ΤΑ ΧΩ ΚΆΝΕΙ ΣΚΑΤΆ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 151
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    296
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Ξέρεις τι δεν αντέχω; Εντάξει να το κόψω. Επειδή πλέον ξεφεύγω και το ξέρω (Όχι ότι νηφάλια ήμουν καλύτερη από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου. Λέμε τωρα). Τι θα με ανεβάζει;
    Υπάρχει κάτι που μπορεί να σ' ανεβάζει αλλά πρέπει να το ψάξεις... είναι ένα παλιό μπουκάλι «Vodka» που το έβαλες στο ράφι και το ξέχασες.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα, αν δεν "θελεις" να το κοψεις, επειδη περνας τοσο καλα με το ποτο, αν δεν σε νιαζει ουτε το οτι χανεις και τις δουλειες σου και τις πιθανες(;) σχεσεις σου γι αυτο, κανεις δεν προκειται να το κοψει για σενα.
    το ξερω οτι σου λεω το αυτονοητο, αλλα αυτο ειναι.
    πρωτα πρεπει να το θελησεις εσυ και δεν φαινεται να το θελεις.
    το τι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις χωρις το ποτο και τι τροποι υπαρχουν να το αντιμετωπισεις, ειναι μια αλλη ιστορια , που δεν φαινεται να σε απασχολει προς το παρον. ισως δενε χεις φτασει ακομα στον προσωπικο σου "πατο" ωστε να το παρεις αποφαση .
    Κατρχην Remedy. Να σου πω ένα μεγάλο ευχαριστώ που έχεις ασχοληθεί από την αρχή με το θέμα μου. Και σε ευχαριστώ και για την κατανόηση που δείχνεις. Πάντα θεωρούσα στη ζωή μου τους αλκοολικούς πολύ σιχαμενους και ακόμη το θεωρώ και ας βρίσκομαι από αυτή την πλευρά. Και γενικα ευχαριστω ολους που δειχνεται κατανοηση σε αυτο το θεμα.
    Θέλω να το κόψω αλλά δεν ξέρω με τι τρόπο γιατί τώρα που έμαθα τι μου κάνει αυτό το πράγμα πάντα θα το χρησιμοποιώ σαν φάρμακο. Δεν μπορώ πλέον να μείνω μόνη με τις σκέψεις μου δεν το αντέχω. Και τι δεν φαίνεται να το θέλω λες ρε συ; Σου λέω ότι πήγα στο Δαφνί οικιοθελώς και ζήτησα να με κλείσουν μέσα! Αν δεν είναι αυτό θέληση δηλαδή τι να πω. Εδώ άλλους τους μπουζουριάζουν και δεν θέλουν να μπούνε. Εγώ πήγα μόνη μου και με έδιωξαν κιόλας. Εντάξει. Τώρα που έχω απλετο χρόνο θα περάσω από τους Α.Α. Αντε να δω. Μήπως αυτοί έχουν τον τρόπο να μου τα θεραπεύσουν όλα μαζί εκεί πέρα.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Lmao!!!...Ετσι όπως το διάβασα νόμισα ότι είμαι καμμιά ξαδέρφη της ΓιοκοΌνο λολ!
    Αγόρι είμαι...''ο'' όχι ''η''...
    Και ενημέρωσέ μας για το αν θα έχεις θετική έκβαση με το ''κόλπο''.
    Πιάνει μόνο για αλκοόλ ή και για γαμιέταιηπλάσηολ?
    Ε όχι και για την πλάσηολ...! Πάντως είναι πολύ αξιόλογη συμβουλή. Και σόρι για το "η" , Ο Γιοκοτσοκο :Ρ.

    ....πάντως για τη δουλειά δε μου δώσατε συμβουλή, ορίστε μας, και τα έκανα θάλασσα τελείως εκεί πέρα. τσογλάνια.
    Last edited by HarleyQuinn; 08-07-2018 at 07:38.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    VODKA !Καλητερα που δε σε δεχτηκαν στο Δαφνι, πιστεψεμε!! αν λες για τα επυγωντα δλδη, επειδη εκαμα το λαθος να παω εγω, οπου μεδεχτηκαν αλλα δεν αντεξα παρα μονο μια μερα! Ειναι καιρος που πηγα αλλα οι εμπειριες μου δεν φευγουν! διοτις απλα δεν θα θεραπευοσον, εκει -αν λεμε παντα το ιδιο δλδλ - σε βαζουν σε καποιο θαλαμο και σχεδον ολοι περνουν τα ιδια φαρμακα ειτε ειναι σχιζοφρενεις, ειτε ειναι διπολικη ειτε εχουν παρανοια η οτι αλλο τους δινουν βενζο για να ειναι ηρεμοι και απλα μενουν εκει.Ελπιζω να υπαρχουν αλλα σημια αλλοι θαλαμοι οπου να ενδιαφεροντε πιο συγκεκριμενα!
    REMEDY, Συμφωνω απολυτα, πρωτα θα πρεπει να το θελει καποιος να κοψει, να το θελει παρα πολυ και μετα να προσπαθησει διοτις το αντιθετο και δεν θα βρει γιατρια, και θα εχει τυψεις λογο της αποτυχειας με αποτελλεσμα την μερα οπου θα θελει πραγμτικα να το κοψει να υπαρχουν οι εμπειριες της αποτυχιας στο μυαλο του.
    VODKA ! το αν πινεις αλκοολ με τοσο παθος επειδη ισως εχεις καποια ψυχικη ασθενεια , π.χ. καταθλιψη η κατι αλλο. ειναι σχετικο διοτις μπορει και να εχεις καποια ψυχικη ασθενεια οπου προεκυψε επειδη πινεις πολυ αλκοολ, αυτο λοιπον η συνοσυροτητα δλδη μοναχα οταν μινεις καθαρη απο το αλκολ θα μπορεσει να ερθει στην επιφανια , μονον τωτες θα μπορει καποιος ψυχοθεραπευτης να το βρει και να το εξετασει και τελος να σου δωσει την θεραπεια οπου αρμοζει! οσο εχεις εξαρτηση δυστυχως το "κρυβει" αυτο το προβλημα και δεν μπορει να γιατρευτει!
    Προσωπικα τοσα χρονια επασχα απο βαριας μορφης καταθλιψη αλλα λογο των ουσιων δεν μπορουσε να φανει ξεκαθαρα! απο τωτες που εκοψα κι εμφανηστηκε ξεκαθαρα το προβλημα, οπου το διεγνωσαν οι θεραπευτες μου απο τωτες λοιπον ειδα ασπρη μερα στην ψυχη μου! σου συνηστω το ιδιο, καντω κι μετα ξανα πιες! αρκει να μπορεις να μαθεις αν υπαρχει καποιος λογος ψυχογενεις οπου σε ριχνει στην εξαρτηση του αλκοολ!! ειναι πολυ σημαντικο να μαθεις την αιτεια οπου εχεις εξαρτηση !!
    ευχομαι απο καρδιας σε εσενα, αλλα κι σε οποιον συνανθρωπο μας εχει προβλημα με εξαρτησιωγωνες ουσιες να μπορεσει να βρει την αιτεια αυτων!! το ευχομαι απο καρδιας!!

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    15
    Αρχικα καλησπερα. Σχολιάζοντας το αρχικό σου ποστ νομίζω ότι δεν πρέπει να μιλάς έτσι για τον εαυτό σου. Δεν έκανες κάποιο εγκλημα. Ολοι άνθρωποι πιάνουν πάτο με διαφορετικό τρόπο στην ζωή τους. Κλισε το ξερω, αλλά αποτελεσματικό όταν εφαρμοστεί, το θέμα είναι ότι πρέπει να μάθεις να αγαπάς τον εαυτό σου ακόμα και στον πάτο, για να μπορείς να τον φροντισεις. Δεν πρεπει να σιχαίνεσαι τους αλκοολικούς όπως λες. Ούτε εσένα. Και δεν νομίζω ότι χρειάζεται σε μια τέτοια περίπτωση κάτι σαν το Δαφνί. Ένας ψυχολόγος χρειάζεται που θα σε βοηθήσει και ενδεχομένως να σου συστησει και ομάδες που βοηθούν πολυ. Τώρα, πραγματικά καταλαβαίνω αυτό που λες ότι δεν θα έχεις κάτι να σε ανεβάζει. Αλήθεια. Και δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμενα πώς βρίσκει καποιος κάτι άλλο. Ούτε ότι θα σου έρθει θα το σκεφτείς και θα πετύχει μέσα σε μια στιγμή. Αλλά συμβαίνει. Οργανικά. Όταν έχεις στο μυαλό σου να κάνεις καλά πράγματα για εσένα. Ελπίζω να βοήθησα.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Παιδιά την καλησπέρα μου! Μετά από 5 χρόνια, έκανα νοσηλεία στο Δρομοκαΐτειο για ένα μήνα και ύστερα πήγα σε ξενώνα για να ζήσω μακριά από την οικογένεια μου και από την ντροπή.
    Είμαι πολύ καλά πλέον με φαρμακευτική αγωγή και πρόγραμμα αλκοολικών που έχω ενταχθεί.... Αν θέλει κάποιος να βοηθηθεί το πρόγραμμα λέγεται
    Συμβουλευτικός Σταθμός Τροίας 19 Τηλ. 2103304177-8.
    Υπάρχει εξωτερικό και εσωτερικό πρόγραμμα, πρωινό ή απογευματινό με την συνδρομή ψυχοθεραπευτή και ψυχιάτρου και πραγματικά από την εμπειρία μου βοηθούν πάρα πολύ, αρκεί να το θέλετε!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    φιλαρακι οταν δουμε οτι εχουμε κανει λαθος βρισκουμε εναν τροπο να το φτιαξουμε κι ξανα απ την αρχη να ξεκιναμε νεα αρχη. με νεες εμπειριες και προχοραμε με γνώμονα το καλυτερο για εμας κι τους αλλους ανθρωπους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Παιδιά την καλησπέρα μου! Μετά από 5 χρόνια, έκανα νοσηλεία στο Δρομοκαΐτειο για ένα μήνα και ύστερα πήγα σε ξενώνα για να ζήσω μακριά από την οικογένεια μου και από την ντροπή.
    Είμαι πολύ καλά πλέον με φαρμακευτική αγωγή και πρόγραμμα αλκοολικών που έχω ενταχθεί.... Αν θέλει κάποιος να βοηθηθεί το πρόγραμμα λέγεται
    Συμβουλευτικός Σταθμός Τροίας 19 Τηλ. 2103304177-8.
    Υπάρχει εξωτερικό και εσωτερικό πρόγραμμα, πρωινό ή απογευματινό με την συνδρομή ψυχοθεραπευτή και ψυχιάτρου και πραγματικά από την εμπειρία μου βοηθούν πάρα πολύ, αρκεί να το θέλετε!
    αν νιώσεις ότι έχεις να γράψεις και άλλα πράγματα εδώ, θα περιμένουμε νέα σου

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Παιδιά την καλησπέρα μου! Μετά από 5 χρόνια, έκανα νοσηλεία στο Δρομοκαΐτειο για ένα μήνα και ύστερα πήγα σε ξενώνα για να ζήσω μακριά από την οικογένεια μου και από την ντροπή.
    Είμαι πολύ καλά πλέον με φαρμακευτική αγωγή και πρόγραμμα αλκοολικών που έχω ενταχθεί.... Αν θέλει κάποιος να βοηθηθεί το πρόγραμμα λέγεται
    Συμβουλευτικός Σταθμός Τροίας 19 Τηλ. 2103304177-8.
    Υπάρχει εξωτερικό και εσωτερικό πρόγραμμα, πρωινό ή απογευματινό με την συνδρομή ψυχοθεραπευτή και ψυχιάτρου και πραγματικά από την εμπειρία μου βοηθούν πάρα πολύ, αρκεί να το θέλετε!
    μπραβο βρε βοτκα!!!
    πολυ ευχαριστα τα νεα σου!
    ισως ειναι ωρα να ζητησεις να αλλαξεις ονομα στο προφιλ σου...
    καλη πορεια να εχεις στην προσπαθεια σου.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπραβο βρε βοτκα!!!
    πολυ ευχαριστα τα νεα σου!
    ισως ειναι ωρα να ζητησεις να αλλαξεις ονομα στο προφιλ σου...
    καλη πορεια να εχεις στην προσπαθεια σου.
    Ναι, χαχα! Θα ζητήσω να με λένε Stedon και όταν το κόψω κι αυτό θα βρω να με λένε κάτι άλλο :P

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Παιδιά την καλησπέρα μου! Μετά από 5 χρόνια, έκανα νοσηλεία στο Δρομοκαΐτειο για ένα μήνα και ύστερα πήγα σε ξενώνα για να ζήσω μακριά από την οικογένεια μου και από την ντροπή.
    Είμαι πολύ καλά πλέον με φαρμακευτική αγωγή και πρόγραμμα αλκοολικών που έχω ενταχθεί.... Αν θέλει κάποιος να βοηθηθεί το πρόγραμμα λέγεται
    Συμβουλευτικός Σταθμός Τροίας 19 Τηλ. 2103304177-8.
    Υπάρχει εξωτερικό και εσωτερικό πρόγραμμα, πρωινό ή απογευματινό με την συνδρομή ψυχοθεραπευτή και ψυχιάτρου και πραγματικά από την εμπειρία μου βοηθούν πάρα πολύ, αρκεί να το θέλετε!
    Ντροπή για ποιο πραγμα ακριβως;

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Δεν κρατάω τις υποσχέσεις μου για την αποχή, ώστε τις προάλλες ήπια 3 μπύρες και 2 ούζα.
    Το αποτέλεσμα. Κατέληξα σ΄ένα φτηνό ξενοδοχείο στην Ομόνοια με κάποιον που τον ξέρω 5 χρόνια άλλα αυτός δεν μπόρεσε τελικά να λειτουργήσει κι εγώ έκλαιγα 4 μέρες , συν πως όταν γυριζα από αυτόν βρέθηκε στον δρόμο μου ένας γέρος -όταν λέω γέρος εννοω 57 ετών- που με έπιασε και με φάσωσε ....όλα γρήγορα χωρίς αναστολές από μέρος μου, χωρίς να το καταλάβω... Ένιωθα σαν βιασμενη μετά,
    Ευτυχώς δεν έγινε τίποτα παραπάνω με αυτόν τον βρομογερο που βρέθηκε στο δρόμο μου ....

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν κρατάω τις υποσχέσεις μου για την αποχή, ώστε τις προάλλες ήπια 3 μπύρες και 2 ούζα.
    Το αποτέλεσμα. Κατέληξα σ΄ένα φτηνό ξενοδοχείο στην Ομόνοια με κάποιον που τον ξέρω 5 χρόνια άλλα αυτός δεν μπόρεσε τελικά να λειτουργήσει κι εγώ έκλαιγα 4 μέρες , συν πως όταν γυριζα από αυτόν βρέθηκε στον δρόμο μου ένας γέρος -όταν λέω γέρος εννοω 57 ετών- που με έπιασε και με φάσωσε ....όλα γρήγορα χωρίς αναστολές από μέρος μου, χωρίς να το καταλάβω... Ένιωθα σαν βιασμενη μετά,
    Ευτυχώς δεν έγινε τίποτα παραπάνω με αυτόν τον βρομογερο που βρέθηκε στο δρόμο μου ....
    απέχω αρκετά από αυτή την ηλικία αλλά γέρος 57 χρονών; για να δικαιολογείται κάπως θα πρέπει αυτός που το λέει να είναι κάτω από 25, άντε 30.

    πόσο διάστημα ήσουν σε αποχή;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    απέχω αρκετά από αυτή την ηλικία αλλά γέρος 57 χρονών; για να δικαιολογείται κάπως θα πρέπει αυτός που το λέει να είναι κάτω από 25, άντε 30.

    πόσο διάστημα ήσουν σε αποχή;
    Είμαι 33. Κι αυτός ήταν κάποιος που σίγουρα δεν ήθελα. 1,5 μήνα ήμουν σε αποχή.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Είμαι 33. Κι αυτός ήταν κάποιος που σίγουρα δεν ήθελα. 1,5 μήνα ήμουν σε αποχή.
    Κοίταξε, το ίδιο έχω ''πάθει'' και εγώ υπό την επήρεια αλκοόλ, έχω ''φασωθεί'' με γυναίκες αρκετά μεγαλύτερες που όταν τις ξανάβλεπα νηφάλιος σκεφτόμουν τι πήγα και έκανα. Αλλά δεν φταίνε εκείνες για να τις βρίσω -έστω ανώνυμα και διαδικτυακά- βρομόγριες. Εγώ έφταιγα, αν οπωσδήποτε πρέπει να φταίει κάποιος για κάτι που, έστω εκείνη την στιγμή και υπό την επήρεια του αλκοόλ, ΕΝΙΩΘΑ να κάνω (οπότε πρέπει να εξηγήσω γιατί υπήρξε αυτή η επιθυμία μου, αν κάτι θα έπρεπε να κρατήσω από όλο αυτό). Παρεμπιπτώντος ήπια και εγώ εχθές, μετά από 1.5+ μήνα, μισό μπουκάλι αλκοόλ. Και μπορεί να ξαναπιώ μια δυο φορές εντός των γιορτών. Δεν αμιέται

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τα 'χετε κανει ολα σκατα
    By λουλούδι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-11-2017, 22:46
  2. Ολα σκατα
    By xalaris28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2016, 21:58
  3. :( τα χω κανει σκατα
    By stellou1989_ed in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-08-2014, 16:04
  4. Replies: 7
    Last Post: 23-03-2012, 04:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •