1η μέρα προσπαθειας διακοπής καπνίσματος - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71
  1. #61
    Το κάπνισμα το κόβεις μια κι εξω λένε κάποιοι ειδικοί, δηλαδή απότομα, όχι σταδιακά όπως προσπαθείς να κάνεις εσύ.

    Εγώ έχει επτά μήνες να καπνίσω (εννοώ τα 1 - 2 τσιγάρα και λίγακι περισσότερο τα Σαββ/κα). Απότομα όπως σου είπα, διότι έστω αυτο το λίγο έφτασε στο σημείο να μου προκαλεί δυσφορία στο πρόσωπο, σαν φούσκωμα και βάρος ψηλά στο στήθος.
    Μου έρχεται καποιες στιγμες έντονα η αίσθηση να θέλω να καπνίσω, ιδίως σε καταστάσεις εκνευρισμού και άγχους. Κι όντως μειώνει το στρες, ηρεμά, έστω κι αν στην ουσία πρόκειται για ψευδαίσθηση, ήτοι εγκεφαλικό παιχνίδι.
    γιάννης

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    παιδια υπαρχει και το ηλεκτρονικο τσιγαρο μην αναστατωνεστε ασκοπα. Εγω συμπληρωσα 2,5 χρονια μονο με ηλεκτρονικο χωρις καθολου κανονικο. (ουτε ενα τσιγαρο δηλαδη) Αν δεν υπηρχε ηλεκτρ. θα καπνιζα ακομα. Μου φυγανε και οι φοβιες για την υγεια και ολα μια χαρα.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    παιδια υπαρχει και το ηλεκτρονικο τσιγαρο μην αναστατωνεστε ασκοπα. Εγω συμπληρωσα 2,5 χρονια μονο με ηλεκτρονικο χωρις καθολου κανονικο. (ουτε ενα τσιγαρο δηλαδη) Αν δεν υπηρχε ηλεκτρ. θα καπνιζα ακομα. Μου φυγανε και οι φοβιες για την υγεια και ολα μια χαρα.
    μπορεις να αφησεις και το ηλεκτρονικο??επειτα εχω ακουσει
    οτι το ηλεκτρονικο χειροτερο ειναι.εγω που δοκιμασε ηλεκτρονικο πριν χρονια πιο πολυ καπνιζα μετα..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    Οχι δεν ειναι χειροτερο. Ασε τι λενε καποιοι. Δεν εχει νοημα να κανεις ηλεκτρονικο και να καπνιζεις. Πρεπει να κανεις μονο αυτο για να εχει νοημα. Βαλε νικοτινη υψηλη για να σε πιανει. πρεπει να πεις ΜΟΝΟ ηλεκτρονικο θα κανω. Να το κοψεις χωρις υποκαταστατο ειναι πολυ δυσκολο. Αν τωρα εσυ μπορεις καντο τι να σου πω μπραβο.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Οχι δεν ειναι χειροτερο. Ασε τι λενε καποιοι. Δεν εχει νοημα να κανεις ηλεκτρονικο και να καπνιζεις. Πρεπει να κανεις μονο αυτο για να εχει νοημα. Βαλε νικοτινη υψηλη για να σε πιανει. πρεπει να πεις ΜΟΝΟ ηλεκτρονικο θα κανω. Να το κοψεις χωρις υποκαταστατο ειναι πολυ δυσκολο. Αν τωρα εσυ μπορεις καντο τι να σου πω μπραβο.
    μαλλον δεν καταλαβες τι θελω να πω..αντε και δεν καπνιζω κανονικο περνω ηλεκτρονικο.θα με βοηθησει να το αφησω?
    η δεν θα καπνιζω κανονικο και θα καπνιζω ηλεκτρονικο..
    ποια η διαφορα??καπνιστης ειμαι και ετσι καπνιστης ειμαι και αλλιος.αν με βοηθησει νατο κοψω τοτες οκ.αλλα αμα ριναι μετα να μην καπνιζω κανονικο και να καπνιζω αυτο το ιδιο δεν ειναι??αρα τι νοημα εχει??αυτο θελω να πω

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    ηλεκτονικο ειναι το ιδιο αν οχι χειροτερο απο το κανονικο τσιγαρο...μπορει να μην υπαρχει καυση και ολα τα παραγωγα της π[ου ηταν καρκινογονα..αλλα και το ηλεκτρονικο εχει τον ατμο που περιεχει νικτοτικη και αλλες κακρινογονες ουσιες και ολος αυτος ο ατμος παει στα πνευμονια και μενει...οπως η υγρασια π.χ π κολαει σε τοιχους και αμαηια.....

    ΤΟ μονο καλο που μπορειτε να κανετε για την υγεια σας ειναι να μην κανετε ουτε ηλεκτρονικο ουτε κανονικο...
    και να συμπ΄ληρωσω οτι ολα κοβονται ευκολα αρκει να εισαι δυνατος χαρακτηρας και σαν ανθρωπος...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    μαλλον δεν καταλαβες τι θελω να πω..αντε και δεν καπνιζω κανονικο περνω ηλεκτρονικο.θα με βοηθησει να το αφησω?
    η δεν θα καπνιζω κανονικο και θα καπνιζω ηλεκτρονικο..
    ποια η διαφορα??καπνιστης ειμαι και ετσι καπνιστης ειμαι και αλλιος.αν με βοηθησει νατο κοψω τοτες οκ.αλλα αμα ριναι μετα να μην καπνιζω κανονικο και να καπνιζω αυτο το ιδιο δεν ειναι??αρα τι νοημα εχει??αυτο θελω να πω
    Θα αντικαταστησεις το κανονικο με ηλεκτρονικο. Κατι πολυ πιο υγιεινο. Ετσι θα εχεις και την απολαυση και την υγεια σου. Το "νοημα" ειναι η απολαυση του ατμιστη. Αν τωρα εσυ δεν θες να κανεις τιποτα μην κανεις τιποτα. Εγω το γουσταρω το ηλεκτρονικο και ειμαι μια χαρα 2,5 χρονια μαυτο. Καποιοι το χρησιμοποιουν για διακοπη και μετα κοβουν και το ηλεκτρονικο. Αλλα ειναι λιγοι. Η μεγαλη πλειοψηφια αντικαθιστα το κανονικο με αυτο.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Θα αντικαταστησεις το κανονικο με ηλεκτρονικο. Κατι πολυ πιο υγιεινο. Ετσι θα εχεις και την απολαυση και την υγεια σου. Το "νοημα" ειναι η απολαυση του ατμιστη. Αν τωρα εσυ δεν θες να κανεις τιποτα μην κανεις τιποτα. Εγω το γουσταρω το ηλεκτρονικο και ειμαι μια χαρα 2,5 χρονια μαυτο. Καποιοι το χρησιμοποιουν για διακοπη και μετα κοβουν και το ηλεκτρονικο. Αλλα ειναι λιγοι. Η μεγαλη πλειοψηφια αντικαθιστα το κανονικο με αυτο.
    κ γω ατμηστης ειμαι που σημερα μου εσπαζε το τζαμακι χαχαχαχα παντος ναι γαμαει ειναι η 3 φορα που περνω το βνβ βουντουσοσ οπως κ διαφορα shakenvape αλλα κ φτιαχνω υγρα κ μονος... ειναι γαματο

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    Καιγω shake and vape κανω. Δεν λεει να αγοραζεις ετοιμα υγρα. Με τη φορολογια αστα να πανε. Θελουνε να το εξισωσουνε με το τσιγαρο για να μη χανουν φορους γιατι πολλοι κανουν ηλεκτρονικο πλεον.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Lord of Light View Post
    Καιγω shake and vape κανω. Δεν λεει να αγοραζεις ετοιμα υγρα. Με τη φορολογια αστα να πανε. Θελουνε να το εξισωσουνε με το τσιγαρο για να μη χανουν φορους γιατι πολλοι κανουν ηλεκτρονικο πλεον.
    γαμησετα ξερω... αλλα αν ψαχτεις γενικα με το καιρο θα βρεισκεις ακρη για τις τημες ολλων των πρωιωντων...

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    γαμησετα ξερω... αλλα αν ψαχτεις γενικα με το καιρο θα βρεισκεις ακρη για τις τημες ολλων των πρωιωντων...

    Εστάλη από Mi A1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ξερεις που πουλανε φτηνες νικοτινες? Τις αγοραζω 4 ευρω τη μια 10μλ. Αν ειναι στειλε μηνυμα. Ξερω το μοντεκριστο πουλαει με 2,95 η χαμηλοτερη τιμη Ελλάδα αλλα θελει ελαχιστη παραγγελια για να μη χρεωθεις μεταφορικα 60 ευρω. Και δεν λεει.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Συνέχεια προσπάθειας ή τελος φιλίας;
    By Bulldog101 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 13-10-2016, 14:20
  2. Μεθοδοι διακοπης καπνισματος
    By deleted-by-request-1305 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 30-03-2016, 00:17
  3. Τα αποτελεσματα της καλοκαιρινης προσπαθειας
    By maraki065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 46
    Last Post: 10-09-2011, 16:41
  4. Replies: 21
    Last Post: 01-09-2011, 15:22
  5. Τι εμαθα μετα απο αρκετα χρονια προσπαθειας αλλα και φαγουρας
    By Pou_Zoume in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 12-10-2010, 22:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •