Δεν έχω έναν άνθρωπο. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 105
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Γιατί θεέ μου που έχω φταίξει. Δεν μπορώ να το πιστέψω παιδιά..κάθομαι κ έχω πλανταξει στο κλαμμα..αχχ θεέ μου

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Γιατί θεέ μου που έχω φταίξει. Δεν μπορώ να το πιστέψω παιδιά..κάθομαι κ έχω πλανταξει στο κλαμμα..αχχ θεέ μου

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    συγνωμη, πρωτη φορα σου μιλαει ετσι? ποσα χρονια ειστε μαζι?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    5 ναι ..πρωτη

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    τι να πω βρε παιδι μου...
    δεν μπορει να πει κανεις για λογαριασμο σου, αν μπορεις να ξεπερασεις η οχι τον τροπο που σου μιλησε και να συνεχισεις, με την προυποθεση οτι δεν θα το ξανακανει φυσικα.
    εσυ πρεπει να το αποφασισεις..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Όμως πιέστηκα πολύ ,μου έλειπε ο άντρας μου,το να ήμαστε λίγο μόνοι χωρίς τα παιδιά,χωρίς πρέπει, χωρίς να ξυπνάω 3-4 φωρες κάθε νύχτα, ...
    Πιέστηκα
    Κ ξέσπασα,εκλεγα με λυγμους στα γόνατα μου πεσμένη η κορούλα μου ερχοταν ξανά κ ξανά κατά πάνω μου..δεν είχα χώρο ..αέρα. Δεν μπορούσα να αναπνεύσω.. τησ πέταξα την πιπίλα στο κεφάλι .

    Ο Άντρας μου βλέποντας το ούρλιαξε - άι στο διάολο μαλακισμενη ..σαν πολλά μας τα είπες..

    Του σήκωνα τα χέρια..κομματιασμένη μόνη..του είπα πόσο δυσκολεύομαι ,πόσο πιεζομαι,πως είναι μια δύσκολη στιγμή για μένα,πως τον χρειάζομαι..( δεν έχουμε κανέναν στο νησί,ήμαστε ο ένας για τον άλλον)
    ..

    εκείνος θύμωσε πολύ .βλέποντας με κομματιασμένη, μου είπε :
    Έτσι όπως είσαι...ούτε να σε φτύσω δεν θέλω..
    Μην με αγγίζεις..
    Τελειώσαμε..
    Κ έφυγε
    ...
    3 μέρες τώρα αρχησε πάλι να πιέζετε στην δουλειά...θετικα τον έχουν για θεό στον τομέα του..κ όντως του αξιζει...όμως πάλι αρχησε την αναίσθητη συμπεριφορά..
    Για κάτι ανούσιο,διαφωνήσαμε κ η εξέλιξη του ήταν τραγική ,έσπασε πιάτα,με εσπρωξε,με πρόσβαλε,με εβρισε,
    Με αποκορύφωμα να μου πει τρεις φωρες,- είσαι ένα τίποτα κ πως εξέτιασ μου δεν θέλει να έρχεται σπίτι γιατί τελευταία υπάρχει πολύ λίπη,κ δεν μπορεί.

    Συνήθως ανάβουν τα αίματα κ γίνομαι κι εγώ εκρικτικη
    αλλα αυτή την φορά δεν έγινε έτσι, έτρεμα όμως μιλούσα ήρεμα, λογικά, του είπα πως αν συνεχίσει να είναι αγενής κακός κ αδιάφορος θα χάσει την οικογένειά μας.
    Καλησπερα Adzik.
    Απο οσα περιγραφεις, φαινεται η κατασταση να εχει φτασει στο αμην και να την πληρωνουν τα παιδια. Τα τραυματιζετε ανεπανορθωτα.
    Ειστε αρνητικοι και οι 2 στο να λαβετε βοηθεια απο παιδοψυχολογο και συμβουλο ζευγαριων/γονεων?
    Αφου δεν εχετε οικονομικο προβλημα, θα μπορουσες να εχεις βοηθεια απο ειδικους. Επισης, θα μπορουσες να εχεις και μπειμπι σιτερ να σε βοηθαει μερικες ωρες αφου δυσκολευεσαι τοσο.
    Οσο για την ερωτικη σου ζωη που φαινεται να ειναι η προτεραιοτητα σου, ολοι μας εχουμε αναγκη απο ομορφη ερωτικη ζωη, αλλα απο τη στιγμη που γινεσαι μητερα, δε γινονται προτεραιοτητα τα παιδια σου?
    Καντε μια προσπαθεια ΑΛΗΘΙΝΗ και σε βαθος, κριμα ειναι να ζουν σε τοσο νοσηρο περιβαλλον τα παιδακια.
    Χρειαζεστε επαγγελματικη βοηθεια ολοι σας.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #21
    Αγαπητή Adzik,
    Σου ζήτησε αγκαλιά κι εσύ του είπες να σου ζητήσει συγνώμη! Δεν πάει έτσι όμως! Εκείνος
    έκανε την κίνησή του να σε προσεγγίσει κι εσύ έπρεπε να κάνεις την δική σου κίνηση προσέγγισης, όχι αμέσως να του ζητήσεις "υποταγή". Διότι έτσι εκλαμβάνεται από εκείνον, δεν εκλαμβάνεται ως θετική κίνηση το "ζήτα μου συγγνώμη", όσο σωστό κι αν είναι.
    Αν τον αγκάλιαζες απλά, τον κοίταγες με αγάπη και έβλεπε την διάθεσή σου να ενωθείτε πάλι είμαι σίγουρη οτι θα σου ζήταγε συγγνώμη στο τέλος. Και θα μπορούσατε να συζητήσετε μαζί, χωρίς εγωισμούς και παραδεχόμενοι τα σφάλματά σας και οι δύο.
    Έχετε πολύ πιεσμένο πρόγραμμα και θα πρέπει να κάτσετε και να αναπροσαρμόσετε κάποια πράγματα ή να κάνετε λίγο υπομονή. Εγώ βλέπω όμως να προέχει ο εγωισμός, ο οποίος βλακωδώς τελικά θα χαλάσει την σχέση σας.
    Είστε ενήλικες άνθρωποι με οικογένεια και υποχρεώσεις, δεν είστε μικρά παιδιά να κάνετε πείσματα και νάζια και τσιριμόνιες. Και να μετράτε ποιός κουράστηκε περισσότερο ή να καραδοκείτε να πιαστεί ο ένας από μια λέξη παραπάνω του άλλου για να βγάζετε παράπονα και απωθημένα. Για σοβαρευτείτε λίγο!
    Και αν σκοπεύεις να τον τιμωρήσεις με πλήρη ερωτική αποχή είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα στραφεί αλλού πολύ σύντομα, από εγωισμό και αυτός, βλακωδώς, αλλά το χω δει το έργο να συμβαίνει στον περίγυρο.
    Όχι οτι δεν φταίει! Σου μίλησε απαράδεκτα και σε μείωσε! Αλλά για να τον κάνεις να δει το σφάλμα του, θα πρέπει να υπάρξει μια προσέγγιση κι από εσένα και να βρείτε μαζί τις αιτίες της έντασης και τί μπορείτε να διορθώσετε, σκεπτόμενη κι εσύ τα σημεία που μπορεί να σφάλεις από την δική σου μεριά και να τα δεχτείς. Τότε θα μπορέσεις να του πεις οτι σε πλήγωσαν τρομερά οι χαρακτηρισμοί του, σε σημείο που νιώθεις οτι δεν σε αγαπάει πλέον και οτι δεν είστε πλέον ο ένας για τον άλλον. Πρέπει όμως λίγο να καλμάρετε τον εγωισμό σας.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Διάβαζα και διάβαζα για να σου απαντήσω, αλλά με κάλυψαν πλήρως οι δύο παραπάνω χρήστες στα όσα ήθελα να σχολιάσω. Καλό είναι να ψάξετε για κάποιον ειδικό να σας συμβουλεύει, κυρίως που έχετε και παιδιά και σε τόσο μικρή ηλικία. Μην κάνετε κακό σε αυτά επειδή είστε εγωιστες και οι δύο από την πλευρά σας.. Θέλει πολύ νερό στο κρασί το να είσαι παντρεμένος με παιδιά τελικά.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    αγαπητη θεματοθετρια καλησπερα.εχεις και εσυ τα δικαια σου εχει και ο ανδρας σου τα δικαια του..εσυ θελεις απο οσω καταλαβα να περνας περισοτερο χρονο με τον ανδρα σου και να ειναο πιο τρυφερος απεναντι αου..εχεις δικιο φυσικα..
    ο ανδρας σου τρεχει για της δουλειες του εχει να κανρι ολη μερα με τον καθενα με το μακρι του και το κοντο κουραζετε ανχωνετε πιεζετε και μολις ερχετε σπιτι δεν εχει διαθεση για τιποτα και με το παρα μικρο ξεσπαει πανω σου.εχετε και οι δυο σας δικιο ομως σκςψου οτι και εκεινος για να καλυτερεψη τη ζωη σας τρεχει απτο πρωι μεχρι το βραδυ..φυσικα και εσυ εχεις μεριδιο σε αυτο...
    πολυ σωστα σου ειπε κανε λιγη υπομονη ακομα απτο χειμωνα που ειπες θα εχετε περισσοτερο χρονο να περνατε μαζι θα ειναι και εκεινος πιο ξεκουραστος και ετσι θα εχει περιααοτερη διαθεση για ολα..
    οπως ειπες πρωτη φορα σε εβρισε και σε υποβιβασε.ειναι ασχημο φυσικα και εδειξε μετανιωμενος.δεν ριναι χαζομαρα να διαλυσετα την οικογενεια σας για μια ατυχη στιγμη???ενταξει ειπε και μια κουβεντα παραπανω και τι εγινε..και εσυ εκανες επεισοδια..προσπαεραστε τα αυτα και κοιταξτε να ειστε ευτηχησμενοι...τωρα που τα επαγγελματικα του πανε και καλυτερα.και ευ πολυ τον αγαπας ομως μπραβο σου..φενετε οτι ειστε πολυ δεμενοι πολυ σπανιο αυτο..κοιταξτε λοιπον μην το χαλασετε ολο αυτο το ομορφο πραγμα που διμιουργησατε..

  9. #24
    Επίσης, να φροντίσετε να μαζέψετε και οι δύο τα νεύρα σας. Οι φωνές, τα σπασίματα, τα ξεσπάσματα σοκάρουν πολύ τα μικρά παιδιά και δείχνει μεγάλη ανωριμότητα από εσάς σαν γονείς.
    Η μικρή η καημένη έφαγε την πιπίλα στο κεφάλι...! Μα εσύ είσαι υποτίθεται η ενήλικη, δεν μπορείς να φέρεσαι σαν άνοο μωρό και να εκτοξεύεις πιπίλες στα κεφάλια των παιδιών σου! Δεν μπορείς να σκεφτείς τί εισπράττει αυτό το παιδί συναισθηματικά;

  10. #25
    Ένα που θα μπορούσες να κάνεις είναι να φέρνεις μια γυναίκα δύο φορές την εβδομάδα για κάποιες ώρες να κάθεται με τα παιδιά κι εσύ να βγαίνεις λίγο να χαλαρώνεις.Αυτό δεν στοιχίζει πολύ οικονομικά, μπορείς να το κάνεις, να αποσυμπιέζεσαι λίγο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    εμεις οι ανδρες θελουμε η γυναικα μας να αγαπαει πολυ τα παιδια μας.οταν βλεπουμε στο ελαχιστο το αντιθετο θυμονουμε ξενερωνουμε..ισως θελουμς να τα αγαπαει και περισαοτερο απο εμας..αυτο συμβενει γιατι μαλλον λειπουμε πολλες ωρες στη δουλεια και θελουμε να νιωθουμε οτι τα παιδια μας ειναι ασφαλες..επεισης αυτο μας δειχνει οτι εχουμε παντρευτη τη καταλληλη γυναικα και δεν πεσαμε εξω στην επιλογη μας..διαλεξαμε δηλαδη την καλητερα συντροφο για εμας και την καλυτερη μητερα για τα παιδια μας..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εντάξει παιδιά χαλαρώστε λιγο. Πιπιλα του έριξε οχι τούβλο... Μπορεί να ήταν λάθος αλλα φαντάζομαι ειχε έρθει στα ορια της.. Στα ματια μου δε μοιαζει τραγικό.. Υπάρχει καποια ή κάποιος απο μας που δεν εχει φαει μια ξυλια στον κ.. Λο;Μη τα μεγαλοποιουμε. Ο αντρας της αντεδρασε λιγο υστερικά για ενα τοσο ανοητο γεγονος.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    [QUOTE=Νοσηρή φαντασία;994844]Εντάξει παιδιά χαλαρώστε λιγο. Πιπιλα του έριξε οχι τούβλο... Μπορεί να ήταν λάθος αλλα φαντάζομαι ειχε έρθει στα ορια της.. Στα ματια μου δε μοιαζει τραγικό.. Υπάρχει καποια ή κάποιος απο μας που δεν εχει φαει μια ξυλια στον κ.. Λο;Μη τα μεγαλοποιουμε. Ο αντρας της αντεδρασε λιγο υστερικά για ενα τοσο ανοητο γεγονος.[/

    ενταξει και εμεις δεν ειπαμε τιποτα.δεν την κατηγορησαμε..
    βλεπεις της δωααμε και δικιο σε πολλα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    [QUOTE=giorgos35;994855]
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εντάξει παιδιά χαλαρώστε λιγο. Πιπιλα του έριξε οχι τούβλο... Μπορεί να ήταν λάθος αλλα φαντάζομαι ειχε έρθει στα ορια της.. Στα ματια μου δε μοιαζει τραγικό.. Υπάρχει καποια ή κάποιος απο μας που δεν εχει φαει μια ξυλια στον κ.. Λο;Μη τα μεγαλοποιουμε. Ο αντρας της αντεδρασε λιγο υστερικά για ενα τοσο ανοητο γεγονος.[/

    ενταξει και εμεις δεν ειπαμε τιποτα.δεν την κατηγορησαμε..
    βλεπεις της δωααμε και δικιο σε πολλα
    '' Η μικρή η καημένη εφαγε τη πιπιλα στο κεφαλι'' εκει αναφερόμουν ότι δεν της πέταξε και τούβλο :)
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,693
    Συγνωμη πρωτη φορα σε υποβιβασε εγω το κανω συνεχεια στην κορη μου κ τισ φιλεσ τησ κι ασ τισ λατρευω ενοειτε οτι θα σου τυχει αυτο εγω τισ βριζω κ τισ λατρευω ασχετο το ενα με το αλλο κ το ιδιο δικαιωμα εχουν κι αυτεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. η ψυχωση αλλαζει εναν ανθρωπο;;;
    By pavlosla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-07-2017, 15:02
  2. Τι ειναι αυτο που κανει εναν ανθρωπο ναξιζει
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 34
    Last Post: 17-05-2017, 00:20
  3. Τι αξιζει σε εναν ανθρωπο;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 04-12-2009, 19:54
  4. Θέλω να ξεπεράσω έναν άνθρωπο που έχω κάνει ΘΕΟ!
    By MDASK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-01-2009, 15:56
  5. Τι εκτιμάτε περισσότερο σε έναν άνθρωπο ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 21-12-2007, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •