Τρελή φοβία βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Κρήτη
    Posts
    16

    Τρελή φοβία βοηθεια

    Καλησπερα σας δε θα μπω σε προλογους παμε κατευθειαν στο θεμα.
    Λοιπον οσο τρελο και εξωπραγματικό ακούγεται τοσο αληθινό ειναι νομιζω πως μου εχει δημιουργηθεί πολυ μεγαλη φοβία στον πατερα μου απο αρκετα μικρή ηληκια ειμαι 20 τωρα νομιζω ακούγεται τρελο αλλα ειναι πραγματικότητα και νομιζω πως δε θελω να το παραδεχτώ ειμαι συνεχεια στο αγχος και σε καταστάσεις πανικού πολλες φορες. Προσπαθω να τον αποφεύγω οσο μπορω, παιζει πολυ στοίχημα και πίνει και αρκετα ειδεικα τα βραδια γενικα δεν τον εχω δει να πίνει καν νερό μονο κανα καφε εχω φτασει σε σημειο να ευχομαι παρα πολυ κακα πραγματα για αυτον να παθει μηπως και ηρεμισω γιατι δεν αντεχω.
    Εχω φτασει στο σημειο οταν ακούω να χτυπαει το τηλεφωνο μου και ειμαι καπου αγχώνομαι και πανικοβαλομαι χωρις λογο ακομα και να ξερω οτι δεν ειναι τιποτα και δεν υπαρχει λογος δεν ξερω τι αλλο να γράψω παρακαλω καποια συμβουλή βοηθεια δε ξερω.
    Σας ευχαριστω για το χρονο σας!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Αφου λεσ αληθεια θα σου πω αληθεια αν θεσ αγαπασ τον πατερα σου αν θεσ δεν τον αγαπασ κι εκεινοσ το ιδιο αν θελει σ αγαπαει αν δε θελει δε σ αγαπαει ειναι τοσο απλο κ σκληρο γτ πρεπει να συνηπαρξετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Εσυ γτ δεν τον αγαπασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Κρήτη
    Posts
    16
    Απο πολυ μικρή ηληκια γενικοτερα δεν μου φέρεται καλα και γενικα ουτε στην αδερφή και τη μάνα μου τωρα εννοειτε ευτυχως ειναι χωρισμένοι γενικώς ειναι κακός ανθρωπος εχει κανει πολλα πχ το 2013 οταν χώρισαν εντελος που ημουν 3η γυμνασίου τον τελευταιο μηνα που ειχαμε εξετασεις μας ειχαν κοψει το ρεύμα και ηθελαν να μας διοξουν απο το σπίτι γιατι ολα τα λεφτα πήγαιναν στο στοίχημα μας πηρε η μάνα μου λειπον και πηγαμε καπου αλλου για στο το τελευταιο μηνα μεχρι να τελιωσω με το σχολειο και τις εξετασεις το τι μας ειπε στο τηλεφωνο μετα μας απειλούσε μας έβριζε έψαχνε να μας βρει ευτυχώς δεν συνεχεια μεχρι και ακομα βρίζει τη μάνα μου και το σόι μου απο τη μερια της μάνας μου χωρις λογο εγω μενω μαζι του λογο της σχολής που ευτυχώς αυριο δινω το τελευταιο μαθημα και φευγω για Ρόδο στις 12 του μηνα ευτυχώς ελπιζω να ηρεμισω μετα γιατι εχω δεχτεί και σωματική αλλα και ψυχολογική βία απο αυτον και αρκετες φορες απειλές για τη ζωη μου δε ξερω τι αλλα να σου γραψω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Red Leged View Post
    Απο πολυ μικρή ηληκια γενικοτερα δεν μου φέρεται καλα και γενικα ουτε στην αδερφή και τη μάνα μου τωρα εννοειτε ευτυχως ειναι χωρισμένοι γενικώς ειναι κακός ανθρωπος εχει κανει πολλα πχ το 2013 οταν χώρισαν εντελος που ημουν 3η γυμνασίου τον τελευταιο μηνα που ειχαμε εξετασεις μας ειχαν κοψει το ρεύμα και ηθελαν να μας διοξουν απο το σπίτι γιατι ολα τα λεφτα πήγαιναν στο στοίχημα μας πηρε η μάνα μου λειπον και πηγαμε καπου αλλου για στο το τελευταιο μηνα μεχρι να τελιωσω με το σχολειο και τις εξετασεις το τι μας ειπε στο τηλεφωνο μετα μας απειλούσε μας έβριζε έψαχνε να μας βρει ευτυχώς δεν συνεχεια μεχρι και ακομα βρίζει τη μάνα μου και το σόι μου απο τη μερια της μάνας μου χωρις λογο εγω μενω μαζι του λογο της σχολής που ευτυχώς αυριο δινω το τελευταιο μαθημα και φευγω για Ρόδο στις 12 του μηνα ευτυχώς ελπιζω να ηρεμισω μετα γιατι εχω δεχτεί και σωματική αλλα και ψυχολογική βία απο αυτον και αρκετες φορες απειλές για τη ζωη μου δε ξερω τι αλλα να σου γραψω
    H φοβία είχε ως έναυσμα τη συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου. Δηλαδή είναι μια δικαιολογημένη αντίδραση. Το θέμα είναι να μην επηρεάσει την ποιότητα της ζωής σου. Προσπάθησε όσο γίνεται να εστιάσεις την προσοχή σου αλλού μέχρι να φύγεις. Η απόσταση, η φυγή, φυσική ή πνευματική, ανάλογα με τις δυνατότητες, είναι σε τέτοιες περιπτώσεις το καλύτερο πράγμα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Κρήτη
    Posts
    16
    Λογο του άγχους που μου δημιουργείται νομιζω πως επιρεαζει την ποιότητα της ζωης μου αρκετα

  7. #7
    xaka10
    Guest
    Δυστυχως ειναι πολυ ατιμο το αλκοολ αλλα και ο τζογος το αλκοολ οσον αφορα τη βιαιοτητα σχεδον ολοι οι αλκοολικοι γινονται βιαιοι προς την οικογενεια τους και ας ειχαν τα καλυτερα παιδικα χρονια στη ζωη τους γιατι τα παιδικα χρονια χαρασουν και διαμορφωνουν το χαρακτηρα μας αλλα αυτη η ουσια ανεξαρτητα απο τα βιωματα σε κανει βιαιο και ο τζογος ειναι κακος οσον αφορα την απωλεια χρηματων.θα μου πεις τι στα λεω αφου τα ζεις και τα ξερεις μονος σου.Δυο τροποι υπαρχουν ή να παει για απεξαρτηση ο πατερας σου στους ανωνυμους αλκοολικους αλλα κια για την εξαρτηση σε τυχερα παιχνιδια ή αν δεν θελει να βαλει μυαλο και να ακολουθησει το πρωτο που σου ειπα να απομακρυνθεις απο αυτο το νοσηρο περιβαλλον πιανοντας μια δουλεια και στηριζομενος στα δικα σου ποδια να βρεις αλλου να μεινεις κοντα στο σπιτι σου αν θελεις για να βλεπεις τα υπολοιπα μελη της οικογενειας σου αλλα παραλληλα ζωντας μονος σου θα εχεις την ευχερεια να μην ακους καθε λιγο και λιγακι καβγαδες επηρεαζοντας σε ψυχολογικα και θα εχεις τη δικη σου ανεξαρτησια αλλα για να το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις δικο σου εισοδημα για να νοικιασεις

Similar Threads

  1. Αυτη η φοβια με σκοτωνει,βοηθεια !
    By Stavrosbmw in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 23
    Last Post: 26-07-2017, 01:50
  2. Τρελη ομοιοτητα.
    By stella1993 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 19-04-2014, 10:48
  3. Τρελη αϋπνια...
    By m.monkey in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 16
    Last Post: 20-09-2011, 18:21
  4. ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ?
    By νινα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 13-01-2010, 01:20
  5. ΑΓΧΟΣ - ΦΟΒΙΑ -ΒΟΗΘΕΙΑ :)
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 06-09-2009, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •