99 problems
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: 99 problems

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406

    99 problems

    Μηπως η ζωή είναι ένα πρόβλημα για δυνατούς λύτες;;
    Καθημερινά αντιμετωπίζουμε ένα σωρό προκλήσεις, ερωτήματα, συγκρούσεις, στεναχώριες που καλούμαστε να επιλύσουμε.

    Θυμάμαι ακόμα τους πρώτους μήνες του τελευταίου επεισοδίου!!
    Το είχα χαρακτηρίσει σαν Λερναία Υδρα όπου όσο καθάριζα τόσο ανακάλυπτα νέα συμτπώματα και προβλήματα. Τόσο ανακάλυπτα το μέγεθος της δυστυχίας που κουβαλούσα.

    Πως θα νιώθατε αν στα καθημερινά προβλήματα δεν είχατε το εργαλείο για να τα αντιμετωπίσετε;; Πως θα σκεφτόσασταν για τον εαυτό σας;; Θα γινόσασταν συμπονετικοί με σας ή θα τα βάζατε με τον εαυτό σας και θα προσθέτατε επιπλέον βάρος στο ήδη υπάρχον πρόβλημα;

    Εγώ αυτό που ένιωθα ήταν ένα τεράστιο Μηδέν. Ηταν σαν απλά να υπάρχω αλλά στην ουσία ήμουν νεκρός κ πιθανόν να είμαι ακόμα. Καθημερινά νιώθω να είμαι ακατάλληλος για απλή επιβίωση. Προσπαθώ να το δω όσο γίνεται πιο χαλαρά μέσα σ'αυτό το κλίμα ανασφάλειας.

    Μια σκέψη που έχω όταν φαντάζομαι τον εαυτό μου για να χαλαρώσει είναι να επιπλέει στην θάλασσα στην μέση του πελάγους παρά τους καρχαρίες από κάτω.
    Just flow!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    εγω παντα ειχα την ψυχικη δυναμη οτι και να παθαινα να το αντιμετωπιζα...ισως να μου επερνε καιρο αλλα το καταφερνα...
    δυστυχως ειμαι βεβαιος οτι η ζωη ειναι ενα μονοπατι που συνεχως δημιουργειτε ενα καινουργιο προβλημα που πρεπει να το λυσεις...
    ανικανος δεν ενιωσα ποτε...απλα ενιωθα οτι επιανα πατο..βεβαια παντα στην αρχη ενος προβληματος δν εκανα τιποτα και απλα το αφηνα να με παρασερνει στον πατο μεχρι που ολο αυτο αντιστρεφοταν και αρχιζε η αναδυση μου προς την επιφανεια

Similar Threads

  1. Blog problems...
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 8
    Last Post: 17-01-2011, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •