αυτοκτονια ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Ελα ρε; Μπέσα;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ετσι νομιζω πλεον δικο μου συμπερασμα υπαρχουν δυο ειδη κ τεσσερισ χαρακτηρεσ πρακτικα ειναι τα ειδη κι ο χαρακτηρασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εσυ νομιζεισ επειδη εχουμε ψυχολογικα αλλαζει κατι εγω προσωπικα ειμαι ο ιδιοσ μαλακασ αλλα με ψυχολογικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Υπάρχει διασταση απόψεων.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Να μην υπαρχει γτ ειμαι εδω δεκα χρονια κ γυρναω εικοσι αυτα βγηκαν απο την εμπειρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Δεν αμφισβητώ την άποψη σου, την εντιμότητα σου μόνο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το αν λεω αληθεια οτι εχω σχιζοφρενεια εχω αληθεια λεω η εντιμοτητα εχει να κανει με λεφτα στα λογια δεν ισχυει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Στην αλανα μεγαλωσα κ δουλευω απο δεκα χρονων δεν κρινω τι λεσ μονο αν ηταν ετσι θα τισ ετρωγα καθε μερα οταν ημουν μικροσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    η αυτοκτονι ειναι κατι τελειος διαφορετικο για τον καθε εναν οπου το καμει, Οι ψυχολογοι πιστευουν οτι ολοι οσοι αυτοκτονουν εχουν καποια παθηση ψυχικη, διοτις δεν ειναι υγεια το ν αυτοκτονεις!
    Αλλη αποψη ειναι οτι η αυτοκτονια ειναι η πιο ελευθερη πραξη του ανθρωπου! ειναι πραξη απολυτης κυριαρχιας του εαυτουσου, "δικομου ειναι το κορμι, δικη μου ειναι η ζωη ! τρα θελω να την παψω τωρα την παυω!" η αυτοκτονια σε αυτην την αποψη ειναι μια πραξη απολυτης αυταπαρνσης, μια πραξη απολυτος επαναστατικη κι ταυτορονα πραξη θαρρους! αληθεια εχετε σκεφτει ποσα κιλα καριδια θελει για να μπορεσει καποιος να βαλει ενα σκινι στον λαιμο του κι να τραβηξει την καρεκλα απο κατω του?? εχετε σκεφτει το θαρρος και την δυναμη οπου ηθελε ο τυπος οπου αυτοκτονησε στο κελι του κρεμασμενος απο το πομολο της πωρτας!! παρα το οτι το σωμα απο μονο του προσπαθει να σηκωθει ο τυπος καταφερε να κυριαρχησει ακομα κι στο ασυνηδειτο αντανακλαστικο της φυσης για αυτοσυντηρηση!!
    Η πραξη του να σταματας την δικη σου ζωη κατα την γνωμη μου ειναι ζηλευτου θαρρους κι μαγκιας!! προσωπικα τελευταια το σκεφτομαι, εχω διαβασει αρθρα , κι γραματα ανθρωπων λιγο πριν το καμουν κι εχω εντυποσιαστει! Προσπαθσαν μα καμω αιτηση για δωρεα οργανων ωστε αν πωτες βρω την μαγκια αυτην τουλαχιστον να καμω κατις καλο σε καποιον αλλο ,αλλα δυστυχως η καρτα δρεας οργανων εχει παψει κι θα ξανα αρχησει σε καιρο , περιμενοντας το νομοσχεδιο - ακομα κι σε αυτο η χωρα μας εχει γραφειοκρατια!!- προσπαθησα κι εχω βαλει σε μια σειρα τις οικονομικες μου υποχρεωσεις ωστε να μην τρεχει κανεις μετα να καμει ολη την γραφειοκρατια διοτις ειναι λογικο οι συγγενεις μου να μην εχουν την ορεξη να κανουν ολα αυτα! αρα θα πρεπει αφου θεωρω υπευθυνο τον εαυτο μου να εχω λυσει καθε προβλημα κι διαδικασια σε περιπτωση οπου βρω το θαρρος , βρω την ζηλευτη μαγκια να πραξω την ατομικη μου επανασταση!!
    ειναι προσωπικη επανασταση αφου δεν δεχομαι το κοινωνικο πλαισιο οπου εχω εγκλοβηστει!! εξαλου αν κατσει καποιος κι κοιταξει τα στατιστικα στις χωρες του τριτου κοσμου δεν υπαρχουν αυτοκτονιες διοτις ο κοσμος δυστυχως εχει χαμηλο επιπεδο πολυτησμου! οσο πιο πολυτισμενη ειναι μια ινωνια τοσο πιο πολλες ειναι και αυτες οι ζηλευτες κατα εμενα πραξεις!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ποτε δεν εχω προσπαθησει ναλλαξω την γνωμη καποιου που θελει ναυτοκτονησει , αμα θελει ας το κανει , δεν θα μου τα ζαλιζει εμενα για αυτοκτονιες και τετοια , αμα θελει ναυτοκτονησει , πα να πει οτι ειμαστε διαφορετικοι τελειως χαρακτηρες , η θαχει σοβαρους λογους για να θελει να το κανει , εγω δεν ανακατευομαι ...... δεν μπορω να καταλαβω τετοιους ανθρωπους , ειναι πολυ εξω απο μενα .......οποτε δεν ξερω και τι να του πω .....
    στις τριτες λεγομενες χωρες , υπαρχουν εξ ισου πολλες αυτοκτονιες , σε αντιθεση με αυτο που πιστευεται .......η κτθλψη χτυπαει οποιονδηποτε , ασχετως κοινωοικοικονομικης ταξεως , σαν τον καρκινο, δεν εχει βρεθει ο λογος .......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το αν λεω αληθεια οτι εχω σχιζοφρενεια εχω αληθεια λεω η εντιμοτητα εχει να κανει με λεφτα στα λογια δεν ισχυει
    Elis , aναφερομαι στην κτθλψη , δεν ξερω τις αλλες ασθενειες ..........

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    24
    3 πουλάκια κάθονταν και πλεκανε πουλόβερ

    Εστάλη από SM-J710F στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    80
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κοινωσ οι μαγκεσ παθαινουν ψυχωση οι φλωροι καταθλιψη αυτο που ξερουν οι γιατροι δηλαδη
    Θέλω να ελπίζω ότι αστειεύεσαι, που για κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο.. Ξέρεις πόσα άτομο, γερά και δυνατά, μετά από κάποια περιστατικά που μπορεί να συμβούν στον καθένα έπαθαν κατάθλιψη; Δηλαδή τι σημαίνει; Ότι είναι φλώροι;

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Βασικά το είπε σαν απάντηση σε εμένα, δεν νομίζω να σοβαρολογει.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    80
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Βασικά το είπε σαν απάντηση σε εμένα, δεν νομίζω να σοβαρολογει.
    Όπως και να 'χει, αυτά τα πράγματα δεν είναι για γέλιο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. αυτοκτονια
    By fabulous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 85
    Last Post: 27-05-2019, 18:16
  2. Αυτοκτονία
    By 高碑店 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 11-04-2018, 05:38
  3. αυτοκτονία
    By skata in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-2013, 01:07
  4. αυτοκτονια
    By leuki1997 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-03-2013, 13:48
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •