effexor xr 37.5 mg - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by JasonK View Post
    τι εννοείς;
    Αναφερομαι στα ποστ του Κωστα , που παραπεμπει σε αρθρα απο το γκουγκλ , που ως γνωστον το ενα αναιρει το αλλο,,και ειναι γεματα ανακριβειες , ενω εγω μιλαω απο πρωτο χερι , ως εχοντας δοκιμασει ολα κυριολεκτικα τα αντικαταθλιπτικα , και ποτε δεν βιωσα τετοιου ειδους παρενεγειες ..............τσπαντων ....ισως κακως το σχολιαζω .....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα σου πω μια ιστορία κι αν θες την πιστεύεις δουλεύω από δέκα χρόνων ο πατέρας μου υπάλληλος άνετος ο αδερφός μου επειχηρηματιασ άνετος οι φίλοι πετυχημένοι υπάλληλοι άνετοι εγώ τρελλοσ κ φτωχός όλους αυτούς τους αγαπάω από μικρούς κ τους βρίζω ποτέ δεν τους ζήτησα μια εξυπηρέτηση μια χάρη κάτι οτιδήποτε ότι χρειάζομαι δουλεύω βγάζω τα δίνω έτσι απλά στο λέω μπασ κ καταλάβεις δεν είναι τα λεφτά το παν άσχετα τι νομίζεις απλά είσαι πεινασμένος έτσι το λέμε εδώ που μένω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις , elis ...................

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ειναι μερικοι που χορταινουν με λιγα κι ειναι μερικοι που δε χορταινουν με εκατομμυρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ειναι μερικοι που χορταινουν με λιγα κι ειναι μερικοι που δε χορταινουν με εκατομμυρια
    Φυσικα , αυτο αληθευει απολυτα ........ αυτοι ομως που ειχν την ' ατυχια ' να χασουν την υγεια τους , καταλαβαινουν οτι χωρις υγεια , δεν εχει τιποτα αξια ....
    Last edited by Macgyver; 28-04-2018 at 11:27.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τυχεροι ειμαστε ειδαμε την αληθεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Φυσικα , αυτο αληθευει απολυτα ........ αυτοι ομως που ειχν την ' ατυχια ' να χασουν την υγεια τους , καταλαβαινουν οτι χωρις υγεια , δεν εχει τιποτα αξια ....
    Akrivws auto!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Η ζωή δίνει μαθήματα σε όποιον δεν εκτιμάει νομίζω έτσι βλέπω εδώ σε σας μαθήματα που δεν τα παίρνετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ακόμα δεν εκτιμάτε αυτά που έχετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    6
    Να σου πω την αλήθεια Jason οποιοσδήποτε στη θέση σου να βρισκόταν με όλα αυτά τα lifestyle changes, νέα δουλειά, σπίτι, ανακοίνωση εγκυμοσήνης
    θα είχε φρικάρει. Και είσαι και αγχὠδεις εκ φύσεως όπως είπες. Δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που το παθαίνει εάν αυτό σε παρηγορεί. Εάν ήσουν φίλος μου και ζητούσες τη συμβουλή μου θα σου έλεγα να μη φοβηθείς να πάρεις κάποιο φάρμακο να σε ανακουφίσει, να σε βοηθήσει να κοιμηθείς επίσης γιατί χωρίς υπνο όλα τα κακά διογκώνονται στο μυαλό μας. Είναι μία δύσκολη φάση και σου έπεσαν όλες οι ευθύνες μαζί αλλἀ πρέπει να είσαι καλά και λειτουργικός γιατί σε λίγο θα είσαι και πατέρας και όπως ειπες τα πολαααααα έξοδα θα τρέχουν. Απλά να μην τα φοβάσαι τα χάπια. Βοηθάνε όταν είσαι στο απροχώριτο όπως βοήθησαν και εμένα αλλά έαν φοβάσαι τοτε δεν ξέρω εαν πόσο μπορούν να σε βοηθήσουν. Άκου το γιατρό σου αρκετά υπέφερες 6 μήνες. Τώρα για το Seroquel δεν ξερω να σου πω. Το συνταγογραούνε συχνά στην Ελλάδα, και εμένα μου το είχε προτείνει Έλληνας γιατρός, αλλα στην Αγγλια δεν είναι η πρώτη τους επιλογή τα αντιψυχωτικά για αγχώδεις διαταραχές. Κάνε ότι είναι καλό για τον εαυτό σου, εξύπνος είσαι, αλλά φροντισε να γυμναζεσαι να έχεις καλη διατροφή και να ξεκουράζεσαι. Είναι εξίσου σημαντικά όσο η φαρμακεθτική αγωγή. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και η εμπείρια σου αυτη εαν και δύσκολη μπορεί τελίκα να σε διδάξει πολλά, να αναθεωρήσεις και να δεις τι μετράει πραγματικά στη ζωή.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η ζωή δίνει μαθήματα σε όποιον δεν εκτιμάει νομίζω έτσι βλέπω εδώ σε σας μαθήματα που δεν τα παίρνετε
    Ta πραματικα μαθηματα τα παιρνεις απο την ιδια την ζωη , η θεωρια απο την πραξη απεχει οσο ο Βορας απο τον Νοτο .......τι μπορει να πει ενας απειρος απ την ζωη 25 αρης γι αυτην ? τιποτα απολυτως ....
    οσο εισαι νεος πιστευεις οτι τα ξερεις ολα , μεγαλωνωντας αντιλαμβανεσαι οτι δεν ηξερες τιποτα ....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ακόμα δεν εκτιμάτε αυτά που έχετε
    Σωστη παρατηρηση , elis .......

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ta πραματικα μαθηματα τα παιρνεις απο την ιδια την ζωη , η θεωρια απο την πραξη απεχει οσο ο Βορας απο τον Νοτο .......τι μπορει να πει ενας απειρος απ την ζωη 25 αρης γι αυτην ? τιποτα απολυτως ....
    οσο εισαι νεος πιστευεις οτι τα ξερεις ολα , μεγαλωνωντας αντιλαμβανεσαι οτι δεν ηξερες τιποτα ....
    τα πραγματικα μαθηματα τα παιρνεις μονο απο τον εαυτο σου τα υπολυπα το μονο που σου μαθαινουν ειναι οτι πρεπει να επιμενεις

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Μια που λέτε τις μεγάλες αλήθειες να πω και εγώ μια.



    Οποίος είναι ευτυχισμένος, δεν το γνωρίζει. Μάλλον αυτός είναι ο ορισμός της ευτυχίας. Η μακαριότητα της ηθελημένης άγνοιας και της έλλειψης κάθε επιθυμίας. Να είναι το σώμα και το πνεύμα σε ηρεμία.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    40
    Iparxei kaneis pou apo SSRI or SNRI na eixe provlimata me tin orasi tou pou na epimenoun gia arketo kairo ( stin diki mou periptwsi 10 mines) or eimai o monadikos se oli tin Ellada :) ???

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. effexor!!!!!
    By gingertania1985 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 325
    Last Post: 10-02-2024, 19:34
  2. Effexor
    By Νεραιδα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 40
    Last Post: 25-12-2020, 07:27
  3. Effexor βοήθεια!!
    By σουζι1 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 31
    Last Post: 20-05-2018, 21:39
  4. Effexor και cymbalta
    By σουζι1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-2017, 21:24
  5. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •