ερχεται ΣΚ .....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    ερχεται ΣΚ .....

    ξημερωνει μια νεα μερα , πως θα την αξιοποιησω , να ξεφυγω απ την σκαταθλιψη που με κατατρεχει ? λοιπον , θα παρω την μηχανη , που σκουριαζει απ την ακινησια , θα περασω με το πλοιο στην Ευβοια , και θα παω στα Δρακοσπιτα , μυστηριακος τοπος , μπρρρρρ ανατριχιαζω ........ ωραια θαναι ..... κατσε , κι αμα χαθω στα μονοπατια τα χωματινα ? ασε μωρε , για περιπετειες ειμαι τωρα , μεγαλος ανθρωπος ? θα παρω το polo , μουσικουλα στο νεο στερεο , ζεστασια , και θα παω στην λιμνη Πλαστηρα , στον ξενωνα που μου συστησε το φιλικο ζευγαρι , καλο φαι , η λιμνη , κωπηλασια , να δουλεψουν κι οι μυς , ωραια θαναι ......... μακρια ειναι τωρα που το κοιταζω , κι αμα βαρεθω , αντε παλι πισω , 300 χλμ , και διοδιααααρες ? μπαααα , δεν ειναι καλη ιδεα ........λοιπον , θα παω για σκι , Παρνασσο , πουχω να κανω 25 χρονια , καλο , ε ? ναι , αλλα ειδα τι επαθε ο Σουμαχερ, πουχε την ιδια ιδεα , ασε καλυτερα , για νοσοκομεια ειμαστε τωρα ? κατι πιο κοντα , πιο ασφαλες , παω στο Μπαφι , στο καταφυγιο της Παρνηθας , περπατηματακι να ρευσουν κι οι σεροτονινες , να μιλησω σε καναν ανθρωπο, κοινωνικοποιηση πουπε κι ο γιατρος , ωραια φαση .......... κατσε , 25 χλμ ειναι απο δω , θα χασω την βολη μου για 25 χλμ ? την βλεπω κι απο δω την Παρνηθα , και τι ατομα θα βρω εκει ? τιποτα νεολαιους με μουσι ? τωρα που το σκεφτομαι , πιο καλα εδω , εχω την βολη μου , και εχουμε κι αλλο ΣΚ ....... με μια ολοκληρη ωρα αργοτερα να νυχτωνει , χαζος ειμαι ? ετσι φαινεται , αλλιως θα μου περναγαν τετοιες παλαβες ιδεες απ το μυαλο ? θα κουρνιαξω στην φωλιτσα μου καλυτερα ......σιγουρα πραματα .....
    Last edited by Macgyver; 17-03-2018 at 05:51.

  2. #2
    Καλημέρα Μακ! Η Αθήνα έχει χίλια δυό μέρη να περάσεις το ΣΚ, ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου. Πήγαινε στο μουσείο αυτοκινήτου, έχεις πάει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Νομίζω Μακ περιγράφεις πολύ ωραία τις σκέψεις και την αμφιθυμία που μπορεί να χει κάποιος μέσα του σε μερικές φάσεις της ζωής του. Δεν θέλω να το θέσω απτην πλευρά της παθολογίας κι αν έχει σχέση με κατάθλιψη το συγκεκριμένο που περιγράφεις ή όχι γιατί νομίζω πως όλοι περνάμε τέτοιες φάσεις κάποια διαστήματα στην ζωή μας.
    Θα βοηθούσε ίσως αν σκεφτόσουν λίγο το μετά; Αν προσπαθήσεις να κάνεις ένα fast forward και να βρεθείς Κυριακή βράδυ, πώς θα προτιμούσες να είσαι; Μετά από ένα σαβκο στο σπίτι χαλαρός με τις συνηθισμένες ασχολίες σου ή ίσως λίγο κουρασμένος μετά από ένα σαβκο με μια μικρή εκδρομή, μια δραστηριότητα ή κάτι τέτοιο; Πώς θα ένιωθες πιο γεμάτος και πιο ήρεμος;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Θα βοηθούσε ίσως αν σκεφτόσουν λίγο το μετά; Αν προσπαθήσεις να κάνεις ένα fast forward και να βρεθείς Κυριακή βράδυ, πώς θα προτιμούσες να είσαι; Μετά από ένα σαβκο στο σπίτι χαλαρός με τις συνηθισμένες ασχολίες σου ή ίσως λίγο κουρασμένος μετά από ένα σαβκο με μια μικρή εκδρομή, μια δραστηριότητα ή κάτι τέτοιο; Πώς θα ένιωθες πιο γεμάτος και πιο ήρεμος;
    Συμφωνώ απόλυτα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Νομίζω Μακ περιγράφεις πολύ ωραία τις σκέψεις και την αμφιθυμία που μπορεί να χει κάποιος μέσα του σε μερικές φάσεις της ζωής του.
    Θα βοηθούσε ίσως αν σκεφτόσουν λίγο το μετά; Αν προσπαθήσεις να κάνεις ένα fast forward και να βρεθείς Κυριακή βράδυ, πώς θα προτιμούσες να είσαι; Μετά από ένα σαβκο στο σπίτι χαλαρός με τις συνηθισμένες ασχολίες σου ή ίσως λίγο κουρασμένος μετά από ένα σαβκο με μια μικρή εκδρομή, μια δραστηριότητα ή κάτι τέτοιο; Πώς θα ένιωθες πιο γεμάτος και πιο ήρεμος;
    Θα το δοκιμασω , Ελισαβετ , αλλα παντα ειμαι ξεκουραστος απο την απραξια , η λιγη γυμν. δεν φτανει για να με κουρασει .......τοχω καημο να πεσω μια μερα για υπμνο κουρασμενος , κουσμενος πεφτω απο την πολλη ξεκουραση , η πολλη ξεκουραση , φερνει κουραση .......

    ναι , περιγραφω τις σκεψεις ενος κτθλκου , με λιγο χιουμορ , που ευτυχως δεν το χανω , και με κρατα σε ανεκτα επιπεδα κτθλψης ......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Ασχετο λιγο αλλα γιατι οι ανθρωποι με χιουμορ εχουν και τασεις καταθλιψης;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ξερεις τι ειναι το καλο χιουμορ? Τιο να γνωριζεις την πεμπτουσια των πραγματων.κι αυτο θελει σοφια.και η σοφια φερνει καταθλιψη.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αντιμετωπιζω κι εγω τετοια διλληματα: Να παω μεχρι το σουπερ να παρω πατατακια; Μηπως να παω στο αλλο σουπερ να παρω φρουτακια που ειναι υγιεινα; ή μηπως να κανω μια βολτα στη γειτονια και να μην παρω τιποτα για οικονομια; Βαριεμαι να ντυνομαι κιολας. Ας το για αυριο. Θα βαλω το θερμοσιφωνα να κανω μπανιο. Αλλα κανει κρυο ρε γαμωτο και δεν εχουμε θερμανση. Θα κατσω λιγο ακομα στο ιντερνετ και βλεπουμε. Καλα εχω στραβωθει τελειως απ το κινητο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Μονολογος του παραλογου....πλακα κανω

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Δε μου έρχεται περίοδος!
    By Emma1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-2014, 19:06
  2. Κι έρχεται μια μέρα...
    By thelo in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 05-05-2012, 16:05
  3. Τι σας έρχεται στο μυαλό..
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 126
    Last Post: 06-09-2009, 17:51
  4. Ο στρατός έρχεται.....
    By sakis83 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 28
    Last Post: 31-07-2008, 10:47
  5. Έρχεται η ώρα της αλήθειας...
    By kleiw_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 04-04-2006, 21:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •