Escitalopram και κοκαινη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 25-04-2018 at 12:59.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αν θυμαμαι καλα αυτο συμβαινει διοτις η εσεταλοπραμη παει στους υποδωχεις "μ" της σερωτονηνης. Απο την αλλη κοκαινη παει σε αλλους υποδωχεις.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αν θυμαμαι καλα αυτο συμβαινει διοτις η εσεταλοπραμη παει στους υποδωχεις "μ" της σερωτονηνης. Απο την αλλη κοκαινη παει σε αλλους υποδωχεις.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    8
    Παιδια ηπια! αυτη τη στιγμη ειμαι ΚΟΚΑΛΟ. η καρδια μου παει να σπασει... τελειως διαφορετικα τα συμπτωματα απο τοτε που δεν επερνα αγωγη. Δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω... ειμαι χαλια πραγματικα να ξερετε... και χαλια οχι στη ψυχολογια αλλα στο σωμα.. το χτυποκαρδι ξεπερναει τη ψυχολογια... ευχομαι μη μεινω στο τοπο τωρα ετσι οπως ειμαι ειλικρινα... και να πω κι ολας οτι η κοκα δεν ηταν και καλη... μου καταεκαψε τη μυτη κ δεν με εκλασε οσο ηθελα.. ελπιζω να συνελθω

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Καλησπέρα τι κοκες και βλακείες κοπέλα μου ; βλέπεις ότι είσαι χάλια Γιατί να κάνεις και αλλο κακο; κρίμα δεν μπορώ να καταλάβω απλά κρίμα!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Maria Papadopoylou View Post
    Παιδια ηπια! αυτη τη στιγμη ειμαι ΚΟΚΑΛΟ. η καρδια μου παει να σπασει... τελειως διαφορετικα τα συμπτωματα απο τοτε που δεν επερνα αγωγη. Δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω... ειμαι χαλια πραγματικα να ξερετε... και χαλια οχι στη ψυχολογια αλλα στο σωμα.. το χτυποκαρδι ξεπερναει τη ψυχολογια... ευχομαι μη μεινω στο τοπο τωρα ετσι οπως ειμαι ειλικρινα... και να πω κι ολας οτι η κοκα δεν ηταν και καλη... μου καταεκαψε τη μυτη κ δεν με εκλασε οσο ηθελα.. ελπιζω να συνελθω
    Οπως θα γνωριζεις το συγκεκριμενο "ποτο" εχει την ιδιετεροτητα του να σου προκαλει αγχος διωγκονοντας με απιστευτο τροπο τις φοβιες! οπως κι αντιθετος αν εχεις ψυχολογια απολυτα θετικη θα σου την αυξιση!!
    Ετσι λοιπον προσπαθησε να μην σκεφτεσαι οτι θα παθεις κατις κακο λογο της εσεταοπραμης! διοτις οντως δεν θα παθεις αφου δεν εχουν καποια σοβαρη αλληλεπιδραση τα δυο αυτα!
    Αν ομως το επιθημεις, δλδη αν σου μπει στο μυαλο κατις τετοιο, το αγχος πο θα σου προκληθει θα ειναι μεγαλο!! κι τωτες ισως να σε παρει οντως απο κατω!!
    αφου εκαμες που εκαμες την βλακεις να πιεις κοκα τουλαχιστον χαλαρωσε κι απολαυσε την!! μην βαζεις τετοια στο μυαλο σου!!
    υ.γ. αληθεια, πωτες δε μπορεσα να καταλαββω οσους φιλους μου οι αγνωστους επερναν γενικως ναρκωτικα κι δεν αφηναν τον εαυτο τους να τα χαρει παρα αγχονοταν!! αφου καμεις που το καμεις τουλαχιστον σκεψου κατι θετικο !! διοτις κι τσαμπα τα λεφτα, κι τσαμπα το κακο που καμεις στην καρδια σου, αφου η κοκα εκει χτυπαει!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Maria Papadopoylou View Post
    Φοβάμαι το σύνδρομο σεροτονινης και μην πάθω κανένα σοκ ψυχολογικό και μη αναστρεψιμο. Ωραια και θα μου πεις τοτε γιατι θες να το ρισκαρεις; Δεν το εχω κανει ακομη γνωμες ζηταω να ξερω.. Παντως αν είναι απλά και μόνο νταουνιλες μετα κλαιν μαιν
    Aυτο που γνωριζω ειναι οτι η εσιταλοπραμη δρα στους σεροτονινεργικους υποδοχεις , ενω η κοκαινη δρα στους υποδοχεις ντοπαμινης .......οπως και το αλκοολ .....

  8. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Κλειδώνω το θέμα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Escitalopram
    By Alice_1990 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-2019, 16:02
  2. Escitalopram actavis
    By dmtx23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 21
    Last Post: 13-09-2018, 22:18
  3. Replies: 33
    Last Post: 24-04-2018, 17:43
  4. Το Escitalopram κάνει κακό στη πίεση ?
    By Alithinos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 2
    Last Post: 13-03-2016, 17:12
  5. ΚΟΚΑΙΝΗ
    By stefanos14587 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 26-04-2014, 12:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •