Σχεση με πρωην τοξικομανη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    xaka10
    Guest
    σου απαντησαν οι προλαλησαντες να περασει εξετασεις για μεταδιδομενα νοσηματα μην κολλησεις και συ τιποτα αλλα αν δεν εχει μεταδιδομενα νοσηματα και παραμενει καθαρος απο ουσιες και τον αγαπας προχωρα στη σχεση μαζι του αγαπη χρειαζεται και κεινος και πιθανον οι ουσιες στις οποιες επεσε μπορει να ηταν αποτελεσμα ελλειψης αγαπης απο το οικογενειακο και μη περιβαλλον του.ολοι εχουν την αναγκη να αγαπησουν και να αγαπηθουν.οσοι δεν νιωσουν αυτο το ωραιο συναισθημα ειτε αρχιζουν να εχουν σοβαρα ψυχολογικα προβληματα ειτε γινονται σκληροι με τους συνανθρωπους τους και τους αποκαλουμε ειτε ψυχοπαθεις ειτε ακαρδους σκληρους και ουτω καθ εξης.Η αγαπη ειναι το καλυτερο συναισθημα του κοσμου και ο Χριστιανισμος διδαξε την αγαπη προς ολους ασχετα αν αρκετοι Χριστιανοι δεν το τηρουν.Η διδασκαλια του Χρισταινισμου ηταν αυτη, μακρια μισος μονο αγαπη και βοηθεια στον συνανθρωπο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλησπέρα nassot
    Τυχαίνει να έχω κάνει σχέση με πρώην τοξικομανή. Ο συγκεκριμένος είχε πολλά χρόνια καθαρός, και η αλήθεια είναι επειδή έβλεπα πως ακολουθούσε έναν πολύ υγιεινό τρόπο ζωής (δεν κάπνιζε, δεν έπινε, πρόσεχε την διατροφή του) σε συνδυασμό με το οτι είχαν περάσει χρόνια από την απεξάρτηση του, δεν φοβήθηκα για υποτροπές. Τα δύο χρόνια που λες εσύ δεν μου φαίνεται και τόσο μεγάλο διάστημα, μακάρι ο άνθρωπος να είναι οκ, αλλά θα πρέπει να έχεις τον νου σου για αλλαγές στην συμπεριφορά του, αν δεις οτιδήποτε παράξενο...φύγε!
    Για τα ιατρικά σου τα είπαν και τα παιδιά, νομίζω αν κάνει τις εξετάσεις του θα είσαι οκ.

    Αυτό που θέλω να σου πω όμως για να το έχεις κατά νου οτι πολλές φορές τα άτομα αυτά βασανίζονται κι από διάφορες ψυχικές διαταραχές είτε εξαιτίας της χρόνιας χρήσης είτε έγιναν τοξικομανείς επειδή υπήρχε η διαταραχή. Πολύ συνηθισμένη είναι ας πούμε η διπολική διαταραχή σε τέτοιους ανθρώπους. Κάνει ακόμα ψυχοθεραπεία ο φίλος σου; Παρακολουθεί ακόμα κάποιο πρόγραμμα; Σου έχει μιλήσει για την ψυχοθεραπεία που έκανε κι αν του έχει γίνει κάποια διάγνωση;

    Δεν θέλω να σε τρομάξω, τυχαίνει να γνωρίζω αρκετούς ανθρώπους, πέρα από την σχέση που είχα, που ήταν τοξικομανείς στο παρελθόν και ξέρω πως είναι συνήθως τα καλύτερα παιδιά πραγματικά, έχοντας βιώσει όλο αυτό πολλοί από αυτούς έχουν φιλοσοφήσει την ζωή και έχουν καταφέρει να κοιτάξουν τους εαυτούς τους κατάματα κάτι που λίγοι άνθρωποι καταφέρνουμε γενικά στην ζωή μας, αλλά συνήθως κουβαλάνε και πολύ πόνο. Και καμιά φορά αυτός που έχει πονέσει πολύ, πονάει και τους γύρω του χωρίς να το θέλει. Είναι συνήθως άτομα που εμπιστεύονται τρομερά δύσκολα, κάποιοι απίστευτα χειριστικοί κάποιες φορές.

    Αν νοιάζεσαι πραγματικά προχώρα αλλά να έχεις τα μάτια σου δεκατέσσερα σε παρακαλώ.

    Καλή τύχη σου εύχομαι και μακάρι ο φίλος σου να είναι μια χαρά και να αγαπηθείτε :)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αυτα που λεσ ελισαβετ ισχυουν κ γι αυτουσ που δουλευουν απο δεκα χρονων ειμαστε τρελλοι για δεσιμο τρομερα δυσκολοι δεν υπολογιζουμε κανενα κ αγαπαμε πραγματικα συχνα μασ μπερδευουν με τοξικομανεισ αλλα που να εξηγησεισ τι περασεσ κ ποιοσ να το πιστεψει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω σε οποιον λεω καμια ιστορια μου λεει ιστοριεσ για αγριουσ τωρα μεγαλωσα δε με νοιαζει αν με πιστευουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτα που λεσ ελισαβετ ισχυουν κ γι αυτουσ που δουλευουν απο δεκα χρονων ειμαστε τρελλοι για δεσιμο τρομερα δυσκολοι δεν υπολογιζουμε κανενα κ αγαπαμε πραγματικα συχνα μασ μπερδευουν με τοξικομανεισ αλλα που να εξηγησεισ τι περασεσ κ ποιοσ να το πιστεψει
    Το ξέρω ελις, ισχύουν και για άλλους εκτός από τους τοξικομανείς.
    Τους πονεμένους τους λέω εγώ.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εγω ειμαι πρωην ναρκομανης σε βαρυες ουσιες...η ηπατιτιδα c κολλαει εξαιρετικα δυσκολα με σεξουαλικη επαφη...
    Περα απο αυτο αν μπορεις να διαχειριστεις τετοιο ατομο..ελευθερα..και το λεω αυτο γτ ειμαστε απο την φυση μας λιγο psycho.. δεν πιναμε τυχαια...
    Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι αλλα ολοι οι εθισμενοι κουβαλαμε διαταραχουλες...
    Slipknot-Psychosocial......

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Έχω περίπου 1 χρόνο σχέση με κοπέλα που έκανε 10ετη χρήση και τώρα είναι 3 χρόνια καθαρή. Την αγαπάω πολύ και την ξέρω από μικρό κορίτσι αλλά είναι δύσκολα...

    Έχει πεσμένη λίμπιντο, ΈΝΤΟΝΗ διπολικοτητα, σχεδόν μόνιμη υπνηλία, δεν ανοίγεται εύκολα, ταράζεται με το παραμικρό έκτακτο που συμβαίνει, δεν μπορεί την πολυκοσμία (πχ τα εμπορικά στο 20λεπτο την ζαλίζουν), είναι ευέξαπτη ώρες ώρες με το παραμικρό και σπάνια ανοιχτή σε δραστηριότητες όπως πχ μια εκδρομή ή κοινή βόλτα (περπατάει κάθε 3 μέρες μ.ο. μόνη της).

    Έχει βιώσει παραστάσεις που εγώ ούτε στον ύπνο μου ευτυχώς (βιασμό το χειρότερο...), κουβαλάει πόνο ναι μεν αλλά γενικά είναι πολύ δύσκολα!!! Φυσικά της έχουν απομείνει και υπολείμματα χειριστικοτητας από τόσα χρόνια στην πιάτσα και ξέροντας ότι την έχω αδυναμία, νιώθω ότι κατά πλειοψηφίαν το εκμεταλλεύεται... Δηλαδή κατά κάποιον τρόπο μου μεταβιβάζει σχεδόν μόνιμα τον πόνο που η ίδια έχει περάσει.

    Γενικά είναι δύσκολα, δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι θέλει Υ Π Ο Μ Ο Ν Η τεράστια... Είσαι για τέτοια δοκιμασία??????

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lee Annows View Post
    Έχω περίπου 1 χρόνο σχέση με κοπέλα που έκανε 10ετη χρήση και τώρα είναι 3 χρόνια καθαρή. Την αγαπάω πολύ και την ξέρω από μικρό κορίτσι αλλά είναι δύσκολα...

    Έχει πεσμένη λίμπιντο, ΈΝΤΟΝΗ διπολικοτητα, σχεδόν μόνιμη υπνηλία, δεν ανοίγεται εύκολα, ταράζεται με το παραμικρό έκτακτο που συμβαίνει, δεν μπορεί την πολυκοσμία (πχ τα εμπορικά στο 20λεπτο την ζαλίζουν), είναι ευέξαπτη ώρες ώρες με το παραμικρό και σπάνια ανοιχτή σε δραστηριότητες όπως πχ μια εκδρομή ή κοινή βόλτα (περπατάει κάθε 3 μέρες μ.ο. μόνη της).

    Έχει βιώσει παραστάσεις που εγώ ούτε στον ύπνο μου ευτυχώς (βιασμό το χειρότερο...), κουβαλάει πόνο ναι μεν αλλά γενικά είναι πολύ δύσκολα!!! Φυσικά της έχουν απομείνει και υπολείμματα χειριστικοτητας από τόσα χρόνια στην πιάτσα και ξέροντας ότι την έχω αδυναμία, νιώθω ότι κατά πλειοψηφίαν το εκμεταλλεύεται... Δηλαδή κατά κάποιον τρόπο μου μεταβιβάζει σχεδόν μόνιμα τον πόνο που η ίδια έχει περάσει.

    Γενικά είναι δύσκολα, δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι θέλει Υ Π Ο Μ Ο Ν Η τεράστια... Είσαι για τέτοια δοκιμασία??????
    Πέρα από την διέξοδο που είχε... Έκανε κάτι άλλο να βοηθήσει τον εαυτό της; να μιλήσει με κάποιον; να αντιμετωπίσει όλα αυτσ που κουβαλά; καταλαβαίνει πως η συμπεριφορά της δεν είναι "σωστή" απέναντι σου αλλά και ότι δεν είναι καλό ούτε για την ίδια;

    Τι σε κρατάει και είσαι μαζί της;

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Lee Annows View Post
    Έχω περίπου 1 χρόνο σχέση με κοπέλα που έκανε 10ετη χρήση και τώρα είναι 3 χρόνια καθαρή. Την αγαπάω πολύ και την ξέρω από μικρό κορίτσι αλλά είναι δύσκολα...

    Έχει πεσμένη λίμπιντο, ΈΝΤΟΝΗ διπολικοτητα, σχεδόν μόνιμη υπνηλία, δεν ανοίγεται εύκολα, ταράζεται με το παραμικρό έκτακτο που συμβαίνει, δεν μπορεί την πολυκοσμία (πχ τα εμπορικά στο 20λεπτο την ζαλίζουν), είναι ευέξαπτη ώρες ώρες με το παραμικρό και σπάνια ανοιχτή σε δραστηριότητες όπως πχ μια εκδρομή ή κοινή βόλτα (περπατάει κάθε 3 μέρες μ.ο. μόνη της).

    Έχει βιώσει παραστάσεις που εγώ ούτε στον ύπνο μου ευτυχώς (βιασμό το χειρότερο...), κουβαλάει πόνο ναι μεν αλλά γενικά είναι πολύ δύσκολα!!! Φυσικά της έχουν απομείνει και υπολείμματα χειριστικοτητας από τόσα χρόνια στην πιάτσα και ξέροντας ότι την έχω αδυναμία, νιώθω ότι κατά πλειοψηφίαν το εκμεταλλεύεται... Δηλαδή κατά κάποιον τρόπο μου μεταβιβάζει σχεδόν μόνιμα τον πόνο που η ίδια έχει περάσει.

    Γενικά είναι δύσκολα, δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι θέλει Υ Π Ο Μ Ο Ν Η τεράστια... Είσαι για τέτοια δοκιμασία??????
    Φιλε μου πρωτα απο ολα το μυνημα οπου απαντας αν δεις την ημερομινια ειναι γυρο στα 2 χρονια και δεν εχει ξανα ασχοληθει ο θεματοθετης αρα μην απαγοητευτης εαν δεν παρεις απαντηση.
    Δευτερον ,αναφορικα με το προσωπικο σου ζητημα και την δικη σου κοπελα θα σου ελεγα να το ψαξεις εαν εχει οντως παψει την χρηση διοτις τα οσα αναφερεις δειχνουν ατομο που δεν εχει σχεση με ουσιες.Απο την αλλη για να μην σε πικρενω μπορει να εχει ψυχολογικα προβληματα η κοπελα προβληματα οπου μπορει να εχουν δημιουργηθει απο την χρηση ουσιων (καλο θα ειναι να μας ελεγες τι ουσιες επερνε) η μπορει να ειναι προβληματα οπου τα ειχε ανεκαθεν και η χρηση ηρωινης τα σκεπαζει ,δεν τα γιατρευει αλλα τα "κοιμιζει" και σαν ξανα μινει καθαρη η κοπελα απο ουσιες ολα τα προβληματα οπου ειχε βγενουν παλυς στην επιφανια.
    Λογο του οτι υπηρξα χρηστης ,πολυτοξικομανεις και ειχα και εγω ψυχικες ασθενειες οπου μεσα απο τις ουσιες κριβοταν και δεν μπορουσαν ουτε οι γιατροι να τα ανακαληψουν για αυτο επρεπε να καθαρισω πρωτα και μετα να ασχοληθω και να θεραπευτω απο ολα τα ψυχολογικα μου προβληματα, οπου δυστυχως στη περιπτοση μου αποδηχθηκαι οτι αυτα ηταν οπου και με εσπροξαν στην χρηση των ουσιων και οχι η αναγκη του να ανικω σε καποια κοινωνικη ομαδα -σιμορια- λογο μαγκιας οπως δυστυχως νομιζουν οι ψευτοθεραπευτες του ΚΕΘΕΑ.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Καλημέρα σας,
    Είμαι με ένα παιδί 4,5 χρόνια και συγκατοικούμε.Είμαστε αγαπημένοι,βγαίνουμε ,κάνουμε πολύ καλή παρέα ,πάμε εκδρομές και κάνουμε όνειρα. Αλλά δυστυχώς κάνει χρήση όλα αυτά τα χρόνια κοκαίνης και ηρωίνης περίπου 2 μέρες ανά 2 βδομάδες , εγώ επιμένω να ξεκόψει.Είχε μπει σε ένα πρόγραμμα πριν γνωριστούμε και δεν τα κατάφερε.Τώρα από τον Ιούλιο το προσπαθεί πραγματικά να γλυτώσει από όλο αυτό.Η ζωή μας πραγματικά είναι δύσκολη με πολλες εναλλάγες ψυχολογίας, νεύρα κλπ εγώ έχω υπομονή και ελπίδα ότι θα φτιάξουν άλλα τα προβλήματα σκάνε από παντού. Από πάντα μου έκανε σκήνες οτι κοιτάζω άλλους και τον ενοχλεί σε σημείο που βγαίνει εκτός εαυτού, φωνάζει , βρίζει και κυρίως επιμένει στην αποψή του. Δεν το ενοχλεί λέει ότι κοιτάζω άλλους που δεν το κάνω αλλά ότι το κάνω κρυφά,δεν με ακούει και δεν δέχεται ότι δεν το κάνω.Έγινε ξάνα μια τέτοια σκήνη και έφυγα απο το σπίτι μας, αυτός επείδη έχει να πιεί καιρό είναι σιγόυρος για το τι είδε και δεν δέχεται για ακόμη μία φορά τα λεγόμενά μου.Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι χαομένη. Πιστεύω ότι έχει πάθει κάποια ψύχωση. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία;Υπάρχει περιπτώση να ξεπεραστεί;

  11. #26
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by ΤΖΕΝ View Post
    Καλημέρα σας,
    Είμαι με ένα παιδί 4,5 χρόνια και συγκατοικούμε.Είμαστε αγαπημένοι,βγαίνουμε ,κάνουμε πολύ καλή παρέα ,πάμε εκδρομές και κάνουμε όνειρα. Αλλά δυστυχώς κάνει χρήση όλα αυτά τα χρόνια κοκαίνης και ηρωίνης περίπου 2 μέρες ανά 2 βδομάδες , εγώ επιμένω να ξεκόψει.Είχε μπει σε ένα πρόγραμμα πριν γνωριστούμε και δεν τα κατάφερε.Τώρα από τον Ιούλιο το προσπαθεί πραγματικά να γλυτώσει από όλο αυτό.Η ζωή μας πραγματικά είναι δύσκολη με πολλες εναλλάγες ψυχολογίας, νεύρα κλπ εγώ έχω υπομονή και ελπίδα ότι θα φτιάξουν άλλα τα προβλήματα σκάνε από παντού. Από πάντα μου έκανε σκήνες οτι κοιτάζω άλλους και τον ενοχλεί σε σημείο που βγαίνει εκτός εαυτού, φωνάζει , βρίζει και κυρίως επιμένει στην αποψή του. Δεν το ενοχλεί λέει ότι κοιτάζω άλλους που δεν το κάνω αλλά ότι το κάνω κρυφά,δεν με ακούει και δεν δέχεται ότι δεν το κάνω.Έγινε ξάνα μια τέτοια σκήνη και έφυγα απο το σπίτι μας, αυτός επείδη έχει να πιεί καιρό είναι σιγόυρος για το τι είδε και δεν δέχεται για ακόμη μία φορά τα λεγόμενά μου.Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι χαομένη. Πιστεύω ότι έχει πάθει κάποια ψύχωση. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία;Υπάρχει περιπτώση να ξεπεραστεί;
    μακαρι να ξεκοψει ο φιλος σου και να γλιτωσει την ζωη του απο αυτα τα πραγματα.ευτυχως εχουν κοψει πολλοι απο τετοιες ουσιες και διασημοι ακομα οπως η κορη του δικηγορου λυκουρενζτου ο σκαρμουτσος και ενα σωρο αλλοι διασημοι και μη.ειναι κριμα να πεθαινουν νεα ατομα και να αχρηστευονται απο αυτα τα πραγματα.βοηθησε τον να ξεκοψει αν δεν το κανει φυγε για να μην μπλεξεις και συ με αυτα.εκανα χρηση κανναβης 2 χρονια μετα τη ψυχωση που μου σκασε το κοψα μαχαιρι και ουτε προκειται να ξανακανω και εχουν περασει 17 χρονια δεν θα καταστρεφω περαιτερω την ζωη μου ευτυχως που δεν εμπλεξα και σε αυτα τα βαρια οπως κοκαινη και ηρωινη και ολοι οι φιλοι μου ξεκοψαν.η ζωη ειναι ωραια καθαρη με το σεξ το φαγητο το μπανιο στην θαλασσα αυτες ειναι οι πραγματικες απολαυσεις μακαρι να ξεμπλεξουν και οι υπολοιποι χρηστες ναρκωτικων.ευτυχως το κρατος βοηθα και καθαριζει πολλους απο αυτους απο αυτα τα δηλητηρια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΤΖΕΝ View Post
    Καλημέρα σας,
    Είμαι με ένα παιδί 4,5 χρόνια και συγκατοικούμε.Είμαστε αγαπημένοι,βγαίνουμε ,κάνουμε πολύ καλή παρέα ,πάμε εκδρομές και κάνουμε όνειρα. Αλλά δυστυχώς κάνει χρήση όλα αυτά τα χρόνια κοκαίνης και ηρωίνης περίπου 2 μέρες ανά 2 βδομάδες , εγώ επιμένω να ξεκόψει.Είχε μπει σε ένα πρόγραμμα πριν γνωριστούμε και δεν τα κατάφερε.Τώρα από τον Ιούλιο το προσπαθεί πραγματικά να γλυτώσει από όλο αυτό.Η ζωή μας πραγματικά είναι δύσκολη με πολλες εναλλάγες ψυχολογίας, νεύρα κλπ εγώ έχω υπομονή και ελπίδα ότι θα φτιάξουν άλλα τα προβλήματα σκάνε από παντού. Από πάντα μου έκανε σκήνες οτι κοιτάζω άλλους και τον ενοχλεί σε σημείο που βγαίνει εκτός εαυτού, φωνάζει , βρίζει και κυρίως επιμένει στην αποψή του. Δεν το ενοχλεί λέει ότι κοιτάζω άλλους που δεν το κάνω αλλά ότι το κάνω κρυφά,δεν με ακούει και δεν δέχεται ότι δεν το κάνω.Έγινε ξάνα μια τέτοια σκήνη και έφυγα απο το σπίτι μας, αυτός επείδη έχει να πιεί καιρό είναι σιγόυρος για το τι είδε και δεν δέχεται για ακόμη μία φορά τα λεγόμενά μου.Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι χαομένη. Πιστεύω ότι έχει πάθει κάποια ψύχωση. Έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία;Υπάρχει περιπτώση να ξεπεραστεί;
    και βεβαια δεν υπαρχει περιπτωση να ξεπεραστει, αν δεν αποφασισει να παει για απεξαρτηση.
    τι να κανεις εσυ;
    ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΧΘΕΣ.
    αστον στην χρηση και κοιτα την ζωη σου. εφαγες 5 χρονια. στα ποσα θα φυγεις;
    εχεις βαλει καποιο οριο;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    να του σταθεις οσο μπορεις κι νασε κοντα του κι σε ανθρώπινο επίπεδο ομως θελει συμβολή κι απο ιδικο να χειριστεις τυχόν υποτροπή γιατι συμβαίνει κι αυτό
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #29
    xaka10
    Guest
    ποσο χαιρομαι οταν ξεκοβουν ατομα απο τα ναρκωτικα γιατι γινονται παραγωγικα μελη της κοινωνιας και αποκτουν ενα νοημα για την ζωη τους μεσω της εργασιας και ακομη ειναι εν δυναμει ενεργοι στρατιωτες και ο καθε νεος τον χρειαζομαστε μιας και ειμαστε λιγοι αριθμητικα και οι εξ ανατολων γειτονες που μας απειλουν ειναι 8πλασιοι με εννιαπλασοι αριθμητικα με πολυ νεαροτερο πληθυσμο απο εμας που εχουμε το τριτο ή τεταρτο γηραιοτερο πληθυσμο στην Ευρωπη.

    δυστυχως λογω ψυχολογικου προβληματος δεν καταφερα να παω στρατο βγηκα ι5 και δυστυχως στεναχωριεμαι που δεν ειμαι χρησιμος σε περιπτωση πολεμου για την πατριδα τουλαχιστον οι χρηστες ναρκωτικων μακαρι να καθαρισουν και να γινουν εργαζομενοι και θα σνεισφερουν μεσω των εισφορων τους και στις συνταξεις των παππουδων αλλα και τα διαφορα επιδοματα οπως επισης οπως προανεφερα και εν δυναμει ενεργοι στρατιωτες σε περιπτωση συγκρουσης

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Δεν έχω επιστρέψει στο σπίτι μας. Με καλεί ,μου στέλνει μηνύματα και εγώ απαντάω σε όλα δεν μπορώ πονάει πολύ η ψυχή μου και τον αγαπάω.Θέλει και μου ζητάει να με βλέπει με θέλει πίσω. Προσπαθεί συνεχίζει με το πρόγραμμα και τα πάει προς το παρόν καλά αλλά επιμένει ότι για όλα τα σκηνικά ζηλοτυπίας που έχουν συμβεί φταίω έγω. Δεν με εμπιστεύεται και δεν νομίζω ότι αυτό θα γίνει ποτέ. Οι γονείς μου τα αδέλφια και οι φίλοι μου δεν θέλουν να το ξέρουν, δεν θα το δεχθούν ποτέ αν εγώ αποφασίσω να είμαι μαζί του. Το καταλαβαίνω ότι έχουν δίκιο και ότι δεν αλλάζουν εύκολα όλα αυτά αλλά εγώ μέσα μου ελπίζω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα στη σχέση και πρώην σύντροφοι
    By randan90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-03-2018, 09:27
  2. η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)
    By κοπέλα93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 30-03-2017, 10:21
  3. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 11:52
  4. Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ !
    By xristinaxrkd in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 26-03-2015, 22:15
  5. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •