Φιλοι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Φιλοι?

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592

    Φιλοι?

    Εδω και καποιο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με την παρέα μου..
    Γενικά είμαι ένας άνθρωπος που δεν βγαίνει κάθε μέρα έξω.. αυτές τις μέρες είχα ένα μικροτσακωμο με τον ένα Γιατί θεωρούσε υποχρέωση μου να του έστελνα ξανά μήνυμα αργότερα για καληνύχτα (Το έχω αναφέρει το γεγονός σε άλλο ποστ)..
    Το πρόβλημα μου είναι ότι εγώ από τότε δέν έχω βγει καθόλου από το σπίτι.. Και έχει βάλει όλους τους άλλους απέναντι μου να είναι και καλά θυμωμένοι γιατί έχω εξαφανιστεί...
    Δεν έστειλε κανένας μνμ αυτές τις μέρες να ρωτήσει από περιέργεια ένα απλό "Χριστινάκι τι κάνεις όλα καλά? Που είσαι?" Είχα αφήσει στη μια μνμ να δω τι κάνει.. Και μου απάντησε μετά από 2 μέρες επιθετικά λες και της είχα κάνει κάτι.. Και με κατηγορούσε ότι με νοιάζει μόνο ο εαυτός μου και ότι δεν με θεωρεί φίλη της Γιατί δεν βγαίνω πολύ και δεν πήγα για καραοκε μαζί τους (που δεν με κάλεσαν καν) .. Και γενικά ήταν πολύ επιθετική χωρίς να έχει συμβεί τπτ.. Και με κατηγορούσε και μου έλεγε ότι όλοι είναι θυμωμένοι μαζί μου γιατί εξαφανιζομαι.. Ούτε λόγος αν είναι καλά.. χεστηκαν! Ειμαι αγανακτισμένη.. νιώθω ότι δεν είναι πραγματικοί μου φίλοι και δεν μ'αγαπουν.. οι φίλοι είναι για να καταλαβαίνουν ο ένας τον άλλο και όχι για να πηγαίνουν μόνο για καφέ και να κάνουν τσεκ ιν πόσο διασκεδαζουν.. Δεν ενδιαφέρει κανέναν τους αν εγώ είμαι στεναχωρημένη.. αν έχω κάτι.. αν ειμαι καλά.. χθες μίλησα με αυτόν που τους επηρεάζει.. Και μου είπε και αυτός ότι όλοι είναι θυμωμένοι (Επειδή είναι αυτός) .. θέλω να γνωρίσω καινούριους φίλους.. άλλη παρέα.. Νέα Αρχή.. με καλύτερους ανθρώπους που θα μ'αγαπουν..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Tελικα κανένας δεν είναι ικανοποιημένος από τη ζωή του.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Φύγε ξεκόλλα κόψε παρέες άλλαξε σπίτι που λέει ο λόγος, μακριά από τέτοιους σε βρίσκουν καλή και σε πατάνε και εγώ δεν έχω φίλους, έναν δύο που βγαίνουμε μια δυο φορές την εβδομάδα!! Πολλές φορές βγαίνω μόνος για καφέ περνάω πιο καλά, η κάνω βολτα, χίλιες φορές μόνος η μόνη στην περίπτωση σου, παρά με παρέα που σου χαλάει την διάθεση!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Φύγε ξεκόλλα κόψε παρέες άλλαξε σπίτι που λέει ο λόγος, μακριά από τέτοιους σε βρίσκουν καλή και σε πατάνε και εγώ δεν έχω φίλους, έναν δύο που βγαίνουμε μια δυο φορές την εβδομάδα!! Πολλές φορές βγαίνω μόνος για καφέ περνάω πιο καλά, η κάνω βολτα, χίλιες φορές μόνος η μόνη στην περίπτωση σου, παρά με παρέα που σου χαλάει την διάθεση!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Με έχουν σκάσει.. αντί να ρωτήσουν τι κάνω κάθονται και με συζητάνε μεταξύ τους και το παίζουν θυμωμένοι.. Χωρίς να έχουμε τσακωθεί.. θέλω κάποιον να με καταλαβαίνει.. να τον εμπιστεύομαι και να με εμπιστεύεται.. με όλα αυτά που ακούω τι να κάτσω να τους πω? Για να τα συζητάνε μεταξύ τους?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Φύγε ξεκόλλα κόψε παρέες άλλαξε σπίτι που λέει ο λόγος, μακριά από τέτοιους σε βρίσκουν καλή και σε πατάνε και εγώ δεν έχω φίλους, έναν δύο που βγαίνουμε μια δυο φορές την εβδομάδα!! Πολλές φορές βγαίνω μόνος για καφέ περνάω πιο καλά, η κάνω βολτα, χίλιες φορές μόνος η μόνη στην περίπτωση σου, παρά με παρέα που σου χαλάει την διάθεση!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Την καλύτερη δουλειά κάνεις που βγαίνεις και μόνος.. Εγώ τώρα ένα κορίτσι 25 χρονών που να πάω μόνη μου? Δεν νιώθω άνετα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Αμα στραβωσει κι αλλο η δουλεια θα μπορεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Ωραίο αυτό που θες αλλά οι καλοί φίλοι είναι είδος υπό εξαφάνιση (η πραγματική φίλοι)

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Και εγώ τώρα μόνος μου κάθομαι σε μια καφετέρια!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Την καλύτερη δουλειά κάνεις που βγαίνεις και μόνος.. Εγώ τώρα ένα κορίτσι 25 χρονών που να πάω μόνη μου? Δεν νιώθω άνετα..
    Στο μυαλό σου είναι όλα βγες μόνη σου, που ξέρεις μπορεί να έχεις και τίποτα τυχερό, τότε να δεις πως θα σκάσουν οι υποτιθέμενοι φίλοι σου, καπνό από τα αυτιά και τα ρουθούνια θα βγάζουν!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Στο μυαλό σου είναι όλα βγες μόνη σου, που ξέρεις μπορεί να έχεις και τίποτα τυχερό, τότε να δεις πως θα σκάσουν οι υποτιθέμενοι φίλοι σου, καπνό από τα αυτιά και τα ρουθούνια θα βγάζουν!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πες το ψέμματα.. τέτοια παρρα που όλο τρώγεται μεταξύ της δεν νομίζω να ξανά βρω..
    Ντρέπομαι να πηγαίνω σε μαγαζιά μόνη μου..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δε σου μιλανε γιατι εχουν την εντυπωση οτι δε θες να εχεις επαφες μαζι τους.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δε σου μιλανε γιατι εχουν την εντυπωση οτι δε θες να εχεις επαφες μαζι τους.
    Όχι ούτε καν.. ξέρουν ότι δεν έχω άλλους φίλους.. απλώς ο άλλος έχει λυσσαξει μαζί μου και ίσως προτιμούν να με βάλουν στην άκρη για να ηρεμήσουν.. Γιατί αυτός τους έχει από κοντά όλους όλη μέρα..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι το θεμα αυτο τοσο το οτι εξαφανιζεσαι δινεις την εντυπωση χωρις να εχω καταλαβει αν ειναι απο σενα αυτο η οχι οτι αντιδρας ασχημα καθε φορα που σου μιλα καπιος και ετσι γινεται αναβλητικος και αποφευγει να σου μιλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι το θεμα αυτο τοσο το οτι εξαφανιζεσαι δινεις την εντυπωση χωρις να εχω καταλαβει αν ειναι απο σενα αυτο η οχι οτι αντιδρας ασχημα καθε φορα που σου μιλα καπιος και ετσι γινεται αναβλητικος και αποφευγει να σου μιλα.
    Μπα όχι.. Δεν αντιδρώ άσχημα.. Γιατί εμένα δεν με ενόχλησε κάτι.. εκείνοι έχουν θέμα.. Δεν άνοιξα καν εγώ την κουβέντα για αυτό το θέμα.. μου έστειλαν απλά μνμ να με κατηγορήσουν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Προσωπικα οπως εχω αναφερει κα ισε αλλο ποστ παλιοτερα,ειμαι τυχερος που εχω εναν ανθρωπο φιλο στη ζωη μου που του λεω τα παντα και μου λεει κι αυτος τα παντα κι ας μη βρισκομαστε πια συχνα λογω αποστασης.

    Αυτο το εχουμε καταφερει γιατι εκτος του οτι ταιριαζουν τα χνωτα μας κα ισυμφωνουμε σε πολλα,παραλληλα δεν εχουμε αλλους κοινους φιλους μεταξυ μας και φυσικα ειμαστε πολλα χρονια κολλητοι απο το σχολειο.

    Οπως λες κουνελακι σε ποιον να πεις τι αφου ειστε μια παρεα και ο ενας θα τα πει στον αλλον.Αυτο το μπουγιο που εισαι μεσα αρχισα να το καταλαβαινω κα ινα το αποφευγω απο την δευτερα λυκειου.Μεχρι και την πρωτη λυκειου ημουν ''μεσα σε ολα''.Μεχρι που αρχισα να καταλαβαινω οτι αυτος ο κανιβαλισμος που θα επικρατησει μολις παραγνωριστουμε ολοι μεταξυ μας(ειναι θεμα χρονου) δεν αξιζει να τον υποστεις απλα και μονο για να ανηκεις σε μια ''αγελη'' που εχει βεβαια και τα καλα της.

    Προφανως εισαι σε φαση που ωριμαζεις και δεν θες να απασχολουν το μυαλο σου ανουσιοι τσακωμοι.Εγω στη θεση σου θα εβγαινα απο αυτο,δε χρειαζεται στη ζωη σου.Προσωπικος μου στοχος ειναι φυσικα να κρατησω για παντα τους 1-2 φιλους που εχω και λεω πραγματα(και που δεν γνωριζονται μεταξυ τους) κα ιαπο κει και περα αρκετες γνωριμιες οι οποιες ομως θα βαζω τα ορια εξ αρχης,οτι δεν ειμαι διαθεσιμος για κολλητιλικια.Προσωπικα ειχα γινει αντικοινωνικος γιατι ελεγα οκ εχω τους κολλητους μου τι να τους κανω ολους τους αλλους.Αλλα ειναι λαθος.Απλα το επισημανω για να μην πας στο αλλο ακρο που ειχα παει εγω μιας και γενικα τεινω προς τη μοναξια η οποια ομως ειναι επικινδυνη γιατι σε αδρανοποιει.

    Δε ξερω ισως σου φανουν χρησιμα αυτα που εγραψα,ειναι και θεμα χαρακτηρα του καθενος.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. φιλοι
    By boo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 108
    Last Post: 25-04-2016, 14:29
  2. Φίλοι
    By Interferon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 16-04-2014, 22:01
  3. Φιλοι?
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 05-02-2013, 16:43
  4. Φιλοι
    By Billaras in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-12-2012, 01:16
  5. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •