Tips για να γίνω ανορεξικός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89

    Tips για να γίνω ανορεξικός

    Είμαι παχύσαρκος 113 κιλά και θέλω να γίνω ανορεξικός. Θέλω να γίνω 60 κιλά!!! Όσοι γνωρίζουν κάποια tips ας μου τα γράψουν από κάτω παρακαλώ.

    Εστάλη από PRA-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    πρεπει να καταλαβεις οτι οταν γινεις λεπτος θα εισαι πιο αγαπητος στους ανθρωπους κυριως εν εισαι μικρης ηλικιας.
    τωρα, αυτο που βλεπουν ειναι εναν κοιλιοδουλο που το λιγοστο μυαλο του το εχει μονο στο πως θα φαει εως να σκασει για να γεμισει την πατσοκοιλια του και μετα να παει στο wc να την αδειασει για να την ξαναγεμισει.
    οταν γινεις λεπτος ολοι-ες θα ξερουν οτι εισαι εγκρατης και εχεις τον ελεγχο του σωματος σου με το νου σου και θα σε αγαπανε περισσοτερο

    ελπιζω να σε επεισα!!!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Ευχαριστώ για την απάντηση και όχι δεν με έπεισες καθόλου... Πιστεύω δεν θα χάσω ποτέ κιλά γιατί δεν μπορώ και θα παραμείνω έτσι γουρούνι

    Εστάλη από PRA-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Το πας πολύ λάθος... το θέμα είναι να είσαι υγιής! Ούτε ως παχύσαρκος Ούτε ως ανορεξικος θα είσαι υγιής.. Εσύ πρέπει να πας γύρω στα 80 κιλά.. Δεν ξέρω το ύψος σου αλλά πιστεύω για έναν άνδρα είναι ένα απόλυτα υγιές νούμερο.. με το να φτάνεις στα άκρα δεν θα κερδίσεις τπτ..
    Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα διατροφής από ειδικό! Η αλλιώς να υιοθετήσεις έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής.. να τρως υγιεινά και να γυμναζεσαι.. Έτσι θα έρθει μόνο του χωρίς να το νιώσεις άσχημα η να μένεις νηστικός.. Αλλά μην ξανά δεις ότι θες να γίνεις ανορεξικος.. Για ανθρώπους σαν εμένα που έχω υπάρξει μοιαζει αρρωστημενο ..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Παράβλεψε το απρεπές σχόλιο του @nikos2
    Η αγάπη που θα πάρει ένας άνθρωπος δεν έχει να κάνει από τα κιλά που έχει και αν γίνεται διαχωρισμός έχουμε να κάνουμε με ρατσισμό και περιθωριοποίηση των ατόμων που πάσχουν από παχυσαρκία για λόγους εμφάνισης και διαφορετικότητας. Νομίζω τέτοια σχόλια δεν βοηθάνε.

    Ισως θα έπρεπε να εντοπίσεις γιατί στο μυαλό σου αναζητάς τα 2 άκρα. Δηλαδή ή την παχυσαρκία ή την ανορεξία. Και οι δύο καταστάσεις φαντάζομαι γνωρίζεις οτι είναι επικίνδυνες ακόμα για την ζωή του ατόμου που πάσχει.
    Οπότε ίσως πρέπει να κατανοήσεις πρώτα τι σε οδηγεί σε ακραία σκέψη και συμπεριφορά και δεν επιλέγεις μια μέση οδό πιο υγιεινή.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πρεπει να καταλαβεις οτι οταν γινεις λεπτος θα εισαι πιο αγαπητος στους ανθρωπους κυριως εν εισαι μικρης ηλικιας.
    τωρα, αυτο που βλεπουν ειναι εναν κοιλιοδουλο που το λιγοστο μυαλο του το εχει μονο στο πως θα φαει εως να σκασει για να γεμισει την πατσοκοιλια του και μετα να παει στο wc να την αδειασει για να την ξαναγεμισει.
    οταν γινεις λεπτος ολοι-ες θα ξερουν οτι εισαι εγκρατης και εχεις τον ελεγχο του σωματος σου με το νου σου και θα σε αγαπανε περισσοτερο

    ελπιζω να σε επεισα!!!!!
    Κοιλιοδουλος... πατσοκοιλια...
    Και γιατί ένας άνθρωπος χοντρουλης πρέπει να έχει λίγο μυαλό? Τι αντίληψη είναι αυτή?
    Θα τον αγαπούν περισσότερο αν είναι λεπτός? Πως ξέρεις εσύ αν είναι καλό παιδί η Όχι ώστε να τον αγαπούν? Και εσένα σε αγαπούν επειδή δεν είσαι παχυς? Κρίμα να υπάρχουν άνθρωποι γύρω μας που σκέφτονται έτσι.. εσείς είστε αυτοί που δημιούργειτε τα ψυχολογικά και τις ανασφάλειες στους ανθρωπους..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    καλησπερα, σε καμμια περιπτωση δεν εγραψα τα παραπανω για να τον προσβαλλω, ομως εγραψα σιγουρα συμφωνα με αυτα τα στερεοτυπα που πιστευουν οι περισσοτεροι και συμφωνα με τα μοναδικα κινητρα που με οδηγησαν να χασω εγω κιλα. καποιος αλλος μπορει να χασει για καποιον αλλο λογο κιλα εγω οχι

    παντως εχω την εντυπωση οτι υποτιματε την αναγκη του ανθρωπου να ειναι αγαπητος στους αλλους ανθρωπους. αυτο πρεπει να συμβαινει γιατι δεν το καλοσκεφτηκατε πολυ το θεμα.
    οι ανθρωποι θελουν να ειναι ψηλοι ωραιοι δυνατοι για να ειναι αγαπητοι στους αλλους. οι γυναικες θελουν σιγουρα να ειναι εμφανισιμες για να αρεσουν στους αντρες οι αντρες θελουν να εχουν κοινωνικη και οικονομικη ισχυ για να ειναι αγαπητοι στις γυναικες.
    ο Μ Αλεξανδρος εφτασε στην Ινδια για να τον θυματε για παντα ολος ο κοσμος η λογικη του επεβαλε να σταματησει οταν απελευθερωσε την Μικρα Ασια.
    οι μουσικοι γραφουν τραγουδια για να ειναι αγαπητοι στους αλλους-ες το ιδιο και οι ζωγραφοι κτλ διαφορετικα θα μπορουσαν να τα πωλουν χωρις να γινονται διασημοι κτλ κτλ ο αισταιν θα μπορουσε να στειλει ανωνυμα την θεωρια της σχετικοτητας μαλλον με συστημενο σε καποιο πανεπιστημιο αλλα δεν το εκανε κτλ
    τα περισσοτερα που κανουμε στην ζωη μας εχουν ως σκοπο να γινουμε αγαπητοι. ετσι βλεπεις καποιον να μπαινει μεσα στην φωτια να σωσει εναν αγνωστο και ολοι τον λενε ηρωα ενω θα μπορουσε με 5 ευρω να σωσει 10 παιδακια στην αφρικη εαν τα λεφτα που δωσει πανε σε εμβολια κτλ.πιθανον να μην το κανει μιας και που ειναι ανωνυμη η δωρεα

    προσωπικα εγω θα ηθελα να κυκλοφορω κουρεμενος γουλι γιατι βαριεμαι να χτενιζομαι, και με βρωμικα λαδωμενα μπλουζακια κτλ αλλα δεν το κανω ποτε μου. φωραω καλα ρουχα για να τα βλεπουν οι αλλοι αλλες χτενιζομαι κτλ ουσιαστικα για τους αλλους.
    ετσι κανουμε ολοι μας.η ζωη μας ολη περιστρεφεται γυρω απο την αποδοχη των αλλων.
    νομιζω μονο τα ερπετα δεν αισθανονται την αναγκη να αγαπηθουν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    νικο, αυτα που λες παραπανω στο #7, ειναι δικαιολογιες για τον απαραδεκτο τροπο που εκφραστηκες....

    εφοσον υπηρξες παχυς, πες μας, θεωρεις οτι ενας παχυσαρκος που δεν καταφερνει να χασει τα κιλα του, ειναι γιατι δεν τον εχουν βρισει και απαξιωσει αρκετα οι γυρω του?
    εσυ, μεχρι να παρεις την αποφαση να χασεις κιλα, νομιζες οτι εισαι μοντελο κι οτι σε θαυμαζαν, κι οταν καποιος σου μιλησε για το λιπος σου, ανοιξαν τα ματια σου και ειδες το φως το αληθινο?
    αν πιστευεις το παραπανω, μου κανει μεγαλη εντυπωση το οτι υπηρξες κι εσυ υπερβαρος, κι ακομα πιο μεγαλη εντυπωση το οτι εχασες κιλα.. εκτος αν δεν τα εχασες και ξερνας το μισος που εχεις για τον ιδιο σου τον εαυτο

    αν δεν το πιστευεις οτι η απαξιωση βοηθαει, τοτε απλα εκδικεισαι εναν ανθρωπο που σου θυμιζει τον παχυσαρκο εαυτο σου που σιχαινεσαι.

    πες μας περα απο αυτα, οταν εχασες τα κιλα που λες, εφιαξαν οι σχεσεις σου με τους ανθρωπους? απεκτησες ερωτικη ζωη χωρις να πληρωσεις? πραγματικα θεωρεις οτι σε αγαπανε πια, ενω αυτο που τους εμποδιζε να σε αγαπησουν ηταν τα κιλα σου?

    κατα τα λοιπα, συμφωνω με καθε λεξη του σειριου.
    αν σε απασχολει η αποδοχη του κοσμου τουρετερ, (λογικο, ολους μας απασχολει) πρεπει να ξερεις, οτι ουτε οι ανορεκτικοι εχουν αποδοχη απο τον κοσμο.
    αν συζητησεις καποτε με εναν, θα συνειδητοποιησεις οτι ακριβως τα ιδια βλεμματα και σχολια με καποιον παχυσαρκο, αντιμετωπιζει κι ενας υπερβολικα αδυνατος.
    αυτο στο λεω , σε περιπτωση που δεν σε απασχολει το οτι και με τα δυο ακρα καταστρεφεις την υγεια σου, να ξερεις οτι και την εικονα σου καταστρεφεις, οχι μονο την υγεια σου.

    οσα χρονια κι αν ταλαιπωρηθεις με παραπνω κιλα, αν καποτε απαλλαγεις, θα διαπιστωσεις οτι μονο η μετρημενη διατροφη σε γλυτωνει αποτ α κιλα. ουτε η νηστεια, ουτε η υπερφαγια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νικο, αυτα που λες παραπανω στο #7, ειναι δικαιολογιες για τον απαραδεκτο τροπο που εκφραστηκες....

    .

    καλησπερα, εμενα το μονο κινητρο να χασω κιλα ηταν να γινω πιο αγαπητος. πραγματι τον εαυτο μου τον σιχαινομαι αυτο ομως δεν ειναι λογος να σιχαινομαι τους υπολοιπους.δεν εχω καταφερει να γινω πιο αγαπητος, αλλα εξ αποστασεως αν με δει καποιος-καποια υποθετω του αρεσω περισσοτερο απο οτι χοντρος.

    τωρα δεν αντεχω να μην σχολιασω, το ερωτημα σου σχετικα με το αν απεκτησα ερωτικη ζωη χωρις να πληρωνω!!!!
    κανεις αντρας δεν κανει σεξ χωρις να πληρωσει κατι. απλα μερικες γυναικες εχουν σταθερη τιμη πχ 20 ευρω στην φυλης 10 στο μεταξουργειο
    στις υπολοιπες η τιμη παιζεται
    θελω να πω οτι ολες τις πληρωνουμε!! λολ
    τωρα για μενα οχι δεν ειχα ουτε εχω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλησπερα, εμενα το μονο κινητρο να χασω κιλα ηταν να γινω πιο αγαπητος. πραγματι τον εαυτο μου τον σιχαινομαι αυτο ομως δεν ειναι λογος να σιχαινομαι τους υπολοιπους.δεν εχω καταφερει να γινω πιο αγαπητος, αλλα εξ αποστασεως αν με δει καποιος-καποια υποθετω του αρεσω περισσοτερο απο οτι χοντρος.

    τωρα δεν αντεχω να μην σχολιασω, το ερωτημα σου σχετικα με το αν απεκτησα ερωτικη ζωη χωρις να πληρωνω!!!!
    κανεις αντρας δεν κανει σεξ χωρις να πληρωσει κατι. απλα μερικες γυναικες εχουν σταθερη τιμη πχ 20 ευρω στην φυλης 10 στο μεταξουργειο
    στις υπολοιπες η τιμη παιζεται
    θελω να πω οτι ολες τις πληρωνουμε!! λολ
    τωρα για μενα οχι δεν ειχα ουτε εχω
    κι αποφασισες να γινεις "πιο αγαπητος" οταν καποιος σε εβρισε χυδαια για τις κοιλιες και τα λιπη που κουβαλας, οπως εκανες εσυ εδω στν ανθρωπο????

    ΑΛΛΟ το να λες σε καποιον "θες να χασεις κιλα για να εισαι πιο αγαπητος",
    ΚΙ ΑΛΛΟ να του λες για πατσοκοιλιες και λιπη και δεν θυμαμαι τι αλλο του κατεβασες προσπαθωντας να τον κανεις να σιχαθει τον εαυτο του οσο σιχαινεσαι κι εσυ τον δικο σου κι οχι να τον κινητοποιησεις οπως νομιζεις!!!!

    δεν σε ρωτησα να ηθελες να χασεις κιλα για να γινεις αγαπητος.
    σε ρωτησα αν θα εχανες κιλα επειδη καποιος σε βριζει χυδαια και δειχνει να σε σιχαινεται, οπως εκανες εσυ σε αυτον που ρωταει..

    ουτε κινητοποιεις κανεναν, ουτε κερδισες αγαπη επειδη εχασες κιλα.
    το να αρεσεις περισσοτερο σε καποιους απο πριν (που κι αυτο δεν το ξερεις, απλα υποθετεις), δεν ειναι αγαπη!!!
    επομενως ολο το σκεπτικο σου ηταν αστηριχτο, αλλα βρηκες ευκαιρια να βγαλεις τα κομπλεξ σου για τα κιλα σε μορφη απαξιωσης και να τα πεταξεις στο κεφαλι του ανθρωπου που προσπαθει να βρει μια ακρη με το προβλημα του.

    ρε φιλε, τωρα θα στο χαλασω, αλλα προκαλεις με τα γνωστα μισογυνικα σχολιακια σου.
    εσυ και μερικοι με τα δικα σου τα μυαλα και προσοντα πληρωνουν και πληρωνουν γυναικες αντιστοιχου φυραματος, για να εχουν μια γυναικα. οι ανδρες που μετρανε δεν πληρωνουν τπτ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Νικολα οντωσ οταν μια γυναικα ειναι μαζι σου γτ θελει δεν πληρωνεισ τιποτα κ υπαρχουν κ καποιοι που τουσ πληρωνουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Νικολα οντωσ οταν μια γυναικα ειναι μαζι σου γτ θελει δεν πληρωνεισ τιποτα κ υπαρχουν κ καποιοι που τουσ πληρωνουν
    δεν γινεται ενας αντρας να μην την πληρωσει.για αυτο ενας ανεργος δυσκολα θα βρει γυναικα για γαμο ενω ενας δημοσιος υπαλληλος πολυ ευκολα και ενας πλουσιος ακομα πιο ευκολα κτλ. βεβαια δεν λεω, παλιοτερα το καναν αυτο και οι αντρες, εαν μια γυναικα δεν ειχε προικα δεν την παντρευονταν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Remedy

    εγω σχολιασα με βαση τα κινητρα που ειχα για να χασω κιλα.
    ειλικρινα ηταν μονο αυτα που εγραψα.
    σε καθε περιπτωση δεν εγραψα για να προσβαλλω τον θεματοθετη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν γινεται ενας αντρας να μην την πληρωσει.για αυτο ενας ανεργος δυσκολα θα βρει γυναικα για γαμο ενω ενας δημοσιος υπαλληλος πολυ ευκολα και ενας πλουσιος ακομα πιο ευκολα κτλ. βεβαια δεν λεω, παλιοτερα το καναν αυτο και οι αντρες, εαν μια γυναικα δεν ειχε προικα δεν την παντρευονταν
    ο ανεργος δυσκολα βρισκει συντροφο γιατι καλα-καλα δεν μπορει να συντηρησει τον εαυτο του! θα διατηρησει και μια σχεση, με ολα τα παρελκομενα;;;
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by toureter View Post
    Είμαι παχύσαρκος 113 κιλά και θέλω να γίνω ανορεξικός. Θέλω να γίνω 60 κιλά!!! Όσοι γνωρίζουν κάποια tips ας μου τα γράψουν από κάτω παρακαλώ.
    1) γυμναστηριο, περπατημα, βαρη!

    2) τρως μετρημενα γιατι πρεπει να φας για την υγεια σου, και οχι γιατι πεινας!! εμενα αυτη η σκεψη με βοηθαει παρα πολυυυυυ....αν τρωω για να ειμαι καλα, προσεχω! αν τρωω επειδη πειναω, καταληγω με πιτσες και κοκα-κολα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Tips για διάβασμα
    By bellezza in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 25-06-2017, 08:58
  2. TIPS ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
    By dora-agxos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 20-12-2014, 22:10
  3. Κάποια tips?
    By dew in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 14
    Last Post: 23-05-2010, 10:30
  4. tips + tricks!
    By bionic_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 08-05-2006, 15:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •