ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 167
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Η παρορμητική και ασυνείδητη συμπεριφορά καταπολεμάται κυρίως με αντιψυχωσικά...Τι αγωγή παίρνεις Αρλεκίνα?
    Α την ξέρεις την Αρλεκίνα! Γιόκοτσοκο παίρνω όλα τα κυρίως φάρμακα που κυκλοφορούν Zyprexa, Seroquel, Topamac, Stedon, Ladose. Είναι πολύ καλή η αγωγή μου. Αλλά όταν την πίνω σε συνδυασμό με ποτό, εκεί χάνομαι τελείως.
    Last edited by HarleyQuinn; 19-04-2023 at 15:43.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,072
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Α την ξέρεις την Αρλεκίνα! Γιόκοτσοκο παίρνω όλα τα κυρίως φάρμακα που κυκλοφορούν Zyprexa, Seroquel, Topamac, Stedon, Ladose. Είναι πολύ καλή η αγωγή μου. Αλλά όταν την πίνω σε συνδυασμό με ποτό, εκεί χάνομαι τελείως.
    Παίρνεις δυο αντιψυχωσικά,έναν σταθεροποιητή,ένα ηρεμιστικό και ενα αντικαταθλιπτικό...Θα έπρεπε να είσαι καλυμμένη,αλλά φαίνεται ότι χάνεις τελείως τον έλεγχο με το ποτό...Μόνη λύση να ασκείς έλεγχο όσο είσαι νηφάλια, γιατι μετά χάνεις την μπάλα...
    Προσωπικά θα ήθελα να είμαι λίγο παρορμητικός και να παραδίδομαι στις καταστάσεις,αλλά ακόμα και όταν πίνω διατηρώ την εγκράτειά μου,παραμένω αυστηρός απέναντι στον εαυτό μου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    δυο αντιψυχωσικά, ένας σταθεροποιητής διαθεσης, ένα ηρεμιστικό και ενα αντικαταθλιπτικό? Τετοιο κοκτειλ φαρμακων απαγορευει δια ροπαλου την ληψη αλκοολ. Ουτε μια γουλια δεν επιτρεπεται. Ο συνδυασμος αυτων των φαρμακων με αλκοολ μπορει να ειναι θανατηφορος, δεν ειναι αστειο. Επισης πολλοι απο εμας, καποια στιγμη στη ζωη μας τα εχουμε κανει σκατα... Το θεμα ειναι αν και πως προσπαθουμε να διορθωσουμε την κατασταση.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Αυτό μου το έχει πει και η ψυχίατρος μου. ¨Εχει προσθέσει πως αν πίνω ενώ παίρνω φάρμακα είναι σαν η αγωγή της να πηγαίνει στα σκουπίδια. Δεν τα πίνω όμως όλα μαζί. Είμαι λίγο άτακτη. Δεν παίζω τζόγο, παίζω πιώμα αλλά όπως έχω πει είμαι σε πρόγραμμα απεξάρτησης, οπότε τελείωσαν οι παλιές τραμπάλες. Αν είναι θανατηφόρος δεν με αφορά... Νομίζεις πως δεν θα ήθελα να πεθάνω χαχα

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    https://youtu.be/u1Jevm2C4pk




    Έναν μεθυσμένο έρωτα σαν της Harley Quinn και του Joker Να ζούσα και θα πέθαινα. Σε μουσική Lana del Rey. Τι ωραίος κόσμος!
    Όλοι οι αγαπημένοι μου μαζί~

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    https://youtu.be/u1Jevm2C4pk




    Έναν μεθυσμένο έρωτα σαν της Harley Quinn και του Joker Να ζούσα και θα πέθαινα. Σε μουσική Lana del Rey. Τι ωραίος κόσμος!
    Όλοι οι αγαπημένοι μου μαζί~
    Για να ζησεις εναν μεθυσμενο ερωτα ομως πρεπει να βρεις και τον καταλληλο Τζοκερ, οπως τον φανταζεσαι εσυ....

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Δεν υπάρχει βέβαια Joker ούτε εγώ είμαι Harley Quinn. Αυτά είναι μυθοπλασίες για να ξεφεύγουμε από την μονότονη πραγματικότητα.
    Last edited by HarleyQuinn; 07-05-2023 at 13:59.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    καλημέρα συντρόφισσα ΧάρλειΚουιν, βαστάς άμυνα; από όσα έχω διαβάσει δεν έχεις κάποια διαταραχή, ocd, διπολική;
    άστα λα βικτόρια σιέμπρε!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Καλησπέρα σύντροφε Salavdor. ¨Οχι δεν έχω κάτι από αυτά.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Καλησπέρα σύντροφε Salavdor. ¨Οχι δεν έχω κάτι από αυτά.

    Καλησπέρα. Δηλαδή, από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, αντιμετωπίζεις-ες προβλήματα κοινωνιολογικά/διαπροσωπικά (κυρίως σε σχέση με το αντίθετο φύλο) και κατόπιν -από τότε τουλάχιστον δλδ που άνοιξες αυτό το νήμα- πρόβλημα με τον εθισμό σου με το αλκοόλ. Υποθέτω πως θα στο έχουν επιβεβαιώσει ψυχίατροι/ψυχολόγοι πως δεν τρέχει κανενός τύπου διαταραχή

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    Καλησπέρα. Δηλαδή, από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, αντιμετωπίζεις-ες προβλήματα κοινωνιολογικά/διαπροσωπικά (κυρίως σε σχέση με το αντίθετο φύλο) και κατόπιν -από τότε τουλάχιστον δλδ που άνοιξες αυτό το νήμα- πρόβλημα με τον εθισμό σου με το αλκοόλ. Υποθέτω πως θα στο έχουν επιβεβαιώσει ψυχίατροι/ψυχολόγοι πως δεν τρέχει κανενός τύπου διαταραχή
    Έχω σχιζοσυναισθηματική διαταραχή καταθλιπτικού τύπου, είμαι αλκοολική 5 χρόνια, με το αντίθετο φύλο δεν έχω προβλήματα απλά είναι προβληματικές οι σχέσεις μου. Έχω γραφτεί σε πρόγραμμα απεξάρτησης και ταυτόχρονα παίρνω φαρμακευτική αγωγή 4 χρόνια η οποία μου έχει λύσει το ψυχολογικό κομμάτι.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Απλά είμαι πολύ λειτουργική για κάποιο λόγο.

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Έχω σχιζοσυναισθηματική διαταραχή καταθλιπτικού τύπου, είμαι αλκοολική 5 χρόνια, με το αντίθετο φύλο δεν έχω προβλήματα απλά είναι προβληματικές οι σχέσεις μου. Έχω γραφτεί σε πρόγραμμα απεξάρτησης και ταυτόχρονα παίρνω φαρμακευτική αγωγή 4 χρόνια η οποία μου έχει λύσει το ψυχολογικό κομμάτι.
    παίρνεις παλιπεριδόνη (Invega) ίσως; Εμένα με βοηθούν τα μέγιστα τα χόμπυ μου, και με τo ocd και με την ροπή μου σε εθιστικές ουσίες που έχω ανά περιόδους από έφηβος (και εγώ τα τελευταία χρόνια ''βρίσκω διέξοδο'' στο αλκοόλ). Κάνω βάρη, κολύμβηση χειμώνα καλοκαίρι, περπάτημα και τζόκινγκ, ανάγνωση βιβλίων. Χάρηκα

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Οχι και δεν έχω παραισθήσεις ή παράλογες σκέψεις, γι' αυτό δεν είμαι ακριβώς στο φάσμα. Εγώ δουλεύω και κάνω γυμναστική επίσης! Χάρηκα κι εγώ!

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα 'χετε κανει ολα σκατα
    By λουλούδι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-11-2017, 21:46
  2. Ολα σκατα
    By xalaris28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2016, 20:58
  3. :( τα χω κανει σκατα
    By stellou1989_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 15:04
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 03:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •