ΤΟ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179

    ΤΟ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

    Φίλοι μου ..θέλω να μας συγχαρώ όλους μας γιατί είμαστε πολλά έτη μπροστά απ την επιστήμη και να είστε σίγουροι οτι πολλοί φαρμακοβιομήχανοι ζηλεύουν μια πατέντα μας.Για να μη νομίσετε οτι μιλάω κινέζικα όμως θα ήθελα να θυμηθείτε την ομορφότερη στιγμή στη ζωή σας,ένα γεγονός που σας έκανε να νιώθετε τέλεια..οτιδήποτε κι αν ήταν αυτό.Μπορεί να ήταν κάποιο πρόσωπο που με το που το είδατε να μεθύσατε απο ευτυχία και γαλήνη,μπορεί να ήταν και κάποιο τοπίο,θα μπορούσε να είναι η πρώτη φορά που ακούσατε το \"σ\'αγαπώ\" απ τα χείλη κάποιου ξεχωριστού για σας ανθρώπου ή να ήταν μια απίστευτη μελωδία..ίσως πάλι να ήταν η στιγμή που δώσατε το πρώτο σας φιλί ή που η θαλάσσια αύρα τύλιγε το σώμα σας καθώς λιαζόσασταν σε μια γαλήνια ακτή.
    Θυμηθείτε λίγο την θαυμάσια εμπειρία του είναι σας πλημυρισμένου απο ευτυχία και γαλήνη,βιώνατε αυτήν την εσωτερική πληρότητα που έκανε τα πάντα να μοιάζουν μοναδικά.
    Εεεε λοιπόν αυτήν την ψυχική εμπειρία την προκάλεσαν φάρμακα που παράγετε εσείς οι ίδιο μέσα στο σώμα σας .Οι εικόνες,οι ήχοι ή οι αισθήσεις που σας έφεραν τόση χαρά δεν κάνανε τίποτα άλλο απ το να κινητοποιήσουν το εσωτερικό σας βιοχημικό εργαστήριο ώστε να παράγει ένα φάρμακο που όχι μόνο σας έφτιαξε τη διάθεση αλλά είχε και μια γενικότερη θετική επίδραση σε όλο σας το είναι.Ένα φάρμακο που με μοναδική ταχύτητα μπορεί να σας ανεβάσει στα ουράνια και κυρίως χωρίς καμμία ανεπιθύμητη ενέργεια αλλά με μια γενική θεραπευτική δράση.Ένα φάρμακο που η εξάρτηση σε αυτό δεν είναι κίνδυνος αλλά τελικά στόχος και κυρίως ένα φάρμακο που μας παρέχεται εντελώς δωρεάν. Σας ρωτάω λοιπόν ποιός φαρμακοβιομήχανος δεν θα ζήλευε ένα τέτοιο φάρμακο με μηδενικό κόστος παραγωγής αλλά και με τόσο θαυμαστές ιδιότητες? Ποιός γιατρός ή ψυχολόγος δεν θα ήθελε να έχει καταφέρει έστω και το 1/4 της επενέργειας της ουσίας αυτής?Κι όμως όλοι αυτοί ...οι λαμπροί και σπουδαίοι τεχνοκράτες και επιστήμονες δεν κατάφεραν να ανακαλύψουν ακόμα το ελιξήριο της μακαριότητας που μόνο εσείς μπορείτε να φτιάξετε.
    Μην βιαστείτε να δώσετε κάποιο βιοχημικό όνομα στην ουσία αυτή μιας και στη σύσταση της έχουν πάρει μέρος και όλα εκείνα τα μοναδικά βιώματα που σας κινητοποιούν ,έχει μπεί και ένα κομμάτι του είναι σας κι αυτό καθόρισε όχι μόνο την ποιότητα αλλά και την ποσότητα παραγωγής.ʼν θέλετε να δώστε οπωσδήποτε ένα όνομα στην ουσία αυτή καλύτερα δώστε το όνομα σας ..μιας και τη μυστική φόρμουλα την κατέχετε μόνο εσείς και κυρίως δεν κινδυνεύετε να σας την κλέψει κανείς.Δεν ξέρω γιατί σε κάποιες φάσεις της ζωής σας σταμάτησε το εργαστήριο σας να παράγει επαρκείς ποσότητες αυτής της ουσίας....αυτό όμως για το οποίο είμαι σίγουρος είναι οτι αυτήν την ουσία κανένα άλλο εργαστήριο στον κόσμο δεν μπορεί να την παράγει σε τόσο οφέλιμη μορφή όπως μπορείτε εσείς να το κάνετε αυτό.Και στην τελική ο γιατρός,ο ψυχολόγος ,ο φίλος δεν κάνουν τίποτα άλλο απ το να προσπαθούν να κινητοποιήσουν το προσωπικό που εργάζεται στο εργαστήριο σας για να αρχίσει να σας πλημυρίζει το αίμα με αυτό το φανταστικό φίλτρο.Οι αποκλειστικοί κάτοχοι και προιστάμενοι της παραγωγής αυτής είστε εσείς οι ίδιοι και σίγουρα ξέρετε καλύτερα απ τον καθένα με ποιόν τρόπο ή με ποιούς εξωτερικούς συνεργάτες θα κινητοποιήστε αποτελεσματικότερα το προσωπικό της φαρμακοβιομηχανίας σας για να αρχίσει η μαζική παραγωγή και πάλι αυτού του εκστατικού προιόντος.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    .. το φάρμακο μπορει να το δημιουργήσει και μια εικόνα.. Θυμηθείτε ένα ηλιοβασίλεμα που γέμισε την καρδιά σας ομορφιά, αγάπη, ελπίδα.. εν ηλιοβασίλεμα κόκκινο σαν τη φλόγα της ζωής, χρυσό σαν τα ονειρά μας...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by Black Rose
    .. το φάρμακο μπορει να το δημιουργήσει και μια εικόνα.. Θυμηθείτε ένα ηλιοβασίλεμα που γέμισε την καρδιά σας ομορφιά, αγάπη, ελπίδα.. εν ηλιοβασίλεμα κόκκινο σαν τη φλόγα της ζωής, χρυσό σαν τα ονειρά μας...
    Πολύ σωστά και πολύ όμορφα παραθέτεις black rose ένα μέρος απ την συνταγή του μυστικού φαρμάκου πολλών ανθρώπων...την εικόνα και ακόμα πιο ειδικά τη συγκεκριμένη εικόνα.Ειδικά το ηλιοβασίλεμα έχει μια ιδιαίτερη γοητεία όχι μόνο για την εικόνα που δείχνει αλλά και για την εικόνα που κρύβει.Κατα το ηλιοβασίλεμα ο ήλιος σταματάει να ρίχνει το φώς του στο ένα ημισφάιριο της γής και το ρίχνει στο άλλο...όπως ακριβώς συμβαίνει και στη ζωή μας που πολλές φορές χρειάζεται να σκοτεινιάσουμε κάποιες πλευρές μας για να ρίξουμε φώς σε κάποιες άλλες.Και μπορεί να μας προβληματίζει λίγο αυτό το σκοτείνιασμα αλλά στην πραγματικότητα αποσκοπεί στο να φωτιστούμε ολόκληροι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Logopsyxos,

    δεν έχω εντοπίσει κάποιο μηνυμά σου για τις προσωπικές σου εμπειρίες. ΑΝ υπάρχει κάποιο δωσε μου το Link , αν όχι , με ενδιαφέρον θα διάβαζα (διαβαζαμε) και τις δικες σου εμπειριες.. τα μαθηματα ζωης όπως λες..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Originally posted by Black Rose
    Logopsyxos,

    δεν έχω εντοπίσει κάποιο μηνυμά σου για τις προσωπικές σου εμπειρίες. ΑΝ υπάρχει κάποιο δωσε μου το Link , αν όχι , με ενδιαφέρον θα διάβαζα (διαβαζαμε) και τις δικες σου εμπειριες.. τα μαθηματα ζωης όπως λες..
    Δέν έχεις καθόλου αδικο σε αυτό,πράγματτι δεν έχω αναφέρει πουθενά ως τώρα την δική μου ιστορία γιατί με αυτά που γράφω εδω πέρα έχω την εντύπωση οτι την διηγούμαι συνέχεια κατα κάποιο τρόπο.Μετά απο ένα έντονο χωρισμό ...άρχισα να εμφανίζω εύκολη κόπωση και μια γενική αδιαφορία-βαρεμάρα για τα πάντα.Τυχαίνει απο μικρός να είμαι ευαισθητοποιημένος με θέματα υγείας και αμέσως έτρεξα να κάνω γενικές εξετάσεις.Δεν βρέθηκε τίποτα ..παρόλα αυτά δεν ένιωθα καθόλου καλά και έτσι αποφάσισα να επισκεφτώ έναν ψυχίατρο.Η γνωμάτευση του ήταν οτι βρισκόμουν στα προεόρτια κατάθλιψης ,μου συνέστησε μια φαρμακευτική αγωγή κι αν ήθελα να συναντιέμαι με τον ψυχολόγο συνεργάτη του για υποστήριξη.Τα ακολούθησα και τα δυο και η βελτίωση ήταν πολύ γρήγορη ώστε μέσα σε ένα μήνα να σταματήσω και τα χάπια.Όμως όλη αυτή η εμπειρία μου άνοιξε μέσα μου μια περίρεγη όρεξη...σαν να μη μου έφταναν όλα αυτά,σαν να ήθελα κάτι παραπάνω...ένιωθα την ανάγκη να γνωρίσω καλύτερα τον εαυτό μου ,να με καταλάβω καλύτερα.Τα συζητούσα αυτά με τον ψυχολόγο αλλά για να είμαι ειλικρινής με άφηνε ακάλυπτο λέγοντας οτι είναι μέρος της ανάπτυξης μου και κάτι τέτοιες γενικολογίες.Αποφασίσα να στραφώ σε πιο εναλλακτικές μορφές θεραπείας ξεκινώντας γιόγκα,ομοιοπαθητική και παρακολουθώντας σεμινάρια μεθόδων αυτογνωσίας.Εκεί αρχισα να νιώθω οτι βρίσκω κάτι απ τον εαυτό μου που δεν μπορούσα να το πάρω απ αλλού,θα έλεγα οτι εκεί ένιωσα ένα περίεργο ανέβασμα και ταυτόχρονα να αλλάζω οπτική σε πολλά πράγματα.Φυσικά ίσως αν δεν είχα την επιστημονική βοήθεια ίσως να μην μπορούσα να είμαι σε θέση να κάνω αυτές τις προεκτάσεις ωστόσο σε αυτές τις οδούς άρχισα να αντιλαμβάνομαι τον εαυτό μου,την στάση πολύ καλύτερα.Νιώθω πολύ τυχερός που πέρασα αυτό το λούκι...γιατί χάρη σε αυτό κύλησα σε ένα κανάλι που μου έφερε πραγματικά την ηρεμία και την ευτυχία στη ζωή μου με τη συσκευασία της εσωτερικής πληρότητας.Αυτό εννούσα και με το ηλιοβασίλεμα όπου ο ήλιος αφήνει στο σκότος κάποιες περιοχές για να φωτίσει κάποιες άλλες.Έτσι άρχισα να καταλαβαίνω το φάρμακο για το οποίο έγραψα στο θρέντ αυτό...κανείς τους δεν μου το έδωσε εξ αρχής...αλλά όλοι συνέλαβαν στο να αρχίσω να το παράγω.Μετά απο αυτήν την εμπειρία έγινα αποδοτικότερος και στον εαυτό μου αλλά και στους άλλους.Διαβάζοντας εδώ τις εμπειρίες άλλων ατόμων...ίσως να μην είναι κάτι το ιδιαίτερο η δική μου εμπειρία.ʼν όμως αυτή η μικρή μου επαφή μου επεφύλασσε ένα τόσο μεγάλο δώρο....φαντάζομαι τι δώρο μπορεί να κρύβεται κάτω απο πιο μακρόχρονες και έντονες εμπειρίες ψυχικού ηλιοβασιλέματος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Εισαι τυχερός που ξεπέρασες το προβλημα τόσο γρήγοροα , που αναζήτησες λύση στις εναλλακτικές θεραπείες.. και πολυ γεναιόδωρος που μοιράζεσαι μαζί μας τις εμπειρίες σου.

    Σημερα διάβαζα ένα άρθρο που μου έστειλε μια φίλη ΄\"Η γλώσσα της θεραπείας\" του Ζαν-Ζακ Κρεβκέρ (Jean-Jacques CREVECOEUR). Ειναι η ίδια θεωρία. Δημιουργούμε την εικόνα ή την κατάσταση που θέλουμε ώστε ο εγκέφαλος να ενεργοποιήσει την άμυνά του. ΑΥτο μπορεί να προκληθεί από εμάς ή να δημιουργηθεί από ένα πραγματικό γεγονός. Ενεργοποιώντας όμως τον εγκέφαλο μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση και να γίνουμε καλά.

    Αυτη η μέθοδος έσωσε και μένα από τη καταθλιψη και τους πανικους.. Κινητοποιούσα τον εγκέφαλο ανατρέπωντας την κατάσταση του στρες με κατάσταση ηρεμίας με διαλογισμό.

    Ειναι τόσο απλό, τόσο εύκολο που αν το κάνουμε καθημερινό τρόπο ζωής θα καταργηθούν ακόμα και οι ασπιρίνες... δεν θα χρειαζόμαστε φάρμακα..

    Αλλα τι θα γίνει το κύκλωμα : γιατροί -φαρμακευτικές εταιρείες-νοσοκομεία ? Θα αφησουν ποτε να φυγουν τοσα δισ απο τα σαγόνια τους? ΧΑ!

    Ευτυχως παντα υπαρχουν φωτεινες εξαιρέσεις στον κόσμο της επιστήμης για να ανοίγουν δρομους, να μας αποκαλύπτουν...

    Νάσαι πάντα καλά!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ΘΡΑΚΗ
    Posts
    17

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ , ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΣΑΣ ΚΡΥΒΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ,ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΑΙ
    ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •