Με υποτιμάει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12

    Με υποτιμάει

    Καλησπέρα σας..αποφασίσαμε με το αγόρι μου να μείνουμε και μαζί.. το πρόβλημα είναι ότι συνεχώς με κάνει να νοιώθω κατώτερη...αυτός έχει μια σταθερή δουλειά με καλό μισθό....εγώ ακομα δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου καί παράλληλα δουλεύω σαν σερβίτορα... συνεχώς με υποτιμάει ότι εκείνος έχει ευθύνες υποχρεώσεις μια σοβαρή δουλειά ενώ εγώ τι είμαι σιγά ακόμα σερβιτόρα (αυτός είναι σεφ)....όταν με συστήνει δεν του αρέσει να λέω ότι δουλεύω σερβιτόρα..δεν του αρέσει ο τρόπος που αντιδραω σε οτιδήποτε όταν δεν συμπίπτει με το δικό του... θέλει να προσέχω την κάθε μου λέξη όταν του μιλάω...μου υπενθυμίζει συνεχώς τα λάθη μου ότι είναι πιο έξυπνος από μένα ότι είναι πιο έμπειρος ότι εγώ δεν ξέρω τίποτα καί όλα τα κάνω λάθος.. προσπαθώ πράγματιξα να τον κανω ευτυχισμένο να μην του λείψει τίποτα...τα έχει σπίτι όλα έτοιμα..οι γονείς μου δεν τον συμπάθησαν από τη πρώτη στιγμή αλλά δέχονται την επιλογή μου...τον αγαπάω δεν θέλω να χωρίσω αλλά δεν μπορώ και συνέχεια να νοιώθω κατώτερη του και ότι για όλα φταίω...από συζήτηση δεν παίρνει.... είναι η γνώμη τού έχει δίκιο σε όλα και δεν ακούει τίποτα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by marinoulaaaa View Post
    Καλησπέρα σας..αποφασίσαμε με το αγόρι μου να μείνουμε και μαζί.. το πρόβλημα είναι ότι συνεχώς με κάνει να νοιώθω κατώτερη...αυτός έχει μια σταθερή δουλειά με καλό μισθό....εγώ ακομα δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου καί παράλληλα δουλεύω σαν σερβίτορα... συνεχώς με υποτιμάει ότι εκείνος έχει ευθύνες υποχρεώσεις μια σοβαρή δουλειά ενώ εγώ τι είμαι σιγά ακόμα σερβιτόρα (αυτός είναι σεφ)....όταν με συστήνει δεν του αρέσει να λέω ότι δουλεύω σερβιτόρα..δεν του αρέσει ο τρόπος που αντιδραω σε οτιδήποτε όταν δεν συμπίπτει με το δικό του... θέλει να προσέχω την κάθε μου λέξη όταν του μιλάω...μου υπενθυμίζει συνεχώς τα λάθη μου ότι είναι πιο έξυπνος από μένα ότι είναι πιο έμπειρος ότι εγώ δεν ξέρω τίποτα καί όλα τα κάνω λάθος.. προσπαθώ πράγματιξα να τον κανω ευτυχισμένο να μην του λείψει τίποτα...τα έχει σπίτι όλα έτοιμα..οι γονείς μου δεν τον συμπάθησαν από τη πρώτη στιγμή αλλά δέχονται την επιλογή μου...τον αγαπάω δεν θέλω να χωρίσω αλλά δεν μπορώ και συνέχεια να νοιώθω κατώτερη του και ότι για όλα φταίω...από συζήτηση δεν παίρνει.... είναι η γνώμη τού έχει δίκιο σε όλα και δεν ακούει τίποτα...
    Γεια σου!
    Εσυ τον αγαπάς....αυτός σε αγαπάει;
    Πίστεψε με αν σε αγαπούσε θα σε έκανε να νιώθεις πριγκίπισσα θα σε δεχόταν όπως και να είσαι και δεν θα σε υποτιμουσε!! Και τι σχέση έχει η δουλειά που έχεις η που έχει; ������ δουλεια ειναι και σερβιτόρος...φτάνει που την έχεις την δουλειά...βλέπεις επειδή είναι* master "������chef νιώθει ανώτερος; σε ποιόν; σε εσενα που τον αγαπάς; που είστε μαζί; τι να πω τώρα ������
    Απο Αυτο που γραφεις και αν όντως συμβαίνει αυτο σκέψου το μετά...πως θα σου συμπεριφέρεται...και σύγνωμη δεν μπορώ να καταλάβω πως εσείς η γυναίκες μπλέκεται με τετοια άτομα και πως αγαπατε τετοια άτομα..
    Σίγουρα αυτή είναι η άποψη μου μαρινα !!!
    Δοκίμασε όμως αφού τον αγαπάς τι να σου πω. ... μια μέρα να κανονισεις να βρεθείτε κάπου έξω και να του πεις θέλω να σου μιλήσω για κάτι σημαντικό..κάπου ..ήρεμα...δίπλα από θάλασσα ...και πες του ειλικρινά τι νιώθεις για τον τρόπο που σου φέρετε πες του όλα όσα σε πονάνε όσο πιο σοβαρά γίνετε και αν επιμείνει πάλι στα δικά του ...Η άποψη μου είναι να φύγεις...κάποιος εκεί έξω θα βρεις να σε αγαπάει και σε εκτιμάει παραπάνω.
    Καλή συνέχεια!!!!!

  3. #3
    Πρέπει να είσαι πολύ ωραία κοπέλα. Τον καλύπτεις σεξουαλικά και ως συνοδός στα έξω για να του ανεβάζεις το κοινωνικό στάτους ότι έχει ωραία κοπέλα.
    Ισως φτιάχνεις και καλό φαί και κάνεις καλά τις δουλειές του σπιτιού. Έτσι τον κάλυψες κι απ την πλευρα αυτη.
    Φτάνει κατά τα λοιπά να κρατάς κλειστό το στόμα, επειδή άπαξ και τ' άνοιξες εκτος σπιτιού κατά βάθος γίναμε ρεζίλι.
    Τι να κάνουμε! Ένας άντρας δεν μπορεί να τα βρει όλα σε μια γυναίκα. Αυτά που προανέφερα είναι τα βασικά. Αν είχες και μόρφωση και ίδιο μαζί του νοητικό επίπεδο απλά θα ήταν καλύτερα γι αυτον.
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Φυγε. Εσυ υποτιμας τον εαυτο σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Ποιο νοητικο επιπεδο βρε γιαννη; φοιτητρια ειναι η κοπελα και δουλευει για χαρτζιλίκι.
    Ο "σεφ" δηλαδη, τι "νοητικο επιπεδο" εχει; ακαδημαικος ειναι;
    Ενας κομπλεξικος ειναι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Έχεις δοκιμάσει ποτέ να τον ρωτήσεις ευθέως γιατί είναι μαζί σου; Τι βρίσκει σε σένα, τι θαυμάζει;

    Λυπάμαι που στο λέω αλλά όταν είμαστε ερωτευμένοι εκτιμάμε και θαυμάζουμε τον σύντροφο μας, εδώ δεν φαίνεται να συμβαίνει αυτό. Οπότε είναι απορίας άξιο γιατί παραμένει σε αυτή την σχέση. Απλά για να νιώθει ανώτερος;

    Εσύ από την άλλη γιατί παραμένεις; Καταλαβαίνω πως έχεις συναισθήματα για αυτόν , αλλά γιατί ανέχεσαι τέτοια συμπεριφορά; Αν σε κάνει συνεχώς να νιώθεις άσχημα με τον εαυτό σου είναι θέμα χρόνου να τελειώσει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Μαρινουλα
    Ο ανθρωπος αυτος σε υποτιμαει γιατι νομιζει οτι ετσι σε εχει δεμενη.
    Ο ιδιος νοιωθει κατωτεροτητα και νομιζει οτι υποτιμωντας σε θα νοιωθεις ευγνωμοσύνη που καταδεχτηκε ολοκληρος σεφ (γελαω πραγματικα) να ασχοληθει μαζι σου.
    Το θεμα ειναι οτι αυτο δεν ειναι αγαπη, αλλα κομπλεξ.
    Εσυ εισαι ικανοποιημενη να ζεις με εναν ανθρωπο που αντι να σε κανει να νοιωθεις και να γίνεσαι καλυτερη, να σε παταει συνεχως μηπως φανει ο ιδιος,; μηπως ειναι κοντος;
    Last edited by Remedy; 29-03-2018 at 09:34.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Ποιο νοητικο επιπεδο βρε γιαννη; φοιτητρια ειναι η κοπελα και δουλευει για χαρτζιλίκι.
    Ο "σεφ" δηλαδη, τι "νοητικο επιπεδο" εχρι; ακαδημαικος ειναι;
    Ενας κομπλεξικος ειναι.
    Ειπα να μην γίνω πολύ κακιά και το πω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ειπα να μην γίνω πολύ κακιά και το πω!
    Ε μα.... eleoc capu με τα " επιπεδα" της καθε πικραμενης...

  10. #10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Ποιο νοητικο επιπεδο βρε γιαννη; φοιτητρια ειναι η κοπελα και δουλευει για χαρτζιλίκι.
    Ο "σεφ" δηλαδη, τι "νοητικο επιπεδο" εχει; ακαδημαικος ειναι;
    Ενας κομπλεξικος ειναι.
    Άμα είναι κομπλεξικός τότε θα ναι βέβαιος ότι έχει υψηλό επίπεδο. Απ τη δική του πλευρά είδα το θέμα! Μια φοιτήτρια επίσης δεν είναι αυτονόητο πως έχει και το υψηλό νοητικό επίπεδο.
    Κατά τα λοιπά ας μας πει η κοπελιά αν συμφωνεί μαζί μου.
    Το σίγουρο και πάλι απ τη δική του τη σκοπια, για τις πτυχές που ανέφερα, μια χαρά περνάει ο τύπος!
    γιάννης

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Άμα είναι κομπλεξικός τότε θα ναι βέβαιος ότι έχει υψηλό επίπεδο. Απ τη δική του πλευρά είδα το θέμα! Μια φοιτήτρια επίσης δεν είναι αυτονόητο πως έχει και το υψηλό νοητικό επίπεδο.
    Κατά τα λοιπά ας μας πει η κοπελιά αν συμφωνεί μαζί μου.
    Το σίγουρο και πάλι απ τη δική του τη σκοπια, για τις πτυχές που ανέφερα, μια χαρά περνάει ο τύπος!
    Αυτονοητο δεν ειναι για κανεναν, αλλα η κοπελα ειναι μορφωμένη ,που ειναι μια ενδειξη ανω του μετριου νοητικου επιπεδου.
    Αντιθετως, καποιος που φερεται οπως αυτος στην κοπελα που ΕΠΕΛΕΞΕ να εχει διπλα του, εχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ χαμηλο επιπεδο.

    Κατωτερος νοιωθει Γιαννη, οχι ανωτερος. Γι αυτο και προσπαθει να δειχθεί.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Βρε κοπελα μου, τι καθεσαι με τον κομπλεξικο ναρκισσιστικο παπαρα; Καλα σου λεει η ρεμεντυ, κατωτερος νιωθει και προσπαθει να σε ριχνει και να σου επιβαλλεται για να νιωθει καλυτερα για τη παρτη του. Ενας ερωτευμενος ανθρωπος, ενας ανθρωπος με υγιη αυτοπεποιθηση δεν το κανει αυτο. Καλα σου ειπε καποιος οτι εσυ υποτιμας τον εαυτο σου που καθεσαι...πιστευεις τις μαλακιες του και κολλας.
    Ρωτα τον, αυτος στην ηλικια σου τι εκανε; Αρχιδια εκανε, χαμαλικια. Εσυ και σπουδαζεις και δουλευεις, καταβαλλεις και νοητικο και σωματικο κοπο. Να σε θαυμαζει επρεπε και να σε παινευει οπου σταθει, οχι να ντρεπεται για σενα και να σου λεει τι θα πεις πως θα το πεις και μη τη τυχον τον "ρεζιλεψεις". Ρεζιλης ειναι απο μονος του.
    Παντως με το "κοντος ειναι;" που ειδα καπου γελασα...οντως, ειναι; Οχι πως εχει σημασια αλλα οτι κατι τετοια συμπλεγματα συνοδευονται καμια φορα με αυτο το χαρακτηριστικο δεν ειναι και ψεμματα...
    Παντως γενικα εχει χοντρο θεμα ο τυπος.
    Και εσυ ομως δεν εκτιμας τον εαυτο σου και τον αφηνεις να σου φερεται ετσι...ψαξου λιγο μεσα σου, γιατι σκατα καθεσαι μαζι του; Το οτι τον αγαπας δεν αρκει.
    Last edited by Natalia_sups; 29-03-2018 at 15:57.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Βρε κοπελα μου, τι καθεσαι με τον κομπλεξικο ναρκισσιστικο παπαρα; Καλα σου λεει η ρεμεντυ, κατωτερος νιωθει και προσπαθει να σε ριχνει και να σου επιβαλλεται για να νιωθει καλυτερα για τη παρτη του. Ενας ερωτευμενος ανθρωπος, ενας ανθρωπος με υγιη αυτοπεποιθηση δεν το κανει αυτο. Καλα σου ειπε καποιος οτι εσυ υποτιμας τον εαυτο σου που καθεσαι...πιστευεις τις μαλακιες του και κολλας.
    Ρωτα τον, αυτος στην ηλικια σου τι εκανε; Αρχιδια εκανε, χαμαλικια. Εσυ και σπουδαζεις και δουλευεις, καταβαλλεις και νοητικο και σωματικο κοπο. Να σε θαυμαζει επρεπε και να σε πενευει οπου σταθει, οχι να ντρεπεται για σενα και να σου λεει τι θα πεις πως θα το πεις και μη τη τυχον τον "ρεζιλεψεις". Ρεζιλης ειναι απο μονος του.
    Παντως με το "κοντος ειναι;" που ειδα καπου γελασα...οντως, ειναι; Οχι πως εχει σημασια αλλα οτι κατι τετοια συμπλεγματα συνοδευονται καμια φορα με αυτο το χαρακτηριστικο δεν ειναι και ψεμματα...
    Παντως γενικα εχει χοντρο θεμα ο τυπος.
    Και εσυ ομως δεν εκτιμας τον εαυτο σου και τον αφηνεις να σου φερεται ετσι...ψαξου λιγο μεσα σου, γιατι σκατα καθεσαι μαζι του; Το οτι τον αγαπας δεν αρκει.
    Κι εγώ γέλασα με το "κοντός" αλλά πέρα από την πλάκα σίγουρα κάπου υπάρχει η πηγή του κόμπλεξ του. Μπορεί να μην είναι κοντός αλλά σίγουρα κάτι άλλο έχει για το οποίο έχει αναπτύξει τόσο κόμπλεξ. Τα πρώτα βέβαια που μας πάνε στο νου για άντρες είναι το ύψος και οι σεξουαλικές επιδόσεις. Για αυτά τα δύο ένας άντρας μπορεί να γίνει πολύ κομπλεξικός. όΠως και να χει, ο τύπος είναι τραγικός.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by marinoulaaaa View Post
    Καλησπέρα σας..αποφασίσαμε με το αγόρι μου να μείνουμε και μαζί.. το πρόβλημα είναι ότι συνεχώς με κάνει να νοιώθω κατώτερη...αυτός έχει μια σταθερή δουλειά με καλό μισθό....εγώ ακομα δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου καί παράλληλα δουλεύω σαν σερβίτορα... συνεχώς με υποτιμάει ότι εκείνος έχει ευθύνες υποχρεώσεις μια σοβαρή δουλειά ενώ εγώ τι είμαι σιγά ακόμα σερβιτόρα (αυτός είναι σεφ)....όταν με συστήνει δεν του αρέσει να λέω ότι δουλεύω σερβιτόρα..δεν του αρέσει ο τρόπος που αντιδραω σε οτιδήποτε όταν δεν συμπίπτει με το δικό του... θέλει να προσέχω την κάθε μου λέξη όταν του μιλάω...μου υπενθυμίζει συνεχώς τα λάθη μου ότι είναι πιο έξυπνος από μένα ότι είναι πιο έμπειρος ότι εγώ δεν ξέρω τίποτα καί όλα τα κάνω λάθος.. προσπαθώ πράγματιξα να τον κανω ευτυχισμένο να μην του λείψει τίποτα...τα έχει σπίτι όλα έτοιμα..οι γονείς μου δεν τον συμπάθησαν από τη πρώτη στιγμή αλλά δέχονται την επιλογή μου...τον αγαπάω δεν θέλω να χωρίσω αλλά δεν μπορώ και συνέχεια να νοιώθω κατώτερη του και ότι για όλα φταίω...από συζήτηση δεν παίρνει.... είναι η γνώμη τού έχει δίκιο σε όλα και δεν ακούει τίποτα...
    και καθεσε ακομα??παρατα τον τον κομπλεξικαρα..μια ζωη δυτηχησμενη θα σε κανει...μην υποτιμας τον εαυτο σου...ας παρει τα λεφτα του τη δουλεια του το σπιτι του και ας
    τα βαλει στο κ...ο του...
    μην επιτρεπεις σε κανεναν κομπλεξικο να σου φερετε ετσι και να σε υποτιμαει..εχουν δικιο οι γονεις σου..σουταρε τον με τη μια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Παλια οι σερβιτοροι ισοδυναμουσαν με βουλευτη μαθε την ιστορια του κλαδου σου κι αστον να λεει οτι θελει το θεμα ειναι οτι οταν δυο ανθρωποι ενωνονται ενωνεται κ ο τροποσ που μεγαλωσαν μην τον παντρευτεισ θα εχεισ προβλημα κατσε οσο αγαπασ αλλα μην παντρευτεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •