επιδράσεις έχει στην ποιότητα ζωής του ατόμου γιατί κάποιο κοντινό μου πρόσωπο είναι εξαρτημένο εδώ κ χρόνια από αυτό το ηρεμιστικό ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,074
    βενζοδιαζεπινη ειναι. αγχολυτικο. το βρισκει μονος του η του το δινει γιατρος?
    συνηθως τα αγχολυτικα ειναι πολυ εθιστικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    ο γιατρός τα γράφει εδώ και χρόνια από τα 20 κάτι ...
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  4. #4
    xaka10
    Guest
    Μου το διναν στ ψυχιατρικη κλινικη που ειχα μπει ειναι βαρυ φαρμακο και βοηθαει στον ελεγχο της επιθετικοτητας και καταστιλης του ατομου.προσωπικα το εχω κοψει αν και εχω μπολικα κουτια σπιτι.οφειλω να σου πω πως ακομη και τωρααν το παρω μου φερνει απιστευτα νευρα την επομενη ή μεθεπομενη μερα απο τη στιγμη που τ πηρα και δεν το ξαναπηρα και μου φερνει τοσα νευρα που ειμαι ετοιμος να τσακωθω και να πλακωθω με τον οποιοδηποτε αλλα μετα απο τρεις μερες μη ληψης μου φευγουν τα νευρα και αυτο τ παθαινω και μια φορα αν το παρω δηλαδη περιστασιακα οχι συνεχομενα

  5. #5
    xaka10
    Guest
    προσωπικα εχω καταληξει στο stedon αλλα καμια απο τις βενζοδιαζεπινες δεν ειναι αθωα αλλα η πιο εξαρτησιογονα βενζοδιαζεπινη ειναι το ζαναξ

  6. #6
    xaka10
    Guest
    συνηθιζουν να το δινουν ως βενζοδιαζεπινη το ταβορ σε ψυχιατρικες κλινικες οταν νοσηλευεται καποιος και σε μεγαλες δοσεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Nεύρα ...?? ...τότε πως ηρεμεί ??
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  8. #8
    xaka10
    Guest
    Ηρεμει αρκετα οταν το περνεις αλλα οταν περναει η επηρρεια του τα νευρα σε καποια ατομα ειναι αρκετα τεταμενα.Ειναι βαρυ ηρεμιστικο ειδικα σε μεγαλες δοσεις εγω επαιρνα στην κλινικη 6 με 7 mg tavor που ειναι αρκετα μεγαλη ποσοτητα αν σκεφτεις οτι το μαξιμουμ δοση σε ενα χαπι ειναι 2,5 mg και επαιρνα ολοκληρο το πρωι μισο το μεσημερι και ολοκληρο το βραδυ στην ψυχιτρικη κλινικη που νοσηλευομουν και οταν την τριτη μερα νοσηλειας αρχισα να φωναζω στην προισταμενη της κλινικης οτι ειμαι μια χαρα και κακως βρισκομαι μεσα σε αρκετη διεγερση μου δωσαν και ολοκληρο και το μεσημερι λογω του ξεσπασματος μου αλλα αυτο το αποδιδω στην ψυχωση που ειχα.Αλλα γενικα εχω παρατηρησει οτι οταν παιρνω ακομα και τωρα ταβορ εχω απιστευτα νευρα τις επομενες δυο ημερες και κατι τετοιο παθαινε και η γιαγια μου που δεν εχει ψυχωση οταν επαιρνε το λεξοτανιλ αυτο επαιρνε μερικες φορες και αυτη ειχε νευρα τις επομενες ημερες απο την στιγμη που το πηρε σαν και μενα με τη διαφορα οτι δεν πασχει απο καποιο διαγνωσμενο ψυχικο προβλημα ουτε εχει ψυχωση.οποτε μερικοι τ παθαινουν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    ....Ήρωας είσαι φίλε ..πραγματικά ! Σ ευχαριστώ ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    δεν ξερω τι παρενεργιες εχει, σιγουρα οχι καλες. εμενα δεν με πιανει παντως. εχω φτασει σε 7.5μγκ και μονο χασμουρηθηκα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    προσωπικα εχω καταληξει στο stedon αλλα καμια απο τις βενζοδιαζεπινες δεν ειναι αθωα αλλα η πιο εξαρτησιογονα βενζοδιαζεπινη ειναι το ζαναξ
    Σωστη διαπιστωση .............. το στεντον εμενα δεν με πιανει , ουτε το ταβορ , το ζαναξ ναι , ειναι και ψυχοτροπο.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by garida View Post
    δεν ξερω τι παρενεργιες εχει, σιγουρα οχι καλες. εμενα δεν με πιανει παντως. εχω φτασει σε 7.5μγκ και μονο χασμουρηθηκα.
    Εχω παρει ολοκληρο κουτι στεντον ( μες την μερα ) και δεν εγινε τιποτα .......... δεν με πιανει .....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Σήμερα πήρα για δεύτερη φορά στη ζωή μου tavor (δεν είναι στα τακτικά μου φάρμακα, μόνο για περιπτώσεις ανάγκης) και νιώθω μια υπνηλία αλλά αυτό ήθελα να πετύχω, να κοιμηθώ και να μην σκέφτομαι ώστε να μην υποφέρω... Και θα είχα ξαπλώσει αλλά προέκυψε μια ευχάριστη προοπτική εξόδου οπότε πίνω καφέ για να "ξυπνήσω"... Αυτά ξέρω μόνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    7
    Εγώ πως να το κόψω παιδιά; 2 των 2,5 πίνω κάθε βραδυ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Evikir View Post
    Εγώ πως να το κόψω παιδιά; 2 των 2,5 πίνω κάθε βραδυ
    Σταδιακα ........

Similar Threads

  1. tavor sos βοηθεια!
    By hlias1988 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 09-03-2020, 07:46
  2. Stedon ή Tavor ??
    By AN NA in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 17-07-2017, 13:31
  3. tavor και διακοπη!ταχυκαρδιες
    By afrula in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 37
    Last Post: 19-05-2014, 22:27
  4. TAVOR!!!!
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 22
    Last Post: 14-10-2011, 16:27
  5. TAVOR K ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΒΕΝΖΟΔΙΑΖΕΠΙΝΕΣ
    By Lacrymosa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-07-2011, 14:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •