Δεν έχω έναν άνθρωπο. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 105
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το δεν αξίζει ουτε να σε φτυσω και υο το εισαι ενα τίποτα το θεωρείς μια κουβέντα παραπάνω;;;;;;;; Κανενας σεβασμός σε μια γυναικα που άφησε τη προσωπική της ζωή για να μεγαλώσει 3 μωρα.
    Στο βρισιμο συμφωνω μαζι σου. Ηταν κουβεντες μεγαλης απαξιωσης, δεν ήταν απλα 2 βαριες κουβεντες.
    Αλλα για τις " θυσιες" διαφωνω καθετα.
    Αν δεν ηθελε παιδια δεν θα εκανε.
    Ολοι απο εγωιστικα κινητρα κανουμε οτι κανουμε. Ουτε θυσιαζομαστε, ουτε χαρη κανουμε σε κανεναν.
    Οποιος κανει παιδια , πρεπει να ειναι σε θεση να μαζευει τα νευρα του κι αν δεν μπορει να ζητησει βοηθεια για να μπορεσει. Αλλιως μεγαλωνει τους επομενους ψυχοπαθεις.. ετσι ξεκινανε οι διαταραχες.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εξακολουθώ αλήθεια να μη βρίσκω τίποτα μεμπτό... Σίγουρα καλύτερα απο το να του εριχνε μια στον κωλο για να κάτσει φρονιμα.... Θες να μου πεις δλδ οτι επειδή του πεταξε την πιπιλα το τραυμάτισε ψυχικα; χαχαχχαχα ελα βρε Γιώργο τώρα.. Ας είμαστε σοβαροί..
    Πιστευω οτι το χειροτερο που αντιμετωπιζει το παιδακι δεν ειναι η πιπιλα αλλα η υστερια των γονιων . Και των δυο γονιων.
    Η αντα βρεθηκε σε μεγαλη πιεση κι εκλαιγε και χτυπιοταν μπροστα στο παιδι λες και ηρθε καμια βαρια συμφορα.
    Οταν το παιδι τρωει και την πιπιλα στο κεφαλι για να φυγει, τι καταλαβαινει; δεν καταλαβαινει οτι φταιει εκεινο;
    Για μενα πρεπει κι οι δυο να μαζεψουν ολη αυτη την υστερία κι αν δεν μπορουν, να ζητησουν βοηθεια.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Αντα με εχεις μπερδεψει...
    Μου ειπες χθες οτι ουδεποτε ειχες τετοια δείγματα απο τον πατερα των παιδιων να σου μιλαει ασχημα κι ειδα εδω κατι παλια σου θεματα πριν το τριτο παιδι που ελεγες οτι ειχε ασχημα ξεσπασματα σε εβριζε ηθελε να σπασει κλπ.
    Τι να πω.
    Ασχημο περιβαλλον για παιδια
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...ραγματα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Παιδιά ευχαριστώ για τον χρόνο σας είτε συμφωνούμε είτε διαφωνούμε,

    Μπήκα για να μοιραστώ κ για να νιώσω στήριξη..όχι τόσο για κάποια συμβουλή...συνήθως σε τέτοιες ακραίες σχεσιακες καταστάσεις την λύση την φέρνει η ζωή από μόνη της.


    Κάποιοι ήμαστε ποιο Σουηδοί,δεν ανεχόμαστε ούτε μια πιο σηκωμένη φωνή,κάποιοι ήμαστε ποιο μεσογειακοί..

    Εγώ είμαι της πρώτης σχολής,όπου ο σεβασμός κ αγάπη κ η εμπιστοσύνη και τα όρια είναι οι πυλώνες της σχέσης,αν πάψουν να υφίστανται τότε η σχέση οποία κ αν είναι φιλική.. ερωτική οποιαδήποτε καταρρέει.

    Δεν είμαι ρηχή, δεν θεωρώ πως η σχέση μας με τον άντρα μου είναι επιφανειακή να πολύπλευρη κ σύνθετη, δεν θα τον κρίνω...η αν το κάνω πρώτα θα πουν προσπαθήσω να τον καταλάβω,να τον δικαιολογήσω ,είμαστε ελεύθερα πνεύματα ήταν κ είναι επιλογή μας η κοινή πορεία,κ στο σύνολο της θα την κρατήσουμε μονάχα αν κ οι δύο μας νιώθουμε καλά.

    Κ στην τελική πιστεύω στην καλοσύνη,έτσι απλά.

    Ο καθένας μπορεί κάποια στιγμή στην ζωή του να νιώσει πως χρειάζεται χρόνο ή χώρο,πως νιώθει υπέροχα, η να νιώσει αδικημένος,η βαθιά πικραμένος,να νιώσει μπερδεμένος η ισοπεδομενος, μόνος ,να χρειαστεί στήριξη ,αγάπη..

    Αν είναι όταν ο σύντροφός μας κι εσύ μην καταλαβαινουμε το γιατί,λιώνει κ ζητάει τη ην στήριξη η την βοήθεια μας και εμείς αντί για αυτού τον εγκαταλείπουμε κ εξευτελίζουν ε... Τότε αυτό αν μη τι άλλο είναι δεν ξέρω..ίσως κακία,εγωισμός..είναι αδιαφορία..πάντως αγάπη ούτε θυμίζει ούτε είναι.

    Αν δεις έναν πεσμένο άνθρωπο στον δρόμο άγνωστο να κλαίει..θα τον πλησιάσεις ..πόσο μάλλον κάποιον του οποίου λεσ καθημερινά σ αγαπώ κοιτώντας τον στα μάτια.

    Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες,ο άντρας μου είχε βίαια ξεσπασματα3,,- 4 φορές μέσα σε αυτά τα 5 χρόνια...απλώς πιο ήπια..πρόσεχε περισσότερο τα λόγια του..
    Καταλαβαίνω πως αυτό είναι το μοτίβο μας..
    Εγώ ανά μισό έναν χρόνο μια μέρα νιώθω να τον έχω περισσότερο ανάγκη..να μου λείπει..του το εκφράζω ζητούνται τρυφερότητα κ εκείνος κλειδώνει..θυμώνει κ με πληγωνει.

    Προσπαθούμε να το σπάσουμε αυτό το μοτίβο.

    Η βία ομως είτε λεκτική είτε σωματική είναι βία.
    Δεν είναι μια λέξη παραπάνω.
    Για μένα τουλάχιστον.

    Πήρα τηλ.στην γραμμή υποστήριξης νομίζω 197..κ μίλησα με ψυχολόγο..

    Μου είπε πως ο σύζυγός μου σε αυτή την φάση όντως δεν μπορεί να είναι ομάδα μου..ήμαστε περισσότερο δύο μονάδες..
    Πως εκείνος αυτή την στιγμή επιβεβαιώνεται στην εργασία του καθημερινά τόσο πολύ που γυρίζει χορτασμενος Στο σπίτι, δίχως να σκεφτετε πως εγώ ούτε επιβεβαιωνομαι από κάπου σε αυτή την φάση..κ μάλιστα δεν έχω την παρουσία. Κ την τρυφερότητα το ενδιαφέρον του άντρα μου,επειδή εκείνος είναι απόλυτα συγκεντρωμένος κ αφοσιωμένος στον σκοπό της δουλειάς του.
    Μου είπε πως ναι..δεν μπορεί να μπει στην θέση μου ούτε να με καταλάβει,μα πως πρέπει να έχει στο μυαλό του πως οκ πολύ καλά θα είναι όταν με το καλό έρθουν τα περισσότερα χρήματα κ θα έχουμε υλικεσ απολαβές.. αλλά οι άνθρωποι μασάζ χρειάζονται έχουν κ συναισθηματικές ανάγκες,είναι κάτι εντελώς αληθινό.Μια πραγματικότητα που δεν μπορεί παντελώς να αγνοεί.

    Με συμβούλεψε να βάλω όρια,να του τα ανακοινώσω κ να βάλω μια χρονική περίοδο..3-6-12μηνων...ανάλογα πως το νιώθω για να δω αν η συμπεριφορά του παραμένει η ίδια η είναι παραβιαστικη, πως σε καμία περίπτωση δεν είναι υποχρεωμένος να είναι μαζί μου αν δεν το θέλει,
    Πως θα ανεχτώ την απουσία του την τόσων μηνών..την έλλειψη τρυφερότητας,την έλλειψη κατανόησης,το να μην κάνουμε τίποτα μαζί για πολύ καιρό..γιατί έχουμε κοινό σκοπό, όραμα..γιατί περιμένουμε να καρποφορισει η κατάσταση...θα ανεχτώ την μοναξιά που όλο αυτό μου προκαλεί,η το ότι το μεγάλωμα των παιδιών μας είναι όλο πάνω μου. Για τους επόμενους 7 μήνες...

    Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα ανεχτώ να μου μιλάει έτσι ,να με ταπεινώνει,να με βρίζει,να με υποβιβάζει, με λόγια τύπου είσαι ένα τίποτα,η με οποιονδήποτε πράξη.

    Αυτά δεν θα τα ανεχτώ.
    Όρια.Αυτα είναι τα όρια μου.

    ..
    Όταν γύρισε τον αγκάλιασα κ μου ζήτησε ψυθυριστα συγνώμη.
    Κάθησε κ του είπα πολύ σοβαρά όλα τα παραπάνω

    Κλονίστηκε.το είδα,είδα πως κατάλαβε πως ξαναμπήκαν τα όρια στην σχέση μας,κ. Κατάλαβε πόσο σοβαρό ήταν όλο αυτό,
    Μου είπε πως εμείς ήμαστε η οικογένεια του..ούτε οι γονείς του ούτε κανείς..κ πως εμασ θέλει..θέλει να ζήσουμε αυτό που δημιουργήσαμε..
    Κ πως θα δω λέει,θα διαψευσουμε ακόμη κ τουσ εαυτούς μας εκείνες τις στιγμές που νιώσαμε πως δεν θα τα καταφέρουμε κ πως θα γεράσουμε μαζί..

    Του είπα αστα γεράματα εκεί που είναι αγάπη μου..
    Τώρα πάμε ανά 5ετια... Κ βλέπουμε..
    Γέλασαν κ τα μουστάκια του..χαρηκά..

    Πραγματικά καταλάβε πως θα τον άφηνα κ στα αυτιά του η 5ετια ακουστικές ονειρεμένα χαχαχαχα μου φάνηκε πολύ τρυφερό.

    Κάναμε έρωτα,γιατί ήθελα να νιώσουμε πιο κοντά ο ένας τον άλλον..
    Κ προχωράμε.
    Σεντονι ατελειωτο, αναφορά για το κακο που κανετε στα παιδια σας ΜΗΔΕΝΙΚΗ.
    Συγνωμη που σε ενοχλησαμε οσοι αναφερθηκαμε σε αυτα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Στο προηγουμενο μνμ σου που αναφερόσουν στον ιδιο ανθρωπο πριν 3 χρονια και μας ελεγες οτι σε βριζει και τα σπαει και την επομενη δεν θυμαται τπτ, η τελευταια μου ερωτηση ειναι μηπως πινει και δεν την απαντησες ποτε.
    Στο τωρινο μνμ αναφερεις ενα ασχημο περιστατικο σαν να ηταν το πρωτο κακο δειγμα απο αυτον.
    Καπου δεν εισαι ειλικρινής με τον εαυτο σου, νομιζω.
    Οχι με μας, μιας και δεν γνωριζομαστε.
    Εφοσον ξερεις εξαρχης πως ειναι αυτος και πως ειστε μεταξυ σας, ποσο σε ζοριζει το κλεισιμο με μωρα παιδια, ποσο νοιωθεις την απουσια του συντροφου σου κι ολα αυτα απο την αρχη της σχεσης, κι αποφασιζεις κι αλλο παιδι μαζι του, αναλαβε τις ευθυνες σου. Εμας τι μας ρωτας; αυτος ετσι ηταν παντα, κι η κατασταση με τα μωρα και το ζορι σου ετσι ηταν παντα απ οσα ελεγες.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Πρώτα απ' όλα δεν σας ρώτησα,δεν ρώτησα κανέναν ,έγραψα ότι έγραψα γιατί χρειάζονται στήριξή,κατανόηση,για το δεν ήμαστε στο φόρουμ?

    Δεύτερον δεν αναφέρθηκαν στα παιδάκια μου γιατί όπως κάποιοι ορθά κατάλαβαν, δεν υφίσταται θέμα, είμαι κ είναι πολύ τρυφερός γονιός, έχετε 3 παιδιά παιδιά! Έχετε μπει στην θέση μου ? Όχι... Άρα δεν μπορεί κανείς να με κρίνει,άσε που κ κανένα παιδάκι να μην έχει κανείς μπορεί να πιεστεί,μην τρελαθούνμε.

    Πολύ συνηδιτα έχουμε τα παιδάκια κ σχετικά με εκείνα δεν έχουμε να αποδείξουμε τίποτα σε κανέναν γιατί μεγαλώνουν σε ήρεμο χαρούμενο κ γεμάτο τρυφερότητα περιβάλλον, αλλά ναι ακριβώς επειδή στα 5 χρόνια 3-4 φωρεσ μαζί με τις δύο τελευταίες του μήνα φωρεσ υπήρξε απαράδεκτη συμπεριφορά του συζύγου μου προς τα εμένα, μπροστά στα παιδιά,ακριβώς επειδή δεν είναι μια καθημερινή κατάσταση μα ούτε η συχνή..για αυτό κ πόνεσα τόσο κ κλονίστηκε ολόκληρη η σχέση μας,ακριβώς γιατί δεν δέχομαι ούτε σε μένα κ προφανώς ούτε στα παιδιά μου να βιώνουν τέτοιες εκρήξεις.

    Ρεμ με στεναχωρείς' μα δεν πειράζει ...
    Δεν είσαι μέσα τα παπούτσια μου..δεν ξέρεις πως ένιωσα Μ δεν ξέρεις κ τις αντοχές μου μετά από δύο χρόνια αϋπνίας..
    Κάτι που για εσένα μπορεί να μην ήταν καταστροφή..για εμένα ήταν.

    Επειδή εγώ είμαι εγώ κ δεν είμαι εσύ η ο σύζυγός η ο οποιοσδήποτε άλλος.

    Οι σχέσεις είναι θέμα ορίων..οπως του είπα. Ήμουν πραγματικά πολύ ευτυχισμένη όλα αυτά τα 5 χρόνια..εκτός φυσικά από τα 3-4 περιστατικά.

    Αυτή είναι η αλήθεια,ήμαστε πολύ αγαπημένο κ ερωτευμένο ζευγάρι με τα ελαττώματα μας ,δεν θα άφηνα ποτέ την κατάσταση να φτάσει σε ακρεεσ καταστάσεις όπως κι εκείνος.
    Κ ξαναλέω σίγουρα όχι ως προς τα παιδάκια μας που λατρεύουμε κ μεγαλωνουμε σε υγιέστατο περιβάλλον.

    Αν δεν ακολουθησει τα όρια μου,τότε πάει παπαλα η σχέση γιατί ακριβώς θα προστατέψω τα παιδιά μας κ εμένα όπως κ εκείνον στα μάτια κ τις ψυχές των παιδιών μας.

    Κ θα καταλήξω λέγοντας πως από ότι ξέρω το φόρουμ είναι υποστήριξης κ όχι κριτικής.

    Δεν θα ζητούσα ποτέ σε κάποιον από εδώ να μου αποδείξει το οτιδήποτε διαφωνώ συμφωνώ...αποδέχομαι όλους εδώ μέσα έτσι απλά .



    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Δεν είπα ποτέ πως ήμαστε το ονειρεμένο ζευγάρι ..το οποίο δεν έχει ελαττώματα κ όλη μέρα ο ένας χαμογελάει στον άλλον...( Αν κ μέχρι τώρα έτσι ήταν κατά το 99,9999 τις εκατό)

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Peace

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Και κάτι άλλο, δεν έχω γονείς,κ όποτε είχα κάποιο θέμα που θα επιθυμούσα να το μοιραστώ κ να το συζητήσω η να βρω παρηγοριά η στήριξη,ερχόμουν εδώ στο φόρουμ μας κ όντως επερνα δύναμη μεγάλη,είμαι σίγουρη,θέλω να πιστεύω πως όλο αυτό το καλοπροαίρετο που ένιωθα πάντα εδώ,δεν έχει αντικατασταθεί με αυτό που υπάρχει εκεί έξω κ εφοσων ερχόμαστε εδώ ..σημαίνει πως σε ένα κομμάτι μασ δεν ταιριάζει .κ αυτό το κάτι που λείπει το βρησκουμε εδω.

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Μη στεναχωριεσαι αντα εγω τισ φιλεσ τισ κορησ μου και την κορη μου που τισ εστρωσα τωρα ξερεισ τι λενε τα παιδια τουσ θα τα κρεμασουν αναποδα ετσι κ δεν καθονται καλα γιναν ανθρωποι τισ λατρευω ετσι τωρα μπορουν να κανουν οτι θελουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Σεντονι ατελειωτο, αναφορά για το κακο που κανετε στα παιδια σας ΜΗΔΕΝΙΚΗ.
    Συγνωμη που σε ενοχλησαμε οσοι αναφερθηκαμε σε αυτα.
    Ποια παιδια, ψιλα γραμματα...

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ναι γιατί αν έγραφα σεντοοονι για τα παιδιά όμως τα έδερνα όλη μέρα θα ήμουν καλύτερη μαμά...μωρέ σοβαρευτείτε

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Οι προτεραιότητες και οι ενοχές δείχνουν τον αληθινό χαρακτήρα κάποιου.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, πρωτη φορα σου μιλαει ετσι? ποσα χρονια ειστε μαζι?
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    5 ναι ..πρωτη

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εγω σε αυτο αναφερθηκα αντα.
    Μου ειπες οτι πρωτη φορα σου μιλησε ασχημα στα 5 χρονια και βλεπω οτι μας εγραφες οτι σε βριζει και πηγε να σηκωσει χερι ηδη πριν το δευτερο παιδι κι οτι και τοτε ησουν καταπονημενη απο το ζορι με τα μωρα και παραπονεμενη απο αυτον.
    Τα υππλοιπα τα ακουω βερεσε.
    Δικαιωμα σου να κανεις οτι θες. Φυσικα
    Εννοειται.
    Το αν δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι νοσηρο τα παιδια να ζουν αυτα που περιγραφεις, δικο σου θεμα επισης.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Τόσο άσχημα εννοούσα βρε Ρεμ...τόσο πολύ

    Εστάλη από TA-1020 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. η ψυχωση αλλαζει εναν ανθρωπο;;;
    By pavlosla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-07-2017, 15:02
  2. Τι ειναι αυτο που κανει εναν ανθρωπο ναξιζει
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 34
    Last Post: 17-05-2017, 00:20
  3. Τι αξιζει σε εναν ανθρωπο;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 04-12-2009, 19:54
  4. Θέλω να ξεπεράσω έναν άνθρωπο που έχω κάνει ΘΕΟ!
    By MDASK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-01-2009, 15:56
  5. Τι εκτιμάτε περισσότερο σε έναν άνθρωπο ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 21-12-2007, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •