Φιλοι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: Φιλοι?

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Φιλοι?

    Πρεπει να νιωθω τυψεις που τεινω να ερωτευομαι τις φιλες μου ? Βασικα η φιλη που κανω τωρα παρεα μου ειπε οτι εχει κανονισει να φιλησει μια κοπελεα( κι αυτη ψαχνεται και ειναι φιλελευθερη).Και εγω της εχω πει οτι ακομα δεν ειμαι σιγουρη αλλα ειμαι πιο ενοχικη.Και οτι μπορει να την ερωτευτω.Για πλακα της ειπα οτι εγω θα ζηλευω τωρα και μου λεει ελα μωρε δεν εχουμε σχεση.Το ξερω οτι τα πραγματα σας ακουγονται περιεργα αλλα ειναι πολυ ρευστα.Δεν ξερω τι σταση να κρατησω .Απο τη μια δε θα εκανα κατι μαζι της αλλα μολις μου το ειπε αυτο ψιλοζηλεψα.Τι λετε ρε παιδια? Γιατι μπερδευονται τοσο τα πραγματα?Μηπως στο μελλον πρεπει να της πω αν θελει να κανει κατι μαζι μου( φιλι εννοω) για να ξεκαθαρισουν τα πραγματα και για μενα? Απο την αλλη δεν ειμαι τοσο τολμηρη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν μπερδευονται μονα τους τα πραματα , εσυ τα μπερδευεις ...........αμα συγκατατιθεται κι η φιλη σου , why not ? και στο μελλον , που ειναι αγνωστο για ολους βλεπεις πως εξελισσονται τα πραματα , ολα υποκεινται σε μια αεναη αλλαγη ....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Τις αλλαγες δεν της ακολουθω με ευκολια .Αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα μου.Φοβαμαι τοσο τις αλλαγες.Φτιαχνω δικους μου κοσμους οπου ολα κινουνται με το δικο μου ρυθμο.Πολυ δυσκολο να το αναχαιτισω αυτο.Δεν μπορω να τα ελεγξω ολα οπως τα γεγονοτα , τους ανθρωπους γυρω μου κτλ και ειναι κατι που ο εαυτος μου επιδιωκει τοσο απελπισμενα.Το μυαλο μου οποτε ειναι πολυασχολο μενει σε προηγουμενα δεδομενα και προχωραει με αυτα και οκος ο κκσμος μου καταστρεφεται.δεν ξερω αν με πιανετε.Ειμαι πολυ κτητικη με τους ανθρωπους και ειναι κουραστικο να προσεω συνεχεια μη μου φυγουν πχ μη βρει η φιλη μου αλλη φιλη η το μελλοντικο μου αγορι ( αν ειμαι στρειτ ) και γενικως.Γιατι με δυσκολευουν τοσο οι αλλαγες και ο εαυτος μου δυσκολευεται να συμπορευτει με τα δεδομενα?Πραγματικα δεν μπορω να εμποδισω τον εαυτο μου να πλαθει δικος του κοσμους και να απογοητευται οταν ο πραγματικος του ειναι τοσο απεχθης.Για μενα ειναι τροπος επιβιωσης εστω ψευτικος.Και μολις τηλεφωνησα στη φιλη μου και της ειπα ολα αυτα που σκεφτομαι για να μου φυγει ενα βαρος και να τα συζηταμε μαζι .Δεν της φανηκε παραξενο και τωρα θα εχω και τη δικη της γνωμη.Πραγματικα με τοση φαντασια που εχω θα μπορουσα να γινω σκηνοθετης.Μονο εναν τροπο εχουμε να ζουμε οπως θελουμε , ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ.Γιατι ολα προχωρανε τοσο γρηγορα ?

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by iwannaaa; 26-11-2017 at 23:21.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Τις αλλαγες δεν της ακολουθω με ευκολια .Αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα μου.Φοβαμαι τοσο τις αλλαγες.Φτιαχνω δικους μου κοσμους οπου ολα κινουνται με το δικο μου ρυθμο.Πολυ δυσκολο να το αναχαιτισω αυτο.Δεν μπορω να τα ελεγξω ολα οπως τα γεγονοταApp[/URL]
    Καμμια ριζικη αλλαγη δεν ειναι ευκολη , και ενιοτε οι αλλαγες γινοται χωρις να το επιδιωκεις , σε αλλαζει η ιδια η ζωη ......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Σοφο

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Δεν νομιζω οτι η φιλη μου θελει τελικα.Παντως μαλλον ψαχνω την συναισθηματικη αποκλειστικοτητα και σιγουρια που μου ειχε δωσει η μανα μου

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Καλησπέρα, νέο μέλος και έτυχε να πέσει το μάτι μου πάνω στη δική σου ιστορία. Αν και έχει καιρό που το ανέβασες, τελικά με τη φίλη σου πως τα πάτε; Επηρέασε καθόλου αυτή σου η κίνηση την σχέση που είχατε μέχρι εκείνη την στιγμή;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ιωαννα εχεισ θαυμαστεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εχουμε απομακρυνθει λογω υποχρεωσεων

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Πρεπει να νιωθω τυψεις που τεινω να ερωτευομαι τις φιλες μου ? Βασικα η φιλη που κανω τωρα παρεα μου ειπε οτι εχει κανονισει να φιλησει μια κοπελεα( κι αυτη ψαχνεται και ειναι φιλελευθερη).Και εγω της εχω πει οτι ακομα δεν ειμαι σιγουρη αλλα ειμαι πιο ενοχικη.Και οτι μπορει να την ερωτευτω.Για πλακα της ειπα οτι εγω θα ζηλευω τωρα και μου λεει ελα μωρε δεν εχουμε σχεση.Το ξερω οτι τα πραγματα σας ακουγονται περιεργα αλλα ειναι πολυ ρευστα.Δεν ξερω τι σταση να κρατησω .Απο τη μια δε θα εκανα κατι μαζι της αλλα μολις μου το ειπε αυτο ψιλοζηλεψα.Τι λετε ρε παιδια? Γιατι μπερδευονται τοσο τα πραγματα?Μηπως στο μελλον πρεπει να της πω αν θελει να κανει κατι μαζι μου( φιλι εννοω) για να ξεκαθαρισουν τα πραγματα και για μενα? Απο την αλλη δεν ειμαι τοσο τολμηρη
    δεν νομιζω να τις βλεπεις φιλικα για να τις ερωτευεσαι..οποτε μαλλον δεν ειναι φιλες σου...
    αμα γουσταρεις ζητα το φιλακι..φανταζομαι σ αρεσουν κοπελες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Απο οτι φαινεται

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Κακο πραγμα η ζηλια.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Κάποια συναισθήματα έτσι για πλάκα ξεκινούν συνήθως... Any way, το πιο σημαντικό είναι να ξεκαθαρίσεις εσύ μέσα σου. Αν πιστεύεις ότι αξίζει να την κρατήσεις στη ζωή σου έστω και σαν φίλη τότε θα πρέπει να βρεις την δύναμη να συνειδητοποιήσεις και την σχέση που μπορείτε να έχετε μεταξύ σας. Όλα αυτά βέβαια ασχέτως των υποχρεώσεων που όπως λες σας έχουν απομακρύνει.

Similar Threads

  1. Φίλοι..
    By th93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 20-06-2014, 01:10
  2. Φίλοι
    By Interferon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 16-04-2014, 23:01
  3. Φιλοι?
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 05-02-2013, 17:43
  4. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 16:38
  5. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2008, 00:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •