Καλησπέρα μέλη το δικο μου θέμα όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα είναι αγχώδη διαταραχη με έντονα κοινωνικοφοβικα συμπτώματα αλλά και αρκετά στοιχεία γαδ.το Σεπτεμβρίο μου το γύρισε σε κατάθλιψη ενώ έπαιρνα σεροξατ 30μγ για την ανχωδη διαταραχή .το μοναδικό φάρμακο που με πιάσε στην κατάθλιψη είναι το wellbutrin καθώς τα δοκιμάσαμε όλα και σε υψηλές δόσεις.αμεσως μόλις άρχισε να υποχωρεί η κατάθλιψη έκανε come back το άγχος έτσι μετά από 2 μήνες με πάει στο σιπραλεξ που ήταν κ το πρώτο αντικαταθλιπτικό που δοκίμασα αλλά έκανα την βλκια τότε την βλκια να το κόψω απότομα.το ξεκινήσαμε λοιπόν για ένα μήνα αποτελέσμα μηδέν το πήγαμε και στα 20 μγ πολύ λίγα πράγματα.αππφασιζουμε μετά να πάμε το Wellbutrin στα 300μγ με τη λογική ότι με έπιασε στην κατάθλιψη μήπως πιάσει κ στο άγχος . απολύτως τίποτα μην πω επειδεινωθηκα κιόλας και αποφασίζει τώρα λοιπόν να με πάει σε λυρικά συνδυαστικά με το Wellbutrin ενώ μου είχε πει θα συζητησουμε μαζί ανάμεσα σε σεροξατ κ λυρικά που αυτές είναι οι επιλογές μας κ θα διαλέξεις εσύ ποιο θες γιατί έχει μεγάλη σημασία ο ασθενής να πιστεύει στην θεραπεία του ήμουν λοιπόν κατά 99,9 σίγουρος ότι θα μου βάλει σεροξατ κ όταν τελικά είπε λυρικά πάγωσα το φάρμακο δεν το ξέρω καθόλου ιδέα δεν έχω θέλω τις απόψεις σας όσοι το χετε πάρει κ για ποιον λόγο κ κάτι τελευταίο πιστευετε ότι επειδή απέκτησα ανοχή στο σιπραλεξ δεν θα με πιάνει ποτέ κάποιο SSRI? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΈΝΟΣ