ΔΥΣΚΟΛΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 104

Thread: ΔΥΣΚΟΛΑ

  1. #31
    Δεν ειναι θεμα φθονου! Ειναι κίνητρο ισως

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Θα σασ πω μια ιστορια να γελασετε εγω εχω ενα μαγαζι που παιρνω καφε οταν φευγω για δουλεια στο ιδιο μαγαζι παει κ μια κοπελα απο τον καναδα μασ λεει μια μερα αμα δεν πιω καφε δεν μπορω να μιλησω ελληνικα με δειχνει το αφεντικο κ λεει ουτε αυτοσ μπορει να μιλησει με κοιταει γυρναω τισ λεω καλα γι αυτο σκασ μην αγχωνεσαι ηρεμησε κατευθειαν καταλαβε οτι δε χρειαζεται να λεσ κ πολλα στην ελλαδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εχω σχιζοφρενεια κ λεω ολη μερα μαλακιεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Μ1994 View Post
    Δεν ειναι θεμα φθονου! Ειναι κίνητρο ισως
    Δεν αποτελεί κίνητρο για μένα το τί κάνουν οι άλλοι.
    Ο κόσμος έχει ξεμείνει από καλούδια...τουλάχιστον απ'αυτά που θα μπορούσα να απολαύσω εγώ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #35
    Ξερεις ποια ειναιβτα καλουδια που απολαμβανεις; Η το λες ετσι γενικα; Αν δεν ξερεις πρεπει να ψαξεις. Γιατι ουτε κι εγω ξερω τι μου γινεται αλλα οκ δεν ειναι λυση η καταθλιψη. Κατι θα υπαεχει ψαξε. Σορρυ για τον επιτακτικο τονο αλλα ειναι πολυ κριμα νεος ανθρωπος. Ο ηλιος βγαινει καθε μερα. Γιατι να σταματησουμε να τον βλεπουμε; Βαζω κ εμενα μεσα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Μ1994 View Post
    Ξερεις ποια ειναιβτα καλουδια που απολαμβανεις; Η το λες ετσι γενικα; Αν δεν ξερεις πρεπει να ψαξεις. Γιατι ουτε κι εγω ξερω τι μου γινεται αλλα οκ δεν ειναι λυση η καταθλιψη. Κατι θα υπαεχει ψαξε. Σορρυ για τον επιτακτικο τονο αλλα ειναι πολυ κριμα νεος ανθρωπος. Ο ηλιος βγαινει καθε μερα. Γιατι να σταματησουμε να τον βλεπουμε; Βαζω κ εμενα μεσα
    Τί θα μπορούσε να κινητροδοτήσει έναν νέο άνθρωπο σήμερα?
    Μια καλή δουλειά?...Ενα καλό αυτοκίνητο?...Λεφτά για ξόδεμα?...Φίλοι?...Μια σχέση?...Been there,done that...not anymore!
    To τελευταίο καλούδι/καρότο που θα μπορούσε να αποτελέσει κίνητρο γαι μένα,ήταν η ιδανική(όπως την έχω πλάσει εγώ) σχέση,αλλά πλέον ξέρω πως και να έρθει δεν θα μπορέσω να την απολαύσω,όπως δεν μπορώ να απολαύσω πλέον το αγαπημένο μου γλυκό απ'την στιγμή που με πονάει η κοιλιά μου.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #37
    Καλημέρα! Ποιός σας είπε ρε παιδιά ότι η αποπροσωποποίηση δεν περνάει; Κάντε λίγο υπομονή,ασχοληθείτε με πράγματα που σας αρέσουν και θα φύγει μόνη της,μην είστε τόσο απαισιόδοξοι!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    211
    Καλημέρα παιδιά! Διαβάζω τα όσα γράφετε και συγγνώμη που θα σας το πω με τέτοιον τρόπο αλλά δείχνετε να μην καταλαβαίνετε γιατί σας συμβαίνει η αποπραγματοποίηση. Να τονίσω ότι είμαι ομοιοπαθούσα και εγώ εδώ και 3 μήνες. Με τα φάρμακα έχουν καλυτερεύσει τα συμπτώματα σε μεγάλο βαθμό όμως, δεν παύει να υπάρχει αυτός ο λήθαργος και η θολούρα στο μυαλό, καθώς και μια μικρή ανοικεία αίσθηση του περιβάλλοντος και του εαυτού. Δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς κάνει ψυχοθεραπεία, εάν κάνει σίγουρα ο γιατρός του θα του έχει εξηγήσει τι ακριβώς του συμβαίνει. Είδα ένα σχόλιο κάπου ότι προσπάθησε να βρεις τι σου λείπει αν είναι σχέση, φίλοι, λεφτά για ξόδεμα κλπ και κάντο. Δεν πάει έτσι. Η αποπραγματοποίηση αφορά καθαρά τον εαυτό μας, δεν εμπλέκει άλλους. Ούτε άμα κάνει κάποιος όλα αυτά θα γιατρευτεί. Πρέπει και το τονίζω αυτό να κάνετε πράγματα που κάνατε και στο παρελθόν και σας ευχαριστούσαν και σας έκαναν να ξεφεύγει το μυαλό σας. Αλλά η αποπραγματοποίηση συμβαίνει γιατί εμείς δεν τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας. Εάν δλδ είχατε την τέλεια σχέση, την τέλεια δουλειά, τον τέλειο σύντροφο, τους τέλειους φίλους, πολλά λεφτά και παρ' όλα αυτά παθαίνατε αποπραγματοποίηση που θα το αποδίδατε ότι συμβαίνει; Στον εαυτό μας αποδίδεται. Η αποπραγματοποίηση έρχεται για να σου χτυπήσει ένα εσωτερικό καμπανάκι και να σου πει ότι δεν διαχειρίζεσαι σωστά κάτι. Είναι πολύ άσχημο σαν αίσθημα το ξέρω..το έχω ζήσει στο πετσί μου κυριολεκτικά. Όμως, αυτό που θέλω να πω είναι να μην κολλάτε σε αυτήν την αίσθηση σαν αίσθηση..να ψάξετε να βρείτε την αληθινή αιτία που σας οδήγησε εκεί, τον καθένα ξεχωριστά, και να σκέφτεστε ότι όσο άσχημα και να νιώθετε κάποια μέρα θα είναι παρελθόν. Επίσης, μια πολύ καλή άσκηση για μείωση των συμπτωμάτων είναι το ποδήλατο. Εγώ επειδή μένω σε επαρχιακή πόλη μου είναι εύκολο να το χρησιμοποιώ. Θα νιώσετε για λίγο ζωντανοί εάν αφεθείτε πραγματικά. Επίσης, δεν εχει να κάνει η ηλικία. Και εγώ 23 είμαι και με έπιασε τώρα η κατρακύλα. Είναι με τις εμπειρίες που βιώνεις. Να έχετε μια όμορφη μέρα. Και να σκέφτεστε πάντα θετικά.☺

    Εστάλη από SM-J530F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Εμενα πιο πιο πολυ με ανησυχει αν θα μου φυγουν αυτες οι τοσο περιεργες υπαρξιακες σκεψεις που κανω και μου προκαλουν τρομο.. η γνωμη σου;

  10. #40
    Μπράβο ρε Αλίκη!!Αν και δεν σε γνωρίζω έχεις απόλυτο δίκιο.Δεν το βάζουμε κάτω έτσι απλά,ούτε παραδίδουμε τα όπλα αμαχητί! Μπόρα είναι και θα περάσει κι'αυτή όπως πέρασαν κι'άλλες τόσες φορές.Θα φύγουν τα βαριά σύννεφα και θα λάμψει και πάλι ο ήλιος!!

  11. #41
    Μ1994 έχεις διαβάσει παλιά μου πόστ;

  12. #42
    Οχι! Μπορεις να μου παραθεσεις;

  13. #43
    Σε ευχαριστω πολυ!

  14. #44
    Μπορείς να μπείς στο προφίλ μου και να τα διαβάσεις. Αν αντιμετωπίσεις δυσκολία πές μου.

  15. #45
    Κάνεις κλικ πάνω στο όνομα και βγαίνουν πινακάκια.Ενα από αυτά αναφέρεται σε παλιά πόστ.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δύσκολα τα πράγματα...
    By Berrie in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 09-10-2015, 14:45
  2. Όλα του γάμου δύσκολα!
    By Moly in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2014, 17:35
  3. Όλα του γάμου δύσκολα...
    By Σουέλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 26-06-2011, 02:43
  4. Δυσκολα...
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 11-08-2008, 05:08
  5. Δύσκολα τα πράγματα!!!
    By Tzo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 12-10-2007, 17:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •