Δωρεάν ψυχοθεραπεία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197

    Δωρεάν ψυχοθεραπεία

    Υπάρχει στην Αθήνα κοινότητα ή γιατροί που δέχονται δωρεάν τους απόρους με ψυχολογικά προβλήματα ; Δεν είμαι άπορος, αλλά αυτό είναι ένα θέμα που με έχει απασχολήσει γιατί αν δεν κάνω λάθος σε κάποια κράτη (Δανία ;) παρέχεται δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη σε ειδικές ομάδες πληθυσμών.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Τώρα μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by VelvetUnderground
    Υπάρχει στην Αθήνα κοινότητα ή γιατροί που δέχονται δωρεάν τους απόρους με ψυχολογικά προβλήματα ; Δεν είμαι άπορος, αλλά αυτό είναι ένα θέμα που με έχει απασχολήσει γιατί αν δεν κάνω λάθος σε κάποια κράτη (Δανία ;) παρέχεται δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη σε ειδικές ομάδες πληθυσμών.
    Καλο δε λέω - Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις? :P :D

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Aγαπητέ φίλε, μπορείς να απευθυνθείς σε κέντρο ψυχικής υγείας της περιοχής σου. Παρέχει τις υπηρεσίες του δωρεάν.
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 22:30.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    ευχαριστώ, δεν σκοπεύω να απευθυνθώ σε τέτοιες υπηρεσίες, μόνο ακαδημαικά ρώτησα γιατί σκέφτομαι ότι πολλοί άνθρωποι υπάρχουν που δεν έχουν δυνατότητες και όταν βρέθηκα σε κακό ψυχικό χάλι σκέφτηκα κι αυτό. Είπα πω πω φαντάσου να ήμουν άστεγος σ\'αυτή τη χώρα τι θα πέρναγα. Είμαι πολύ ευαίσθητος σε κοινωνικά θέματα και κράτος πρόνοιας. Κάπου πιστεύω ότι το δωρεάν δεν εγγυάται πάντα βέβαια υποχρεωτικά ποιότητα. Νοιώθω ότι είχα πολύ κακή μεταχείριση όταν πήγα σε ένα νοσοκομείο και ότι ένοιωθαν ότι σπατάλησαν 10 λεπτά από τον χρόνο τους επειδή δεν πληρώνονται αυτά. Βέβαια αν το\'χεις ανάγκη αναγκαστικά θα πας και καλό είναι να ξέρουμε που υπάρχουν. Πιστεύω ότι και το κόστος των υπηρεσιών των ιδιωτικών γιατρών είναι εξωφρενικό αν σκοπεύεις να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα.
    Last edited by Aeon; 28-07-2018 at 22:31.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    φιλε μου στην Ελλάδα οτι πληρωνεις παιρνεις. Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικότητα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και εγώ αυτό λέω ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά υπάρχουν και κάτι άσχετοι εως επικίνδυνοι το λέω γιατί το βίωσα,που παίρνουν 300ευρώ για μια ώρα και στα 40 λεπτά τελειώνει η επίσκεψη.Μου πήρε σε 15 μέρες 600 ευρώ και έδωσε λάθος φάρμακα.Ελα που το παίζει φίρμα και τηλεοπτικός αστέρας.Μιλάμε για έμπορογιατρό

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by giota
    Και εγώ αυτό λέω ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά υπάρχουν και κάτι άσχετοι εως επικίνδυνοι το λέω γιατί το βίωσα,που παίρνουν 300ευρώ για μια ώρα και στα 40 λεπτά τελειώνει η επίσκεψη.Μου πήρε σε 15 μέρες 600 ευρώ και έδωσε λάθος φάρμακα.Ελα που το παίζει φίρμα και τηλεοπτικός αστέρας.Μιλάμε για έμπορογιατρό
    νομιζω πως ξερω σε ποιον μ@λ... αναφερεσαι. Ενας φιλος μου εχει παθει κατι παρομοιο ο αδερφος του.

    Μπορεις να μου στειλεις με u2u ποιος ειναι?? (Αν ειναι να το επιβεβαιωσω οτι ειναι αυτος)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Να πληρώσεις αν μπορείς αλλά να σου γράφουν την σωστή θεραπεία.Και άλλο ένα κακό είναι ότι σε τρομοκρατεί καμμία σχέση με αυτό που φαίνεται

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ναι ρε παιδια.εγω στο κεντρο ψυχικης υγειας παω αλλα δεν ειδα μεγαλη διαφιρα.δεν κανουν π.χ ψυχοθεραπεια ομαδικη(στην κρητη εδω) και δεν δνουν πολυ σιμιασια.μαλλον θα παω να τα σκασω οτι εχω κ δεν εχω σε καποιον ηδιωτη να σνελθω επιτελους.εχω αιδιασει κ κουραστει με αυτον το μπελα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια στην Ομονοια υπαρχει με 15 ευρω και με βοηθαει....:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα ποιός ο φοιτητής;Καλύτερα σε κέντρο ψυχικής υγιεινής το θέμα να έχει εμπειρία και εξιδείκευση.Αφρούλα το ξέρεις ότι και οι ψυχίατροι δεν ξέρουν να κάνουν ψυχοθεραπεία αν δεν έχουν ειδικευτεί και σε αυτό;Δυστυχώς στην Ελλάδα μονο σε ιδιωτικά κέντρα μαθαίνουν ψυχοθεραπεία που κρατά 2-3 χρόνια.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    giota

    σου εστειλα U2U

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Σεϊτα δεν έχω λάβει τίποτε στείλε το ξανά

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εγω ημουν ανυπομονη.Ειναι ψυχολογος απλως ειδεκευομενος στο 3ο ετος της γνωσιακης σε αυτο το κεντρο .Παιρνει 15 ευρω και με εχει βοηθησει πολυ.Ειναι σε εποπτεια και καθε βδομαδα τον ελεγχουν ,τον συμβουλευουν και τον καθοδηγουν.15 ευρω μια φορα τη βδομαδα ειναι τζαμπα.Μετεπειτα οταν πιασω δουλεια θα παω σε εναν που ειναι διδασκοντας εκει και εχει γραψει και βιβλια.Ψαξτε λιγο στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ εκδοσεις και θα βοηθηθειτε πολυ .Υπαρχουν βιβλια βασισμενα στη γνωσιακη.Εχει για πανικο ,για καταθλιψη.Για ocd εμμονες δεν εχει γ.....ο.Δε μπορω να πω και το κεντρο εκει πιστευω ειλικρινα αν οχι θα θεραπευτειτε θα βελτιωθειτε παρα πολυ.Το πιστευω ειλικρινα.Ομονοια ειναι γλαδστωνος 10 η μπειτε στη σελιδα του.ibrt.gr:):):)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •