Τα Πρωτα ραντεβου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    Τα Πρωτα ραντεβου!

    Προσωπικα λατρεευω τα πρωτα ραντεβου...ειναι πολυ ξεχωριστα και με πολυ ιδιαιτερη ατμοσφαιρα..

    καμια φωρα ειναι αστεια η παραξενα..

    θελετε να πουμε τα πρωτα μασ ραντεβου?καποιο ωραια...η χαλια...ετσι να γελασουμε... ?

    ...εχω να πω αρκετα..χεχεχεχχχ...

    θα επανελθω συντομα μιας και χω κι εναν μπεμπη να βγαλω βολτα...χεχεχ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Χοχοχο, θυμάμαι σίγουρα ότι η καρδιά μου έπαιζε ντραμς στο πρώτο ραντεβού ενώ σκεφτόμουν παράλληλα τι θα έκανα άμα πάγωνε η κουβέντα και ερχόταν αμηχανία ,κάτι που μεγάλωνε ακόμα περισσότερο την ένταση των ντραμς από μέσα μου :d

    Θυμάμαι μια φορά δεν είχα τι να πω και έλεγα κάτι για τον καιρό. Τραγικόν το ξέρω :P

    Αλλά τότε ήμουν μικρούλης οπότε δικαιολογούμαι :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δεν εχω να πω απολύτως τιποτα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Οσο περνανε τα χρονια καθε νεο πρωτο ραντεβου που κανουμε γινεται πιο ψυχρο και αυτο δεν μου αρεσει :(.

    Υ.Γ. Χρονια σου πολλα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Στα πρώτα ραντεβού ημουν πάντοτε πολυ χύμα.. μου έβγαινε ετσι.Φρόντιζα πάντα να είμαι περιποιημένη.Ελεγα οτι σκεφτόμουν και δεν με ενοιαζε τίποτα.Αν ήταν να συνεχιστεί κάτι θα γινόταν γιατι ειχα παρουσιάσει τον πραγματικό μου εαυτό.
    Τώρα που το σκέφτομαι, ειχα καβαλήσει και ελαφρώς το καλάμι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Αφωτεινή
    Στα πρώτα ραντεβού ημουν πάντοτε πολυ χύμα.. μου έβγαινε ετσι.Φρόντιζα πάντα να είμαι περιποιημένη.Ελεγα οτι σκεφτόμουν και δεν με ενοιαζε τίποτα.Αν ήταν να συνεχιστεί κάτι θα γινόταν γιατι ειχα παρουσιάσει τον πραγματικό μου εαυτό.
    Τώρα που το σκέφτομαι, ειχα καβαλήσει ελαφρώς το καλάμι...
    Γιατί Φωτεινή το βλέπεις έτσι;
    Τι κακό έχει το να είσαι \"χύμα\" και τι σχέση έχει με το καλάμι; :)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αυτό που μου έχει μείνει στη μνήμη ήταν ένα ραντεβού όταν ήμουν πιο μικρή που ενώ γνώριζα λίγο καιρό τον συγκεκριμένο άνθρωπο και δεν μου έκανε μέχρι τότε και ιδιαίτερο κλικ, όταν το ραντεβού τελείωνε και με γύρισε σπίτι, χωρίς να το περιμένω με αρπάζει και με φιλάει...:) Ε μετά από αυτό είδα αστράκια! Και κόλλησα μαζί του:)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by anwnimi
    Originally posted by Αφωτεινή
    Στα πρώτα ραντεβού ημουν πάντοτε πολυ χύμα.. μου έβγαινε ετσι.Φρόντιζα πάντα να είμαι περιποιημένη.Ελεγα οτι σκεφτόμουν και δεν με ενοιαζε τίποτα.Αν ήταν να συνεχιστεί κάτι θα γινόταν γιατι ειχα παρουσιάσει τον πραγματικό μου εαυτό.
    Τώρα που το σκέφτομαι, ειχα καβαλήσει και ελαφρώς το καλάμι...
    Γιατί Φωτεινή το βλέπεις έτσι;
    Τι κακό έχει το να είσαι \"χύμα\" και τι σχέση έχει με το καλάμι; :)
    Δεν βλέπω κακό το να είσαι χύμα...Αντιθέτως μάλιστα.
    Αυτο που εννοούσα για το καλάμι,ειναι πως είχα δεδομένες τις προτάσεις ,δεν πιεζόμουν ,εκανα οπως έπρεπε να κάνω ,απλά γιατι ειχα τη δυνατότητα.Με λίγα λόγια αυτό μου εβγαινε ΚΑΙ επειδή ημουν \"ψωνάρα\"..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Οσο περνανε τα χρονια καθε νεο πρωτο ραντεβου που κανουμε γινεται πιο ψυχρο και αυτο δεν μου αρεσει :(.
    Μηπως ηρθε η ωρα να ανεβασεις την ενταση του φουρνου και να θερμανεις τα ραντεβου οπως παλιοτερα? ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Mπα γιατι δεν εχει να κανει με μενα. Απλα οσο περνανε τα χρονια οι γυναικες τα βλεπουν ολα πιο ψυχρα (λειτουργουν περισσοτερο με τον εγκεφαλο οπως ειναι αποδεδειγμενο :) ). Να εχει καλη δουλεια ο αλλος, ενα αμαξακι κτλ. Αν υπαρχουν αυτα μετα κοιτανε και το συναισθηματικο κομματι
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα


    Να εχει καλη δουλεια ο αλλος, ενα αμαξακι κτλ.

    εσυ τι περιμενες να κοιτανε?
    το χυτο κορμι σου η τα μπιρμπιλωτα ματια σου?

    Προτιθονται να κανουν ενα κοινο σπιτικο,
    και αυτο σημαινει υποχρεωσεις.
    Αλλα αμα ειναι να λεμε τα αυτονοητα.....
    το χασαμε το κορμι πατριωτη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Αφωτεινή
    Δεν βλέπω κακό το να είσαι χύμα...Αντιθέτως μάλιστα.
    Αυτο που εννοούσα για το καλάμι,ειναι πως είχα δεδομένες τις προτάσεις ,δεν πιεζόμουν ,εκανα οπως έπρεπε να κάνω ,απλά γιατι ειχα τη δυνατότητα.Με λίγα λόγια αυτό μου εβγαινε ΚΑΙ επειδή ημουν \"ψωνάρα\"..
    Φυσικά όταν έχεις επιλογές σημαίνει ότι είσαι ελκυστική οπότε και η αυτοπεποίθησή σου μεγαλώνει...αυτό δε συμβαίνει βέβαια σε όλους όσον αφορά τη σχέση αυτοπεποίθησης με την ελκυστικότητα.
    Επομένως πίστευες στον εαυτό σου και αυτό δε σου δημιουργούσε ιδιαίτερο άγχος στα ραντεβού. Δεν το βλέπω κακό καλη μου, απεναντίας. Γιατί δηλαδή χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου τότε ως ψωνάρα;...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by krino
    το χασαμε το κορμι πατριωτη.
    χαχαχ:)

    Να προσθέσω επίσης ότι δε νομίζω ότι η καλή δουλειά που προσελκύει έχει σχέση αποκλειστικά με το να ανταπεξέλθει κάποιος στις υποχρεώσεις της καθημερινής ζωής, ειδικά αν δεν παίζει το σενάριο γάμος. Πάιζει σίγουρα ρόλο και σε αυτό, αλλά όχι μόνο εκεί.
    Έχει σχέση και με το τι εκπέμπει ο άλλος, τη δυναμικότητά του απέναντι στη ζωή και εν μέρει το χαρακτήρα του. Όχι πάντα όμως. Γιατί υπάρχουν άνθρωποι πολύ επιτυχημένοι που στη ζωή δεν είναι ιδιαίτερα δυναμικοί ή άνθρωποι που ασκούν ένα λειτούργημα αλλά δεν είναι άνθρωποι που στην ουσία προσφέρουν, μέσα και έξω από το επάγγελμα. Όπως και το αντίθετο βέβαια.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Όσο περνάνε τα χρόνια οι γυναίκες το βλέπουν πιο ρεαλιστικά,που καθόλου κακό δεν είναι.Γιατί ο ρεαλισμός να θεωρείται ψυχρός;Eγώ με μισό μάτι βλέπω την υπερβολή της εξιδανίκευσης,εκεί είναι που βγαίνουν ένα σωρό παρανοήσεις και γίνονται αχταρμάς προσδοκίες και πραγματικότητα.
    Τέσπα.
    Το δικό μου πρώτο ραντεβού προήλθε στα 13-14,εγώ την έπεσα,σε πάρτυ,σταθερή αξία,λολ.Πρώτον όλα τα αγόρια έκαναν σα παρτσακλά,χαχα και κανένα δε μας ζήταγε να χορέψουμε,ενώ υποκρίνονταν πως δεν υπήρχαμε,καμιά δεκαπενταριά κορίτσια σουλουπωμένα και σενιαρισμένα λες και πηγαίναμε για νυφοπάζαρο(στην ουσία γι αυτό όλοι ήμασταν εκεί,για να χαμουρευτούμε,ουάχχαααα):P
    Είδα κι απόειδα,κανένας δε χόρευε,τα κορίτσια τα είχαμε βάψει μαύρα,στο χείλος της νευρικής κατάπτωσης δηλαδή.Ε,λέω μέσα μου,δεν πάει,πάλι με κανέναν δε θα χορέψω,έβαζε και κάτι ωραία τραγουδάκια,απ\'αυτά που είναι μόνο για χούφτωστη χούφτωστη,οπότε ζήτησα έναν που καιρό είχα στο μάτι για χορό.Μετά του ζήτησα και ραντεβού.Το ραντεβού χάλια,γιατί αυτός παιδί μου δεν είχε γλώσσα,είχε χέλι.Δε μου άρεσε ο τρόπος που φίλαγε.Γενικά το θυμάμαι και γελάω αυτό το ραντεβούζ.:P:D
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by anwnimi
    Να προσθέσω επίσης ότι δε νομίζω ότι η καλή δουλειά που προσελκύει έχει σχέση αποκλειστικά με το να ανταπεξέλθει κάποιος στις υποχρεώσεις της καθημερινής ζωής, ειδικά αν δεν παίζει το σενάριο γάμος. Πάιζει σίγουρα ρόλο και σε αυτό, αλλά όχι μόνο εκεί.
    Έχει σχέση και με το τι εκπέμπει ο άλλος, τη δυναμικότητά του απέναντι στη ζωή και εν μέρει το χαρακτήρα του. Όχι πάντα όμως. Γιατί υπάρχουν άνθρωποι πολύ επιτυχημένοι που στη ζωή δεν είναι ιδιαίτερα δυναμικοί ή άνθρωποι που εξασκούν ένα λειτούργημα αλλά δεν είναι άνθρωποι που στην ουσία προσφέρουν, μέσα και έξω από το επάγγελμα. Όπως και το αντίθετο βέβαια.


    Συνδυασμοι υπαρχουν απειροι.
    Απο κει και περα, τι εντυπωση σου δινει ενας τυπος που σου λεει, οτι εχω να δουλεψω ενα χρονο γιατι δεν βρισκω κατι να με εκφραζει?

    για να μην ξεφευγει το μυαλο μας,
    ενα επιπεδο λεει οτι ειμαι αυτονομος - στεκομαι στα ποδια μου - κανω την ζωη μου και ενα αλλο ειναι οτι πρεπει να εχω λεφτα με την σεσουλα για να ειμαι καποιος.

    Η δικη μου κριση βασιζεται στο πρωτο δεδομενο,
    δεν μιλησα καθολου λοιπον για ΚΑΛΗ δουλεια.
    Μιλησα για ανθρωπους που ειναι αυτονομοι και ανεξαρτητοι.
    Με προβληματα η χωρις, αδιαφορο.

    Για να εκπεμπεις δυναμισμο πρεπει a priori να μην εχεις εξαρτησεις τοσο σοβαρες ωστε να σε κρατουν πισω στην ζωη σου.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •