Τα χέρια της κοπέλας μου τρέμουν. Ανησυχώ πολυ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160

    Τα χέρια της κοπέλας μου τρέμουν. Ανησυχώ πολυ

    Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να αναφέρω κάτι και να ζητήσω τη βοήθεια σας. Εδώ και ένα μήνα έχω σχέση με μία κοπέλα πολύ όμορφη Μου αρέσει πολύ γιατί τα βρίσκουμε σε όλα εγώ είμαι 43 και αυτή είναι 33 Εχω παρατηρήσει όταν βγαίνουμε ότι τα χέρια της τρέμουν δεν έχω άποψη από παρόμοιο περιστατικό δεν ξέρω τι μπορεί να είναι φοβάμαι πάρα πολύ να προχωρήσω σε κάτι πιο σοβαρό μαζί της Ίσως αργότερα να βγούνε προβλήματα και να πληγωθώ και εγώ και αυτή Πρέπει να μάθω τι είναι αυτό που κάνει τα χέρια της να τρέμουν όταν τη ρώτησα μου είπε απλά ότι πήγε σε νευρολόγο και της είπε ότι είναι από το άγχος θα περάσει άραγε ποτέ αυτό? Μεχρι και ο φίλος μου χθες που βγήκαμε παρέα το παρατήρησε και μου το είπε Μηπως παίρνει φαρμακα ? Ας μου πει κάποιος αν υπάρχει λόγος να ανησυχώ Ευχαριστώ πολύ παιδιά

  2. #2
    Καλησπερα!! Νομίζω οταν σε εμπιστευτεί απόλυτα θα σου πει, αυτα τα πραγματα δεν κρύβονται. Μπορει να τρέμουν απο κάποια αγωγή , μπορεί για άλλο λόγο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τρεμουν? μαλον πρεπει να εχει πολυ αερα στον αστρολογικο της χαρτη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    χαχαχα..ρε Αλέξανδρε που τα βρίσκεις...
    Θεωρώ πως αν συμβαίνει κάτι σοβαρό μπορεί να φοβάται σου το πει για να την απορρίψεις. Ισως δεν σε εμπιστεύεται ακόμη αρκετά για να σου το πει. Ισως έχει εμπειρία απο προηγούμενες σχέσεις της που όταν έλεγε αυτό το "κάτι" που έχει, την παρατούσαν και πληγωνόταν εκείνη. Ισως επειδή ο κόσμος όπως έκανε και ο φίλος σου, ξέρει πρώτα από όλα να σχολιάζει, παίρνοντας κατα βάση το αρνητικό σενάριο.
    Και επίσης αν σου έλεγε ότι πχ έχει την τάδε ψυχιατρική διαταραχή εσύ τι θα έκανες? Θα ξεχνούσες ότι τα βρίσκετε σε όλα και θα κολλούσες στην ταμπέλα με αποτέλεσμα ίσως να χαλάσεις την σχέση?
    Θεωρώ ότι ο χρόνος θα δείξει τι παίζει. Το θέμα είναι να μην σου μπαίνουν εσένα ιδέες για πράγματα που ίσως δεν ισχύουν και ασυναίσθητα αρχίσει και αλλάζει η συμπεριφορά σου προς το χειρότερο με αποτέλεσμα να πληγώσεις και να πληγωθείς μέσα απο μια κατά τα άλλα καλή σχέση, επειδή απλά δεν έχεις την υπομονή να περιμένεις να σε εμπιστευτεί μόνη της και να σου πει τι τρέχει, αν τρέχει δηλαδή κάτι σοβαρό και όχι απλά αυτό που σου είπε με το άγχος που για να γράφεις εδώ, σημαίνει ότι δεν το πολυπιστεύεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Πόσο αλκοόλ πίνει;
    Αν ο νευρολόγος της είπε ότι είναι από το άγχος, μπορεί να πάρει από το φαρμακείο αμπούλες μαγνησίου και το πιθανότερο είναι οτι θα σταματήσει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Εχω γνωρισει ατομο που εχει μονιμο μικρο-τρεμουλο απο μικρος και δεν εχει προβλημα ψυχικο κτλ ουτε χαπια παιρνει ουτε τιποτα.Απλα υπαρχει αυτο το τρεμουλο σα χαρακτηριστικο,αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι αυτη η ''παθηση'' συγγενευει με το κομματι του εγκεφαλου που ευθυνεται για την επιληψια στα επιληπτικα ατομα.Ρωτησε την αν το εχει απο μικρη αν σου πει ναι μαλλον ειναι αυτο που λεω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Μηπως ειναι κατι νευρολογικο?

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις Θα προσπαθήσω να σας καλύψω όλους. Καταρχήν αν μάθω το λόγο δεν νομίζω να είναι από μόνος του ικανός να με κάνει να αποχωρίσω. Ο μόνος λόγος που άρχισα αυτή την αναζήτηση είναι καθαρά για δικές μου γνώσεις και να τη βοηθήσω με τη συμπεριφορα μου να το ξεπεράσει , ισως να χρειάζεται κάποιους χειρισμούς. Αλκοόλ πινει νορμάλ 2 ποτηράκια κρασιού οποτε βγούμε. Θα αφήσω να περάσει λίγος καιρός Ίσως μόνη της να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες. Εννοείται ότι δεν λέω κάτι στους φίλους μου για να μην εστιάζει το ματι τους εκεί και την κάνουν να νιώθει ακόμη πιο άσχημα. Εύχομαι να μην έχει κάτι σοβαρό το κοριτσάκι μου και να μπορέσουμε να το ξεπεράσουμε μαζί. Ο λόγος που το ανέφερα είναι καθαρά για να δω αν υπάρχει και κάποιος άλλος εδώ μέσα πού να το έχει ξεπεράσει. Ελπίζω να μην είναι κάποια ψυχική διαταραχή..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Αν είναι παροδικό μαγνήσιο συμφωνώ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Με την πρώτη ευκαιρία αν το φέρει η κουβέντα θα το ρωτήσω αν είναι παροδικό η αν το έχει από μικρή.. Δε θέλω να επανέλθω Σ αυτή τη συζήτηση ξανά. Θα της δημιουργήσω ενοχες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Καλά να περνάτε. Σωστό θεωρώ αυτό που λες με τις ενοχές.
    Επίσης κάτι σημαντικό κατ`εμε σε αυτές τις περιπτώσεις και επειδή το έβαλες στην ενότητα αρρωστοφοβία είναι να θυμόμαστε ότι Google is NOT always our friend με την έννοια του να μην μπεις στο "τρυπάκι" να ψάχνεις πχ τρέμουλο χεριών, κουνημα κεφαλιου, ξύσιμο ποδιού κτλ γιατί τότε μπορεί να φτάσεις στο σημείο να πιστέψεις ότι είσαι ή ότι τα έχεις με εξωγήινο ον..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    Το να μπω στο Google να χτυπήσω τρέμουλο χεριών Το έχω κάνει ήδη αλλά σε καμία των περιπτώσεων δε θα το προσαρμόσω στη δική μου περίπτωση θα περιμένω να έχω κάτι έγκυρο

  13. #13
    Είναι πιθανόν να έχει σχέση με κάποια δυσλειτουργία του θυροειδή αδένα. Παλιότερα το πάθαινα κι εγώ συχνά σε περιόδους άγχους και τώρα σπανιότερα. Δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ μπορεις να φανταστεις τον εαυτο σου να τρεμει για καπιο λογο

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχεις προσεξει ποτε συμβαινει αυτο πχ οταν της ειπες κατι

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Με την Μητέρα της κοπέλας μου..
    By kourlias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-11-2015, 14:16
  2. ανησυχω πολυ
    By στεφανος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 16-07-2013, 21:06
  3. ο πολυ περιεργος χαρακτηρας της κοπελας μου..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-05-2013, 13:34
  4. ΕΡΩΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ
    By BreakingTheHabit in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-02-2013, 00:20
  5. Περίεργη συμπεριφορά της κοπέλας μου
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 09-08-2012, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •