Anafranil
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Anafranil

  1. #1

    Anafranil

    Ρε παιδιά θα εκραγω
    ...έχω κουραστεί να περνω φάρμακα και να υποτροπιαζω. Εδώ και 10 μέρες ξεκίνησα το anafranil και δεν έχει κανένα νόημα, απλά έφτασα στον πάτο. Έλεος πια κουράστηκα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    157
    Το anafranil εμένα με έσωσε σε μεγάλο βαθμό. Η διάγνωσή μου είναι ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και διαταραχή πανικού με συνοδεία ήπιων καταθλιπτικόμορφων συμπτωμάτων. Είναι από τα πιο παλιά και πιο δοκιμασμένα. Αν δεν σε ενοχλούν οι παρενέργειές του είσαι σε καλό δρόμο επομένως κάνε υπομονή.

  3. #3
    Από παρενέργειες αυτό που δεν παίζεται είναι η υπόταση με το αίσθημα κοποσης.Τα anafranil τα παίρνω παράλληλα με τα velept που ήταν έτσι κι αλλιώς η αγωγή μου. Το θέμα είναι ότι μετά που άρχισα τα anafranil έπιασα πάτο....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    157
    Η κόπωση θα υποχωρήσει αρκετά, πόσα mg παίρνεις ημερησίως;

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eπαιρνα το αναφρανιλ , σε μια βδομαδα μειχε πιασει , ειχε για κανα-δυο μηνες αποτελεσμα , με παρενεργεια πτωση της λιμπιντο και ξηροφθαλμια , μετα απο αυτο το διαστημα , επαψε να ενεργει ........
    την κοπωση που ειχα την απεδωσα στην κτθλψη , και την καταπολεμουσα με καφε ........
    δεν το ξαναπαιρνω , δεν λεει τιποτα .......

  6. #6
    Τον τελευταίο μήνα μου πρόσθεσε άλλο ένα velept, συνολο 3*150mg, αφού δεν δούλεψε μου έβαλε το anafranil 75 μισό στην αρχή, και μετά ολόκληρο. Αλλά δεν την παλεύω άλλο ρε π........
    Πείρα τηλέφωνο τη γιατρό και μου είπε να πάω από βδομάδα. Μια κουβέντα είναι το από βδομάδα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αμα περιμενεις να γινις καλα απο αντικαταθλιπτικα , σωθηκες , εγω ταχω παρει ολα , αμα σου δωσουν ενα 20% καλα ειναι , το υπολοιπο πρεπει να το βαλεις με προσωπικη προσπαθεια ....... το μονο που μουκανε κατι λιγο ειναι το εφεξορ η velept ( γεννοσημο ) η βενλαφαξινη ......... θακοβα εντελως το αναφρανιλ....... παντα εκοβα ενα αντικ/κο σε μια βδομαδα , χωρις προβληματα και το αντικαθιστουσα συγχρονως με μικρες δοσεις του επομενου ................

  8. #8
    Ερώτηση για όσους έχουν πάρει anafrsnil: Μετά από πόσες μέρες εδρασε; Εμένα μετά από 12 μέρες με έφερε στα όρια μου. Χτες δεν το πείρα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    6-7 μερες ........................

  10. #10
    Ευχαριστώ Macgyver προφανώς δεν λειτούργησε σε μένα, δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω, κουράστηκα να ζω και να είναι χαμένη στην άβυσσο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παρτο παραπανω μερες το αναφρανιλ, σεκαθε οργανισμο πιανει διαφορετικα , σε σενα μπορει ναργησει να πιασει ......

  12. #12
    Το σταμάτησα το Σάββατο....έχω ραντεβού την Τρίτη με τη γιατρό....να δω τι θα μου βάλει.... φοβάμαι μήπως μου πει ότι πρέπει να νοσηλευτω. Δεν ξέρω αν υπάρχουν περιθώρια πια με αγωγή στο σπίτι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα , δεν ξερω , αλλα να νοσηλευτεις για κτθψη , δεν το εχω ξανακουσει , και ξερω ανθρωπο που ζει 20 χρονια με το αναφρανιλ ..... ειναι και θεμα δοσεως , εγω επαιρνα στην αρχη 75 μγ , και μετα δεν πηρααλλο, αν και μπορουσα να το κανω 150 , αλλα μουκανε ανικανοτητα σεξουαλικη .....

  14. #14
    Ελπίζω να μην πρέπει να συμβεί κι αυτό, με την εισαγωγή, είμαι τόσο χαμένη στην άβυσσο μου που δεν ξέρω αν σκέφτομαι λογικά πια. για την λίμπιντο ούτε που το σκέφτομαι, μακάρι να με βοηθαγε το anafranil, και αυτό θα το άντεχα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οπως νομιζεις ......... ευχομαι να σου κανει καλο η εισαγωγη ......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Anafranil
    By Vassilis in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 29
    Last Post: 20-05-2019, 21:21
  2. anafranil
    By panagiwtis23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-09-2016, 23:14
  3. Anafranil
    By di1983 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 17-12-2012, 10:17
  4. anafranil
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 29-06-2011, 00:22
  5. anafranil
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 05-03-2008, 23:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •