Μέλη από το παλιό φορουμ των διατροφικών διαταραχών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278

    Μέλη από το παλιό φορουμ των διατροφικών διαταραχών

    Απευθύνομαι στα μελη του παλιού φόρουμ για τις διατροφικές διαταραχές .Δεν βλέπω κανένα εδώ από τους παλιούς που αλληλοστηριζεστε ..
    Ενδεικτικά και όσα ονόματα θυμαμαι

    afratoulini ,good ,blossom , dulcinea del Toboso, purplerose,tassos , μαντζουρανα, ailouros

    Μόνο τη Fragolitsa είδα ..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βλεπεις εμενα ομως που μπορει να μη μιλαω παντα αλλα διαβαζω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τουσ αποροφησαμε μαλλον
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορει να ειναι σε αορατη λειτουργια στειλτους προσωπικο μυνημα θα υπαρχει και στηλη αν σε ενδιαφερει αυτη η κατηγορια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Παιδιά σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας !
    Απλά ειμασταν μια ομάδα εκεί με κοινά ή παρόμοια προβλήματα και όταν έγινε η αλλαγή χαθήκαμε ! Ναι το γνωρίζω πως υπάρχει πλέον αυτή η κατηγορία και εδώ ..
    Και ήθελα πολλά να πω απλά είναι αλλιώς σε ένα χώρο που δεν γνωρίζεις μεταξύ αγνώστων από πριν που ήταν μια ξεχωριστή" κοινότητα "

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοιτα διατροφη ψυχολογια ιδιαιτεροτητες διαταραχες θυμος χαρα λυπη κλπκλπ λιγο πολυ ολα σχετικα ειναι οταν πχ καπιος εχει ιδιαιτεροτητες στη διατροφη θα εχει τον ιδιο χαρακτηρα και στα υπολυπα θεματα απλως αυτο σε αλλους συμβαινει λιγοτερο και σε αλλους περισσοτερο

    απλως εκει περα ασχοληθηκατε με ενα θεμα ενω εδω το εχουμε διευρυνει λιγο γενικοτερα απο τις ιδιατεροτητες στο φαι πχ απο αυτο μαλον σιγουρα θα προκυπτει και ενα ψυχολογικο θεμα γιατι ειναι θεμα ψυχολογιας και το φαι απλως σας κακοφανηκε λιγο το οτι εδω δε συζηταμε συνεχως για τη μασα αλλα μπορειτε να ανεβασετε θεμα κλπ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Maria παρούσα!

    άργησα λίγο αλλά μπήκα! χεχε
    η αλήθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει και τοσο αυτο το φόρουμ, αναπολώ το "δικό" μας παλιό!

    αλλα τι να κάνουμε!

    Δεν εμπαινα τώρα τελευταία γιατί με έχει πάρει πολύ απο κάτω.. τα άφησα όλα στην μοίρα τους
    αλλά προσπαθώ να συνέλθω..

    ελπίζω τα υπόλοιπα μέλη να είναι καλά, στέλνω φιλιάα <3
    Το διατροφικό μου ημερολόγιο! -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by maria030 View Post
    Απευθύνομαι στα μελη του παλιού φόρουμ για τις διατροφικές διαταραχές .Δεν βλέπω κανένα εδώ από τους παλιούς που αλληλοστηριζεστε ..
    Ενδεικτικά και όσα ονόματα θυμαμαι

    afratoulini ,good ,blossom , dulcinea del Toboso, purplerose,tassos , μαντζουρανα, ailouros

    Μόνο τη Fragolitsa είδα ..
    Παρούσα κι εγωωωωωω. Μαράκι μου, τι κάνεις;;;
    [url=http://lilyslim.com][img]http://swlf.lilyslim.com/RJSnp3.png[/img][/url]
    _________________________

    All that is gold does not glitter... Not all those who wander are lost...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Άντε βρε κορίτσια πολύ χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω !!;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Αλέξανδρε καταρχήν σε ευχαριστω για την απάντηση .
    Σίγουρα από πίσω βρίσκεται κάποιο ψυχολογικο αίτιο η τραύμα ..Η πηγή μπορεί να κρύβεται ακόμα πολύ βαθειά ....και καλά κρυμμένη στο παρελθόν .
    Η άγνοια όμως για τις διατροφικές διαταραχές είναι μεγάλη .
    Εδώ λοιπόν θα ήθελα να σε διορθώσω και σου Νάσου πω πως δεν ισχύει απόλυτα αυτό που λες
    " καποιος που εχει ιδιαιτεροτητες στη διατροφη θα εχει τον ιδιο χαρακτηρα και στα υπολοιπα θεματα απλως αυτο σε αλλους συμβαινει λιγοτερο και σε αλλους περισσοτερο" .Δεν είναι δλδ χαρακτηριστικό των ΔΔ η παχυσαρκίας .
    Ναι μπορεί εμείς οι χοντροί ή κοκαλιαρηδες να μιλάμε για τη μασα όπως λες,για τους εμμετους και τακαθαρτικα , όμως εδώ υπάρχει μια διαταραχή .Όπως διαταραχή είναι και η διπολική και η κατάθλιψη και η σχιζοφρένεια κλπ .
    Αυτό που προσπαθώ να πω δεν είναι απλά η μάσα ναι τρώτε η δεν τρώτε και έχετε και ένα ψυχολογικό πρόβλημα τόσο απλά .
    Είναι εξίσου σοβαρό με τις υπόλοιπες διαταραχές απλώς καποιοι είναι σηνειδητοποιημενοι και διαγνωσμενοι ενώ καποιοι άλλοι όχι ..
    Αλλά η άγνοια του κοινού για την θέματα και η κριτική είναι μεγάλη δυστυχώς !

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Quote Originally Posted by maria030 View Post
    Απευθύνομαι στα μελη του παλιού φόρουμ για τις διατροφικές διαταραχές .Δεν βλέπω κανένα εδώ από τους παλιούς που αλληλοστηριζεστε ..
    Ενδεικτικά και όσα ονόματα θυμαμαι

    afratoulini ,good ,blossom , dulcinea del Toboso, purplerose,tassos , μαντζουρανα, ailouros

    Μόνο τη Fragolitsa είδα ..
    Από τα παραπάνω μέλη, γνωρίζω ότι ο Tassos ενοχλήθηκε με την αλλαγή/συγχώνευση και ζήτησε τη διαγραφή 2000-3000 μηνυμάτων που είχε στείλει.
    Θεώρησε ότι δεν έδωσε την συγκατάθεση του να μεταφερθούν τα μηνύματα του εδώ.

    Οκ.... είχε δικαίωμα να το κάνει και το έκανε και διατηρεί πλέον τον τίτλο του μοναδικού μέλους στην ιστορία των 20.000 μελών αυτού του φόρουμ, που έχει γίνει διαγραφή χιλιάδων μηνυμάτων.
    Πράγματι όμως, σύμφωνα με το νομικό μας τμήμα, είχε αυτό το δικαίωμα, εφόσον το δήλωσε έγκαιρα κατά τις ημέρες της συγχώνευσης.

    Από μια άλλη οπτική, είναι κρίμα ότι άφησε μετέωρες ένα σωρό συζητήσεις που πλέον έχουν χάσει τη συνοχή τους.

    Σε προσωπικό επίπεδο, κατανοώ το ότι δεν είναι το ίδιο για όσους έγραφαν στο παλιό φόρουμ. Ήταν άλλη η ζεστασιά εκείνου του φόρουμ που ήταν αποκλειστικά για θέματα βουλιμίας, παχυσαρκίας κτλ.
    Όμως, είχε ξεφτίσει, δεν είχε συμμετοχή, δεν είχε ενεργή διαχείριση και επιπλέον παρουσίαζε διάφορα τεχνικά προβλήματα.

    Ελπίζω το πιο... σύγχρονο περιβάλλον εδώ, να καλύψει τα αρνητικά που έφερε για εσάς η μετάβαση.
    Καλή διαμονή!

    ΥΓ. Είχα ανοίξει και ένα θέμα να σας καλοσωρίσω... αλλά δεν "περπάτησε".
    Απόβαση από το Eatingdisorders.gr - Topic Υποδοχής νεοφερμένων


  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κοριτσια πρεπει να ανοιξουμε εμεισ το μυαλο μασ να σασ δεχθουμε κι εσεισ το δικο σασ να μασ δεχτειτε καλη επιτυχια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    χαχαχαχαχαχα
    Το διατροφικό μου ημερολόγιο! -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Αγαπημενοι μουυυυυυυυυ <3 <3 <3 <3 <3
    ουτε καν ξερω ποσο καιρο εχω να μπω. Στεναχωρηθηκα και εγω που εκλεισε το φορουμ το αλλο. Δεν συναντησα ποτε κανεναν σας στην πραγματικη ζωη και ομως ενιωθα παρεα καθε φορα. Μοιραστηκα τα εσωψυχα μου με εσας, η ανωνυμια μου με βοηθησε, ησασταν η παρηγορια μου καθε φορα που γυρνουσα σπιτι και ενιωθα καταβεβλημενη και κουρασμενη. Πολυ ωραια ''περνουσαμε'' διαδικτυακα... Πολλα τα νεα δεδομενα στη ζωη μου, πολλες οι νεες εμπειριες μου, μιας και ειμαι (πλεον) 22. Στο φορουμ εγραψα πρωτη φορα στα 18 μου. Σας αγαπω πολυ.

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    42
    Μαρια σε ευχαριστω που με θυμηθηκες!!!! :D αχ ποσο μου λειπει το φορουμακι μας!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κέντρα Αντιμετώπισης Διατροφικών Διαταραχών
    By smoke08 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-2014, 11:33
  2. Ελληνικό κέντρο Διατροφικών Διαταραχών
    By Scarllet_D in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 0
    Last Post: 01-11-2013, 23:46
  3. ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ
    By eri_k in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-2012, 16:50
  4. Αντιμετώπιση Διατροφικών Διαταραχών θεσσαλονίκη
    By katerinaa_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 8
    Last Post: 28-04-2010, 19:46
  5. Κέντρο αντιμετώπισης διατροφικών διαταραχών ΑΝΑΣΑ
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 61
    Last Post: 06-06-2009, 22:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •