περναω κεπα πρωτη φορα σε μια βδομαδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504

    περναω κεπα πρωτη φορα σε μια βδομαδα

    για σας περναω κεπα πρωτη φορα σε μια βδομαδα, για ψυχωσικη συνδρομη.....
    εχει περασει κανεις? τη ερωτησεις κανουν για πειται καμια συμβουλη?

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Κλασικες ερωτησεις για τα συμπτωματα λιγα πραγματ ρωτανε αν εχεις χαρτι νοσηλειας σε κλινικη καλο ειναι να το φερεις μαζι σου.Αυτο γινεται αν κανεις μια αιτηση στο νοσοκομειο που νοσηλευτηκες για το χρονικο διαστημα που ησουν το χαρτι νοσηλειας με τη διαγνωση το παιρνεις σε λιγες ημερες και το δειχνεις στην επιτροπη ή το καταθετεις στο κεπα που πληρωνεις το παραβολο δεν το θυμαμαι αυτο θα σε γελασω γιατι ητα και αλλος μαζ μου οταν πηγα εκει αλλα λογικα εχε το μαζι σου και βγαλε και φωτοτυπιες.Γενικα αν η διαγνωση ειναι ψυχωσικη συνδρομη που γραφεις οτι ειναι και με νοσηλεια σε ψυχιατρικη κλινικη παιρνεις πολυ ευκολα το 67% και το επιδομα 626 ευρω το διμηνο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    το χαρτι νοσηλειας το εχω καταθεσει, δεν ξερω για τα συμπτωματα, γιατι τωρα με τα φαρμακα εχω ισοροπηση και ειμαι καλα δεν εχω συμπτωματα. παιρνω 800 μγ σολιαν και ακινετον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    το χαρτι νοσηλειας το εχω καταθεσει, δεν ξερω για τα συμπτωματα, γιατι τωρα με τα φαρμακα εχω ισοροπηση και ειμαι καλα δεν εχω συμπτωματα. παιρνω 800 μγ σολιαν και ακινετον

    .................................................. ...............
    Last edited by willowfairy; 21-04-2018 at 14:40.
    [I]Love...[/I]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μπορουμε να παμε και εμεις απο εκει και να παιξουμε αυτο το παιχνιδι μπας και μας δωσουν και εμας λεφτα????????????????

  6. #6
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Δεν θα τους πεις φυσικα οτι με τα φαρμακα εχεις ισορροπησει και δεν εχεις συμπτωματα!!!!!!!!
    Ναι, πες παιρνω τα ''ταδε'' φαρμακα αλλα δεν μου κανουν απολυτως τιποτα!!!
    Πες τους με σοβαρο υφος μια ''χαζομαρα''...εγω τους ειπα π.χ. οτι ''ο διαβολος δεν με αφηνει ησυχη να φτιαχνω τα μαλλια μου'' και οτι ''οι νεκροι δεν πεθαινουν ποτέ!!! ζουν κανονικότατα στο αστρικο πεδιο''.....με κοιτάγανε ...και δεν μιλούσαν για κανενα 5'' !!!!

    Επισης πες τους, οτι δεν μπορεις να βρεις δουλεια εδω και πολλα χρονια, διοτι ολοι σε απολύουν αναγνωριζοντας οτι δεν εισαι καλα...να πας απλυτος και απεριποιητος με ασιδερωτα και λερωμενα ρουχα...

    να μιλας αργα, αργα ''καταθλιπτικα'' ,να αργεις να απαντησεις στις ερωτησεις τους...να κανεις πως...σκεφτεσαι..πάρε και ενα χαζο και αφηρημενο ύφος....κοιτα αρετες φορες το ταβανι..(οχι αυτους).... και οταν σε ρωτησουν ''εαν εχεις σκεφτει να αυτοκτονησεις''..θα πεις ''ναι''!!!

    ''το εχω σκεφτει πολλες φορες, εχω κανει μερικες προσπαθειες , αλλα δυστυχως οι προσπαθειες μου δεν πέτυχαν''...οχι, δεν ειπα σε κανεναν απο το περιβαλλον μου, οτι εχω σκεφτει να αυτοκτονησω, το κρατησα φυσικα μυστικο, για να μην μπορουν να με εμποδισουν''

    Ενας και μοναδικος απο αυτους θα ειναι ψυχιατρος και μονο αυτος θα σε ρωταει..ολοι οι υπολοιποι απλα θα ακουν..δεν θα μιλανε..
    Αυτό το πράγμα που λες είναι υπερβολικό. Μπορεί εσένα να σε βοήθησε αλλά προσωπικά γνωρίζω περίπτωση που έπαιρνε βοήθημα και το έκοψαν, έδωσαν μικρότερο ποσοστό επειδή ακριβώς έκανε υπερβολικά πράγματα στην επιτροπή και οι ψυχίατροι να ξέρεις, δεν είναι ηλίθιοι, ούτε όσοι εξετάζονται από το ΚΕΠΑ είναι ηθοποιοί ή κατ επάγγελμα ψεύτες ώστε να μην καταλάβουν οι γιατροί τί παίζεται.
    Μου κάνει εντύπωση πάντως που παροτρύνεις στο ψέμμα. Εσύ δηλαδή παίρνεις επίδομα ενώ δεν δικαιούσαι;

  7. #7
    xaka10
    Guest
    Δεν χρειαζεται να πεις ψεματα λες τα συμπτωματα που ειχες στην ασθενεια στη φαση της κρισης και λες πολυ απλα δεν μπορεις να δουλεψεις γιατι δεν αντεχεις την πιεση και ενδεχομενως μια πιεση να σε κανει να υποτροπιασεις που ειναι και αληθεια και λογω του αγχους για τη δουλεια (ειχα διαβασει παλια σου ποστ) εμφανισες την παθηση

  8. #8
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    Δεν χρειαζεται να πεις ψεματα λες τα συμπτωματα που ειχες στην ασθενεια στη φαση της κρισης και λες πολυ απλα δεν μπορεις να δουλεψεις γιατι δεν αντεχεις την πιεση και ενδεχομενως μια πιεση να σε κανει να υποτροπιασεις που ειναι και αληθεια και λογω του αγχους για τη δουλεια (ειχα διαβασει παλια σου ποστ) εμφανισες την παθηση
    Και βέβαια δεν χρειάζεται να πει ψέμματα! Θα πει για την πάθησή του, τις νοσηλείες, τα φάρμακα και οτι δεν μπορεί να εργαστεί και θα το πάρει το ποσοστό για το επίδομα, άνετα.
    Pavlosla, μην έχεις άγχος, πες αυτά που σου συμβαίνουν, πες τα και λίγο πιο βαριά εν ανάγκη, αλλά όχι πράγματα που θα πρέπει να προσποιηθείς και μπορεί να νομίσουν οτι "τους δουλεύεις" ακόμα και για το αληθές της πάθησής σου.
    Last edited by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ; 19-04-2018 at 07:24.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Αυτό το πράγμα που λες είναι υπερβολικό. Μπορεί εσένα να σε βοήθησε αλλά προσωπικά γνωρίζω περίπτωση που έπαιρνε βοήθημα και το έκοψαν, έδωσαν μικρότερο ποσοστό επειδή ακριβώς έκανε υπερβολικά πράγματα στην επιτροπή και οι ψυχίατροι να ξέρεις, δεν είναι ηλίθιοι, ούτε όσοι εξετάζονται από το ΚΕΠΑ είναι ηθοποιοί ή κατ επάγγελμα ψεύτες ώστε να μην καταλάβουν οι γιατροί τί παίζεται.
    Μου κάνει εντύπωση πάντως που παροτρύνεις στο ψέμμα. Εσύ δηλαδή παίρνεις επίδομα ενώ δεν δικαιούσαι;
    Εχεις σκεφτει την περιπτωση να ειναι παθολογικη ψευτης και να μη μπορει να πει την αληθεια στην επιτροπη;

    -Νομιζω οτι κοροιδευετε την επιτροπη
    -Ειναι συμπτωμα της παθησης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Αυτό το πράγμα που λες είναι υπερβολικό. Μπορεί εσένα να σε βοήθησε αλλά προσωπικά γνωρίζω περίπτωση που έπαιρνε βοήθημα και το έκοψαν, έδωσαν μικρότερο ποσοστό επειδή ακριβώς έκανε υπερβολικά πράγματα στην επιτροπή και οι ψυχίατροι να ξέρεις, δεν είναι ηλίθιοι, ούτε όσοι εξετάζονται από το ΚΕΠΑ είναι ηθοποιοί ή κατ επάγγελμα ψεύτες ώστε να μην καταλάβουν οι γιατροί τί παίζεται.
    Μου κάνει εντύπωση πάντως που παροτρύνεις στο ψέμμα. Εσύ δηλαδή παίρνεις επίδομα ενώ δεν δικαιούσαι;
    Κασσάνδρα μου, ολα αυτα τα παραπανω που ειπα, ΔΕΝ τα εβγαλα απο το μυαλο μου, μου τα είπαν οι γιατροι μου να τα κανω και να τα πω!!!
    Ψεμα ΔΕΝ ειναι σε πληροφορω, διοτι πραγματι χρηζω αναπηριας , αλλα εγω δεν ηθελα το επιδομα του ΙΚΑ, εξεταστικα ξανά απο 2η επιτροπή του Στρατού (για αλλον λογο)
    Φυσικα και δικαιουμαι επιδομα, και απο ΙΚΑ ή απο καπου αλλού.

    Ολο αυτο το ''θεατράκι'' ηταν (απο οτι μου εξηγησαν οι γιατροι μου)..για να μπω αμεσως στο θεμα...να μην με καθυστερησουν , να καταλαβουν οτι οντως εχω προβλημα και να τελειωνει η υποθεση!!!

    Γι'αυτο λοιπόν θα σε παρακαλουσα τις λέξεις ''ηλίθιοι''...''ψεμματα'' ...''ηθοποιοι''κτλ...να μην τις ξαναχρησιμοποιήσεις σε απάντηση μου!!!

    Οπως εσενα σου εκανε ''εντυπωση'' η περίπτωση μου, μου κανει και εμενα τρομερή εντύπωση ο ''ευγενικός τρόπος'' που μου απάντησες!!!

    Σ'ευχαριστω πολυ, να΄σαι καλα ....
    [I]Love...[/I]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εχεις σκεφτει την περιπτωση να ειναι παθολογικη ψευτης και να μη μπορει να πει την αληθεια στην επιτροπη;

    -Νομιζω οτι κοροιδευετε την επιτροπη
    -Ειναι συμπτωμα της παθησης

    Δεν εχω ψυχωσικη διαταραχη αγαπητε μου ,οπότε και δεν εχω τα συμπτώματα που αναφέρεις!!!
    [I]Love...[/I]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    μπορουμε να παμε και εμεις απο εκει και να παιξουμε αυτο το παιχνιδι μπας και μας δωσουν και εμας λεφτα????????????????
    Δεν ειναι παιχνιδι, θα πρεπει οντως να εχεις καποια παθηση (παθησεις υπαρχουν πολλες, δεν ειναι μονο οι ψυχιατρικες), και θα πρεπει να εισηγηθει στην επιτροπη ο γιατρος σου..

    Π.χ. καποιος αλλος μπορει να ειναι ξερω γω? ''καρδιοπαθης''....
    [I]Love...[/I]

  13. #13
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Κασσάνδρα μου, ολα αυτα τα παραπανω που ειπα, ΔΕΝ τα εβγαλα απο το μυαλο μου, μου τα είπαν οι γιατροι μου να τα κανω και να τα πω!!!
    Ψεμα ΔΕΝ ειναι σε πληροφορω, διοτι πραγματι χρηζω αναπηριας , αλλα εγω δεν ηθελα το επιδομα του ΙΚΑ, εξεταστικα ξανά απο 2η επιτροπή του Στρατού (για αλλον λογο)
    Φυσικα και δικαιουμαι επιδομα, και απο ΙΚΑ ή απο καπου αλλού.

    Ολο αυτο το ''θεατράκι'' ηταν (απο οτι μου εξηγησαν οι γιατροι μου)..για να μπω αμεσως στο θεμα...να μην με καθυστερησουν , να καταλαβουν οτι οντως εχω προβλημα και να τελειωνει η υποθεση!!!

    Γι'αυτο λοιπόν θα σε παρακαλουσα τις λέξεις ''ηλίθιοι''...''ψεμματα'' ...''ηθοποιοι''κτλ...να μην τις ξαναχρησιμοποιήσεις σε απάντηση μου!!!

    Οπως εσενα σου εκανε ''εντυπωση'' η περίπτωση μου, μου κανει και εμενα τρομερή εντύπωση ο ''ευγενικός τρόπος'' που μου απάντησες!!!

    Σ'ευχαριστω πολυ, να΄σαι καλα ....
    Πραγματικά δεν ήθελα να σε προσβάλω προσωπικά, αλλά τελικά αυτό έκανα... ΖΗΤΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ειδικά γι αυτό που έγραψα το "παίρνεις επίδομα ενώ δεν δικαιούσαι".
    Ντρέπομαι που το έγραψα, δεν είχα κανένα δικαίωμα να σε προσβάλω έτσι, δεν σε γνωρίζω καν! Πώς κατηγορώ κάποιον δημόσια χωρίς να ξέρω;
    Θα μπορούσα να γράψω απλά την άποψή μου χωρίς να αναφερθώ σ εσένα προσωπικά.
    Ήταν μεγάλη αγένεια και αδιακρισία από μέρους μου. Στεναχωριέμαι πολύ και μετανιώνω γι αυτό, ήταν μεγάλη επιπολαιότητα! Έχεις πολύ δίκιο να έχεις θυμώσει μαζί μου. έκανα μεγάλη βλακεία, ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κασσανδρα οι γιατροι καταλαβαινουν με μια ματια τι εχεισ αυτο λεγεται κλινικη εικονα δε χρειαζεται να μιλησεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    προσεχετε μην το παρακανετε κι αντι να παρετε επιδομα, βρεθειτε κλεισμενοι μεσα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη σας φορα!!!
    By archangel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2018, 14:49
  2. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 04:58
  3. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ?
    By papini in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-2017, 13:47
  4. Η πρωτη μου φορα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 14:51
  5. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •