Τι θέλει απ' την ζωή μου?!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11

    Τι θέλει απ' την ζωή μου?!

    Στα δεκαπέντε μου ερωτεύτηκα για πρώτη φορά.Το παλικάρι αυτό ήταν 2 χρόνια μεγαλύτερο,η σχέση μας κράτησε ένα χρόνο και ήταν ο πρώτος με τον οποίο έκανα έρωτα.Χωρίσαμε με άσχημο τρόπο και του πα ότι δεν θέλω να τον ξαναδώ.Για έναν χρόνο σχεδόν δεν είχα νέα του αν και εκείνος υποστηρίζει ότι προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί μου.Φέτος έδωσε Πανελλήνιες και πέρασε Μυτηλήνη.Λίγες μέρες πριν φύγει μου έστειλε μήνυμα και μου ζήτησε να συναντηθούμε για να με "χαιρετίσει" ,εννοώντας να κάνουμε ...!Σκέφτηκα ότι αφού δεν θα τον ξαναδώ και αφού το κόλλημα το χω ακόμα ας πάω και ό,τι είναι να γίνει ας γίνει! Πήγα,λοιπόν,και ενώ κάναμε ξέρετε τι με ειπε μωρό του,προσφώνηση την οποία είχε κόψει εδώ και καιρό.Δεν πολυέδωσα σημασία,γιατί πάνω στην κάψα ό,τι θέλουμε λέμε!Κάποια στιγμή του είπα ό,τι τον αγαπάω(χαζή αντίδραση!)και από εκείνη την στιγμή και μετά είχε πλήρη αστυσία!Μου είπε ότι δεν με αγαπάει και το ήξερα,ότι είμαστε πρώην άρα ξεχασμένοι και ξεγραμμένοι,αλλά μόλις το είπε αυτό με αγκάλιασε(το γιατί αγνοείται!)κα με εσφιγγε πάνω του πολλή ώρα.Στο τέλος με χαιρέτισε,έφυγα και με έβλεπε καθώς έφευγα.
    Από τότε δεν έχουμε ξαναμιλήσει!Έχω την εντύπωση ότι απλά έψαχνε εύκαιρη τρύπα και όποια προσφερόταν.Οι φίλοι μου πάλι λένε ότι πρέπει να υπάρχει και κάτι βαθύτερο,αλλιώς δεν θα με αποχαιρετούσε καν και ότι ίσως να αισθάνεται και τύψεις για την συμπεριφορά του ενώ ήμασταν μαζί,τις οποίες συνηδειτοποίησε όταν του πα οτι τον αγαπάω,Οκ,το ξέρω ότι αυτό δεν με πάει μπροστά ,αλλά τουλάχιστον θα θελα να ξέρω γιατί το έκανε και αν νιώθει κάτι για μένα,αν και δεν έχω ελπίδες.ΔΕν μπορώ να τον καταλάβω!!!Εσάς ποια είναι η νώμη σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    οταν θελεις να εισαι με καποιον εισαι μαζι του,και οχι μια εδω μια εκει.εγω αυτο πιστευω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Όπως τα περιγράφεις δε φαίνετε να ήθελε τίποτε παραπάνω απο μια αποκλειστικά \"σωματική\" σχέση. Θα σου έλεγα να τον ξεχάσεις γιατί ετσι κι αλλιώς θα είναι μακριά τώρα. Οι σχέσεις εξ’αποστάσεως πολύ δύσκολα κρατάνε όταν υπάρχει έρωτας, φαντάσου όταν δεν υπάρχει..
    Σχετικά με το οτι σε αποχαιρέτησε..Τι είδους αποχαιρετισμός ήταν αυτος; Κάνατε σεξ αυτό είναι απλά..Δε νομίζω οτι θα του ήταν πρόβλημα. Πιστεύω οτι οι φίλοι σου τα βλέπουν υπερβολίκα ρομαντικά..Τα πράγματα είναι πιο απλά..Εξάλλου στο είπε ξεκάθαρα..Και να σου πω την αλήθεια πιστεύω πως ούτε και εσύ τον αγαπάς..Απλα οι γυναίκες έχουμε τη τάση να συναισθηματικοποιούμε καταστάσεις (π.χ. όχι σεξ..έρωτας). Ίσως σου φαίνονται κάπως ψυχρά αυτά που σου λέω..Στα λέω όμως για να συνεχίσεις τη ζωή σου και να μην προσκολληθείς σε αυτόν..Αν ένιωθε κάτι για σένα πιστεύω θα στο έδειχνε διαφορετικά..
    (όσο για τη πλήρη αστυσία..πολλές φορές οι άντρες πανικοβάλλονται όταν ακουν τη λέξη \"σ’αγαπώ\")

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Το να τον ξεχάσω είναι δεδομένο,γιατί έτσι δεν κάνουμε τίποτα!!!Έτσι κι αλλιώς δεν είχε κανένα νόημα να τα ξαναβρούμε!Το αν τον αγαπάω είναι ένα θέμα,γιατί ντάξει τον νοιάζομαι και θέλω να \'ναι καλά και περισσότερο έτσι το εννοούσα,αλλά από την άλλη μετά από τόσα...δεν ξέρω!Το κλισέ πάλι ότι οι γυναίκες συναισθηματοποιούμε καταστάσεις είναι εντελώς χαζό,γιατί ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετική \'αποψη για το θέμα και αλλιώς το αντιλαμβάνεται!!!Τη λέξη σ\'αγαπώ ο συγκεκριμένος την χρησιμοποιούσε παντώς καιρού,οπότε περίμενα ότι μάλλον θα αγνοήσει αυτό που είπα!Απλά ρε π@@στη μου μου την σπάει που καθόμουν ένα χρόνο με ένα γουρούνι που όσο πάει επαληθεύει τον χαρακτηρισμό!!!!!!!!Αλλά τώρα θα μου πεις οι λάθος επιλογές πληρώνονται!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καλημερα.Μην τον λες ετσι γιατι θα καταληξεις να τα ριχνεις ολα στον εαυτο σου κ να εχεις αδικες ενοχες.Ηταν ενας εφηβος 17 χρονων .Οσο για τον εναγκαλισμο του ηθελε να καλυψει το σοκ κτις συνεπειες του
    με τρυφεροτητα.Φυσικα κ νοιαζεσαι για κεινον κ θα συνεχισεις να το κανεις ομως συνεχισε την ζωη σου. Ηταν μια εμπειρια ζωης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ήθελε να \"θυμηθεί τα παλιά\", να πάρει μια καλή ανάμνηση μαζί του . Όταν του πες το \"σ αγαπώ\", ντράπηκε για τον εαυτό του, ήθελε σεξ να το χαρείτε και οι 2 και όχι να σε πληγώσει κι έτσι τού πεσε.. απο κει και πέρα συμφωνώ ότι τ αγκαλιάσματα είναι από τη μια μέρος της αμηχανίας, επειδή δεν μπορούσε πρακτικά να συνεχίσει αυτό που άρχισε κι απο την άλλη επειδή \'ενιωσε άσχημα που τον αγαπάς κι αυτός όχι.
    Δε σε θέλει. Αλλά για γουρούνι δεν τον βλέπω. Ίσα-ίσα που σοκαρίστηκε και χαλάστηκε απο το \"σ αγαπώ\". Δεν σου πε ψέματα \"και γω μωρό μου\", για να τελειώσει ο \"αποχαιρετισμός\" και μετά γκουντμπάι φορέβερ. Ήταν ειλικρινής.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Originally posted by imagine
    Ήθελε να \"θυμηθεί τα παλιά\", να πάρει μια καλή ανάμνηση μαζί του . Όταν του πες το \"σ αγαπώ\", ντράπηκε για τον εαυτό του, ήθελε σεξ να το χαρείτε και οι 2 και όχι να σε πληγώσει κι έτσι τού πεσε.. απο κει και πέρα συμφωνώ ότι τ αγκαλιάσματα είναι από τη μια μέρος της αμηχανίας, επειδή δεν μπορούσε πρακτικά να συνεχίσει αυτό που άρχισε κι απο την άλλη επειδή \'ενιωσε άσχημα που τον αγαπάς κι αυτός όχι.
    Δε σε θέλει. Αλλά για γουρούνι δεν τον βλέπω. Ίσα-ίσα που σοκαρίστηκε και χαλάστηκε απο το \"σ αγαπώ\". Δεν σου πε ψέματα \"και γω μωρό μου\", για να τελειώσει ο \"αποχαιρετισμός\" και μετά γκουντμπάι φορέβερ. Ήταν ειλικρινής.
    Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο μέσα σε λίγες γραμμές να μπορέσω να περιγράψω εκείνον τον έναν χρόνο,αλλά με ακόμα και όταν χωρίσαμε έλεγε ότι με αγαπάει και αυτό συνέχισε να λέει και αφού χωρίσαμε σε γνωστούς.Και πίστεψε με ελάχιστές φορές ήταν ειλικρινής μαζί μου τουλάχιστον!Όταν μου πε να χωρίσουμε π.χ. μου το στειλε σε μήνυμα κάτι που για μένα είναι τουλάχιστον απαράδεχτο λες και ένας χρόνος ας πούμε δεν ήταν τίποτα!Επίσης όταν μου πε ότι θέλει να με δει πριν φύγει δεν μου είπε εξαρχης για σεξ,απλά εγώ το συμπέρανα πρώτα και μετά το είπε.Και επίσης κάτι που παρέλειψα όταν του πα ότι ήθελα η τελευταία φορά να κάπως πιο ιδιαίτερη και όχι ένα απλό γ@@@σι συμφώνησε!Οπότε δεν νομίζω ότι ήταν και τόσο ειλικρινής...!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Από μικρη στα βάσανα. Δεν ξερω, μηπως ειμαι περιεργος που μου φαινεται εμετικο ενα δεκαεξαχρονο κοριτσι να λέει \"του πα ότι ήθελα η τελευταία φορά να κάπως πιο ιδιαίτερη και όχι ένα απλό γ@@@σι \"? Μπλιααααχ. Λοιπον τωρα θες κ συμβουλη? Αυτος θα φυγει φοιτητης θα βρει αλλη γκομενα ενδεχομενως να πηδα, αν δε βρει, στις διακοπες που θα γυριζει απ το νησι θα ερχεται κ θα προσπαθει να σε ψησει να σε γ(%$ησει.Αν εκεινο τον καιρο δεν παιζει κατι θα πας κ θα γ#%*#είτε. Το πιθανοτερο βεβαια ειναι να γ(*%$εσαι με αλλον αρα μαλλον θα φαει ακυρο. μπλα μπλα μπλα.

    Τωρα θα υπαρξουν καποιοι εξυπνοι βεβαια να με κραξουνε κ να μου πουν ρε φιλε εισαι λακαμας πως μιλας ετσι στο κοριτσακι που εχει προβλημα το καημενουλικο κ θελει να το βοηθησουμε.... Για σκεφτειτε ομως αν εχω δικιο η οχι σ αυτα που λεω κ προβλεπω. Απορω πως βρισκετε αξια σοβαρης αναλυσης την ιστοριουλα μιας γκομενιτσας που απ τα 15 γ%$ιεται οπως λέει. Θέμα ημερων ειναι να βρει αλλο γκομενο.

    p.s Το να κανεις ερωτα σε αυτη την ηλικια (15-16)ειναι φυσιολογικο αν κ οχι απαραιτητο. Το να μιλας ομως για τον ερωτα κ το sex στα 16 οπως η Samantha στο Sex and the City είναι αισχρό κ αποκρουστικό.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    19
    Κ οι δυο ειχατε κα..ες ομως οπως ειπες κ εσυ αλλο που εσσυ τον ηθελες παραπανω.Μπραβο του που φερθηκε σαν αντρας εστω κ την τελευταια στιγμη κ ειπε την αληθεια .Εχει τσιπα πανω του.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Originally posted by Phil_85
    Από μικρη στα βάσανα. Δεν ξερω, μηπως ειμαι περιεργος που μου φαινεται εμετικο ενα δεκαεξαχρονο κοριτσι να λέει \"του πα ότι ήθελα η τελευταία φορά να κάπως πιο ιδιαίτερη και όχι ένα απλό γ@@@σι \"? Μπλιααααχ. Λοιπον τωρα θες κ συμβουλη? Αυτος θα φυγει φοιτητης θα βρει αλλη γκομενα ενδεχομενως να πηδα, αν δε βρει, στις διακοπες που θα γυριζει απ το νησι θα ερχεται κ θα προσπαθει να σε ψησει να σε γ(%$ησει.Αν εκεινο τον καιρο δεν παιζει κατι θα πας κ θα γ#%*#είτε. Το πιθανοτερο βεβαια ειναι να γ(*%$εσαι με αλλον αρα μαλλον θα φαει ακυρο. μπλα μπλα μπλα.

    Τωρα θα υπαρξουν καποιοι εξυπνοι βεβαια να με κραξουνε κ να μου πουν ρε φιλε εισαι λακαμας πως μιλας ετσι στο κοριτσακι που εχει προβλημα το καημενουλικο κ θελει να το βοηθησουμε.... Για σκεφτειτε ομως αν εχω δικιο η οχι σ αυτα που λεω κ προβλεπω. Απορω πως βρισκετε αξια σοβαρης αναλυσης την ιστοριουλα μιας γκομενιτσας που απ τα 15 γ%$ιεται οπως λέει. Θέμα ημερων ειναι να βρει αλλο γκομενο.

    p.s Το να κανεις ερωτα σε αυτη την ηλικια (15-16)ειναι φυσιολογικο αν κ οχι απαραιτητο. Το να μιλας ομως για τον ερωτα κ το sex στα 16 οπως η Samantha στο Sex and the City είναι αισχρό κ αποκρουστικό.
    1.Φιλάρα άντε μάζεψε λίγο την γλώσσα σου γιατί δεν με ξέρεις και από χτες!!!
    2.Εφόσον δεν με ξέρεις δεν μπορείς ούτε να κάνεις προβλέψεις για το πότε και γιατί θα αποφασίσω να πάω με άλλον και αν θυμάμαι καλά δεν σε έβαλα θυρωρό στο μ@@νί μου!
    3.Το αν σου φαίνεται εμετικό δεν με απασχολεί καθόλου και δεν νομίζω ότι πρέπει να φτάσω τα 60 για να μιλάω για έρωτα!Για αγάπη ίσως ναι!
    4.Γιατί είναι αισχρό δλδ,δεν κατάλαβα?!Αισχροί είναι κάτι βλάκες σεξιστές σαν και σένα που γράφουν βρωμόλογα σε φορουμς!
    5.Τι νομίζεις ρε ότι είμαι καμία καημενούλα που χει πέσει σε κατάθλιψη επειδή την άφησε ένας λάκαμας?!Ήθελα απλά μία πιο αντικειμενική γνώμη για την συμπεριφορά του,ούτε συμβουλές ούτε συμπαράσταση!
    6.Από το να λακακίζεσαι σε φόρουμς των οποίων το θέμα δεν σε απασχολεί κιόλας άντε τράβα μάθε και λίγο τρόπους!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Originally posted by Elina_G_16
    Originally posted by Phil_85
    Από μικρη στα βάσανα. Δεν ξερω, μηπως ειμαι περιεργος που μου φαινεται εμετικο ενα δεκαεξαχρονο κοριτσι να λέει \"του πα ότι ήθελα η τελευταία φορά να κάπως πιο ιδιαίτερη και όχι ένα απλό γ@@@σι \"? Μπλιααααχ. Λοιπον τωρα θες κ συμβουλη? Αυτος θα φυγει φοιτητης θα βρει αλλη γκομενα ενδεχομενως να πηδα, αν δε βρει, στις διακοπες που θα γυριζει απ το νησι θα ερχεται κ θα προσπαθει να σε ψησει να σε γ(%$ησει.Αν εκεινο τον καιρο δεν παιζει κατι θα πας κ θα γ#%*#είτε. Το πιθανοτερο βεβαια ειναι να γ(*%$εσαι με αλλον αρα μαλλον θα φαει ακυρο. μπλα μπλα μπλα.

    Τωρα θα υπαρξουν καποιοι εξυπνοι βεβαια να με κραξουνε κ να μου πουν ρε φιλε εισαι λακαμας πως μιλας ετσι στο κοριτσακι που εχει προβλημα το καημενουλικο κ θελει να το βοηθησουμε.... Για σκεφτειτε ομως αν εχω δικιο η οχι σ αυτα που λεω κ προβλεπω. Απορω πως βρισκετε αξια σοβαρης αναλυσης την ιστοριουλα μιας γκομενιτσας που απ τα 15 γ%$ιεται οπως λέει. Θέμα ημερων ειναι να βρει αλλο γκομενο.

    p.s Το να κανεις ερωτα σε αυτη την ηλικια (15-16)ειναι φυσιολογικο αν κ οχι απαραιτητο. Το να μιλας ομως για τον ερωτα κ το sex στα 16 οπως η Samantha στο Sex and the City είναι αισχρό κ αποκρουστικό.
    1.Φιλάρα άντε μάζεψε λίγο την γλώσσα σου γιατί δεν με ξέρεις και από χτες!!!
    2.Εφόσον δεν με ξέρεις δεν μπορείς ούτε να κάνεις προβλέψεις για το πότε και γιατί θα αποφασίσω να πάω με άλλον και αν θυμάμαι καλά δεν σε έβαλα θυρωρό στο μ@@νί μου!
    3.Το αν σου φαίνεται εμετικό δεν με απασχολεί καθόλου και δεν νομίζω ότι πρέπει να φτάσω τα 60 για να μιλάω για έρωτα!Για αγάπη ίσως ναι!
    4.Γιατί είναι αισχρό δλδ,δεν κατάλαβα?!Αισχροί είναι κάτι βλάκες σεξιστές σαν και σένα που γράφουν βρωμόλογα σε φορουμς!
    5.Τι νομίζεις ρε ότι είμαι καμία καημενούλα που χει πέσει σε κατάθλιψη επειδή την άφησε ένας λάκαμας?!Ήθελα απλά μία πιο αντικειμενική γνώμη για την συμπεριφορά του,ούτε συμβουλές ούτε συμπαράσταση!
    6.Από το να λακακίζεσαι σε φόρουμς των οποίων το θέμα δεν σε απασχολεί κιόλας άντε τράβα μάθε και λίγο τρόπους!!!
    Γιατι δεν πας να πεις αυτη την ιστορία στο μπαμπα σου για να σε συμβουλεψει? Η μηπως αν του τα πεις αυτα θα σε κλειδωσει μεσα στο σπιτι μεχρι τα 18 κ θα τον βγαλεις κ αυτον σεξιστη?
    Πες του ετσι : γ%$^ιεμαι κ γουσταρω κ θυρωρο δε βαζω στο μ$#%νί μου. Εκει θελω να βγαλεις τη μαγκια σου....

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Οι γονέις μου το ξέραν από την αρχή και αν και δεν ήταν η καλύτερη τους ούτε με κλείδωσαν ούτε σταμάτησαν να μου μιλάνε!Και για να ξέρεις η μάνα μου ήξερε και το συγκεκριμένο περιστατικό κατόπιν εορτής βέβαια,αλλά το μαθε!Ελπίζω να σε κάλυψα!Και τον πατέρα μου ΜΗΝ τον πιάνεις στο στόμα σου!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    122
    Τωρα δεν πας να ανοιξεις κανα βιβλιο καλυτερα ? Αντε κοριτσακι μου κ αστα αυτα για οταν γινεις πιο ώριμη κ μιλας σαν γυναικα κ οχι σαν νταλικερης. Κ τον πατερα σου τον ανεφερα σαν φυσικο προσωπο, δεν τον εβρισα. Κοιτα να κανεις κατι στη ζωη σου γιατι εισαι σε κρισιμη ηλικια κ αστα τα γ%#&$σια για 2 χρονακια αργοτερα....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Τα βιβλία μου τα ανοίγω ταχτυκότατα σε πληροφορώ και βγάζω 18!Σαν νταλικέρης μιλάω σε όσους λένε ηλιθιότητες!Και αν και δεν θα κάτσω να απολογηθώ σε σένα μάθε ότι ούτε καμιά ξέσαλη είμαι να γυρνάω με τον έναν και με τον άλλον αλλά ακόμα και έτσι να ταν δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς γιατί στο κάτω κάτω ούτε κόρη σου είμαι ούτε και με ξέρεις!ΚΑι το να μιλάς σαν γυναίκα δλδ τι σημαίνει?Να ανέχεσαι ό,τι μπαρούφα σου λένε και να λες και μπράβο?!Χίλιες φορές νταλικέρης!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    11
    Και βσκ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθεσαι και μιλάς με έναν νταλικέρη που ασχολείται με γ@@@σα όπως λες!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •