Αδιέξοδο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ την πρώτη μου δουλειά ήταν μέσω σχολής και ήταν σε ασανσέρ, τοποθετήσεις ξέρεις και είχαμε έναν υπεύθυνο, βοηθό του αφεντικού που με κορόιδευε επειδή έλεγα ότι είμαι ηλεκτρολόγος, επειδή αυτό σπούδαζα τότε άσχετα που δεν ήξερα την τύφλα μου, και μου έλεγε εσύ είσαι ηλεκτρολόγος πως συνδέεται αυτό το είναι αυτό κοροϊδευτικά, και σε νεοχτιστες πολυκατοικίες μου φορτονε στην πλάτη ολόκληρη πόρτα από ασανσέρ και ξέρετε πόσο βαραίνει και έπρεπε να ανέβω της σκάλες με αυτή στην πλάτη ( το έκανε γιατί ο ίδιος μπορούσε ) και μια άλλη φορά επειδή έπρεπε να λήψη ο ίδιος για λίγη ώρα με ανέβασε στην θέση του σε μεγάλο ύψος ( ενώ πάσχω από μεγάλη υψοφοβια χωρίς να έχω προστατευτικά και έτρεμα μου ερχόταν να πηδήξω να ησυχάσω, ευτυχώς ήρθε αμέσως και κατέβηκα αλλιώς μπορεί να μην ήμουν εδώ μαζί σας! Και στο τέλος το αφεντικό πήγε στην σχολή και είπε ότι δεν πατάω στην δουλειά, ψέματα δηλαδή και ότι μου χρωστάει 20 ευρώ, ενώ μου χρωστούσε περισσότερα και τελικά μου είπε ο υπεύθυνος της σχολής να φύγω από εκεί, κατάλαβε τι παίχτηκε!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    μα συγνωμη ρε φιλε απορω τι άνθρωποι υπάρχουν και συμπεριφέρονται ετσι... έχουν προβλήματα με την ζωή τους και διάφορες ψυχώσεις και θέλουν να τρομοκρατήσουν και τους γύρω τους. ετσι νιώθουν να παίρνουν αξία γιατί αλλιώς νιώθουν μειονεκτικά. απλά κρίμα γιατί ατομα με καθαρή ψυχή και αγνή τα κάνουν όλες αυτές οι καταστάσεις φοβικά!!!!
    εχω θυμώσει πάρα πολύ τα έχω βάλει ακόμα και με τον εαυτό μου που έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι το πιο απλό πράγμα (μια απλή επισκεψη σε μαιευτήριο πχ) ολόκληρη τελετουργία με συμπτώματα έντονου στρες και πανικού .

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Να μην μπορείς να χαρείς την ζωή εκει έχουμε φτάσει! Σαν το μικρό ψάρι νιώθω μέσα στο βυθό!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Να μην μπορείς να χαρείς την ζωή εκει έχουμε φτάσει! Σαν το μικρό ψάρι νιώθω μέσα στο βυθό!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

    Πόσο καιρό νιώθεις έτσι ? έχεις απευθυνθεί κάπου ?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Όχι δεν έχω απευθυνθεί! Εάν θες πια αναλυτικά στήλε μου στο ibox

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Όχι δεν έχω απευθυνθεί! Εάν θες πια αναλυτικά στήλε μου στο ibox

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    έγινα μέλος μόλις εχθές και δεν έχω ιδέα πως χειρίζεται.. χαχα αν θέλεις στείλε μου εσυ Μήπως καταφέρω να το δω από κάπου

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί απο τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 13-03-2018 at 17:55.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί απο τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 13-03-2018 at 17:55.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί απο τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 13-03-2018 at 17:55.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Έγινε ένα μπέρδεμα, στην προσπάθεια μου να διαγράψω το μήνυμα με το ιμειλ, έκανε και άλλες δύο αποθηκευσης ίδιες! Θα παρακαλούσα την διαχείριση εάν διαβάσει τα μηνύματα μου που έχουν γραμμένο το ιμειλ μου να τα διαγράψει, Ευχαριστώ!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Κάνε επεξεργασία και σβήσε τα.. Και βάλε απλώς μια τέλεια μέσα και αποθήκευσε την αλλαγή... αν περιμένεις να στα σβήσουν σωθηκες..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Ευχαριστώ την διαχείριση!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    279
    Quote Originally Posted by roulig View Post
    Καλησπέρα, είμαι 27 ετών και πριν από ένα χρόνο βίωσα μια πολύ επώδυνη κατάσταση στο χώρο εργασίας μου.. Δούλεψα ως πωλήτρια σε ένα κατάστημα για 3 μηνες και όλο αυτό το διάστημα οι συνάδελφοι μου με αποκαλούσαν χαζή και άσχετη επειδή δεν είχα την εμπειρία τους, με μείωναν μπροστά σε άλλους , έβαζαν στην τσάντα μου διάφορα αντικείμενα για να με κατηγορήσουν κλέφτρα και μέχρι και σεξουαλικά υπονοούμενα από τον υπεύθυνο μου και γενικά διαφορα τέτοια... Η ψυχολογία μου είχε κλονιστεί γύριζα σπιτι με κλάματα και πίεση ώσπου αποφάσισα να παραιτηθώ . Με όλο αυτό που βίωσα με έπιασε καθώς υπεγραφα τα χαρτιά παραίτησης ένα τρέμουλο και μια κρίση πανικού και αυτό έγινε αντιληπτό σε αυτά τα άτομα και άρχισαν να με κοιτούν με αηδια σαν να είμαι τρελή ... από τότε φοβάμαι να έρθω σε στενή επαφή με κόσμο , έχω μπλοκάρει και μονιμως νομίζω ότι θα με ξαναπιασει και θα γίνω ρεζίλι ξανα. θελω να σημειώσω ότι δεν ειχα ποτέ πριν τέτοιο πρόβλημα παρόμοιο. Γενικά είμαι αγχώδης αλλά όχι ετσι πάντα ήμουν κοινωνική σε φυσιολογικά επίπεδα . Έχω όμως μια σχέση που πάει πολύ ομορφα, αλλα θελει και επιμένει να πηγαίνω σε οικογενειακά του τραπέζια να με γνωρίσουν καθώς και κάποιοι από τους φίλους του κι εγω όλο λέω δικαιολογίες να το αποφύγω φοβούμενη ότι θα με πιάσει κάτι παρόμοιο ή δε θα έχω τι να πω. Δεν μπορώ άλλο αυτό το πράγμα ... Ξεκίνησα πριν 2 μηνες γνωσιακη ψυχοθεραπεία και μου είπε για μετατραυματικό στρες αλλα δεν βλέπω αλλαγή. Μονιμως αποφεύγω την οικογένεια του και φίλους του.. Με άλλα άτομα δεν το έχω αυτό, νιώθω σχετικά αβολα αλλα φερομαι φυσιολογικά. Ουφ... Βοήθεια !
    Καλημέρα roulig. Τώρα δουλεύεις? Με όλους τους άλλους ανθρώπους λειτουργείς όπως παλιά και σε πιάνει μόνο με τους φίλους του φίλου σου και άτομα της οικογένειάς του? Κ εγώ έπαθα κάτι παρόμοιο με τους ανθρώπους γενικά, αλλά μόνο σε χαλαρές συζητήσεις (οχι απο την αιτία τη δική σου - δεν είχα τέτοια εμπειρία - απο άλλη αιτία). Δηλαδή δουλεύω κανονικά αλλά όταν πήγαινα για καφέ και με φίλους μου ακόμη, ή οταν έκανα χαλαρές συζητήσεις ο οργανισμός μου μέσα (σαν ψυχαναγκασμός) με κλώτσαγε κ μ έπιανε μια υπερένταση, όχι όμως ντροπής...κάτι σα νευρικότητα να θέλω να φύγω εκείνη τη στιγμή. Λοιπόν θα σου πω το εξής μετά απο 4 χρόνια που το παθαίνω αυτό!. Δεν πρόκειται να φύγει αν δεν το επικοινωνήσεις με κάποιο τρόπο. Θα εκτεθείς λοιπόν (εγώ πάρα πολλες φορές χρησιμοποίησα αγχολυτικά, εντάξει δεν επαθα κ τίποτα, απλώς οταν τα έπαιρνα έδινα μια άλλη εντολή στον εγκέφαλο, τώρα μπορεις να χαλαρώσεις κ να απολαύσεις τον κόσμο γιατι και εγώ στην πραγματικότητα είμαι πολυ επικονωνιακή και με χιούμορ). Βέβαια το χαπάκι δε λύνει το πρόβλημα. Το πρόβλημα το λύνει η αποδοχή ότι εχεις ένα ψυχαναγκασμό στην παρούσα φάση απο μετατραυματικό στρες και η έκθεση στο φοβικό ερέθισμα. Σε πληροφορώ εδώ κ 2 μήνες, κοινοποιώ το θέμα μου με κάπως ωραίο τρόπο. Το ίδιο θα κάνεις και εσύ. Θα βγαίνεις με τους φίλους του φίλου σου και θα του πεις να σε βοηθήσει να το πεις χαλαρά (αν σε πιάσει) οπως ακριβώς το είπες και σε εμάς τώρα! Τι δηλαδή...σε χαρακτήρισε κάποιος απο εμάς, ότι είσαι " κάπως"? Οχι βέβαια γιατί όλοι, μα όλοι οι άνθρωποι έχουν θέματα. Εγώ προχθες βγήκα με κάτι φίλους της αδερφής μου. Κάποια στιγμή πιάνω την κοπέλα και της λέω...ξερεις...το τελευταίο διάστημα επαθα κάποιες κρίσεις πανικού κ είμαι γενικά αγχωμένη...μη με παρεξηγήσετε αν είμαι λίγο κάπως στην παρέα...σίγα το πράγμα μου λέει και εγω χάλια είμαι κ ξεκίνησε να μου λεει την ιστορία της. Εεε εκείνη τη στιγμή χαλάρωσα και εγώ και απόλαυσα την παρέα τους. Για σένα, αν σε πιάνει μόνο με την οικογένεια και τους φίλους του φίλου σου είναι πολυ πιο εύκολο. Μη το αφήνεις γιατι το ισχυροποιείς! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σε αδιέξοδο !!! :(
    By unhappy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-11-2018, 11:33
  2. Αδιέξοδο..
    By nickin in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 02-02-2018, 15:29
  3. αδιεξοδο
    By agp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 30-06-2012, 20:48
  4. αδιεξοδο..
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2012, 08:41
  5. Αδιέξοδο
    By rosewood in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-2012, 15:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •