Tips για να γίνω ανορεξικός - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    ο ανεργος δυσκολα βρισκει συντροφο γιατι καλα-καλα δεν μπορει να συντηρησει τον εαυτο του! θα διατηρησει και μια σχεση, με ολα τα παρελκομενα;;;
    δεν καταλαβες το ποιντ.
    ενας ανεργος δεν ειναι ελκυστικος στις γυναικες. μια ανεργη γυναικα μια χαρα ελκυστικη ειναι σε ολους τους αντρες.βασικα για να καταλαβεις δεν τους νοιαζει καθολου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν καταλαβες το ποιντ.
    ενας ανεργος δεν ειναι ελκυστικος στις γυναικες. μια ανεργη γυναικα μια χαρα ελκυστικη ειναι σε ολους τους αντρες.βασικα για να καταλαβεις δεν τους νοιαζει καθολου
    Αμα θελουν να την π... μονο, οχι αμα θελπουν να την παντρευτουν.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Νικολα μια γυναικα που δουλευει μπορει να παντρευτει οποιον θελει με τα λεφτα τησ κ τη μαγκια τησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Εχουν αλλαξει πολλα τα τελευταια χρονια λογω κρισης. Πλεον και οι αντρες λαμβανουν σοβαρα υποψιν τους την εργασια της κοπελας για να προχωρησει σε κατι πιο σοβαρο. Δεν το βρισκω κατακριτεο ,ο καθενας πορευεται με τις αξιες και τα ιδανικα του.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Οσο για το αρχικο σου ερωτημα...θα σου πω εγω απο προσωπικη εμπειρια. Πριν αποκτησω τα ψυχολογικα μου ημουν 70 κιλα. Μετα απο 2 χρονια εφτασα τα 100. Λογω αγχους υπαρχουν περιοδοι που δεν τρωω και χανω πολλα κιλα αποτομα και μετα τα ξαναβαζω . Συνεπως, αν θες να χασεις κιλα ,για τους δικους σου λογους, μην ψαχνεις για tips και μαγικα. Επισκεψη σε διατροφολογο και πιστη εφαρμογη του προγραμματος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν καταλαβες το ποιντ.
    ενας ανεργος δεν ειναι ελκυστικος στις γυναικες. μια ανεργη γυναικα μια χαρα ελκυστικη ειναι σε ολους τους αντρες.βασικα για να καταλαβεις δεν τους νοιαζει καθολου
    τι σοι ελκυστικη ειναι αφου θα καθεται σπιτι?? βλεποντας τιβι, τρωγοντας και βαρηγκομωντας???
    Λεφτα για beaute δεν θα εχει, το μαλλι θα ειναι χαλι μαυρο, τα ρουχα της χαλια κλπ....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    τι σοι ελκυστικη ειναι αφου θα καθεται σπιτι?? βλεποντας τιβι, τρωγοντας και βαρηγκομωντας???
    Λεφτα για beaute δεν θα εχει, το μαλλι θα ειναι χαλι μαυρο, τα ρουχα της χαλια κλπ....
    Ναι, γιατί για να θεωρείται όμορφη και ελκυστική μια γυναίκα πρέπει να τρέχει στα κομμωτήρια και στα σπα, να αγοράζει συνεχώς μάρκες για να μην θεωρείται κακόγουστη και να μην έχει δραστηριότητες που δεν χρειάζονται (πολλά) χρήματα, ούτε χαρίσματα, ούτε προσωπικότητα κτλ. Ειδικά αν πέσει η ψυχολογία και το ρίχνεις στο φαγητό για ένα διάστημα, γίνεσαι αυτόματα απωθητική και όλα τα υπόλοιπα ακυρώνονται. Χωρίς λεφτά, είστε όλες καταδικασμένες... Να χαρώ εγώ την κρίση σας.


    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν ξεχωρίζω φύλα. Τα ίδια ισχύουν και για τους άντρες. Μια χαρά μπορεί να μου φανεί ελκυστικός ένας άντρας που δεν έχει δουλειά, φτάνει να έχει προσωπικότητα και χαρακτήρα. Ε αν είναι τεμπέλης εννοείται πως θα ξενερώσω, αλλά το να μην βρίσκει κανείς δουλειά δεν είναι (πάντα) επιλογή του, τις πλείστες φορές τουλάχιστον!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν γινεται ενας αντρας να μην την πληρωσει.για αυτο ενας ανεργος δυσκολα θα βρει γυναικα για γαμο ενω ενας δημοσιος υπαλληλος πολυ ευκολα και ενας πλουσιος ακομα πιο ευκολα κτλ. βεβαια δεν λεω, παλιοτερα το καναν αυτο και οι αντρες, εαν μια γυναικα δεν ειχε προικα δεν την παντρευονταν
    Ο ανεργος δεν ειναι για γαμο.
    Πως θα πληρωνει τα εξοδα του δλδ; απο το να πληρωνει την γυναικα που λανθασμενα υποστηριζες περνας στο αλλο ακρο, να τον συντηρει η γυναικα! Για κοροιδα ψαχνεις βρε νικο;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    τι σοι ελκυστικη ειναι αφου θα καθεται σπιτι?? βλεποντας τιβι, τρωγοντας και βαρηγκομωντας???
    Λεφτα για beaute δεν θα εχει, το μαλλι θα ειναι χαλι μαυρο, τα ρουχα της χαλια κλπ....
    Ξεχνας το σημειο οπου ειναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι η γυναικα αναλαμβανει την συντηρηση του σπιτιου το φαγητο κλπ, αλλα και τα παιδια αν υπαρξουν. Ολο αυτο ειναι πληρης απασχοληση απο μονο του. Απλα οσες εργαζονται κανουν ΔΕΔΟΜΕΝΑ 2 δουλειες πληρους απασχολησης.
    Επομενως η ανεργη γυναικα, δουλευει ετσι κι αλλιως και μπορει να ειναι επιθυμητη γιατι κι ο ανδρας της μπορει να την θελει να φροντιζει το σπιτι.
    Ο ανεργος ανδρας ομως, τι ακριβως προσφερει στην οικογενεια;

  10. #25
    Nikos2. Εξαιρετικός τρολλερ.. μέχρι εκεί.
    Αν δεν εισαι τρολλερ ειναι σίγουρο οτι οσα κιλα και να είσαι με τις απόψεις που έχεις.. μαλλον και παλι αντιπαθής θα βγαίνεις προς το ευρυ κοινο.

    Εγω γέλασα παντως.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    80
    Καλησπέρα.

    Γυμναστήριο, περπάτημα, υγιεινή διατροφή. Επίσης, αν θέλεις, μπορείς να πας και σε ένα διαιτολόγο

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    δεν θα χάσω ποτέ κιλά γιατί δεν μπορώ [/URL]
    Eδω ειναι το κλειδι της υποθασης ,' vouloir c'est pouvoir ' λενε πολυ σωστα οι Γαλλοι ( το να θελεις ειναι ισον με το να μπορεις ) ...................... δεν θελεις ναδυνατισεις προφανως , δεν υπαρχει δεν μπορω ............... οσο για την ανορεξια , χασε πρωτα καμμια 30αρια κιλα , και μετα το ξανασυζηταμε για την ανορεξια ......

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eδω ειναι το κλειδι της υποθασης ,' vouloir c'est pouvoir ' λενε πολυ σωστα οι Γαλλοι ( το να θελεις ειναι ισον με το να μπορεις ) ...................... δεν θελεις ναδυνατισεις προφανως , δεν υπαρχει δεν μπορω ............... οσο για την ανορεξια , χασε πρωτα καμμια 30αρια κιλα , και μετα το ξανασυζηταμε για την ανορεξια ......
    Μαγκαιβερ στη διαιτα υπαρχει δεν μπορω και ειδικα οταν παιρνεις αντιψυχωτικα οπως ο τουρετερ!! Βασικα ειναι παρα πολυ δυσκολο, το βλεπω απο μενα, ενω υπαρχει τεραστια θεληση, οταν με πιανει πεινα για φαγητο ισουται με λυσσα και τα ξεχναω ολα εκεινη τη στιγμη!! Δεν ειναι ολα τοσο απλα δυστυχως..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μαγκαιβερ στη διαιτα υπαρχει δεν μπορω και ειδικα οταν παιρνεις αντιψυχωτικα οπως ο τουρετερ!! Βασικα ειναι παρα πολυ δυσκολο, το βλεπω απο μενα, ενω υπαρχει τεραστια θεληση, οταν με πιανει πεινα για φαγητο ισουται με λυσσα και τα ξεχναω ολα εκεινη τη στιγμη!! Δεν ειναι ολα τοσο απλα δυστυχως..
    Το ξερω για ταντιψυχωτικα , ειχα παρει καποτε το zyprexa και λυσσαγα στην πεινα , εισαι ανημπορος μπροστα στην δναμη του αντιψυχωτικου ............. ομως δοκιμασε κανα αλλο αντιψυχωτικο , ισως δεν σου ανοιγει την ορεξη , πχ. εμενα το σεροκουελ , πολυ καλο φαρμακο για το αγχος , δεν μου ανοιγει την ορεξη ........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το ξερω για ταντιψυχωτικα , ειχα παρει καποτε το zyprexa και λυσσαγα στην πεινα , εισαι ανημπορος μπροστα στην δναμη του αντιψυχωτικου ............. ομως δοκιμασε κανα αλλο αντιψυχωτικο , ισως δεν σου ανοιγει την ορεξη , πχ. εμενα το σεροκουελ , πολυ καλο φαρμακο για το αγχος , δεν μου ανοιγει την ορεξη ........
    Μαγκαιβερ δεν μου το δινει ο γιατρος μου το σεροκουελ γιατι λεει παχαινει και αυτο! Εγω παιρνω το ριαπερνταλ, ενας λογος που δεν θελω ουτε εγω η ιδια να το αλλαξω ειναι οτι εχω σταθεροποιηθει ψυχολογικα μετα απο πολλες αλλαγες φαρμακων και δεν αξιζει να το ρισκαρω!! Ο τουρετερ δεν ξερω τι μπορει να κανει, δεν πασχει και απο ψυχωση εξαλλου, οποτε εχει πιο ελαφρυ προβλημα!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Tips για διάβασμα
    By bellezza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 25-06-2017, 08:58
  2. TIPS ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
    By dora-agxos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 20-12-2014, 22:10
  3. Κάποια tips?
    By dew in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 14
    Last Post: 23-05-2010, 10:30
  4. tips + tricks!
    By bionic_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 08-05-2006, 15:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •