Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    1

    Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος

    Καλησπέρα και καλό μήνα.


    Απευθύνομαι προς τους διαχειριστές του φόρουμ. Θα ήθελα να διαγραφώ από το φόρουμ. Να διαγραφούν όλα τα μηνύματά μου, και τα θέματα που έχω ξεκινήσει η ίδια. Το αβατάρ μου γενικά.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη φιλοξενία σε αυτό το φόρουμ που μπορεί πράγματι να προσφέρει βοήθεια σε πολλούς αν το διαχειριστούν σωστά.

    Όμως πλεον για μένα γενικά το διαδίκτυο έχει καταντήσει εξάρτηση και νιώθω ότι χάνονται τα όρια μεταξύ πραγματικότητας και ίντερνετ. Όταν κάνω έναν απολογισμό της ζωής μου από τότε που αγόρασα τον υπολογιστή μου και πάνω κάτω γράφτηκα στο φόρουμ βλέπω ότι ξεκίνησαν πολλά ψυχικά προβλήματα και μαζί η αγοραφοβία, η απομόνωση κλπ λόγω κατάχρησης του ίντερνετ. Συνειδητοποιώντας ότι αν κάθομαι στον υπολογιστή κατα μέσο όρο 3-4 ώρες την ημέρα είναι σαν να αφιερώνω μία ολόκληρη ημέρα της εβδομάδας στο ίντερνετ, στεναχωρήθηκα. Βλέπω τριγύρω μου πολύ κόσμο να είναι εξαρτημένος από το διαδίκτυο και ούτε καν να το συνειδητοποιεί όπως κι εγώ. Όμως θέλω να ξεκινήσω έναν άλλο τρόπο ζωής...

    Επίσης πιστεύω ότι μέσω των μηνυμάτων μου θα μπορούσε εύκολα να γίνει μία σκιαγράφηση και να φανεί ότι πίσω από το ψευδώνυμο μου κρύβομαι εγώ, όπως μου συνέβει πρόσφατα να αναγνωρίσω γνωστό μου άτομο σε φόρουμ και μάλιστα όχι ψυχολογίας, με πολύ λιγότερες πληροφορίες... Έκανα μάλλον λάθος εγώ που έδωσα αρκετές πληροφορίες.

    Δε χρειάζεται να το αναλύσω άλλο γιατί άλλωστε και αυτό το μήνυμα σε λίγο θα διαγραφεί....

    Ευχαριστώ πολύ όλα τα άτομα που με συμβούλεψαν και με βοήθησαν και εύχομαι σε όλα τα μέλη του φόρουμ καλή δύναμη και καλή συνέχεια!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    ειναι το πρωτο σου μηνυμα......
    εκτος αμα ειχες αλλο ακκ και δεν το αναφερεις.....
    η τρολ δηλαδη η ξεχασες να αναφερεις ονομα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by tmvngocdung99 View Post
    Όταν κάνω έναν απολογισμό της ζωής μου από τότε που αγόρασα τον υπολογιστή μου και πάνω κάτω γράφτηκα στο φόρουμ βλέπω ότι ξεκίνησαν πολλά ψυχικά προβλήματα και μαζί η αγοραφοβία, η απομόνωση κλπ λόγω κατάχρησης του ίντερνετ. Συνειδητοποιώντας ότι αν κάθομαι στον υπολογιστή κατα μέσο όρο 3-4 ώρες την ημέρα είναι σαν να αφιερώνω μία ολόκληρη ημέρα της εβδομάδας στο ίντερνετ, στεναχωρήθηκα. Βλέπω τριγύρω μου πολύ κόσμο να είναι εξαρτημένος από το διαδίκτυο και ούτε καν να το συνειδητοποιεί όπως κι εγώ. Όμως θέλω να ξεκινήσω έναν άλλο τρόπο ζωής...
    !
    Ποσο δικιο εχεις .,............... ολα αυτα τα μεσα , φεις , τουιτερ , ανωνυμη/απροσωπη επικοινωνια , και τα λοιπα μεσα μαζικης δικτυωσης ειναι παρακμιακα , οπως παρακμιακη ειναι κι εποχη που ζουμε .......η τεχνολογια αυτη εκανε περισσοτερο κακο, παρα καλο ........ στους νεους , εμεις οι μεγαλοι , ζησαμε την καλη εποχη .......και εχουμε τον η/υ σαν εργαλειο, οχι για να περναμε τον χρονο μας ......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ποια μηνυματα σου, κουμπαρε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποια μηνυματα σου, κουμπαρε?


    Ελα ντε ................ το ψευδωνυμο μοιαζει με ονομα αστερος αλλου γαλαξια ......... αντε να βρεις ποιος ειναι .....

    στειλε στο φορουμ , πανω πανω μαυρο τεραγωνακι αριστερα , e-psychology.gr , το αιτημα σου με το πραματικο σου ψευδωνυμο .....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Καλο ταξιδι!

    Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
    τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
    τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
    αν μέν’ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
    συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει.
    Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
    τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
    αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
    αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.

Similar Threads

  1. Θέλω μια οριστική απάντηση σας παρακαλώ πολύ! ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ!
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 19
    Last Post: 02-03-2018, 16:38
  2. Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος
    By σανυ in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 01-05-2012, 20:02
  3. Προς τη διαχειριση
    By λιλιουμ in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 74
    Last Post: 22-04-2012, 00:07
  4. ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
    By Gypsy Cello in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 16-08-2011, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •