Κακια πεθερά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Ποντικακι View Post
    Δεν γινετε αυτο. 1) γιατι μενει απο κατω.
    Εχω πει στον αντρα μου να φυγουμε , αλλα αυτος ουτε να ακουσει κατι τετοιο.
    2) για τον αντρα μου η μητερα του ειναι αγία. Αυτος ξερει λεει πολυ καλα την μανα του . Κανει πλακα λεει και εγω απλα παρεξηγω το χιουμορ της.

    Δεν βγαινει ακρη σας λεω . Η αληθεια ειναι οτι εγραψα εδω μεσα για να τα πω και να ξαλαφρωσω. Ειναι τραγικη αυτη η πιεση που νιωθω. Καθε μερα θα σκαρφιστει και μια κακία.
    Στην αρχη αναρωτιωμουν τι της εχω κανει. Τωρα πιστευω οτι οποια και να ηταν στην θεση μου , τα ιδια θα περνουσε. Η γυναικα ειναι απλα πολυ κακια και εχει μια αρρωστη σχεση με τον γιο της. Αυτος τις λιγες φορες που της εχει εναντιωθει , το εχει μετανιωσει πικρα.
    Του το παιζει αρρωστη και δεν του μιλαει γιατι του λεει πως εχει δικη του οικογενεια τωρα και δεν πρεπει να ασχολειτε μαζι της. Του δημιουργει τρομερες ενοχες.
    Και εγω στεναχωριεμαι και νιωθω ακομα μεγαλυτερη πιεση που τον βλεπω ετσι χαλια.
    Το προβλημα σου δεν ειναι η πεθερα σου, ποντικι..
    Το προβλημα σου ειναι οτι Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ δεν αναγνωριζει τιποτε απο ολα αυτα που κανει η μανα του..
    Υπαρχουν πααααρα πολλςς τετοιες μανες στην ελλαδα με αρρωστημενο παθος για τον γυιο τους.
    Υπαρχουν ομως και γυιοι που καταλαβαινουν πολυ καλα τι γινεται, βαζουν υγιη ορια στην μανα τους, κρατανε αποσταση ασφαλειας και ολα πηγαινουν καλα στον γαμο τους.
    Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ.
    Εσυ δεν εχεις καμια δουλεια να μαλωνεις και να παλευεις με την πεθερα σου.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Το προβλημα σου δεν ειναι η πεθερα σου, ποντικι..
    Το προβλημα σου ειναι οτι Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ δεν αναγνωριζει τιποτε απο ολα αυτα που κανει η μανα του..
    Υπαρχουν πααααρα πολλςς τετοιες μανες στην ελλαδα με αρρωστημενο παθος για τον γυιο τους.
    Υπαρχουν ομως και γυιοι που καταλαβαινουν πολυ καλα τι γινεται, βαζουν υγιη ορια στην μανα τους, κρατανε αποσταση ασφαλειας και ολα πηγαινουν καλα στον γαμο τους.
    Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ.
    Εσυ δεν εχεις καμια δουλεια να μαλωνεις και να παλευεις με την πεθερα σου.
    Αργησα να απαντησω γιατι δεν εχω και πολυ χρονο με ενα παιδι.
    Καταρχην δεν μαλωνω μαζι της. Ποτε δεν της εχω πει τιποτα. Δεν μιλαω καθολου και αυτο ειναι που μου κανει μεγαλη ζημια. Γιατι η αγανακτιση συσωρευεται και με κατατρωει απο μεσα.
    Εχεις δικιο για τον αντρα μου ως ενα σημειο. Η μανα του ειναι η πεθερα ναρκισσος, ετσι πιστευω. Χρονια τους χειριζετε ολους και τους βασανιζει. Οσο και αν φαινεται περιεργο ο αντρας μου εχει μιλησει μαζι της καποιες φορες , αλλα μετα το μετανιωσε. Γιατι ή θα γην ετρεχε στους γιατρους ή θα τσακωνονταν με τον μεγαλο του αδερφο. Βλεπεις η μανουλα βαζει μπροστα και τον μεγαλο της γιο για να συνετησει τον μικρο που παει να σηκωσει κεφαλι.
    Σημερα θα μιλησω μαζι του , και θα σας πω τι εγινε.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Ποντικακι View Post
    Αργησα να απαντησω γιατι δεν εχω και πολυ χρονο με ενα παιδι.
    Καταρχην δεν μαλωνω μαζι της. Ποτε δεν της εχω πει τιποτα. Δεν μιλαω καθολου και αυτο ειναι που μου κανει μεγαλη ζημια. Γιατι η αγανακτιση συσωρευεται και με κατατρωει απο μεσα.
    Εχεις δικιο για τον αντρα μου ως ενα σημειο. Η μανα του ειναι η πεθερα ναρκισσος, ετσι πιστευω. Χρονια τους χειριζετε ολους και τους βασανιζει. Οσο και αν φαινεται περιεργο ο αντρας μου εχει μιλησει μαζι της καποιες φορες , αλλα μετα το μετανιωσε. Γιατι ή θα γην ετρεχε στους γιατρους ή θα τσακωνονταν με τον μεγαλο του αδερφο. Βλεπεις η μανουλα βαζει μπροστα και τον μεγαλο της γιο για να συνετησει τον μικρο που παει να σηκωσει κεφαλι.
    Σημερα θα μιλησω μαζι του , και θα σας πω τι εγινε.

    Αχ ετσι ποως το εγραψα ακουστηκε πολυ ασχημο. Ηθελα να γραψω οτι δεν εχω πολυ χρονο με το μωρο και τις δουλειες του σπιτιου. Τα εχω παιξει γενικοτερα.
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Ποντικακι View Post
    Αργησα να απαντησω γιατι δεν εχω και πολυ χρονο με ενα παιδι.
    Καταρχην δεν μαλωνω μαζι της. Ποτε δεν της εχω πει τιποτα. Δεν μιλαω καθολου και αυτο ειναι που μου κανει μεγαλη ζημια. Γιατι η αγανακτιση συσωρευεται και με κατατρωει απο μεσα.
    Εχεις δικιο για τον αντρα μου ως ενα σημειο. Η μανα του ειναι η πεθερα ναρκισσος, ετσι πιστευω. Χρονια τους χειριζετε ολους και τους βασανιζει. Οσο και αν φαινεται περιεργο ο αντρας μου εχει μιλησει μαζι της καποιες φορες , αλλα μετα το μετανιωσε. Γιατι ή θα γην ετρεχε στους γιατρους ή θα τσακωνονταν με τον μεγαλο του αδερφο. Βλεπεις η μανουλα βαζει μπροστα και τον μεγαλο της γιο για να συνετησει τον μικρο που παει να σηκωσει κεφαλι.
    Σημερα θα μιλησω μαζι του , και θα σας πω τι εγινε.
    παλι δεν το καταλαβες.
    θα το ξαναπω...
    ναι, πιθανον να ειναι και ναρκισος, και ιβισκος και μπουκαμβιλια, ΑΛΛΑ Ο ΓΥΙΟΣ ΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΖΕΥΕΙ, ΟΧΙ ΕΣΥ.
    δεν μιλαω για κυριολεκτικο 'μαλωμα" κι απαντας επ αυτου.
    εννοω που ασχολεισαι, που χαλιεσαι, που σκεφτεσαι τι θα σου ξημερωσει μαζι της.
    Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ, ΟΧΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ.
    αν δεν συνειδητοποιησει αυτος τι τρεχει και σου απανταει οτι ειναι καλος ανθρωπος κι εχει χιουμορ, δεν υπαρχει σωτηρια για σενα. η θα λες σε ολα ναι, η θα σκοτωθεις μαζι της και κατα συνεπεια με τον ανδρα σου.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    12
    Μια μονο λεξη ταιριαζει σε αυτο που περναω. Κακοποιηση. Και σωματικη και ψυχικη :(

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Δυστυχώς ο άντρας σου ειναι κλασσικός μαμακιας και ο.τι και να πεις εσύ πάντα θα υποστηρίζει τη μανούλα ..
    Αυτό δεν το είχες δει πριν παντρευτείς ?
    Ένας τρόπος είναι να αδιαφορήσεις και να της σπάσει εσύ τα νεύρα ,αν αντέχεις όχι αυτή ...
    Και με ήρεμο τρόπο χωρίς να νευριάζεις η να δείχνεις ενόχληση εσύ .
    Τώρα ο δεύτερος το να το πεις στον άντρα σου δεν έχει νόημα γιατί είναι ερωτευμένος με τη μάνα του ..
    Αν εσύ δεν μπορέσεις όλη αυτή την κατάσταση το πιο πιθανό είναι αυτό που φαντάζεσαι γιατί πολύ απλά η ψυχολογία σου και το παιδάκι σου μετράνε απ' όλα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Μετακόμιση

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Μετακόμιση
    +1
    Διαβαζοντας το νημα σου απο την αρχη αυτο σκεφτομουν "Μετακομιση ΧΘΕΣ" αλλά επειδη ειναι πολυ πιθανο να χασεις το δικιο σου και να κερδισει εδαφος η κακιασμενη πεθερα, θα ηταν καλο αν μπορουσες να το πετυχεις με πλαγιο τροπο χωρις καθολου να το συνδεσεις με το να αποφυγετε τη μανα του. Μπορεις να το κανεις? Μπορεις να τον κανεις να θελησει κι αυτος να πατε αλλου?Με διαφορα προσχηματα, περιοχη, κτιριο, υγρασια, εξοδα, δεν ξερω τι αλλο, ή οτι βρηκες ενα σουπερ σπιτι κοντα σε παιδικο σταθμο ή στη δουλεια του ή στη δουλεια σου, κατι τελοσπαντων. Και σεξ πολυ σεξ. Με το να την κακολογεις δυστυχως χανεις το δικιο σου αφου ο αντρας σου δε φαινεται να σκαμπαζει...
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λυπάμαι, αλλά να ξέρεις ότι μια ζωή θα αντιμετωπίζεις προβλήματα. Κάνε κάποιες προσπάθειες μπας και φτιάξουν τα πράγματα, δώσε στον εαυτό σου ένα χρονικό όριο, ας πούμε 2-3 χρόνια κι αν δεν δεις προκοπή κάντην με ελαφρά πηδηματάκια. Ακόμα κι αν κάποτε μετά από πολλά χρόνια ο άντρας σου ξυπνήσει σε κάποια πράγματα, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα τα παραδέχεται μπροστά σου από εγωισμό κι άλλωστε θα είναι αργά καθώς πολλές καταστάσεις θα έχουν παγιωθεί και η μεταξύ σας σχέση θα έχει φθαρεί.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    1
    Με όλο το θάρρος…
    Τελικά το κατάλαβε;;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πεθερά με διπολική διαταραχή
    By Flower16 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 84
    Last Post: 03-01-2017, 18:51
  2. Κακιά πεθερά
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 22-09-2016, 18:08
  3. προβλημα με ''πεθερα''
    By Anna Mar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 01-07-2016, 17:30
  4. Εμμονή (;) με την πεθερά
    By Lena33 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 18-06-2016, 11:02
  5. ΑΙΩΝΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ-ΠΕΘΕΡΑ
    By evalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 08-11-2015, 11:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •