ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 151
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τι να βοηθησεισ γιατροσ εισαι οι γυναικεσ δεν αξιζουν οι λεσβιεσ ομωσ ειναι ονειρο
    Άλλες αξίζουν και άλλες όχι, και άλλοι αξίζουν και άλλοι όχι.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Γιώργο, κάποια πράγματα δεν προγραμματίζονται. Μιλάς για κάποια στάνταρ πράγματα αλλά ξεχνάς πως πρόκειται για ανθρώπους. Εγώ δεν μιλάω ούτε για γάμους αλλά και ούτε για το άλλο άκρο, τις απλές σεξουαλικές σχέσεις. Λες αποφεύγεις το δέσιμο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως αποφεύγεις κάτι που μπορεί να σου συμβεί ακόμα και αν δεν το θες. Δεν είμαστε μηχανές. Ακόμα και αν υπάρχουν ομάδες ανθρώπων που μοιάζουν οι χαρακτήρες τους, και πάλι κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Ποια σοβαρή κοπέλα, λες. Για κοίτα εκεί έξω ποιοι θεωρούνται σοβαροί άνθρωποι και νορμάλ και θα καταλάβεις πολλά. Αν καταλάβαινες πως η κοπέλα σου είχε τέτοιο πρόβλημα μετά από έξι μήνες σχέση πχ δεν θα προσπαθούσες να την βοηθήσεις; Κατευθείαν θα την παρατούσες; Και μην πεις πως αυτό το πρόβλημα φαίνεται από την αρχή, γιατί αφού το έχεις ζήσει, αν κατάλαβα καλά, ξέρεις πως αυτό δεν ισχύει.

    Δεν σου την λέω, απλά συζητάμε.
    Αργυρη, αναφερθηκα πριν σε ξεχωριστες περιπτωσεις! οπως εμενα , δυστυχως δεν ειμαι ικανος να βοηθησω καποια κοπελα απο την στιγμη οπου αγωνιζομαι να καμω τον εαυτο μου καλα! εκει ισως με παρεξηγησες!
    Για παραδηγμα,εσυ, εαν εισαι υγειες σε θεμα εξαρτησεων και περι αυτων ψυχικες ασθενειες , θα μπορουσες να βοηθησεις την κοπελα σου εαν μετα απο καποιο καιρο μαζι της ειχε γεννηθει αναμεσα σας το δυνατο και τοσο ζηλευτο αυτο συναισθημα του ερωτα! Ομως δεν θα εφτανε μονο αυτο! θα επρεπε να συνυπαρξουν ταυτοχρωνα και αλλα πραματα, οπως η συνεννωηση σε βασικα θεματα , ο επρκης ελευθερος χρονος κι απο τους δυο κι αλλα , αν λοιπον υπαρχουν οι ειδανικες συνθηκες θα μπορουσες να την βοηθησεις να απεξαρτηθει και να ωριμασει αυτος ο ερωτας στο ηδανικο! οπου συγουρα θα ειναι ο τελειος ερωτας, δεσμος κι αγαπη αφου θα εχει αντεξει στις "φουρτουνες",δεν θα εχει γινει "ναυγιο" στα "κυματα"! ετσι σαν θα περασετε μαζι την μπορα ! θα μπορειτε να χαρειτε μαζι ασφαλεις κι χαμογελαστει το ουρανιο τοξο οπου ερχετε μετα την μπορα! και τον ωραιο κι καλμα καιρο !!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Προφανώς και αναφέρομαι σε περιπτώσεις που ο ένας δεν έχει και αυτός το ίδιο πρόβλημα. Όταν είπα αν θα βοηθούσες το είπα σαν παράδειγμα, σαν τρόπο σκέψης. Φυσικά αν έχεις και εσύ τέτοιο πρόβλημα δεν μπορείς να βοηθήσεις.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ομως επειδη δεν το εξηγησα καλα! η αληθεια ειναι Αργυρη οτι οι ευκερειες μιας κοπελας η ενος ανδρα οπου πασχει απο βαριες εξαρτησεις! αρα εχει μεγαλα προληματα επικοινωνιας, συμπεριφορας! αλλα κι συναισθηματων ειναι συγουρο πως θα γινει αντιληπτος απο την αρχη! αν οχι απο το πρωτο ραντεβου!
    Απο την περιγραφη οπου εχει καμει η ΒΟΤΚΑ , θα το καταλαβενες απο τα πρωτα ραντεβου οτι εχει προβλημα η κοπελα! και επειδη ειναι το αλκοολ ειναι πολυ πιο ευκολο να το καταλαβεις απο οτι αν ηταν ας πουμε η κοκαινη! οπου συνηθως λογο του οτι ο χρηστης "εκπεδευετε" στο να το κριβει οι γυρο του ισως στις αρχες δεν τον καταλαβουν !
    Αλλα Αργυρη σε περιπτωση οπου ζησεις στο ιδιο σπιτι με ενα ατομο εξαρτημενο, εστω κι μια βδομαδα να ζησεις το καταλαβαινεις οτι υπαρχει προβλημα! ειδικα οι γυναικες μπορουν να το καταλαβουν πολυ αμεσα! δυστυχως εχω προσπαθησει πολλες φορες να το κρυψω! εχασα πολλα χρονια απο τα ομορφοτερα στην ζωη μου αγωνιζομενος να φερω περας μια διπλη ζωη!! να κριβομαι λες κι ειμουν πρακτορας της Σ.Ι.Α. να εχω τις δικαιωλογιε ετοιμες για καθε ερωτηση, να εχω ακομα κι χαρτι οτι εχω ανεμια ωστε να δικαιολογω το χλομο του προσωπουμου οταν ειμουν σε επιρια μεγαλης δωσης! δυστυχως η ντροπη και η ξεφτιλα που εχω νιωσει γυρο απο αυτα τα πραματα με κανει να αιδιαζω με τον εαυτομου μονο κι μονο στην θυμηση αυτων των πραξεων μου! το οτι χαλαλησα εστω και καποιους μηνες η δυστυχως καποια χρονια απο αξιολογες κοπελες! αντι να ειναι μαζιμου κι να χαραμιζουν χρονο αλλα και συναισθηματα ! θα μπορουσαν να ειναι με καποιον αλλων ανδρα οπου θα ειχαν μελον! οπου αυτα οπου ονειρευοταν μαζι μου! να ειχαν ελπιδες πραγματοποιησης σε αντιθεση μαζι μου!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το ξανα λεω, ισως μπερδεψα τον χρονο στα μηνυματα, ειναι δυσκολο στην περιπτωση οπου η κοπελα ειναι σε πολυ προχωρημενο σταδιο εξαρτησης! κι απο οτι λεει η ΒΟΤΚΑ ειναι, διοτις εαν κλεβει για να παρει αλκοολ,αρα δεν εχει λεφτα για αλλα βασικα πραματα, η αν καλουν την αστυνομια οι δικοι της, αρα θα εχει πολυ δυνατες εξαρξεις σε περιπτωσεις νευρων, εαν χριαστηκε να παει νοσοκομειο για να συνελθει αρα εχει τεραστιο προβλημα η φιλη μας και δυστυχως θα ειναι εμφανεις ποσο μαλον σε καποιον οπου θα ειναι σε σχεση μαζι της!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Ναι, κάποιος που τα έχει ζήσει το καταλαβαίνει αμέσως. Αλλά κάποιος που δεν συνάντησε το πρόβλημα ξανά μπορεί να σκεφτεί πως απλά ο άλλος πίνει λίγο παραπάνω. Τα ξέρω, και τα ψέματα και να προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και άλλα ψέματα καπάκι. Δύσκολη κατάσταση. Και φυσικά γίνεται ξεκάθαρο την στιγμή που θα μπεις σπίτι και δεν θα είσαι εσύ αλλά κάποιος άλλος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ποιος λοιπον τετοιος ανδρας θα εκανε κατι σοβαρο με μια κοπελα οπου εχει τοσο σοβαρα προβλημα, οπου ειναι ασταθες ψυχικα αλλα και εχει κρισεις σημπεριφορας !
    Εκείνος που την αγαπάει θα το κάνει... όλοι οι άλλοι θα λένε λόγια και μπούρδες.

    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δυστυχως δεν ειμαι ικανος να βοηθησω καποια κοπελα απο την στιγμη οπου αγωνιζομαι να καμω τον εαυτο μου καλα!
    ...
    «...οι ειδανικες συνθηκες...».
    ...
    «...ωριμασει αυτος ο ερωτας στο ηδανικο...».
    ...
    «...να εχω τις δικαιωλογιε ετοιμες για καθε ερωτηση, να εχω ακομα κι χαρτι οτι εχω ανεμια ωστε να δικαιολογω το χλομο του προσωπουμου οταν ειμουν σε επιρια μεγαλης δωσης!...»
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.


    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Update!!!!!!!

    (*και Πολύ που χεστήκατε δηλαδή!!!!
    Αλλά λέμε τώρα:Ρ!!!)

    ....
    Για ποια βοήθεια μιλάμε τώρα?
    Από ποιον και από πού?

    ....
    Επιπλέον δεν ξέρω αν πίνεις και εσύ και για ποιο λόγο, ή αν το έχεις ξεπεράσει και με ποιο τρόπο... Εγώ, μετά από ενδελεχή έρευνα, άπειρες προσπάθειες να κάνω κάτι στη ζωή μου κλπ, βρήκα ότι ο μόνος τρόπος να γίνει "ΚΑΛΑ" κάποια σαν εμένα, είναι η ψυχοθεραπεία, που είναι καθημερινή για τουλάχιστον 10 χρόνια!!! Και μάντεψε τώρα! Πρέπει να είσαι πλούσιος για να πας σε ψυχοθεραπευτή.
    Υπάρχει μια εναλλακτική λύση... να το κόψεις όπως όλοι οι άλλοι που το έκοψαν μόνοι τους.
    Ναι, υπάρχουν και τέτοιοι...
    Δες στα μηνύματα σου, κι αν κάτι δεν καταλαβαίνεις ρώτα με από εκεί...






    Last edited by Aeon; 11-07-2018 at 16:52.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Βοτκα κι εγω το εκοψα μονοσ μου ακου τον τονι εγω λογω δουλειασ ειμαι αγροτησ εκανα κ γυμναστικη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,404
    Βρε τι μου λέτε για αγάπες και λουλούδια εδώ πέρα χαχα... Αργύρης, όχι, έχει δίκιο ο giorgioa panou. Η αλήθεια πονάει, αλλά είναι αυτή που λέει..! Σιγα μην μπορέσω να αγαπήσω και κάποιον, ποιον κιολας; Για να αγαπήσεις κάποιον, πρέπει και να τον ξέρεις. Νομίζω ότι η Γιοκοτσοκο αναφερόταν σε αγάπη όχι προσώπου αλλά γενικά του οτιδήποτε θα μπορούσε να αγαπήσει κάποιος. Κάποιο πάθος, Κάποιο λόγο δηλαδή να βρεις παθιασμένο για να μπορεσεις να συνεχίσεις. Καλά. Άμα μπορούσα να τον βρω , δεν θα γινόμουν αυτή που είναι αλλά θα ήμουν κάτι καλύτερο.
    Κάποιος μου πρότεινε κάτι πολύ έξυπνο να κάνω, ίσως πιάσει.
    Να είστε καλά ολοι.

    Ελις ωραίο τραγούδι.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Νομίζω ότι η Γιοκοτσοκο
    Lmao!!!...Ετσι όπως το διάβασα νόμισα ότι είμαι καμμιά ξαδέρφη της ΓιοκοΌνο λολ!
    Αγόρι είμαι...''ο'' όχι ''η''...
    Και ενημέρωσέ μας για το αν θα έχεις θετική έκβαση με το ''κόλπο''.
    Πιάνει μόνο για αλκοόλ ή και για γαμιέταιηπλάσηολ?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Βρε τι μου λέτε για αγάπες και λουλούδια εδώ πέρα χαχα... Αργύρης, όχι, έχει δίκιο ο giorgioa panou. Η αλήθεια πονάει, αλλά είναι αυτή που λέει..! Σιγα μην μπορέσω να αγαπήσω και κάποιον, ποιον κιολας; Για να αγαπήσεις κάποιον, πρέπει και να τον ξέρεις. Νομίζω ότι η Γιοκοτσοκο αναφερόταν σε αγάπη όχι προσώπου αλλά γενικά του οτιδήποτε θα μπορούσε να αγαπήσει κάποιος. Κάποιο πάθος, Κάποιο λόγο δηλαδή να βρεις παθιασμένο για να μπορεσεις να συνεχίσεις. Καλά. Άμα μπορούσα να τον βρω , δεν θα γινόμουν αυτή που είναι αλλά θα ήμουν κάτι καλύτερο.
    Κάποιος μου πρότεινε κάτι πολύ έξυπνο να κάνω, ίσως πιάσει.
    Να είστε καλά ολοι.

    Ελις ωραίο τραγούδι.
    Κοίτα, εγώ επιβεβαίωσα από την πλευρά μου πως αυτό που είπε ο Γιοκο Τσοκο είναι αλήθεια. Απλά μετά άνοιξε η συζήτηση. Δεν σου είπα να ξεκινήσεις να ψάχνεις κάποιον από αύριο ντε και καλά. Αλλά επειδή αυτά συμβαίνουν όχι βάση προγράμματος, αν σου συμβεί τότε θα βοηθηθείς. Το άτομο για το οποίο μιλάω είχε πιάσει πάτο. Νοσοκομεία, κάθε μέρα πιωμένο, να κοιμάται σε παγκάκια κτλ Και μετά από αυτό είναι άλλος άνθρωπος. Βοηθάει πάρα πολύ. Και αυτή που είσαι, είσαι τώρα. Μπορείς να γίνεις αυτή που πραγματικά είσαι, αύριο. Καλή τύχη και μην τα παρατάς.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειχα κι εγω παρομοιο προβλημα , βεβαια δεν αφησα τον εαυτο μου να οπαει παρακατω απο το κρασι , αλλα επινα 400 λιτρα / χρονο , για 5 χρονια , κραταγα ημερολογιο ......αυτο που με βοηθησε αποτελεσματικα ειναι το χαπι selincro , δεν θελει συνταγη , και για δυο μερες δεν αφηνει το ποτο να σε ' πιασει ' ( καταλαμβανει τον νευρουποδοχεα που ειναι υπευθυνος για το ποτο ) οποτε δεν βρισκεις και τον λογο να πινεις , υπο τον ορον οτι το παιρνεις βεβαια , και δεν κανεις ζαβολιες ......καλυτερα να στο γραψει ο ΕΟΠΥΥ , διοτι κανει 28 ευρω το κουτακι με 7 tabs μεσα ......εμενα μου τογραφε ο ΕΟΠΥΥ .....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,404
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειχα κι εγω παρομοιο προβλημα , βεβαια δεν αφησα τον εαυτο μου να οπαει παρακατω απο το κρασι , αλλα επινα 400 λιτρα / χρονο , για 5 χρονια , κραταγα ημερολογιο ......αυτο που με βοηθησε αποτελεσματικα ειναι το χαπι selincro , δεν θελει συνταγη , και για δυο μερες δεν αφηνει το ποτο να σε ' πιασει ' ( καταλαμβανει τον νευρουποδοχεα που ειναι υπευθυνος για το ποτο ) οποτε δεν βρισκεις και τον λογο να πινεις , υπο τον ορον οτι το παιρνεις βεβαια , και δεν κανεις ζαβολιες ......καλυτερα να στο γραψει ο ΕΟΠΥΥ , διοτι κανει 28 ευρω το κουτακι με 7 tabs μεσα ......εμενα μου τογραφε ο ΕΟΠΥΥ .....
    Ξέρεις τι δεν αντέχω; Εντάξει να το κόψω. Επειδή πλέον ξεφεύγω και το ξέρω (Όχι ότι νηφάλια ήμουν καλύτερη από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου. Λέμε τωρα). Τι θα με ανεβάζει; Εσύ το σιχάθηκες προφανώς και το εκοψες; προσωπικά δεν πίνω κρασιά και μπύρες ποτέ μα ποτέ γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα. Αν πιω κρασί, θα καταλήξω να πιω ένα βαρέλι πχ; Δεν ξέρω. Οι μπύρες το μονο που κανουν ειναι να με εκνευρίζουν. Ενώ τα άλλα. Ούζα, μπακάρντι, ουίσκι, βότκες κλπ, τσουζουν και έτσι... Αγοράζω ένα ούζο και νιώθω τέλεια αμέσως. Ακόμη και την στεναχώρια την νιώθεις πιο ωραία μαζι με το ποτό. Πώς την πάλεψες μετά το κόψιμο του ποτού; Γιατί εγώ κατεληξα εδώ, όμως δεν ήμουν έτσι κάποτε. Αν γίνω όπως κάποτε τι νόημα έχει; Ενώ τώρα πίνω τις ποτάρες μου και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Ας έχασα 2 δουλειές και εκατό γκόμενους εξ αιτίας του ποτού, όμως θα πιω πάλι, και όλα θα είναι υπέροχα. Άρα το σιχαθηκες και το εκοψες;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Ξέρεις τι δεν αντέχω; Εντάξει να το κόψω. Επειδή πλέον ξεφεύγω και το ξέρω (Όχι ότι νηφάλια ήμουν καλύτερη από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου. Λέμε τωρα). Τι θα με ανεβάζει; Εσύ το σιχάθηκες προφανώς και το εκοψες; προσωπικά δεν πίνω κρασιά και μπύρες ποτέ μα ποτέ γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα. Αν πιω κρασί, θα καταλήξω να πιω ένα βαρέλι πχ; Δεν ξέρω. Οι μπύρες το μονο που κανουν ειναι να με εκνευρίζουν. Ενώ τα άλλα. Ούζα, μπακάρντι, ουίσκι, βότκες κλπ, τσουζουν και έτσι... Αγοράζω ένα ούζο και νιώθω τέλεια αμέσως. Ακόμη και την στεναχώρια την νιώθεις πιο ωραία μαζι με το ποτό. Πώς την πάλεψες μετά το κόψιμο του ποτού; Γιατί εγώ κατεληξα εδώ, όμως δεν ήμουν έτσι κάποτε. Αν γίνω όπως κάποτε τι νόημα έχει; Ενώ τώρα πίνω τις ποτάρες μου και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Ας έχασα 2 δουλειές και εκατό γκόμενους εξ αιτίας του ποτού, όμως θα πιω πάλι, και όλα θα είναι υπέροχα. Άρα το σιχαθηκες και το εκοψες;
    μα, αν δεν "θελεις" να το κοψεις, επειδη περνας τοσο καλα με το ποτο, αν δεν σε νιαζει ουτε το οτι χανεις και τις δουλειες σου και τις πιθανες(;) σχεσεις σου γι αυτο, κανεις δεν προκειται να το κοψει για σενα.
    το ξερω οτι σου λεω το αυτονοητο, αλλα αυτο ειναι.
    πρωτα πρεπει να το θελησεις εσυ και δεν φαινεται να το θελεις.
    το τι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις χωρις το ποτο και τι τροποι υπαρχουν να το αντιμετωπισεις, ειναι μια αλλη ιστορια , που δεν φαινεται να σε απασχολει προς το παρον. ισως δενε χεις φτασει ακομα στον προσωπικο σου "πατο" ωστε να το παρεις αποφαση .

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα 'χετε κανει ολα σκατα
    By λουλούδι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-11-2017, 22:46
  2. Ολα σκατα
    By xalaris28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2016, 21:58
  3. :( τα χω κανει σκατα
    By stellou1989_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 16:04
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •