Aids
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Aids

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    7

    Aids

    Παιδιά, γειά σας. Τον τελευταίο μήνα τα επίπεδα άγχους μου έχουν χτυπήσει κόκκινο (φταίει μάλλον το ότι δίνω πανελλήνιες) Εδώ πέρα και δύο βδομάδες δεν μπορώ να συγκεντρωθώ να διαβάσω γιατί νομίζω οτί έχω κολλήσει τον ιό ΗΙV. Πριν από δύο χρόνια περίπου είχα κάνει στοματικό έρωτα με ένα αγόρι, αλλά ήταν η πρώτη μου φορά και η δική του. Είναι δυνατόν να είχε κάτι αν δεν είχε ποτέ στη ζωή του άλλους ερωτικούς συντρόφους; Επιπλέον το συζήτησα και με τους γονείς μου, και μου είπαν ότι σίγουρα δεν κινδυνεύω γιατί πριν δύο χρόνια είχα νοσηλευτεί στο νοσοκομείο και μου έκαναν γενικές εξετάσεις για τα πάντα και δεν βρήκαν τπτ. Αληθεύει ότι όταν μπαίνεις στο νοσοκομείο σου κάνουν τόσο εξειδικευμένες εξετάσεις; Γτ για κάποιο λόγο δεν πιστεύω τους γονείς μου επειδή νομίζω ότι μου τα λένε όλα αυτά μόνο και μόνο για να με καθησυχάσουν για να στρωθώ να διαβάσω ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σιγά μην έχεις ΗΙV, Διάβασε εκεί συγκεντρώσου στο στόχο σου και όλα θα πάνε καλά!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Κανε ενα τεστακι pcr και ξεμπερδεψες

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    22
    αύριο περιμένω απάντησης να δω αν έχω hiv..! έχω όλα τα συμτώματα του hiv και πρησμένους λεμφαδένες και απώλεια ορέξεις και απώλεια κιλών.. και έβγαλα και ένα έκζεμα μικρό στο στόμα.. ζαλίζομαι εδώ και 3 εβδομάδες συνεχόμενα..

    όπως αναφέρεις πριν 2 χρονια..! τα συμτώματα θα είχανε φανεί στους 2-3 μήνες.. στην παρακάτω σελίδα που σου στέλνω έχει τηλεφωνα για να επικοινωνήσεις για τον hiv ανώνυμα και δωρεάν..!

    καλο κουράγιο κοπέλα μου και διώξε το άγχος από την ζωή σου.. :)

    http://www.keelpno.gr/el-gr/%CE%B4%C...sstathmos.aspx

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    7
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Αν όλα πάνε καλά με τις πανελλήνιες και αν όντως σιγουρεψω ότι δεν έχω κάτι, το πρώτο πράγμα που θα κάνω μέσα στο καλοκαίρι θα είναι να επισκεφτώ έναν ψυχολόγο για την διαχείριση του άγχους. Με έχει καταστρέψει το άτιμο και πολλές φορές δεν με αφήνει να λειτουργήσω στην καθημερινότητα μου.

    Ελπιζώ τα αποτέλεσματα των εξετάσεων σου να είναι θετικά. Όλα θα πάνε καλά :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by AnnaWest View Post
    Παιδιά, γειά σας. Τον τελευταίο μήνα τα επίπεδα άγχους μου έχουν χτυπήσει κόκκινο (φταίει μάλλον το ότι δίνω πανελλήνιες) Εδώ πέρα και δύο βδομάδες δεν μπορώ να συγκεντρωθώ να διαβάσω γιατί νομίζω οτί έχω κολλήσει τον ιό ΗΙV. Πριν από δύο χρόνια περίπου είχα κάνει στοματικό έρωτα με ένα αγόρι, αλλά ήταν η πρώτη μου φορά και η δική του. Είναι δυνατόν να είχε κάτι αν δεν είχε ποτέ στη ζωή του άλλους ερωτικούς συντρόφους; Επιπλέον το συζήτησα και με τους γονείς μου, και μου είπαν ότι σίγουρα δεν κινδυνεύω γιατί πριν δύο χρόνια είχα νοσηλευτεί στο νοσοκομείο και μου έκαναν γενικές εξετάσεις για τα πάντα και δεν βρήκαν τπτ. Αληθεύει ότι όταν μπαίνεις στο νοσοκομείο σου κάνουν τόσο εξειδικευμένες εξετάσεις; Γτ για κάποιο λόγο δεν πιστεύω τους γονείς μου επειδή νομίζω ότι μου τα λένε όλα αυτά μόνο και μόνο για να με καθησυχάσουν για να στρωθώ να διαβάσω ...
    να πας να κανεις εξετασεις οπωσδηποτε...ειναι ανευθυνο που εισαι χωρις εξετασεις........μπες στο γκουγκλ και θα σ βγαλει που κανεις εξεξτασεις για ειντζ....μπορει να εμφανιστουν συμπτωματα ακομα και 3 χρονια μετα...
    μες την εβδομδα κλεισε ραντεβου και πηγαινε κανε..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by AnnaWest View Post
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Αν όλα πάνε καλά με τις πανελλήνιες και αν όντως σιγουρεψω ότι δεν έχω κάτι, το πρώτο πράγμα που θα κάνω μέσα στο καλοκαίρι θα είναι να επισκεφτώ έναν ψυχολόγο για την διαχείριση του άγχους. Με έχει καταστρέψει το άτιμο και πολλές φορές δεν με αφήνει να λειτουργήσω στην καθημερινότητα μου.

    Ελπιζώ τα αποτέλεσματα των εξετάσεων σου να είναι θετικά. Όλα θα πάνε καλά :)
    αχχααχααα αμα ειναι θετικα παει..κλαψτα...προσεχε τι του ευχεσαι :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by purple_22 View Post
    αύριο περιμένω απάντησης να δω αν έχω hiv..! έχω όλα τα συμτώματα του hiv και πρησμένους λεμφαδένες και απώλεια ορέξεις και απώλεια κιλών.. και έβγαλα και ένα έκζεμα μικρό στο στόμα.. ζαλίζομαι εδώ και 3 εβδομάδες συνεχόμενα..

    όπως αναφέρεις πριν 2 χρονια..! τα συμτώματα θα είχανε φανεί στους 2-3 μήνες.. στην παρακάτω σελίδα που σου στέλνω έχει τηλεφωνα για να επικοινωνήσεις για τον hiv ανώνυμα και δωρεάν..!

    καλο κουράγιο κοπέλα μου και διώξε το άγχος από την ζωή σου.. :)

    http://www.keelpno.gr/el-gr/%CE%B4%C...sstathmos.aspx
    Ολα οσα περιγράφεις μπορεί να ειναι συμπτώματα πολλων νόσων.. Καλα εκανες όμως και το ψάχνεις γιατί σε περίπτωση που εχεις κολλησει είναι πολύ σημαντικό να ξεκινήσεις θεραπεία

    Εστάλη από SM-A9000 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αννα πως ακριβώς φοβασαι μην έχεις κολλησει; είχες συμπτώματα; επίσης είναι πολύ πολύ πολύ σπανιο έως ακατόρθωτο να κολλήσεις με στοματικό έρωτα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    αχχααχααα αμα ειναι θετικα παει..κλαψτα...προσεχε τι του ευχεσαι :P
    χαχαχαχα..!! όχι οχι..!! πήρα σήμερα τις εξέτασης κομπλέ είμαι..! βγάλαμε το φόβο για aids και σκεφτόμαστε πιθανή εγκυμοσύνη τώρα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by purple_22 View Post
    χαχαχαχα..!! όχι οχι..!! πήρα σήμερα τις εξέτασης κομπλέ είμαι..! βγάλαμε το φόβο για aids και σκεφτόμαστε πιθανή εγκυμοσύνη τώρα..
    Το aids δεν ειναι και το τέλος του κόσμου.. Δε ξέρω γιατί το βλεπετε ετσι κάποιοι.. Οι οροθετικοι πλέον ζουν κανονικα.. Έχουν μια φυσιολογική ζωή και δεν πεθαίνουν οπως στην αρχή που δεν ειχαν βρει καλες θεραπείες...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το aids δεν ειναι και το τέλος του κόσμου.. Δε ξέρω γιατί το βλεπετε ετσι κάποιοι.. Οι οροθετικοι πλέον ζουν κανονικα.. Έχουν μια φυσιολογική ζωή και δεν πεθαίνουν οπως στην αρχή που δεν ειχαν βρει καλες θεραπείες...
    σύμφωνο μαζί σου..! ακριβώς έτσι σκέφτομαι και εγώ.. πάντα η θετική σκέψη σε κάνει δυνατό. σε κάθε δυσκολία τις ζωής πρέπει να χαμογελάμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by purple_22 View Post
    σύμφωνο μαζί σου..! ακριβώς έτσι σκέφτομαι και εγώ.. πάντα η θετική σκέψη σε κάνει δυνατό. σε κάθε δυσκολία τις ζωής πρέπει να χαμογελάμε.
    Ναι βρε παιδι μου.. Γιατί τοσο αγχος; το βλέπω και σε φίλους μου.. Δλδ πες και οτι κολλας.. Και;; σιγα..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    με εμενα μου εκανε εντυπωση πανω απο ολα πως το εκμυστηρευτηκες στους γονεις σου αυτο... Συνηθως, ο περισσοτερος κοσμος τα κραταει μυστικα τις ερωτικες τους πραξεις απο τους γονεις...!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    με εμενα μου εκανε εντυπωση πανω απο ολα πως το εκμυστηρευτηκες στους γονεις σου αυτο... Συνηθως, ο περισσοτερος κοσμος τα κραταει μυστικα τις ερωτικες τους πραξεις απο τους γονεις...!
    οι περισσοτερες γυναικες δεν εχουν τετοια μυστικα με την μητερα τους.
    εχω ακουσει γυναικα να λεει στους γονεις της οτι δεν το κανει συχνα με τον αντρα της και οταν τον ρωτησε για τον λογο, αυτος της απαντησε οτι δεν ειναι και καμμια σεξομηχανη.....
    μαλιστα ολα αυτα τα ακουσα απο τον φωταγωγο οσο ημουν στην τουαλετα, οπως καταλαβαινεις παραλιγο να ξεκολιαστω απο τα γελια

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΤΡΟΜΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 05-01-2014, 18:40
  2. ΦΟΒΙΑ ΓΙΑ AIDS
    By chesire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 11-12-2013, 01:06
  3. Εξετασεις AIDS
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2013, 15:35
  4. aids και σαλιο
    By edim in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2012, 13:21
  5. AIDS
    By Empneustns in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2009, 00:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •