Εμεις οι τρελοι υποστηριζουμε Ελλαδα ή Τουρκια; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Με την Ελλάδα ή την Τουρκία στον πολεμο; (Δεν υπαρχουν ουδετεροι)

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Με την Ελλαδα

    9 90.00%
  • Με την Τουρκια

    1 10.00%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 79 of 79
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Εμένα πάντως στο pubg μου τυχαίνουν συμπεκτες Τούρκοι κ προσπαθούν να με σκοτώσουν με Molotov κ grenade αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν βλέπουν Έλληνα τον θέλουν νεκρό κ μόλις τους δοθη η ευκαιρία θα το κάνουν πέρα από το game [emoji848]

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Θεωρώ τελείως ανώριμο το ποστ. Βεβαια θα μου πεις το ποσο ανωριμος θελει να ειναι ο καθένας ειναι δικαίωμα του. Πάντως για να μη ζεις σε συννεφάκι δε θα έρθει ο Τούρκος να σε ρωτήσει αν θελει να γίνετε φιλοι... Μια βολη εισαι γι αυτους..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Εμένα πάντως στο pubg μου τυχαίνουν συμπεκτες Τούρκοι κ προσπαθούν να με σκοτώσουν με Molotov κ grenade αυτό που θέλω να πω είναι πως όταν βλέπουν Έλληνα τον θέλουν νεκρό κ μόλις τους δοθη η ευκαιρία θα το κάνουν πέρα από το game [emoji848]
    Αυτοί είναι οι λεγόμενοι keyboard warriors. Σε τέτοια παιχνίδια, τέτοιους τύπους θα βρεις. Είναι συνήθως πιτσιρικάδες που δεν έχουν συναντήσει ποτέ Έλληνα από κοντά.

    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θεωρώ τελείως ανώριμο το ποστ. Βεβαια θα μου πεις το ποσο ανωριμος θελει να ειναι ο καθένας ειναι δικαίωμα του. Πάντως για να μη ζεις σε συννεφάκι δε θα έρθει ο Τούρκος να σε ρωτήσει αν θελει να γίνετε φιλοι... Μια βολη εισαι γι αυτους..
    Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Σε περίπτωση εμπλοκής, οι περισσότεροι συμφωνούν πως θα υπάρξει απόβαση σε κάποιο στρατηγικής σημασίας νησί, παρά μια γενικευμένη σύρραξη. Κάτι παρόμοιο με αυτό που έγινε στη Κύπρο.
    Οι πρώτοι Τούρκοι που θα πατήσουν σε Ελληνικό έδαφος, πολύ αμφιβάλω αν θα έρθουν οικειοθελώς. Πιο πιθανό να είναι Γκιουλενιστές, υποστηρικτές του Ιμάμογλου, και γενικότερα αντικαθεστωτικοί, προσεκτικά επιλεγμένοι. Έτσι ο Ερντογάν θα "καθαρίσει" το εκλογικό του σώμα από ανεπιθύμητα στοιχεία, και μάλιστα απαλλαγμένος από προσωπικές ευθύνες, με σφαίρες Ελλήνων.
    Δεν πρόκειται για κάποιο πρωτότυπο σενάριο, αλλά για κάτι που ήδη έχει συμβεί, πολύ πριν, από τον Χίτλερ και το καθεστώς του.
    Υπάρχουν καταγραφές σε Ελληνικά βιβλία, με Γερμανούς στρατιώτες που έχουν προσφέρει τις πρώτες βοήθειες σε Έλληνες στρατιώτες μέσα στη μάχη. Περιπόλους που έχουν κάνει τα στραβά μάτια σε Έλληνες πρόσφυγες, αντίθετα από τις διαταγές τους. Αυτό θα πρέπει να αποκαταστήσει και την αλήθεια για τη Γερμανία του 2ΠΠ: Άλλο Γερμανός άλλο Ναζί.
    Υπάρχει και τουλάχιστον ένα καταγεγραμμένο γεγονός με Τούρκο στρατιώτη, ο οποίος σε στρατόπεδο συγκέντρωσης στη Τουρκία κατά τον 2ΠΠ, μοιράστηκε το φαγητό του με μια ελληνική οικογένεια που λιμοκτονούσε. Οι Ναζί τον αντιλήφθηκαν, και μαστίγωσαν τον Τούρκο.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τον εχθρο του εχθρου μου.
    Δεν είναι λογική αυτή, και στην τελική και ο Τούρκος που θα μπει εδώ εχθρός είναι! Σε ξαναρωτάω, μήπως οι Τούρκοι φέρονται καλύτερα στα άτομα με ψυχικές παθήσεις? ΟΥΤΕ ΚΑΝ!

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Οι εκπληκτικοί "τρελοί" της ιστορίας
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 15-06-2013, 03:40
  2. Migrant Fest 2012/Υποστηρίζουμε τ'αδέρφια μας του κόσμου
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-2012, 20:45
  3. ..εμεις..
    By margarita9 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 45
    Last Post: 10-02-2011, 09:09
  4. Γεγονότα και ..τρελοί
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-05-2010, 18:37
  5. Ειμαστε τρελοι?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 02-08-2009, 23:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •