Κρίση πανικού -αγοραφοβία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    10

    Κρίση πανικού -αγοραφοβία

    Καλησπέρα σας είμαι 21 ετών, έχω ξαναγράψει στο forum για το άγχος και την κακή ψυχολογία που αντιμετωπίζω εδώ και 1 χρόνο περίπου. Πλέον νομίζω πως μου έχει φύγει το άγχος και γενικά είμαι καλύτερα. Όμως έχω μεγάλο θέμα με τις αρνητικές σκέψεις που κάνω χωρίς να το θέλω και αυτό με κρατάει πίσω και νομίζω ότι θα μου μείνουν για πάντα αυτές οι σκέψεις με αποτέλεσμα να μένω στάσιμος και να μην κάνω πράγματα στην ζωή μου. Μου έχει γίνει εμμονή ότι κάτι έχω και αυτό με στεναχωρεί πολύ. Επίσης έχω φοβία με το να φεύγω μακριά από την οικογένεια μου και όταν είμαι έξω με πιάνει με ανησυχία και είμαι ανυπόμονος να φύγω γιατί νιώθω αδυναμία και ζαλάδες. Ενώ ξέρω ότι όλα αυτά είναι παιχνίδια του μυαλού δεν μπορώ να το διαχειριστω και τα προκαλώ μόνος μου χωρίς να το θέλω... Όποιος έχει περάσει κάτι αντίστοιχο η γνωρίζει ας βοηθήσει!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Απο τον τροπο που σ φερονται ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Απο τον τροπο που σ φερονται ειναι
    Τι εννοείς ακριβώς ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Δε σ φερονται καλα το αγχοσ αυτο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Σε κάθε παρέα υπάρχουν 1-2 μάγκες οι άλλοι είναι Φλωροι. Αυτους πρέπει να τους δείξεις ότι δεν μασάς τότε θα κάνουν τουμπεκί οι άλλοι θα ακολουθήσουν και είσαι οκ.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Επίσης επειδή σε συμπάθησα θα σου πω ένα μυστικό. Εδώ στο forum είναι χάσιμο χρόνου διότι οι απόψεις που θα πάρεις είναι δωρεάν. Αντίθετα, κατά πρόσωπο ότι σου που κοστίζει και όσο πιο πολλά δώσεις πιο πολλά παίρνεις. Όταν λέω δωρεάν δεν εννοώ μόνο σε χρήμα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εδω ειμαστε τσαμπα μαγκεσ εχουμε το μητσο που προστατευει τουσ αθωουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Bill1996 View Post
    Καλησπέρα σας είμαι 21 ετών, έχω ξαναγράψει στο forum για το άγχος και την κακή ψυχολογία που αντιμετωπίζω εδώ και 1 χρόνο περίπου. Πλέον νομίζω πως μου έχει φύγει το άγχος και γενικά είμαι καλύτερα. Όμως έχω μεγάλο θέμα με τις αρνητικές σκέψεις που κάνω χωρίς να το θέλω και αυτό με κρατάει πίσω και νομίζω ότι θα μου μείνουν για πάντα αυτές οι σκέψεις με αποτέλεσμα να μένω στάσιμος και να μην κάνω πράγματα στην ζωή μου. Μου έχει γίνει εμμονή ότι κάτι έχω και αυτό με στεναχωρεί πολύ. Επίσης έχω φοβία με το να φεύγω μακριά από την οικογένεια μου και όταν είμαι έξω με πιάνει με ανησυχία και είμαι ανυπόμονος να φύγω γιατί νιώθω αδυναμία και ζαλάδες. Ενώ ξέρω ότι όλα αυτά είναι παιχνίδια του μυαλού δεν μπορώ να το διαχειριστω και τα προκαλώ μόνος μου χωρίς να το θέλω... Όποιος έχει περάσει κάτι αντίστοιχο η γνωρίζει ας βοηθήσει!!
    Τα ίδια περνάω και εγώ ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχω δει τα προηγούμενα μηνύματά σου, αλλά ουσιαστικά δεν σου έχει φύγει το άγχος, απλά έχει μετατεθεί αλλού.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επίσης επειδή σε συμπάθησα θα σου πω ένα μυστικό. Εδώ στο forum είναι χάσιμο χρόνου διότι οι απόψεις που θα πάρεις είναι δωρεάν. Αντίθετα, κατά πρόσωπο ότι σου που κοστίζει και όσο πιο πολλά δώσεις πιο πολλά παίρνεις. Όταν λέω δωρεάν δεν εννοώ μόνο σε χρήμα!
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να σαι καλα....αλλα για να σου πω την αληθεια παντα στην παρεα ημουν και ειμαι η ψυχη της παρεας και ολοι σεβονται τις αποψεις μου και ποιος ειμαι...Απλα με εχει πιασει ενα πραγμα που τα βαριεμαι ολα και δεν θελω να κανω τιποτα και σε συνδυασμο με τις αρνητικες σκεψεις που κανω μου δημιουργειται ολο αυτο...απλα μου ειναι δυσκολο να το διαχειριστω γιατι γενικα ειμαι ανοιχτος ανθρωπος και ολα αυτα τα χρονια ημουν συνεχεια εξω και δεν μπορουσα να κατσω μεσα...σε ευχαριστω και παλι

  11. #11
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Σε κάθε παρέα υπάρχουν 1-2 μάγκες οι άλλοι είναι Φλωροι. Αυτους πρέπει να τους δείξεις ότι δεν μασάς τότε θα κάνουν τουμπεκί οι άλλοι θα ακολουθήσουν και είσαι οκ.
    Βιώνεις ακόμα πραγματικότητες της αγέλης

Similar Threads

  1. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  2. Αγοραφοβία - Κρίσεις πανικού
    By makisdim in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 7
    Last Post: 07-09-2017, 04:36
  3. Αγοραφοβια με κριση πανικου
    By lessangels in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 04-06-2017, 00:17
  4. Kρίσεις πανικού- Αγοραφοβία
    By 2382010 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 27-08-2014, 21:43
  5. Κρίση πανικού και αγοραφοβία μαζι.
    By pantierakos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2009, 20:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •