Σχεση με πρωην τοξικομανη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Δεν ξέρω αν η ζήλια του έχει σαν εκκίνηση την χρηση, μπορεί και όχι.
    Καμία απο τις δυο ουσίες δεν προκαλεί τέτοιο σύμπτωμα.

    Η μια είναι διεργετικη και η αλλη το εντελώς αντίθετο, κατασταλτικη.
    Αν εκανε speed και μάλιστα σε καθημερινή βαση τοτε ναι αυτή η ουσία μπορεί να προκαλέσει τέτοια θέματα.

    Ομως αν όντως κάνει 2 μέρες και δυο βδομάδες off φαίνεται να ξέρει τι κάνει.

    Δεν είναι η χρήση που προκαλεί προβλήματα, η κατάχρηση είναι.

    Και φυσικά κανείς πρέπει να δει ΓΙΑΤΙ κάνει χρήση.

    Τωρα το ότι η χρήση της κανναβης προκαλεί ψύχωση.... Ασε ας μην το σχολιάσω.
    Last edited by JimNirou; 29-11-2022 at 20:24.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    TZEN, μη δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα. Είσαι τόσα χρόνια με έναν άνθρωπο και δεν σου έχει εμπιστοσύνη, ζηλεύει τον αέρα που αναπνέεις,σου έχει κάνει τη ζωή πατίνι και γίνεται παρανοϊκός. Μακριάααααααααααααααααααα

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Δεν μου έχει εμπιστοσύνη , είναι καχύποπτος και δυσπίστος όχι μόνο με μένα αλλά γενικά με τους ανθρώπους.Τα γνωρίζω όλα αυτά, ξέρω ότι αν γυρίσω πάλι τα ίδια θα γίνουν, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να ξεκόψω εντελώς..μπορεί να ακουστεί ρητορική η ερώτησή μου άλλα υπάρχει περιπτώση να αλλάξουν όλα; Τα ναρκωτικά μπορούν να κοπούν και ευελπιστώ σε αυτό, ο χαρακτηρα αλλάζει;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by ΤΖΕΝ View Post
    Δεν μου έχει εμπιστοσύνη , είναι καχύποπτος και δυσπίστος όχι μόνο με μένα αλλά γενικά με τους ανθρώπους.Τα γνωρίζω όλα αυτά, ξέρω ότι αν γυρίσω πάλι τα ίδια θα γίνουν, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να ξεκόψω εντελώς..μπορεί να ακουστεί ρητορική η ερώτησή μου άλλα υπάρχει περιπτώση να αλλάξουν όλα; Τα ναρκωτικά μπορούν να κοπούν και ευελπιστώ σε αυτό, ο χαρακτηρα αλλάζει;
    Εγω συνεχίζω να πιστεύω οτι όλα αυτά ΔΕΝ τα κάνει λόγω χρήσης.

    Είναι ο χαρακτήρας του έτσι και κατά την γνώμη μου μακριά πριν γίνει (γιατί θα γίνει) βίαιος.

    Ολα αυτά βέβαια ακούγοντας την μια πλευρά μονο.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Συμφωνώ ότι σας τα παρουσιάζω από τη δική μου πλευρά και ότι είναι ο χαρακτήρας του έτσι.Ίσως ναι όντως να καταφεύγει στα ναρκωτικά για να ηρεμήσει από αυτά που δεν μπορεί να ελεγξει.Ακόμα και τώρα όταν βρισκόμαστε ρώταει συνεχώς αν μιλάω με άλλους, ζηλεύει.Βίαιος έχει γίνει κάποιες φορές(σωματικά και λεκτικά) και ντρέπομαι που δεν μπορώ να τα δω ξεκάθαρα όλα αυτά ώστε να απομακρυνθώ. Περνάω όμορφα κοντά του, τον αγαπάω το έχω προσπαθήσει πολύ μαζί του. Δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι μονόδρομος.Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν δέχεται ότι δεν κοιτάζω άλλους , δεν το καταλαβαίνει και ότι όλοι μου λένει ότι αυτή είναι η ευκαιρία μου να γλυτώσω. Δεν θέλω να δεχθώ ότι έτσι απλά τελιώνουν όλα, ότι δεν μπορεί να αλλάξει αυτό,

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by ΤΖΕΝ View Post
    Συμφωνώ ότι σας τα παρουσιάζω από τη δική μου πλευρά και ότι είναι ο χαρακτήρας του έτσι.Ίσως ναι όντως να καταφεύγει στα ναρκωτικά για να ηρεμήσει από αυτά που δεν μπορεί να ελεγξει.Ακόμα και τώρα όταν βρισκόμαστε ρώταει συνεχώς αν μιλάω με άλλους, ζηλεύει.Βίαιος έχει γίνει κάποιες φορές(σωματικά και λεκτικά) και ντρέπομαι που δεν μπορώ να τα δω ξεκάθαρα όλα αυτά ώστε να απομακρυνθώ. Περνάω όμορφα κοντά του, τον αγαπάω το έχω προσπαθήσει πολύ μαζί του. Δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι μονόδρομος.Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν δέχεται ότι δεν κοιτάζω άλλους , δεν το καταλαβαίνει και ότι όλοι μου λένει ότι αυτή είναι η ευκαιρία μου να γλυτώσω. Δεν θέλω να δεχθώ ότι έτσι απλά τελιώνουν όλα, ότι δεν μπορεί να αλλάξει αυτό,
    Ο πατέρας έστελνε την μητέρα μηνα πάρα μήνα στο νοσοκομείο απ το ξύλο καθότι ζήλευε.
    Πέρασαν;δεκαετίες μέχρι να βρει την δύναμη να τον αφήσει, αλλα ποτέ δεν τον παράτησε, πάντα μέχρι που πέθανε τιν βοηθούσε με διάφορους τρόπους.

    Μερικές φορές πρέπει να αφήσεις κάποιον που αγαπάς για να βρεις κάποιον που σε αγαπάει.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    15
    γεια σου τζεν. η κοκα δημιουργει παρανοιες ουτως η αλλως.εαν ειναι κ σαν χαρακτηρας ζηλιαρης σκεψου τι συμβαινει στο κεφαλι του πινοντας.

    Περα απ αυτο, οι ανθρωποι που ταλαιπωρουνται απο εθισμους πρεπει να παρουν βοηθεια και για να παρουν βοηθεια πρεπει ναναι μακρυα απο ερωτες.

    σε ολα τα προγραμματα απαγορευεται ο ερωτας και το γκομενιλικι,διοτι δεν αφηνει το μυαλο να ασχοληθει με το προβλημα.

    Ολα αυτα στα λεω εκ πειρας.πολυετης μαλιστα.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι πρωτα να συμβουλευτεις εναν ειδικο,να σου δωσει καποιες οδηγιες για το πως να αντιμετωπισεις τον φιλο σου και υστερα να του κανεις μια καθαρη εξηγηση βασει των οδηγιων που θα χεις παρει απ αυτον.

    Για μενα βρες καποιον/α ο οποιος/α θα εχει εξειδικευση στο θεμα των εθισμων.Μπορω να σου δωσω ενα μπουσουλα αν θελεις.Στειλε μου αν το επιθυμεις προσωπικο μηνυμα.

    καλη δυναμη

    εντιτ. απ οτι βλεπω δεν υπαρχει δυνατοτητα προσωπικου μηνυματος,οποτε ακυρο αυτο που εγραψα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    όταν βρισκόμαστε ρώταει συνεχώς αν μιλάω με άλλους, ζηλεύει. Βίαιος έχει γίνει κάποιες φορές(σωματικά και λεκτικά)
    Περνάω όμορφα κοντά του
    Που συμπίπτουν αυτά τα δύο; Εκτός κι αν τη βρίσκεις να σε προσβάλουν, να σε υποτιμούν και να σε κακοποιούν!

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Καλησπέρα Jacques.. θα μπορούσαμε να μιλήσουμε και κάπου αλλού?.. επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις εμπειρία θα με ενδιέφερε η άποψη σου ..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by ΤΖΕΝ View Post
    Συμφωνώ ότι σας τα παρουσιάζω από τη δική μου πλευρά και ότι είναι ο χαρακτήρας του έτσι.Ίσως ναι όντως να καταφεύγει στα ναρκωτικά για να ηρεμήσει από αυτά που δεν μπορεί να ελεγξει.Ακόμα και τώρα όταν βρισκόμαστε ρώταει συνεχώς αν μιλάω με άλλους, ζηλεύει.Βίαιος έχει γίνει κάποιες φορές(σωματικά και λεκτικά) και ντρέπομαι που δεν μπορώ να τα δω ξεκάθαρα όλα αυτά ώστε να απομακρυνθώ. Περνάω όμορφα κοντά του, τον αγαπάω το έχω προσπαθήσει πολύ μαζί του. Δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι μονόδρομος.Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι δεν δέχεται ότι δεν κοιτάζω άλλους , δεν το καταλαβαίνει και ότι όλοι μου λένει ότι αυτή είναι η ευκαιρία μου να γλυτώσω. Δεν θέλω να δεχθώ ότι έτσι απλά τελιώνουν όλα, ότι δεν μπορεί να αλλάξει αυτό,
    Χωρις να κανω καμια επιστημονικη διαγνωση, δινεις την εντυπωση οτι εχεις τασεις μαζοχιστικες και σε ελκυει η σαδιστικη φυση του φιλου σου (γινεται βιαιος σωματικα καποιες φορες, οπως ειπες).

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Καλησπέρα Jacques.. θα μπορούσαμε να μιλήσουμε και κάπου αλλού?.. επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις εμπειρία θα με ενδιέφερε η άποψη σου ..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Προβλήματα στη σχέση και πρώην σύντροφοι
    By randan90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-03-2018, 08:27
  2. η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)
    By κοπέλα93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 30-03-2017, 09:21
  3. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 10:52
  4. Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ !
    By xristinaxrkd in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 26-03-2015, 21:15
  5. σεξ με πρώην
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-2012, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •