Μαθαινεται η σεξουαλικοτητα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23

    Μαθαινεται η σεξουαλικοτητα;

    Γεια σας!Ειμαι καινουρια στο φορουμ, διαβασα λιγο, το βρηκα πολυ ενδιαφερον κ σκεφτηκα να σας εκθεσω το προβλημα μου:Παντρευτηκα προσφατα, χωρις να εχω προηγουμενες σεξουαλικες επαφες.Ακολουθωντας τα πιστευω της εκκλησιας, ηθελα να φτασω στο γαμο παρθενα.Ο αντρας μου το σεβαστηκε.Στο κομματι αυτο ομως κ τωρα που περναει καιρος σιγα-σιγα, η σχεση μου εχει πιασει πατο.Δεν εχω γνωσεις, ο αντρας μου λεει οτι αυτα ειναι ενστικτα κ δε μαθαινονται κ ακομα οτι εγω δεν το χω με το σεξ ή οτι ειμαι ανοργασμικη.Ειναι αμεσος σ αυτο το θεμα κ περναει κατευθειαν στο κυριως πιατο.Εγω ειμαι ρομαντικη.Θεωρω οτι υπαρχει προβλημα που δεν ξερω πώς να λυσω...Θα ηθελα την αποψη σας...Ευχαριστω
    Last edited by Springflower; 03-05-2018 at 23:46.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον δεν εχει και πολυ υπομονη και αυτο ειναι της υπομονης
    κ περναει κατευθειαν στο κυριως πιατο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    In the middle of nowhere
    Posts
    229
    Δύσκολη η όλη φάση, αλλά αφού έκανε τόση υπομονή εξ αρχής τότε δεν είναι απλά ότι σεβαστηκε εσένα, αλλά φαίνεται κι αυτός να έχει παρόμοια πιστεύω. Συνεπώς από μια πλευρά δεν νομίζω ότι έχει τόσο μεγάλο θέμα με αυτό. Από την άλλη όμως αν και εσένα δεν σου βγαίνει αυτό το κομμάτι, ενώ αυτός το θέλει τότε αρχίζει να δημιουργείται ένα θέμα. Το θέμα είναι λοιπόν ότι στον άντρα σου θα λείπει το σέξ και δεν θα το βρίσκει μες το γάμο του. Οπότε τι κάνετε εδώ; μήπως να έπαιρνες γνώμη από κάποιον ειδικό;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Ο αντρας μου δεν εχει ιδια πιστευω, απλα αυτο ηταν κατι που ειχα θεσει εγω ως προυποθεση κατα καποιον τροπο απο πριν.Του μιλησα για ειδικο, αλλα ειναι αρνητικος...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    απορω παντως που υπαρχουν εως και σημερα τετοια κοριτσια.. θεωρω οτι εισαι ατομο που εκανε πολυ υπομονη για να κανει σεξ μονο στον γαμο.. Παντως μπραβο σου για τον αγωνα που εκανες ολο τον καιρο, και πιστευω οτι εχεις ενα προβαδισμα σε συγκριση με εμας που δεν θα φτασουμε παρθενοι εως τον γαμο... Απο εκει και περα, δεν καταλαβα, τι ακριβως εννοεις οτι δεν το εχεις με το σεξ? Το σεξ ειναι ολοκληρη διαδικασια πριν της πραξη της διεισδυσης... Μηπως ο συζηγος θελει να περναει αμεσα σε αυτο το κομματι ενω εσυ θελεις να σου αφιερωνει περισσοτερο χρονο με προκαταρκτικα? Αυτο ειναι παντως κατι που θα πρεπει να το λυσετε μαζι, θα πρεπει να βρειτε μια κοινη λυση για να ικανοποιειται και αυτος αλλα και εσυ!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    Ευχαριστω, ετσι εκανα, αλλα δεν εκτιμηθηκε κ το βρισκω μπροστα μου τωρα...Ο συζυγος μου λεει οτι "δεν το χω".Εγω πιστευω οτι χρειαζομαι χρονο.Μεχρι στιγμης δεν εχω ανακαλυψει την ευχαριστηση που ακουω οτι υπαρχει.Κ κεινος ξενερωνει...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι να τον κανει τον ειδικο το θεμα ειναι απλο δε περιμενει καθολουουουουου

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Θεωρω οτι κατι τετοιο δεν το κανεις για να το εκτιμνησει δεοντος ο ''τυχερος'' αλλα κατι τετοιο το κανεις γιατι ειναι η ιδεολογια σου, το πιστευω σου και θεωρεις οτι αυτο ειναι αρεστο και απο την θρησκεια.....
    Απο εκει και περα, μην περιμενεις να ακουσεις καποιο ευχαριστω απο κανεναν, οχι οτι ειναι αχαριστοι αλλα σε εναν κοσμο που ολοι νοιαζονται για το σεξ, αυτο το πραγμα προκαλει περισσοτερο εντυπωση παρα ευγνωμοσυνη

    Τωρα θα πρεπει να μιλησεις με τον συζυγο σου τι ακριβως απαιτησεις εχει απο εσενα κατα την διαρκεια του σεξ, ωστε να ξερεις γιατι δεν τον ικανοποιεις και γιατι σου λεει οτι δεν το εχεις? Μπορει απλα να θελει να εχεις καποιο δραστικο ρολο και εσυ η ιδια και οχι να τα κανει ολα αυτος! Συγνωμη αλλα σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω εγω και κανεις, μονο μαζι του θα το λυσεις...

    Η ευχαριστηση ειναι και αντικειμενικη αλλα και υποκειμενικη, οταν εχεις απεναντι σου το ατομο με το οποιο εισαι ερωτευμενος, παιρνεις πολυ μεγαλη ικανοποιηση να ξερεις οτι συνουσιαζεσαι μαζι του....Η αντικειμενικη ευχαριστηση, ομως αντιθετα, ερχεται απο το παιχνιδι και απο την ολη την πραξη, η οποια ειναι μεσα απο το παθος δινει ενα πολυ ωραιο χρωμμα στην ικανοποιηση που εχει αναγκη ο καθε ανθρωπος

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    Ναι, εχετε δικιο, απο ιδεολογια το εκανα, αλλα ισως ειχα τη λαθος προσδοκια οτι θα ηταν ενα δωρο για τον αντρα που θα παντρευομουν.Το φανταζομουν πιο ρομαντικο...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε χρειαζεται καποια ιδιαιτερη γνωση απλως να περιμενει λιγο

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    Αυτο πιστευω κι εγω...Δε νιωθω οτι εχω καποιο προβλημα ή δυσλειτουργια... :(

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον δε του αρεσει το σεξ

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Springflower View Post
    Ναι, εχετε δικιο, απο ιδεολογια το εκανα, αλλα ισως ειχα τη λαθος προσδοκια οτι θα ηταν ενα δωρο για τον αντρα που θα παντρευομουν.Το φανταζομουν πιο ρομαντικο...
    χωρις να θελω να ειμαι περισσοτερο αποθαρρυντικος ή απογοητευτικος, θεωρω οτι στην εποχη μας υπαρχει αρκετη αχαριστια, εγωισμος και αρκετη ασυδοσια... Τα εχω αποδεχτει αυτα τα πραγματα και εχω ασπαστει αυτες τις αποψεις γιατι απλα αυτο μοιαζει να ειναι πιο κοντα στην κοινωνια που ζουμε... Δεν υπαρχει τοσο φιλοτιμο, δεν υπαρχει τοσο γεναιοδωρια... Μπορει καποιος να εχει τελειως διαφορετικες αποψεις απο εμενα, δηλωνω δεν θελω να κανω σε κανεναν να ασπαστει τις αποψεις μου, αλλα θεωρω οτι ειχες λαθος προσδοκιες... Μπορει να θεωρουσες οτι ειναι ενα δωρο για τον αντρα και θα επρεπε να το εκτιμησει αυτο, αλλα δεν υπαρχει τοση αναγνωριση... Φυσικα, και δεν θα μετανιωσεις που το εκανες, αλλα θα λαβεις την αωνια χαρη του θεου στην βασιλεια των ουρανων, απλα ειναι υπερ σπυ οπως και να εχει, αυτο θελω να σε πω!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Πόσο χρονών είσαι; στο περίπου τουλάχιστον για να πάρουμε μια ιδέα, και πόσος καιρός έχει περάσει που ξεκίνησες την ερωτική σου ζωή;

    Πάντως μου κάνει εντύπωση που εκείνος δεν ήταν των ίδιων απόψεων με σένα στο θέμα σεξ και παρόλα αυτά συνέχισε την σχέση μαζί σου. Είναι ένα θέμα που πιστεύω πως πολύ δύσκολα μπορεί να το δεχτεί κάποιος αν δεν έχει τις ίδιες απόψεις. Πώς ήξερε οτι θα ταιριάζατε στο σεξ πχ; Δεν ταιριάζουν όλοι οι άνθρωποι στο σεξ όσο κι αν έχουν συναισθήματα ο ένας για τον άλλον και η απόδειξη είναι η σχέση τώρα μεταξύ σας. Για κάποιον λοιπόν που το σεξ είναι ενα σημαντικό κομμάτι της σχέσης είναι πολύ δύσκολο εως αδύνατο να δεχτεί να ρισκάρει τόσο πολύ. Εκείνος πώς το είχε δεχτεί τότε; Κράτησε πολύ η σχέση σας πριν παντρευτείτε;

    Μήπως κι εκείνος είναι σχετικά άπειρος και δεν ξέρει πως να το χειριστεί; Μια κοπέλα που ξεκινάει την σεξουαλική της ζωή είναι πολύ φυσιολογικό να θέλει τον χρόνο της μέχρι να λειτουργήσει άνετα. Ίσως νιώθεις ακόμα αμήχανα ή ντρέπεσαι κιόλας. Σε οργασμό μόνη σου μπορείς να έρθεις;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2018
    Posts
    23
    Ευχαριστω κ παλι για τις απαντησεις.Το σεξ του αρεσει κ πολυ μαλιστα.Εμενα κατηγορει οτι δε μου αρεσει, αλλα πώς να μου αρεσει κατι που δε γνωριζω...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλικοτητα
    By Jima81211 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2017, 15:33
  2. σεξουαλικοτητα
    By horhitto4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 07-10-2015, 22:50
  3. Μπερδεμένη με την σεξουαλικότητά.
    By κάποια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 02-12-2013, 08:41
  4. Εμπιστοσύνη-Σεξουαλικότητα
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-03-2012, 01:33
  5. Σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2009, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •