Πρόβλημα σε σχέση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    2

    Post Πρόβλημα σε σχέση..

    Γειά σας, είμαι νέο μέλος εδώ και θα ηθελα να σας πώ το πρόβλημά μου μπας και καταλάβω τι γίνεται. Καμμιά φορά η λύση έρχεται απο αγνώστους.
    Αρχικά είμαι γκέι και συγκατοικώ με την σχέση μου 4 χρόνια τώρα.
    Στην αρχή όλα πήγαιναν πολύ καλά..μετά απο 2 χρόνια όμως σταμάτησε το σεξ.Όχι ξαφνικά αλλά σιγά σιγά.Προσπαθούσα να τον προσεγγίσω αλλά μάταια.Όλες μου οι προσπάθειες έπεφταν στο κενό και είχε ως αποτέλεσμα να πέφτει η ψυχολογία μου. Σκεφτόμουν οτι δε με θέλει πια..οτι δεν του αρέσω κτλ..
    Έχουμε φτάσει σε σημείο να πλησιάζει ο ένας τον άλλον ερωτικά μια φορά στους 6 μήνες.
    Χτές ήταν μια απο αυτές τις ελάχιστες φορές...και δεν περίμενα αυτό που συνέβη. Δεν ένιωσα τίποτα.Καμία έλξη.Δεν μου άρεσε καν αυτό που γινόταν και το σταμάτησα.
    Δε ξέρω τι συνέβη.. ίσως οτι έχουμε πολύ καιρό? οτι έχω σκεφτεί να τον απατήσω? Δε ξέρω..
    Δε θέλω να κουράσω γιαυτό και σταματάω εδώ...
    Σας ευχαριστώ που διαβάσατε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by noway View Post
    Γειά σας, είμαι νέο μέλος εδώ και θα ηθελα να σας πώ το πρόβλημά μου μπας και καταλάβω τι γίνεται. Καμμιά φορά η λύση έρχεται απο αγνώστους.
    Αρχικά είμαι γκέι και συγκατοικώ με την σχέση μου 4 χρόνια τώρα.
    Στην αρχή όλα πήγαιναν πολύ καλά..μετά απο 2 χρόνια όμως σταμάτησε το σεξ.Όχι ξαφνικά αλλά σιγά σιγά.Προσπαθούσα να τον προσεγγίσω αλλά μάταια.Όλες μου οι προσπάθειες έπεφταν στο κενό και είχε ως αποτέλεσμα να πέφτει η ψυχολογία μου. Σκεφτόμουν οτι δε με θέλει πια..οτι δεν του αρέσω κτλ..
    Έχουμε φτάσει σε σημείο να πλησιάζει ο ένας τον άλλον ερωτικά μια φορά στους 6 μήνες.
    Χτές ήταν μια απο αυτές τις ελάχιστες φορές...και δεν περίμενα αυτό που συνέβη. Δεν ένιωσα τίποτα.Καμία έλξη.Δεν μου άρεσε καν αυτό που γινόταν και το σταμάτησα.
    Δε ξέρω τι συνέβη.. ίσως οτι έχουμε πολύ καιρό? οτι έχω σκεφτεί να τον απατήσω? Δε ξέρω..
    Δε θέλω να κουράσω γιαυτό και σταματάω εδώ...
    Σας ευχαριστώ που διαβάσατε
    ΔΕΝ τα εχετε πολυ καιρο. εμεις ειμαστε μαζι πολλα πολλα χρονια κι ακομα κανουμε σαν τρελλοι για να κανουμε σεξ, σε καθημερινη σχεδον βαση.
    δυο χρονια ειναι λιγα, αλλα φαινεται οτι για σας ειναι αρκετα για να ξενερωσετε.
    τι να εχει συμβει? ειναι φανερο αυτο που εχει συμβει.
    απλα, ξενερωσατε ερωτικα.
    μαλλον πρεπει να πατε για αλλες παραλιες..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    2
    Σε καθημερινή σχεδόν βάση? WOW .Όταν του λέω πως άλλα ζευγάρια το κάνουν τόσο συχνά δε με πιστεύει.
    Μάλλον έκανε τον κύκλο της η σχέση μας ε?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by noway View Post
    Σε καθημερινή σχεδόν βάση? WOW .Όταν του λέω πως άλλα ζευγάρια το κάνουν τόσο συχνά δε με πιστεύει.
    Μάλλον έκανε τον κύκλο της η σχέση μας ε?
    δυστυχως αυτα δεν βελτιωνονται με παραδειγματα..
    αν δεν σε αναβει πλεον, δεν προκειται να αλλαξει κατι επειδη καποιο αλλο ζευγαρι ειναι ακομα ερωτευμενο.
    και που του το λες, δεν αλλαζει κατι.
    κι εκεινος μπορει να σου πει οτι ενας φιλος του ξενερωσε στα 3 πηδηματα, συμβαινουν κι αυτα (πολυ πολυ συχνα)

    οποτε, ΜΑΛΛΟΝ ναι. εχει κανει τον κυκλο του το ερωτικο.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Ανεξαιρέτως φύλων και προτιμήσεων όταν σου είναι αδιάφορο το σέξ με τον άλλον τότε ναι, η σχέση φαίνεται να εχει τελειώσει και απλά να μην παίρνει ένας από τους δύο την πρωτοβουλία να πει ένα τέλος. Ίσως λόγω συναισθημάτων, ίσως λόγω ατολμίας, ή δεν ξέρω τι άλλο.

Similar Threads

  1. πρόβλημα στη σχέση μου
    By marylia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 20-02-2016, 14:50
  2. Το πρόβλημα στη σχέση μου
    By nefelaki_km in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 14-05-2015, 00:55
  3. Πρόβλημα στη σχέση μου.
    By Xristos86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 01-10-2014, 02:43
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Πρόβλημα για σχέση
    By Lefteriscompany in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-2008, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •