Με απάτησε!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3

    Με απάτησε!!

    Είμαστε μαζί 3 χρόνια και κάτι ψιλά. Πριν 10 μήνες πήγε με άλλον, μου το είπε.. Δε χωρίσαμε..Συνέχισε μαζί του για ακόμα 2 εβδομάδες από τότε.. Της είπα πως τη συγχώρεσα, το συζητάμε όμως συνέχεια και εγώ έχω κολλήσει. Δε μπορώ να πιστέψω ότι το έκανε. Το αναφέρω συνέχεια.. και μαλώνουμε. Το μετάνιωσε, το βλέπω.. Τι να κάνω??

    Κοντέυω να τρελαθώ τα βράδυα που είμαι μόνος και το σκέφτομαι.. Να τη χωρίσω? Δε μπορώ να το ξεπεράσω

  2. #2
    Καταρχήν φίλε καλώς ήρθες...

    Μήπως θες να μας πεις λίγα παραπάνω πράγματα για τη σχέση σας;

    Ποιοι ήταν οι λόγοι, (που σου είπε), πως την οδήγησαν σε κάτι τέτοιο;
    ΄

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Δεν νομίζω πως πρέπει να συνεχίσεις μαζί της.Κατα πάσα πιθανότητα θα το ξανακάνει ειδικά αν περάσουν τα χρόνια.Μαλλον εξαρτημένος φαίνεσε παρά την αγαπας πραγματικά με τη καρδιά σου.Και μπορεί να πάει με πολλους αλλους και να μη πάρεις χαμπάρι συμβαίνει πολύ συχνα.Το ποσο πραγματικά το μετάνιωσε μονο εσυ μπορεις να το δεις και αυτη το ξέρει.
    Εγώ απλά θα της έλεγα απλά \'καλά εκανες\' και θα απομακρυνομουν χωρις φασαρίες.Δεν ειναι κατι που συζητιέται ,μονο με τον ευατο της μπορει να το συζητηση αλλά αποφεύγει μάλλον να το δει σε βαθος
    Υστερα εαν εβλεπα πως απαντούσε μετα απο καιρό επι της ουσίας και οχι κλάματα και τετοια που δε σημαίνουν τίποτα και συγνωμες,μονο τοτε θα συνέχιζα.
    Και επιπλέον ειναι δικό της προβλημα όχι δικο σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καλημερα.Μια σχεση πρεπει να βασιζεται σε αμοιβαιο σεβασμο κ ειλικρινεια.Αυτα καθοριζουν κ την ποιοτητα της σχεσης.Δεν θελω να σου πω τι να κανεις ,σκεψου ομως η σχεση σου τα περιειχε αυτα?Κοιταξε μεσα σου κ βρες τι θελεις κ κυριως τι πιστευεις οτι ΑΞΙΖΕΙΣ να παρεις απο μια σχεση.Τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες κ κυριως μην εχεις ενοχες.Εαν δεν ηταν ευχαριστημενη απο σενα το πιο τιμιο θα ηταν να σου το πει κ να συνεχισετε τις ζωες σας χωρις φθορα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    γενικα για τετοια θεματα προδωσιας γιατι ετσι τα θεωρω,μια αηδια την νοιωθω ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    123
    Συμφωνώ με τον πάνω. Ακόμα και κάτι απλό, σημαίνει ότι έστω και για μια στιγμή δεν υπήρξες αρκετός γι αυτήν.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32
    Καλημέρα!!
    Λοιπόν, να σου πω την δική μου γνώμη. Προφανώς δεν ήταν \"σχέση της μιας βραδιάς\" αφού συνέχισε μαζί του για μία εβδομάδα.
    Εσύ, τώρα, έχεις δύο επιλογές: ή χωρίζεις ή μένεις μαζί της και δεν της ξαναναφέρεις ποτέ το ζήτημα αυτό. Αν συνεχίσεις να της το κοπανάς, σημαίνει ότι δε μένεις επειδή την έχεις συγχωρέσει, αλλά επειδή σου αρέσει να την πληγώνεις όπως σε πλήγωσε και να νιώθεις - ίσως - πως έχεις το πάνω χέρι μιας και εκείνη είναι \"αμαρτωλή\".
    Η επιλογή είναι δική σου.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3
    Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και το καλωσόρισμα. Την περίοδο εκείνη συζητούσαμε να χωρίσουμε, χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλά επειδή είχαμε κουραστεί κάπως και οι δυο. Θεώρησε λέει πως ήμασταν χωρισμένοι και ήθελε απλά να το ζήσει και τώρα εύχεται να μην το είχε ζήσει ποτέ με όσα ακούει καθημερινά. Το ότι με ξέγραψε για εκείνο το διάστημα το παραδέχτηκε και η ίδια και κάνει τα πάντα για να με πείσει πως έχει μετανιώσει και περνούσε φάση που δεν το σκεφτόταν τότε αυτό.
    Πάντως κάθε φορά που θέλω να πάω με άλλη σκέφτομαι πως αν το κάνω θα έχω το άλλοθι! Δεν είμαι σε καλή κατάσταση για να σκεφτώ ψύχραιμα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    για να θες να πας με αλλη μηπως υποδηλωνει οτι εχει ηδη τελειωσει???πολυ κακο πραγμα η συνηθεια....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Κοίταξε, από άλλοθι βρίσκουμε πολλά. Το θέμα όμως είναι πρωτίστως αν νιώθουμε καλά με τον άνθρωπο που επιλέξαμε να έχουμε σχέση. Έπειτα καλό είναι να υπάρχει συνέπεια ανάμεσα στις απόψεις και τις πράξεις μας.

    Κατά πρώτον λοιπόν σκεφτείτε μαζί με την κοπέλα σου αν η σχέση που έχετε σας ικανοποιεί, αν περνάτε καλά, αν τα θετικά είναι περισσότερα από τα αρνητικά. Κατά δεύτερον, ποιο είναι το είδος της σχέσης που συμφωνείτε από κοινού να έχετε. Ας πούμε αν πιστεύετε στη μονογαμία και την αποκλειστικότητα, θα χρειαστεί να βρείτε τρόπους να είστε συνεπείς με τα πιστεύω σας.

    Και μην ξεχνάς ότι κάθε μας πράξη δεν είναι καλή ή κακή από μόνη της αλλά εξαρτάται και από το πλαίσιο μέσα στο οποίο συμβαίνει. Έχουν διαφορετική σημασία και αξία όσα συμβαίνουν όταν είμαστε στα χωρίσματα από όσα συμβαίνουν όταν έχουμε πάρει την απόφαση για δέσμευση. Εκτός αν τη λέξη \'χωρίζουμε\' την έχει κανείς καραμέλα και δικαιολογία για να κάνει το κέφι του.

    Εσύ όμως λες ότι πράγματι συζητούσατε μαζί να χωρίσετε και ότι είχατε κουραστεί. Η φίλη σου βρήκε τον τρόπο να...ξεκουραστεί, μήπως ένα από αυτά που σε ενοχλούν στην όλη ιστορία είναι ότι εσύ αντίστοιχα δεν...ξεκουράστηκες?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Βασικά δεν ξέρω αν είμαι στην ιδανική ψυχική κατάσταση να τοποθετηθώ σωστά, θα επικεντρωθώ όμως στα στοιχειώδη.
    Την περίοδο που η κοπέλα σου πήγε με άλλον, συζητούσατε για χωρισμό ένα το κρατούμενο.
    Πράγμα που σημαίνει πως στα δύσκολα δεν κάθεται να το παλέψει ή εν πάσει περιπτώσει να πάρει μια ορισιτκή απόφαση αντιθέτως καταφεύγει στην εύκολη λύση. Αν κι εσύ αντιδρούσες ανάλογα, τότε θα ήσασταν όλοι μαζί ένα κρεβάτι!
    Για το αν θα την συγχωρήσεις ή όχι εξαρτάται όπως είπαν και οι από πάνω από την ποιότητα της σχέσης. Σε γενικές γραμμές περνούσατε καλά; Είχατε σημαντικές διαφορές; Ταιριάζατε ή όχι;
    Αν δεν υπάρχουν αυτά καλύτερα να χωρίσεις.
    Αν υπάρχουν συγχώρεσέ την αλλά ειλικρινά. Αν είναι να της το κοπανάς μην το κάνεις καθόλου.
    Και κυρίως ξεκαθάρισε αν αυτή την στιγμή έχουν θιχτεί τα αισθήματά σου και όχι ο εγωισμός σου.
    Καλή τύχη σ ότι κι αν αποφασίσεις :)

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by aimilia


    Αν υπάρχουν συγχώρεσέ την αλλά ειλικρινά.

    πιανομε απο το ποστ σου....

    οποτε διαβαζω για συγχωρεση - συγνωμες κλπ κλπ,
    αναμεσα σε μια σχεση μου ερχεται μια αηδια....

    Αλλη μια ευκαιρια για να βγουμε απο πανω και να το παιξουμε δικαστες και να νιωσουμε οτι κατι ειμαστε, μεσα στο χαμενο μικροκοσμο μας....
    Ακομα μια ευκαιρια να δειξουμε κυριως δε στην συντροφο μας (αλλα και στον εαυτο μας πρωτιστως) οτι αξιζουμε κατι και αυτο πρεπει να αναγνωριστει τσαλαπατωντας τον απεναντι μας..... Αρκει να εχουμε με το μερος μας την κοινη γνωμη (κοινη γνωμη μπορει να ειναι καλλιστα και ενα φορουμ οπως αυτο που διαβαζουμε ολοι) και ολα ειναι ευκολα.

    ολα αυτα για τον ανθρωπο που θελουμε να λεμε οτι αγαπαμε ετσι???
    Αφου βεβαιως βεβαιως την εχουμε βαλει να σταθει γονυπετης μπροστα μας και ο θεος να μεριμνησει για τα κριματα της (του).


    Μικροπρεπια και ανασφαλεια στο μεγιστο βαθμο.-


    Καλημερα.



    ΥΓ...... με τετιου ειδους \"αγαπες\" πολυ πιθανον να τα βολευα καλυτερα με αυτους που με μισουν....
    ;)

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    πατρα
    Posts
    3
    αδερφακι γεια! σουταρισε την οπως εισαι χαλαρα.....χωρις πολλες κουβεντες.οσοι και να σου πουν εδω διαφορες φορμουλες (γιατι ετσι ειναι)μην ακουσεις κανεναν.πραξε οπως θες.




    *γνωμη μου ειπα το σουταρισε την.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Originally posted by krino

    Αν υπάρχουν συγχώρεσέ την αλλά ειλικρινά.

    πιανομε απο το ποστ σου....

    οποτε διαβαζω για συγχωρεση - συγνωμες κλπ κλπ,
    αναμεσα σε μια σχεση μου ερχεται μια αηδια....

    Αλλη μια ευκαιρια για να βγουμε απο πανω και να το παιξουμε δικαστες και να νιωσουμε οτι κατι ειμαστε, μεσα στο χαμενο μικροκοσμο μας....
    Ακομα μια ευκαιρια να δειξουμε κυριως δε στην συντροφο μας (αλλα και στον εαυτο μας πρωτιστως) οτι αξιζουμε κατι και αυτο πρεπει να αναγνωριστει τσαλαπατωντας τον απεναντι μας..... Αρκει να εχουμε με το μερος μας την κοινη γνωμη (κοινη γνωμη μπορει να ειναι καλλιστα και ενα φορουμ οπως αυτο που διαβαζουμε ολοι) και ολα ειναι ευκολα.

    ολα αυτα για τον ανθρωπο που θελουμε να λεμε οτι αγαπαμε ετσι???
    Αφου βεβαιως βεβαιως την εχουμε βαλει να σταθει γονυπετης μπροστα μας και ο θεος να μεριμνησει για τα κριματα της (του).


    Μικροπρεπια και ανασφαλεια στο μεγιστο βαθμο.-


    Καλημερα.



    ΥΓ...... με τετιου ειδους \"αγαπες\" πολυ πιθανον να τα βολευα καλυτερα με αυτους που με μισουν....
    ;) [/quote]

    Γιατί βρε συ krino;
    Εσύ στις σχέσεις σου είσαι αλάνθαστος;
    Κι όταν δεν είσαι, σαν άνθρωπος δεν έχεις μετανιώσει ποτέ ειλικρινά; Δεν αξίζεις μια δεύτερη ευκαιρία;
    Δεν την ξέρω την κοπέλα μπορεί να το χει χόμπι μπορεί να έκανε ένα λάθος και να το μετάνιωσε.
    Αλλά αν ο φίλος μας δεν διαθέσει λίγο χρόνο ακόμη για να βολιδοσκοπήσει την κατάσταση δεν θα το μάθει ποτέ.
    Η συγχώρεση είναι δείγμα έλλειψης ανασφάλειας και όχι έλλειψη αξιοπρέπειας!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by aimilia


    Γιατί βρε συ krino;
    Εσύ στις σχέσεις σου είσαι αλάνθαστος;
    Κι όταν δεν είσαι, σαν άνθρωπος δεν έχεις μετανιώσει ποτέ ειλικρινά; Δεν αξίζεις μια δεύτερη ευκαιρία;
    Δεν την ξέρω την κοπέλα μπορεί να το χει χόμπι μπορεί να έκανε ένα λάθος και να το μετάνιωσε.
    Αλλά αν ο φίλος μας δεν διαθέσει λίγο χρόνο ακόμη για να βολιδοσκοπήσει την κατάσταση δεν θα το μάθει ποτέ.
    Η συγχώρεση είναι δείγμα έλλειψης ανασφάλειας και όχι έλλειψη αξιοπρέπειας!

    Μαλλον με παρανοησες.....
    Οπου ακουω λαθος εγω ειμαι πρωτος.
    Κανω λαθη σημαινει ειμαι ζωντανος, αρκει βεβαια να μαθαινω απο αυτα και να μην σπρωχνω κατω απο το χαλακι.

    Με το δευτερη ευκαιρια, δεν το καταλαβαινω οπως το βαζεις.
    Αυτο που θα πω εγω, οτι αρκετους δικαστες εχουμε στην ζωη μας, αν ειναι να εχουμε και την συντροφο μας, την βαψαμε....

    Η συγχωρεση ειναι για τους παπαδες και να παιρνουν υπεραξια, οχι για τους ανθρωπους.
    Αποψη μου.

    Προσωπικα ουτε θελω να με συγχωρουν ουτε συγχωρω.
    Δεχομαι τη συντροφο μου οπως ειναι, αυτη που ειναι, με τα λαθη της, τις απροσεξιες της και ολα τα στραβα της.
    Αν βγει η αναγκη να μου ζητησει συγνωμη, αυτο θα σημαινει οτι ηρθε η ωρα να το διαλυσουμε....



    ΥΓ...... και για να ειμαστε σαφεις, εδω δεν υπαρχει θεμα συγνωμης αλλα μη ξεκαθαρη συζητηση των θελω του καθενος. Απο κει ξεκινανε ολα για να τα βαλουμε σε μια σειρα τα πραγματα....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •