Μοναξιά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Μοναξιά

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,381
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Γειά σας,
    είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ σας.Καλως σας βρήκα.
    Το πρόβλημά που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είναι η απόλυτη έλλειψη επικοινωνίας γενικά και η δυσκολία σύναψης σχέσεων με το αντίθετο φύλο. Δεν έχω καθόλου παρέες, μιας και με θεωρούν όλοι πολύ βαρετό άνθρωπο. Επίσης, δεν μπορώ να προσεγγίσω το άλλο φύλο, να κάνω την αρχική γνωριμία. Τριγυρνάω μόνος μου τον περισσότερο καιρό, σε καφέ πηγαίνω μόνος μου, γενικά περνάω ήσυχα και όμορφα αλλά μου λείπει η επικοινωνία πολλές φορές και κυρίως η επικοινωνία με το γυναικείο φύλο και χαλάει η ψυχολογία μου οταν σκέφτομαι πόσο καλύτερα θα ήταν να είχα μια σχέση. Σε μπαρ δεν πηγαίνω μόνος διότι με πιάνει πολλή νευρικότητα όταν κάθομαι μόνος μέσα σε τόσες παρέες, και το θεωρώ εξ αρχής χαμένη υπόθεση να πάω εκεί για να γνωρίσω κοπέλες διότι δεν γνωρίζω πώς να φλερτάρω και είμαι πολύ δειλος για κάτι τέτοιο. Τα χόμπυ που έχω είναι μοναχικά όπως διάβασμα, ταινίες, κινηματογράφος, καμιά φορά θέατρο. Σε site γνωριμιών έχω προσπαθήσει, αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Στην δουλειά που έκανα μεχρι προτινος, το επάγγελμα ανδροκρατείται, οπότε ουτε και απο εκεί είχα δυνατότητες για γνωριμίες με το άλλο φύλο. Αλλά και σε παρέες γενικά δεν μπορώ να μπώ. Για κάποιον λόγο δεν θεωρούμαι καλός για παρέα. Ίσως είμαι πολύ βαρετός ή απόμακρος. Δεν γνωρίζω.
    Τί θα μου προτείνατε ως διέξοδο;
    Φίλε μου, καλός ήρθες στο κλαμπ!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Το γυμναστήριο νομίζω ειναι ο τελευταίος χώρος στον οποίο μπορείς να βρεις κάποια όντως!
    Τώρα άμα εισαι τόσο μαζεμένος και ντρέπεσαι να μιλήσεις πρώτος πολύ δύσκολα τα πράγματα.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Quote Originally Posted by Μόνος35 View Post
    Μακάρι να βρεθεί κάτι.
    Για τον χώρο της δουλειάς, το θεωρώ απίθανο να γνωρίσω από εκεί κάποια κοπέλα. Στην τελευταία ομάδα όπου δούλευα, δεν υπήρχε καμία κοπέλα στα 10 άτομα της ομάδος.
    Για να γραφτώ σε κάποιο χοροδιδασκαλείο το σκέφτομαι σοβαρά, αλλά το κακό είναι οτι με την ψυχολογία που έχω δεν έχω καμία διάθεση να χορεύω...
    Πω ρε φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Σε παρόμοια φάση είμαι και γω μην έχοντας διάθεση για τίποτα και έχω δει ότι αυτό επηρεάζει πάρα πολύ και το κομμάτι σχέσεις με γυναίκες. Άσε που με τέτοια ψυχολογία αυτές λες και το μυρίζουν ρε παιδί μου. Αποφεύγουν θεωρώ άτομα που είναι έτσι σε περίεργη φάση ψυχολογικά ή χαμηλών τόνων γενικότερα. Στο χέρι σου λοιπόν να αλλάξεις ορισμένα πράγματα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By butterfly95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 29-08-2017, 00:52
  2. μοναξια!!
    By spi1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-07-2013, 01:48
  3. μοναξιά
    By mariafil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2013, 16:32
  4. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43
  5. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •