Κατάθεση ψυχής - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα κανει και θα τη φτασει στα ορια μετα θα κολαμε σερβιτσια και μετα θα εχουμε αγαπες και ρομαντζα.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    Κατάλαβα, μια "αρρωστημένη" δηλαδή σχέση... Είμαι σχεδόν 2 χρόνια σε μια περίπου σχέση με ένα τέτοιο άτομο και έχω φτάσει να με κατηγορώ για τα πάντα. Δεν λέω οτι είμαι αθώα, με βγάζει εκτός εαυτού και αντιδρώ. Τώρα πχ έχει εξαφανιστεί για 2-3 εβδομάδες και τρέμω για το τι θα ακούσω σε περίπτωση που εμφανιστεί πάλι, εάν εμφανιστεί φυσικά...

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι θα ακουσεις τα χειροτερα η τα καλυτερα

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    Θα ακούσω τα χειρότερα βέβαια...
    σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρελθόν με κατηγορούσε πως είμαι αδιάφορη φυσικά οχι με το ευγενικό τρόπο...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν δεν εισαι αδιαφορη θα σου στριψει στα ορια συνεχεια

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    Αδιάφορη δεν είμαι σίγουρα,αλλά πες με ηλίθια, δεν ξέρω καν αν είμαστε σε σχέση με αυτόν τον άνθρωπο. Δεν ξέρω αν ειναι χαρακτηριστικό των οριακών ή διπολικών ατόμων ή απλά είναι μ@....ς , όμως εξαφανίζεται και μετά σα να μην τρέχει τίποτα εμφανίζεται και με κατηγορεί οτι δεν ενδιαφέρομαι για το αν ζει και αν είναι καλα. Δεν ξέρω ποια ειναι η εμπειρία σου, αν είχες σχέσει με τέτοιο άτομο, αλλά δεν ξέρω τι να περιμένω ....

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απλως δε θελει να καθησει σε ενα σημειο

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    τι εννοείς; σε μια σχέση θες να πεις;

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλες φορες θελει να ναι μονος του και αλλες με παρεα

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Και κατι αλλο που ξεχασα να γραψω το οποιο εχει σχεση με καποιο αλλο θεμα που ανοιξα με τιτλο "τοξικοι ανθρωποι".
    Κατα τους ειδικους οι οριακοι ειναι απο τους πλεον τοξικοτατους ανθρωπους για τους αλλους, ποσο μαλλον για την σχεση τους.
    Αν ρωτησεις την ολα καλα για την σχεση της θα τον χαρακτηρισει ως τοξικο, οπως κι αυτος αυτην.
    Συμφωνω απολυτως ειναι ακριβως ετσι ... οι πλεον τοξικοι

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by userL View Post
    Κατάλαβα, μια "αρρωστημένη" δηλαδή σχέση... Είμαι σχεδόν 2 χρόνια σε μια περίπου σχέση με ένα τέτοιο άτομο και έχω φτάσει να με κατηγορώ για τα πάντα. Δεν λέω οτι είμαι αθώα, με βγάζει εκτός εαυτού και αντιδρώ. Τώρα πχ έχει εξαφανιστεί για 2-3 εβδομάδες και τρέμω για το τι θα ακούσω σε περίπτωση που εμφανιστεί πάλι, εάν εμφανιστεί φυσικά...
    Αποσπασμα απο ενα πολυ κατατοπιστικο άρθρο

    Η σχέση με ένα άτομο που πάσχει από οριακή διαταραχή προσωπικότητας σε βάζει σε μια συνεχή εναλλαγή ανάμεσα στην αγάπη και τον έπαινο την εγκατάλειψη και συντριβή.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ε οταν χωριζεις απο τετοισ σχεση και δεν μπλοκαρεις κινητα, fb, τα παντα, ε οχι δεν το λες και απελευθερωμενη. Ειναι της διαταταχης αυτα, μια μορφη αυτοκαταστροφης κι αυτη, χτυπαμε κι ας κλαιω ενα πραγμα. Με λιγα λογια τον μισει αλλα τον καραγουσταρει κιολας, τι πρωτοτυπο για οριακη ε?
    Διαβαζοντας οσα εχεις γραψει για τις οριακες μεχρι στιγμης βλεπω μια μεγαλη εμπαθεια η διαταραχη αυτη ειναι πολυ δυσκολη για οποιον την βιωνει το να λες στην κοπελα οτι καθε σχεση που κανει σαν οριακη (εμμεσως πλην σαφως αυτο λες) Το μονο που καταφερνεις ειναι να μεγαλωνεις την απελπισια και να μιδενιζεις την ελπιδα της με ποιο δικαιωμα το κανεις αυτο?ποιος σου ειπε οτι ολες οι οριακες ειναι ιδιες? βαση της δικης σου εμπειριας με μια μονο οριακη εχεις βγαλει συμπερασματα για ολους οσους πασχουν απο τη διαταραχη αυτη και δεν ειναι σωστο ουτε και δικαιο ειναι

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Υπομονη γενικα οι αντρεσ τισ γυναικεσ τισ βλεπουν σαν κατωτερεσ και δεν μπορουν να τισ καταλαβουν η αληθεια ειναι οτι ειναι ισεσ αλλα φταιει το μεγαλωμα κι αυτα που λετε μεταξυ σασ σκοποσ ειναι να ειστε ανεξαρτητεσ να παραγεται χρημα για να μπορειτε να κανετε οτι σασ καπνισει δυστυχωσ οι αντρεσ κοιτουν το χρημα κι οχι τισ γυναικεσ λαθοσ τουσ αλλα κι εσεισ τουσ λετε μαλακιεσ κι αυτοι τα χαφτουν τελοσ αλλον θα αγαπησεισ αλλον θα παντρευτεισ και στα 50 θα μισιοσαστε ειναι περιεργη η ανθρωπινη φυση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Ενασ αντρασ μπορει να ειναι παιδι αγορι κ αντρασ συμβουλη αν δεν περασει δυσκολιεσ δεν ξερεισ τι ειναι ολοι εχουμε εναν εαυτο που πλασαν οι γονεισ μασ στισ δυσκολιεσ σου βγαινει αυτο που εισαι αυτο καναν παλια στο στρατο κ γινοσουν αντρασ τωρα ειναι ολα μαμοθρεφτα ξερουν οι μαναδεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ
    By MKEH78 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 01-12-2014, 14:26
  2. ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΨΥΧΗΣ! ``ΣΟΣ``
    By GLUKOULA28 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 17
    Last Post: 20-02-2009, 13:03
  3. Καταθεση ψυχης...
    By kassi_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 17-04-2008, 19:14
  4. καταθεση ψυχης !
    By aggelaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 156
    Last Post: 17-01-2008, 18:25
  5. Κατάθεση ψυχής..
    By Maggy_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-2007, 10:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •