Διαταραχη προσοπικοτητας και κολληματα του μυαλου με ανθρωπους και καταστασεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Διαταραχη προσοπικοτητας και κολληματα του μυαλου με ανθρωπους και καταστασεις

    Γεια σας...καλησπερα και παλι.Εδω και κατι μηνες εχει κολλισει το κεφαλι μου με περιεργα πραγματα οπως..οτι μπορει να ειμαι gay,oτι θελω να σκοτωσω τους δικους μου και κατι αλλα ξεφρενα.Ολα αυτα δεν με αφηνουν να ησηχασω καθολου.Νιωθω σαν χαζος-νιωθω σαν κρεας χωρις προτοβουλιες και χωρις κινιτρο για τιποτα..Θα ηθελα να εχω μια δουλεια αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο να βρω κατι που να μπορω να κανω χωρις ιδιαιτερη πιεση.Ακολουθω μια αγωγη για ιδεοληψιες και ιψδ και περνω venlaxin kai zoxil η οποια δεν μου φενεται να κανει και κατι το ιδιαιτερο ωστε να νιθω οπως πριν "μαγκας" και ξεγνιαστος οπως πριν.Τι με συμβουλευεται να κανω ο ψυχιατρος και η αγωγη που κανω ειναι η σωστη κινιση για ολα αυτα?εχω νοσηλευτει και στο αττικο για μια εβδομαδα γιατι οντως ειχα πιστεψει πως μπορει να εκανα κακο στους δικους μου...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    80
    Έχεις περίεργες φαντασιώσεις/παραλληλήματα; Παραισθήσεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ναι εχω καποιες φαντασιωσεις ...παρεσθησεις δεν εχω.Εχω κολλημα με εναν τυχαιο ανθρωπο και οχι με τον καθενα...ξυπναω με ενα περιεργο συναισθημα καθε μερα οτι μπορει να κανω κακο στους δικους μου και επειδη αντιπαρερχομαι με το εγω μου με ριχνει σε καταθλιψη ολο αυτο..του στιλ να ειμαι ξαπλωμενος στο κρεβατι και να σκευτομαι αυτον τον συγκεκριμενο ανθρωπο η το πως θα ηταν αν εκανα κακο στους δικους μου.Εχω βαλει και 15 με 20 κιλα απο τα zyprexa kai zoxil που εχει ριξει την αυτοπεποιθηση παρα πολυ...xtra προβλημα δηλαδη

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    80
    Το παθαίνω και εγώ αυτό..

    Αν θέλεις, μπορείς να αρχίσεις γυμναστήριο, ή γενικότερα γυμναστική. Επίσης δε νομίζω να είναι ΙΨΔ (δεν είμαι ειδικός).. Έχεις πάρει δεύτερη γνώμη;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το zyprexa ειναι για ψευδαισθησεις και παραισθησεις... οχι για φαντασιωσεις.... δηλαδη το να βλεπεις και να ακους πραγματα που δεν υπαρχουν εκεινη την στιγμη μπροστα σου... αυτο που εχεις εσυ απλα ειναι σλεψη και τιποτα περισσοτερο..
    το συγκεκριμενο φαρμακο, οχι μονο δεν μπορει να βοηθησει αλλα μπορει να επιδεινωση την ολη σου εικονα... εγω το επαιρνα επειδη δεν μπορουσα να κοιμηθω και οταν το επαιρνα αντι να νιωθω οτι με βοηθαει στο να κοιμαμαι τοσο περισσοτερο με ενισχυε αυτην την ιδεα και αλλο τοσο πιστευα οτι δεν μπορουσα να κοιμηθω... θα συμβουλευα να επαναξετασεις αν σου χρειαζεται αυτο το σκευασμα... και να το εξετασεις μονος σου, ο γιατρος σου μπορει να επιμενει οτι σου ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.....αυτα τα λιγα απο εμενα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Η δευτερη γνωμη ηταν το ιδιο...η μονη αλλαγη που εγινε ηταν στην θεραπεια απο ζολοφτ σε effexor zyprexa se zoxil kai apo xanax se tranxenne.Δεν εχω δει διαφορα μονο στην διαθεση μου ειναι πιο ανεβασμενη,αν ειχα κινιτρα και δουλεια πιστευω πως θα ηταν πολυ καλητερα τα πραγματα αλλα δεν...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by diamont View Post
    Το παθαίνω και εγώ αυτό..

    Αν θέλεις, μπορείς να αρχίσεις γυμναστήριο, ή γενικότερα γυμναστική. Επίσης δε νομίζω να είναι ΙΨΔ (δεν είμαι ειδικός).. Έχεις πάρει δεύτερη γνώμη;
    Τι μπορει να ειναι Diamond??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ενας πολυ κοντινος μου φιλος εχει ΙΔΨ και παιρνει κι αυτος zoxil. τον εχει βοηθησει πολυ

    στο νοσοκομειο τι συμπερασμα βγαλανε?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ενας πολυ κοντινος μου φιλος εχει ΙΔΨ και παιρνει κι αυτος zoxil. τον εχει βοηθησει πολυ

    στο νοσοκομειο τι συμπερασμα βγαλανε?
    Καλησπερα βοο....μου βγαλανε συναισθηματικη διαταραχη αλλα δεν ειναι ετσι..δεν εχω παραισθησεις η τιποτα τετοιο..εχω κολληματα ομως αρκετα

Similar Threads

  1. Διαταραχη προσοπικοτητας και κολληματα του μυαλου με ανθρωπους
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2019, 23:31
  2. Κολληματα του μυαλου και εσωτερικος διαλογος
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-01-2018, 22:12
  3. κολληματα..
    By Lia+ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-2015, 19:00
  4. κολληματα και ψυχωση
    By purity in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 17-10-2013, 16:19
  5. ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 25-07-2008, 09:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •