Τι βιβλία διαβάζετε/έχετε διαβάσει; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Εμ άμα το σκέφτεσαι έτσι τότε ναι Ίσως διαρκέσει μια ζωή... Εκτός και αν πεισμωσεις και δώσεις λίγη ενέργεια στη ζωή σου.. το πέρασα και εγώ αυτό όταν έμεινα χωρίς δουλειά..
    Έχεις πλάκα...Φαντάζομαι θα είσαι μικρή..20-22?
    Εγώ πλέον στα 33, δεν έχω καύσιμα για ''νέα ξεκινήματα''...γιατί πολύ απλά δεν έχω κανένα κίνητρο έξω από εμένα που θα νοηματοδοτήσει την ζωή μου...έιτε αυτό είναι ένας άνθρωπος έιτε είναι ένα μοντέλο και αφήγημα ζωής.
    Όταν ήμουν μικρότερος, δεν χρειαζόμουν κανένα κίνητρο πέρα από τον εαυτό μου...ένιωθα αυτάρκεια.
    Τώρα πλέον ο εαυτός μου δεν μου είναι αρκετός για να με κάνει να πεισμώσω για κάτι...δυστυχώς(και πάλι).
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Έχεις πλάκα...Φαντάζομαι θα είσαι μικρή..20-22?
    Εγώ πλέον στα 33, δεν έχω καύσιμα για ''νέα ξεκινήματα''...γιατί πολύ απλά δεν έχω κανένα κίνητρο έξω από εμένα που θα νοηματοδοτήσει την ζωή μου...έιτε αυτό είναι ένας άνθρωπος έιτε είναι ένα μοντέλο και αφήγημα ζωής.
    Όταν ήμουν μικρότερος, δεν χρειαζόμουν κανένα κίνητρο πέρα από τον εαυτό μου...ένιωθα αυτάρκεια.
    Τώρα πλέον ο εαυτός μου δεν μου είναι αρκετός για να με κάνει να πεισμώσω για κάτι...δυστυχώς(και πάλι).
    Μπα όχι 25 ειμαι.. Ίσως όταν γνωρίσεις κάποιον η κάποιος να σε ενεργοποιήσει θα αλλάξεις γνώμη [emoji14]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Μπα όχι 25 ειμαι.. Ίσως όταν γνωρίσεις κάποιον η κάποιος να σε ενεργοποιήσει θα αλλάξεις γνώμη [emoji14]
    Το ''έχεις πλάκα'',το είπα με θετική διάθεση,δεν ήθελα να σε υποτιμήσω...Πραγματικά είναι πολύ χαριτωμένος ο τρόπος που γράφεις...και αι..σι...όδοξος!...ε??? τί είναι αυτό???
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Εγώ από την άλλη δεν έχω διαβάσει ποτέ μου. Μια φορά μόνο ως τιμωρία το είχα νοιωσει τότε και εξαναγκασμο από τη μάνα μου. Την καλύβα του μπάρμπα Θωμά. Είχα συγκινηθει κιόλας αν και παιδάκι τότε. Έκτοτε ποτέ ξανά και όσο ζω ακόμη δεν πιστεύω να διαβάσω ποτέ ξανά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Το ''έχεις πλάκα'',το είπα με θετική διάθεση,δεν ήθελα να σε υποτιμήσω...Πραγματικά είναι πολύ χαριτωμένος ο τρόπος που γράφεις...και αι..σι...όδοξος!...ε??? τί είναι αυτό???
    Δεν παρεξηγουμε μην ανησυχείς [emoji14] αισιόδοξος ναιιιιιι... Δεν είναι δύσκολο! Λιιιιγο θέληση θέλει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Δεν παρεξηγουμε μην ανησυχείς [emoji14] αισιόδοξος ναιιιιιι... Δεν είναι δύσκολο! Λιιιιγο θέληση θέλει...
    Με έκανες και γέλασα,ειλικρινά...ευχαριστ ώ.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Με έκανες και γέλασα,ειλικρινά...ευχαριστ ώ.
    Είναι και αυτό μια αρχή [emoji16][emoji16] είδες?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Λόλα να ένα μήλο!! Μετά έγινα πρύτανης!![emoji23]

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by diamont View Post
    Ποιο είναι το αγαπημένο σας βιβλίο; Ασχολείστε με την ανάγνωση;

    Σε αυτό το θέμα, μπορούμε να συζητήσουμε ό,τι σχετικά με το βιβλίο και την ανάνγωση!
    Το αγαπημένο μου βιβλίο είναι το "Φωτογραφία σε σέπια" της Isabel Allende που είναι το τελευταίο μέρος τριλογίας με πρώτα "Το σπίτι των πνευμάτων" (έχει γίνει και ταινία) και το "Κόρη της μοίρας"...
    Αυτό είναι το trailer της ταινίας:


    Όμως τα τελευταία χρόνια δυσκολεύομαι να χαλαρώσω και να διαβάσω, νιώθω μια υπερένταση που δεν μ' αφήνει να συγκεντρωθώ... Παλιότερα που ήμουν καλύτερα διάβαζα πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Είναι όλα μυθιστορήματα.. αγάπες έρωτες κτλ κτλ.. Για γυναίκες [emoji14] Αλλά κάνει καλό να διαβάζεις.. μαθαίνεις να εκφράζεσαι.. μαθαίνεις ορθογραφία.. βάζεις φαντασία.. πλαθεις εικόνες.. (όταν ήμουν μαθήτρια δεν άνοιγα βιβλίο)

    Koita περιεργα πραματα , εχω διαβασει παμπολλα βιβλια , μελετες , δοκιμια , πραματειες , κλπ. , αλλα ουτε ενα μυθιστορημα , αισθανομαι απεχθεια προς αυτα ,περιεργο , ε ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Koita περιεργα πραματα , εχω διαβασει παμπολλα βιβλια , μελετες , δοκιμια , πραματειες , κλπ. , αλλα ουτε ενα μυθιστορημα , αισθανομαι απεχθεια προς αυτα ,περιεργο , ε ?
    Εγώ βαριέμαι αυτά που διαβάζεις εσύ.. χαχαχαχ άμα βρω κανένα σοβαρό βιβλίο και αρχίσω στα επόμενα 10 λεπτά έχω βαρεθεί..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Εγώ βαριέμαι αυτά που διαβάζεις εσύ.. χαχαχαχ άμα βρω κανένα σοβαρό βιβλίο και αρχίσω στα επόμενα 10 λεπτά έχω βαρεθεί..
    Eταξει , γουστα ειναι αυτα ......... παντως μην διαβασεις Ντοστογιεφσκι , θα σου πεσει βαρυ/δυσπεπτο.......

    αρκει να μην βλεπεις survivor , h pover of love .......σε χαζευουν αυτα .....

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Eνταξει τώρα, βαρύς ο Ντοστογιέφσκι, τότε να μην ακούμε ειδήσεις,

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. μπορει καποιος να διαβάσει;;
    By Reverae in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-01-2017, 10:38
  2. Τελικά όσοι με διαβάζετε πιστεύεται ότι είμαι έξυπνο άτομο ή όχι;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 72
    Last Post: 25-06-2016, 11:39
  3. Όποιος νιώθει άσχημα πρέπει να διαβάσει αυτό.
    By Gatsby in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 12-10-2014, 14:19
  4. Μην διαβαζετε απλως τεσταρω κατι
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 11-06-2013, 00:26
  5. Έχετε διαβάσει/δει το "Μυστικό"?
    By cocomero in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 11
    Last Post: 10-08-2012, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •