Μεγαλος πονος... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87
  1. #76
    Βεβαιως και τραβηξε ζορια, το ξερω.
    Δεν με ρωτησε ομως οταν εκανε τις προσωπικες της επιλογες. Εγω ομως παντα με καποιο τροπο ημουν υποχρεωμενη να της λεω για τη δικη μου ζωη και τις αποφασεις μου. Θα μπορουσε να ειναι πιο ειλικρινης....στα μηνυματα αυτα που ανταλλαξαμε μου ειπε πραγματα.....σκληρα πολυ.....που δεν ηξερα....δεν ειναι ετσι οι φιλιες. Δεν υπηρχε ειλικρινεια, εγω αυτο ειδα.
    Δεν της εκρυψα πως αισθανομαι εγω ποτε....ακομα και τωρα αλλα δεν μπορει να το διαχειριστει.
    Δεν ξερω τι θα γινει στο μελλον τωρα ομως δεν μπορω να την εχω στη ζωη μου. Αν σηκωνα το τηλεφωνο και βρισκομασταν θα ξεκινουσαν τα ιδια. Εγω να της λεω τι εγινε πως αισθανομαι, ποιον θα γνωρισω στο μελλον....και εκεινη απο το θρονο της να βγαζει πορισματα.
    Δεν υπαρχουν αλλοι που να κανουν τη δικη μου ζωη. Ολοι θελουν αυτα που κανουν ολοι.

    Ειπα, εχω καταλαβει οτι θα πορευτω μονη απο εδω και μπρος

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Δεν ξερω ποια ειναι η "δικη σου ζωη". Θα βγεις στην παρανομια; εγω εχω φιλες με ολων των "ειδων" τις ζωες και πορευομαι αναλογα.
    Μην το δραματοποιεις και τοσο πολυ. Δεν εισαι και η ζαν ντ αρκ.
    Η δουλεια και οι δραστηριοτητες ειναι αυτα που θα σου παρεχουν γνωριμιες ωστε να καλλιεργησεις νεες φιλιεςαν με τους παλιους φιλους δεν βρισκεις κοινα, πλεον.

  3. #78
    Παρανομια????
    Απο που προκυπτει αυτο?
    Αφου καταφερνεις και πορευεσαι με φιλες ολων των ειδων μπραβο. Μακαρι να ηταν ετσι και η δικη μου φιλη. Θα ηταν τωρα στη ζωη μου.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Αυτοι που ταιριαζουν με τον δικο μου τροπο σκεψης δυστυχως δεν μενουν ελλαδα.
    Αν και δεν κατάλαβα καλά ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με μια πιθανή εργασία σε άλλη χώρα (αφού είπες ότι κάνεις πολλά ταξίδια αναψυχής στο εξωτερικό, που σημαίνει ότι το οικονομικό μάλλον δεν είναι σοβαρό εμπόδιο), γ'ι αυτό και μόνο που έγραψες τώρα πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει να ανοίξεις τα φτερά σου και να αναζητήσεις την τύχη σου αλλού.

  5. #80
    Για να καταλαβεις θα επρεπε να πω λεπτομερειες.
    Το προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα, δεν γινοταν για καποιο λογο....και μετα το πηρα σαν σημαδι, οτι δεν προοριζεται αυτο για εμενα. Μου εφερε ομως η ολη διαδικασια πολυ καλους φιλους στη ζωη μου. Απλα δεν τους βλεπω πολυ. Δεν χρειαζεται ομως κιολας, ο χρονος δεν παιζει ρολο.
    Δεν φοβαμαι, ουτε νιωθω ασχημα. Εχω εμπιστοσυνη, οτι ειναι για εμενα θα το φερει η ζωη. Απλα ηταν πολυ δυσκολες οι τελευταιες μερες. Τωρα παει περασε

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Υγεια πανω απ ολα. Φαινεται να εχεις καποιες ενοχες για το θεμα. Κανεις δεν ειναι τελειος. Ολοι κανουμε λαθη. Δε σημαινει οτι ειμαδτε εγκληματιες ή σκουπιδια.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Παρανομια????
    Απο που προκυπτει αυτο?
    Αφου καταφερνεις και πορευεσαι με φιλες ολων των ειδων μπραβο. Μακαρι να ηταν ετσι και η δικη μου φιλη. Θα ηταν τωρα στη ζωη μου.
    απο πουθενα δεν προκυπτει.
    αυτο ακριβως λεω.
    τι το τοσο περιεργο εχει δλδ η ζωη σου και δεν βρισκεις φιλους?
    εννοεις οτι δεν θελεις γαμο και οικογενεια? γιατι εγω, αυτο καταλαβα.
    αν ειναι αυτο, δεν ειναι κατι τοσο περιεργο η ξεχωριστο, σε πολλους συμβαινει.
    βρες φιλους στην ιδια κατασταση ζωης, εστω κι αν ειναι νεωτεροι, για παραδειγμα.

  8. #83
    Δεν καταλαβαινω επισης απο που προκυπτει οτι δεν εχω φιλους...νομιζω το ειπα και παραπανω.
    Φυσικα και εχω φιλους. Το θεμα μου που ανεφερα εδω αφορουσε αποκλειστικα την καλυτερη μου φιλη που με πονεσε πολυ.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Εχω φιλους και φιλες αλλα ολοι εχουν ή παντρευτει με παιδια ή παντρευτει χωρις παιδια. Αυτοι που ταιριαζουν με τον δικο μου τροπο σκεψης δυστυχως δεν μενουν ελλαδα. Οποτε με τους υπολοιπους πρεπει παντα εγω να υποχωρω, παντα εγω να πηγαινω, δεν μετακινουνται αυτοι που εχουν παιδια.... και αυτοι θελουν να λεω τις ιστοριες μου....με εχει κουρασει αυτο. Προτιμω πια μονη μου.

    Με τη φιλη μου ειχαμε απομακρυνθει. Εγω το εβλεπα ξεκαθαρα. Στα μηνυματα ομως που ανταλλαξαμε της το ειπα και εξαγριωθηκε. Μου ειπε πραγματα πολυ σκληρα, μου εδωσε διαφορους χαρακτηρισμους, εγω δεν το εκανα ποτε αυτο, εριξε ολο το φταιξιμο σε εμενα....τελος παντων εχω καταλαβει οτι μονη μου πρεπει να προχωρησω.

    Το σημαντικο ειναι οτι νιωθω παλι καλα. Τωρα περναει ο χρονος ευχαριστα.
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Δεν καταλαβαινω επισης απο που προκυπτει οτι δεν εχω φιλους...νομιζω το ειπα και παραπανω.
    Φυσικα και εχω φιλους
    . Το θεμα μου που ανεφερα εδω αφορουσε αποκλειστικα την καλυτερη μου φιλη που με πονεσε πολυ.
    απο το παραπανω μηνυμα προκυπτει..
    και απο την αισθηση οτι εχεις ριξει ολο το βαρος των φιλιων σου στην φιλια με την φιλη που εχει αλλαξει και σε στεναχωρει, ενω αν ειχες /εχεις κι αλλους φιλους, θα μπορουσες να μξην δινεις τοση βαση στην δικη σας σχεση για καποιο διαστημα και να κανεις περισσοτερη απρεα με τους αλλους φιλους, που απ οσα εχεις πει, μου δημιουργηθηκε η εντυπωση πως δεν υπαρχουν στην ζωη σου γιατι ειτε ειναι μακρια, ειτε εχουν αλλαξει κι αυτοι τροπο ζωης και δεν ταιριαζετε..

  10. #85
    Αυτη ειναι η δικη σου ερμηνεια. Το μηνυμα μου λεει οτι με εχουν κουρασει οχι οτι δεν εχω φιλους.
    Το οτι θα προχωρησω μονη μου εννοω οτι δεν εχω πια προσδοκιες απο τους αλλους. Αυτο λεω. Οι ζωες μας εχουν αλλαξει και αλλαζουν.
    Δεν μπορω να γραψω ολη τη ζωη μου σε λιγες γραμμες. Ζητησα βοηθεια για αυτο που με απασχολουσε και την πηρα.
    Νομιζω το ειπα πολλες φορες.
    Νιωθω καλυτερα.
    Δεν θα αναλυσω γραμμη γραμμη, δεν εχει κανενα νοημα.
    Θα κρατησω οτι ειμαι καλα και ο χρονος μου κυλαει ομορφα ξανα χαρη και σε αυτο το φορουμ.

    Σας ευχαριστω ολους πολυ πολυ

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    αντε, καλα...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αντε, καλα...
    χχαχχα σορυ αλλα μου φανηκε καπως αστειο αυτο το μηνυμα...αντε καλα...χαχαχαχα

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Ήταν μεγάλος δάσκαλος
    By GiannisNik3 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2017, 17:07
  2. Replies: 1
    Last Post: 10-09-2011, 13:39
  3. ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΦΟΒΟΣ
    By kimkara in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 24-12-2009, 19:24
  4. Ο μεγάλος θυμός
    By anwnimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 23-11-2009, 15:11
  5. To να γεννηθεις μεγαλος ειναι τελικα ευχη η καταρα?
    By Lost_Girl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-2007, 07:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •